Jump to content
GIGN Forum

Būsim Latviski


Orc
 Share

Recommended Posts

Tatad pēdējā laikā ( pareizāk sakot vakar sāku) esmu aizrāvies ar latviešu lamuvārdiem :). kmoon mees esam latvieši un ir jālamājas latviski. nevis blje tu 4ljen esi ritiigs suka bet tā vietā izmantot piemeeram " Zaļās muižas akā dirsējs". Tātad šī topika mērķis ir izglītot mani latviešu lamuvārdos :). Lūdzu uzrakstiet visu kas ir jūsu vācelītē. :)

vel ir taads saits letonika.lv kur ir vārdnīcas un iesaku iechekot latviešu latiņu vārdnīca, tur ir tādi spožie nosaukumi :D piemēram caurspidīgā tintene , kas kalpo kā normāls uzbrauciens :). aa lai tur varētu izmantot vārdnīcu, vajag autorizēties , liidz 14:00 man tur ir pieeja ar lietotāju "249034610" bez paroles un tad taas vaardniicas var izmantot.

Link to comment
Share on other sites

(šitie vairāk tā kā izsaucieni)

jupis rāvis

velna milti

pie velna vecāsmātes

sūdu būšana

(šitie attiecināmi uz kādu personu)

ak tu pagāns tāds (šis ir populārs, bet man nepatīk jo uzskatu ka tas ir pagodinājums, nevis uzbrauciens)

aunapiere

punķutapa

vairāk tagad nevaru atcerēties

Link to comment
Share on other sites

tie te jau ir populaari, vieniigi pie velna vecāsmātes :) nebij dzirdeec , buus jaaizmanto runaajot ar vecoteevu.

Es dievinu kad veci cilveeki saka : " Lai dieviņš nogrāpstās " :)

ps. teljapakausis :D :D

Edited by Orc
Link to comment
Share on other sites

Ambīlis

Mūjābelis

Bībelbiksis

Pļugausis

Buļlapiere

Ruzenbiksis

Burbākls

Siļķu kapteine

Dundurjānis

Tāmarags

Glūšu cūka

Tiltriķis

Gļemauris

Utukaija

Kauna gaļa

Vārnas cepure

Kramauzis

Upacieris

Krampausis

Kurmkasis

Dirsknābis

Kvarpucis

Izdildirsis

Ķerrakaza

Sūdlaiža

Ķēmarausis

Sūdu brālis

Ķepausis

Sūdu kausis

Ļēļaga

Zaļās muižas akā dirsējs

Ļemausis

Ļurbasbiksis

Link to comment
Share on other sites

Ātrsirdīgs. pārsteidzīgs = aumešs, deivelis, dusmu paika, pidelkaķe, putras dancis, skaislis bezdelis, bezdelu krāģis

Aušīgs, vieglprātīgs, ākstīgs = ālderis, āverģēlis, čaukurs, dāderis, elpesteris, gaisāklis, gaisagrābslis, gaisa kaza, kulduris, ķerstalka, mājeklis, puktiņš, prikaselis, spindzele, skribaste, sprukstiņš, šelderis, ukstiņš, zibeņbikse, žārgalis, žebernīca

Bailulis. gļēvulis = drebīša, jēra dvēsele, klibzaķis, ļankaris, teļa taukums, zaķpastala

Blēdis = mānūžnieks, spilkankrancis. zalša mēle

Čīkstulis, gaudulis. īgna = glemža, gremzis, īkstoņa, kākalnīca, ņerga, ņerglis, ņirpsis, rūgumbaļla, rūķa, timaļa, žnergata

Dzērājs, žūpa = bluzga, dzirklis, plegzderis, pleika, plenderis, plunduris, temša, žūpacis Dīkdienis, tukšprātis = diedelnieks, diegabikse, dienas zaglis, klamasteris, pasaules kleists, šlenderis, dižkāpeļu dirsējs, gatavdirša

Gauss, lēnīgs = čampa, gargura, gausarausis, Gausdiena, gļēmūzis, stīvbiksis Iedomīgs = bandžolis, lepukule, puļķu junkurs, pundurpūslis, terglis

Kārīgs, gardēdis = cūkaris, gardmēlis, kārsprākslis, meknis, mieskalis

Kašķīgs, strīdīgs = buzis, ecēklis, ēcis, edarkasis, erelis, ērceša, karčaunīca, mesākls, riekla kuņa, strīdu polis

Liderīgs. izklaidīgs, netikls = babulnieks, ērzelnīca, grēka gabals, grieztaunīca, gulstavnīca, jātaļnieks, jātaka, jauktavnīca, kulstīkla, ķevenīca, maistuļa, mindža, sānu māsa, žākara, žāklis, kārumdirša, maukuris, mauku pakaļa, mīzelnīca, pipelbrencis

Ļauns, nikns = plēsauka, spertavnīca, ūbiķis, vellata

Lielīgs, plātīgs = blākša, bļausnis, makmutis, mutavnieks, svelstiķis, žagargailis, žauklis, žvanksts

Mantrausis = gābiķis, grābslis, gribugrābis, mantjēcis, sunkārsis, žaunēklis

Melis, aprunātājs = gribugraba, klaučis, klemza, klēru kača, melava, melu tūķe, melsika, vismēlīša, zvana mēle

Miegains = dižguļava, gulšņava, jērgālis, mieguža, migacis, migaža

Nabadzīgs = kankarbiksis, lupatlasis, plikatnieks Neizdarīgs. neuzņēmīgs, nevarīgs = čāpaklis, gēmausis, jēnadzis, knābāns, knapzaķis, trāvulis, žīdu leitis

Netīrīgs, nevīžīgs = blagūzis, blusinīca, dergiis, ķepastis, Iebeznieks, lešķene, lorķis, lubraks, luska, melluža, skretūzis, slampača, smirluģis, tauku repis, šleberis, tarsla Skops = gnīdausis, skopkukulis Pielīdējs, iztapoņa = glaudkakis, īnaģis, jākalpina, liškmēlis, lunkmēlis, pakaļnīca

Pļāpa = bāmodere, barkšķis, bļurgaļa, bulduris, čabgraba, gauturis, grabeša, gvelza, larkšķis, klāgata, niekvaža, plaizars, plepenieks, tērgava, terkšans

Sliņķis = govspuse, krāsngulis, kveiksts, laidaks, laiskainis, lepecis, mūguļa, nūžaļa, zalāns Rīma = amilka, badsprāgstnieks, bezgausis, gāmars, iemāka, izdibenis, kaimāksis, klīma, kreša, negala, nekaksis, nepierīža, rīstuķis, rupučrīma, caurdirša

Stulbs, muļķīgs = bāmūzis, bēnausis, čamarags, dādiņš, dudurmice, emuzis, ēpulis, jence, mukausis, tāpiņš, ulbiķis

Tūļa, lempis = bladācis, čabata, gumzaks, kladaņķis, klimbests, ķeblaks, ķakausis, lumeika, memulis, tamplis, tāpslis, tūža, žļēmēkslis

Uzbāzīgs = bākškis, dakšastis, ubiķis, umaka

Zaglis = gramslis, knakstaza, kramšķis, nagainis Ziņkārīgs = oksts, okšķernīca, ošnāsis

Link to comment
Share on other sites

Pimpausis, pautzodis un mēģinājums aizvietot "bļaģ" - piskatevizirgustallis.

Link to comment
Share on other sites

idvitvai kociņ - pa kreiviski labi skan - dajobanivrot :)

P.S. es skatos ka te daziem gan ir liels lamuvaardu kraajums :)

ā jā, es nezinu vai gluži tas skaitās lamuvārds bet skan labi (dzirdēju inspektorā rozītī) - čistaks!

Edited by m3rsy
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...