Jump to content
GIGN Forum

Krievu Valoda Būs Otra Valoda ?


Domino
 Share

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

ta man pajāt pa to kas viņš ir. Viņš atbild pa Maskavu, nevis Latviju. tas nekas, savu viedokli jau var izteikt bet tas nu ir par traku

Maskavas mērs Jurijs Lužkovs trešdien paudis pārliecību, ka pienāks laiks, kad krievu valoda Latvijā būs otra valsts valoda.
Link to comment
Share on other sites

Šitā kurināšana nepiekā laba nenovedīs. Serbi ar albāņiem arī kādreiz pagalmā spēlējās kopā, bet tagad viens otru šauj nost un māca saviem bērniem, ka otri ir tie ļaunie.

Argumenti, ka tauta iebildīs arī ir tukši - lielai daļai diemžēl ir pie kājas, tāpat kā par vēlēšanām.

Link to comment
Share on other sites

Vēl viens interesants aspekts šai lietai - vai kāds no stresotājiem ir painteresējies, ko paši krievi domā par otru valsts valodu un vai viņus tas vispār piš. Jo, viņupēc, kaut vai afrikaans var būt valsts valoda, bet tas viņiem tāpat netraucē sarunāties krieviski un dabūt visu to, ko vajag.

Un ka krievu politiķi nav ne par matu labāki par mūsējiem un pļūtīt lietas, kas sabiedrību neinteresē, viņus arī nav jāmāca.

Link to comment
Share on other sites

Tukšā diršana + kārtējo reizi - Latvijas mēdiji apzināti sagroza un tendenciozi pasniedz informāciju. Oficiāli - LV ieviest otro valsts valodu nevar ieviest tāda banāla iemesla dēļ, ka tā automātiski kļūs arī par oficiālo ES valodu un attiecīgi - tās ir MILZĪGAS izmaksas ES līmenī.

Sadzīviskā līmenī - vai tad krievu valoda jau nav otrā valsts valoda?

Link to comment
Share on other sites

Sadzīviskā līmenī - vai tad krievu valoda jau nav otrā valsts valoda?

ES tur neko nevar padarīt, ja valsts tā izlemj, tad ir jāievieš, bet es piekrītu, ka diez vai tas notiks. Ukrainā tas nenotika, bet tas nenozīmē, ka mums būtu jāpriecājas par SC iespējamo nākšanu pie varas...

Link to comment
Share on other sites

Vai šobrīd ir daudz sfēru, kura tu darba devējam esi vajadzīgs, ja nezini krievu valodu?

Šobrīd situācija ir paradoksāli smieklīga - krievu tautības vidusskolu absolventi ir konkurētspējīgāki par latviešu, jo papildus svešvalodam pārvalda gan latviešu, gan krievu valodas. Savukārt daudzi latvieši ideoloģijas, ka nezināt krievu valodu ir ļoti kruta, rezultātā attiecīgi pārzin tikai latviešu valodu + angļu vai vācu...

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd situācija ir paradoksāli smieklīga - krievu tautības vidusskolu absolventi ir konkurētspējīgāki par latviešu, jo papildus svešvalodam pārvalda gan latviešu, gan krievu valodas. Savukārt daudzi latvieši ideoloģijas, ka nezināt krievu valodu ir ļoti kruta, rezultātā attiecīgi pārzin tikai latviešu valodu + angļu vai vācu...

Jā, valsts iestādēs nav jāzina krievu valoda, visās sfērās ,kas nav saistītas ar apkalpošanu nav nekādas vajadzības no krievu valodas.

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd situācija ir paradoksāli smieklīga - krievu tautības vidusskolu absolventi ir konkurētspējīgāki par latviešu, jo papildus svešvalodam pārvalda gan latviešu, gan krievu valodas. Savukārt daudzi latvieši ideoloģijas, ka nezināt krievu valodu ir ļoti kruta, rezultātā attiecīgi pārzin tikai latviešu valodu + angļu vai vācu...

Par to tieši iet runa, kurā vēl valstī tiek diskriminēts cilvēks, kas zin valsts valodu? Tikai Latvijā, visur tiek atbalstīti tautieši, tikai ne Latvijā...

Link to comment
Share on other sites

Padomajam logiski. Tagad esmu Amerika, NewYorkaa kur ir pie dirsas mexikanju... Te ir viss elemtari, ja cilveks zin gan spanju gan anglju valodu - vinjam ir lielakas iespejas dabut darbu nvis cilvekam kas zin tikai anglju valodu. Un tas ir AMERIKAA! Bet mes apsriezham muusu varonigo valsti, kurai ir jau taa pizdecs musu burvigas valdibas iespaidaa. Varu pateikt ka pats es esmu krievs, bet Pensionars var apstiprinat ka ar valsts valodu man nav problemu. Jaa, man ir vieglak runat krieviski, bet ar cilvekiem kuri man shkjiet normali es labprat runaju ari latviski... Un ja godiigi - tad mani nekadigi nepish ja krievu valoda bus otra valsts valoda. (Par ko es shaubos, jo ar savu patriotizmu tauta sho valsti nogaleja un krievijas atbalstu ja godigi mes jau diez vai dabusim). Lielaka problema shaja jautajumaa ir tie stulbenju bari kuri skraida apkart ar kliedzieniem LATISHI SASUT\KRIEVI MAUKAS... Visi ir tik gudri ka neredz to zelta viduscelju, jo no bernibas jau ir iedolbita taa mentalitates dalja kad ir jaienist kaadas nacionalitates parstavis par to ka vinjsh dzivo tava valstii. Un ja runajam par valsts strukturam - TAD ARI TUR IR VAJADZIGA KRIEVU VALODA! Tik p[at liela mera ka apkalposhanas sferas. Jo ari valsts strukturas tiek veikta apkalposhana. A par muitu, policiju un robezhsardzi es vispar kluseju...

Link to comment
Share on other sites

Nu šitas jau ož pēc sazvērestības teorijas.

Neaizmirsīsim, ka tajā pašā Satversmē ir noteikts, ka:

76. Satversmi Saeima var grozīt sēdēs, kurās piedalās vismaz divas trešdaļas Saeimas locekļu. Pārgrozījumus pieņem trijos lasījumos ar ne mazāk kā divu trešdaļu klātesošo deputātu balsu vairākumu.

77. Ja Saeima grozījusi Satversmes pirmo, otro, trešo, ceturto, sesto vai septiņdesmit septīto pantu, tad šādi pārgrozījumi, lai tie iegūtu likuma spēku, ir apstiprināmi tautas nobalsošanā.

(ceturtais pants ir ļoti gudri ielikts tieši par valsts valodu) :)

un

42. Valsts Prezidents ir valsts bruņotā spēka augstākais vadonis. Kara laikam viņš ieceļ virspavēlnieku.

Tā kā viņiem tas nekādīgi neiet cauri, jo tautas nobalsošanā viņi točna nedabūs 50%, kuri balsotu par otro valsts valodu + Valdis mūs cerams nepiekāsīs :)

Link to comment
Share on other sites

Ieviesiis jaunu valsts valodu un saksies pilsonju karsh? Sakiet ko gribat, bet es tam ticu, neviens pakalju nepakustinas kad politikji dara ko veelas, bet krievu valoda, kur nu, JAKAROOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pilns internets ar pseidopatriotiem, kas pat stilistiski pareizi neprot izteikties tik ļoti mīlētajā un lolotajā latviešu valodā, palasot komentārus TVNETā vai Delfos rodas sajūta, ka lielākā daļa komentētāju ir aprobežoti tumsoņas un tas ir sasodīti bēdīgi. Ščerbatihs sēž Saeimā, bet NĒ! Nedomājiet, ka sportistam nevajag smadzenes...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...