Jump to content
GIGN Forum

Situacijas Analize


Mahmeds
 Share

Recommended Posts

Kadu laiku jau esmu devies arpus Latvijas labakas dzives meklejumos. Bet gribejas padalities pardomas par darba tirgu un ekonomisko situaciju kopuma.

Pirms devos projam dala tautieshu teicas "mulkji ko Tu dari vai tad brauksi arii vergot?". Nezinaju ko atbildet isti, jo nekad pirms tam tadas lietas nebiju darijis, katraa zinjaa doma bija darit jebkadu darbu, lai tik normali maksaa. Kad nonacu manaa gala punktaa (pavisam maza salinja) izradijas , ka nemaz nav tik slikti, ja galva ir uz pleciem un ir daudz maz sakarigas anglu valodas zinashanas, tad nemaz nebus javergo. Beigu beigas nonacu pie secinajuma, ka tiri labi man klajas - 2x vieglaks darbs par 2x lielaku atalgojumu. Bet ne jau tur tas sals un sape.Nodzivojot te kadu laiku rodas dusmas pret Latvijas vadoshajiem instrumentiem un sistemu kaa tadu, kas pastav Latvijas sabiedribaa. Nesen zinjas lasiju, ka Latvija bushot visstraujak augoshas algas 6.8% - nodomaju, tad jau gan baigais cipars, laiks braukt majas valsts sak rupeties par tautu, bet pec tam nodomaju taa jau atkal tada dirshana vien ir - pirmsveleshanu agitacija nax. Un vel pirms laika, ja atminos pareizi experti teica, ka Latvijai bus vajadzigi 10 gadi, kamer sasniegs tadu limeni kaa Eiropa (daudz maz). Bet sudi tadi, ka man nav laika gaidit 10 gadus kamer ekonomika uzlabosies, jo tad jau bushu pusi muza nolauzis. Gribas kaut kaa izbaudit jaunibu un nevis visu laiku rukat un iesligt pelekaa rutinaa, lai kaut ko atlautos savaa dzivee jedzigu. Nolauzu Latvijaa vairakus gadus gan savarigos darbos, gan ne tik svarigos darbos, bet vienmer tas pikjis ir par isu. Reizem menesha beigas nakas iegadaties 0.25 ls rengju bundzu un likt iekshaa ar rupmaizi(kas var reizem var sanakt par dargu un japer 0.12 ls balztmaize). Kaut kur dzirdeju, ka Jaunajiem piedoerot pasaule un visi celji esot valjaa. Darbs daudz ir katru reizi, kad paver valjaa Dienu darba piedavajumu ir parparem. Bet tik tads knifinsh ir visur prasa 3-4 gadu pieredzi, bet kur, tad lai tas jaunais dabun to noladeto pieredzi, ja vinam nav pieredzes un, ja nav pieredzes ,tad ej nafig stradaa noliktava par grushkjiku, stulbi kaut kaa sanak. Un tad , kad beidzot Tevi kads uzaicina uz darba interviju Tev pasaka sakuma mes Tev maksasim 200ls par menesi tikai. Un vari tikai nobolit acis un prataa nodomat ej dirst pidar, kursh tad galvaspilseta var iztikt ar 200ls menesi, ja Tev rekjini jamaksaa, jaeed, jadirsh, 4 ratainais zirgs jabaro un vel reizem patuset tak ar vajag. Domaju, vo pabeidzu Augstskolu, tagad gan bus labi, papirs, tachu ir uz rokas.Nei! viss atkal nak un aiziet taluma - nav pieredzes normalu shepti nedabusi. Pliks papirs shajs dienas pilniba neko nenozime. Vel domaju, mosh jamaina specializacija un janomoca vel kada augstskola, bet ja nu atkal nekas nesanak, tad dirsaa ir , tad atkal entie tukstoshi pa dirshanu. Un pats nepatikamakais, kas pashalik notiek Latvijas darba tirgu ir, ka ja gribi normalu shepti, tad vajag blatu. Bet izraut blatu ar normaliem robiem un piemerotu sev ir diezgan gruti. Un atkal ir pienakushas veleshanas un visadi citadi cilts brali sola, ka nu gan bushot labaki laikai, ja tik atdosim balsi par vinjiem. UN tad ar smaidu dodies nodod balsi un pirmos meneshus gaidi uzlabojumus, bet tas viss dirz pariet, jo vinji ir Tevi atkal piekasushi un nekas nemainas. Ja nu vienigi ik pareizei atlaiz kadu mazo dikdieni, kursh novirzijis zinamus lidzeklus savas majs jumta remontam.

Negribu nevienu garlaikot ar savu domrakstu, bet vnk gribejas izkliegt savu sapi smile.gif

Edited by Mahmeds
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Un nevaru tev nepiekrist, ka pagaidaam Latvijaa ir gruuti, un vieglaak veel nepaliek, bet es esmu cinitaajs smile.gif Darbs lidostaa pagaidaam mani apmierina, bet zini kaa laiki mainaas, un man ir reala iespeja parvakties uz Norvegiju, bet esmu te piesaistiits mad.gif

Runajot par to papiru, pilnigi piekriitu nevajag vinju, man nav izglitibas,lai gan visi manos gados macaas veeel, jo es uzskatu, ka pasham jalauzh savs celjs, kaut kaaa, kad dabuusi izglitiibu varesi stradaat standart darbaa par grashiem un neko atlauties nevareesi...

Es arii atbalstu tos kuri brauc prom, man vairaak darba iespeju paliek smile.gif Bet atbalstu veel vairaak tos kuri atgriezhaas atpakal, jo esmu patriots, un gribu te dziivot un izciniit savu dziivi. Lai arii ka citi saka, ka labpraat dzivotu New york, me never. ''Lai arii tu esi puteklits, bet tu esi New York'', man labaak patiik but kaut kam te Nevis nekam kaut kur citur, lai arii taa buutu New York vai London...

Iesaku vienkarshi nepadoties un cinities, pats stradaaju 2 darbos, un veel vadu projektus, protams nav viegli, bet kuram gan musdienaas ir....

P.s. Piekriitu Mahmeda dzejojumam, vienkarshi pats veel papildinu nedaudz smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Pats jau ar biju domājis braukt uz USA, bet tad uzradās draudzene un iespējams būs viens labs darbs tepat Latvijā, kurā būs ļoti laba alga. Laiks rādīs.

Runājot par Īriju, nav tur tik spīdoši kā liekās, darbu nevar tik viegli dabūt. Māsas vīrs kā aizbrauca tā jau nākošnedēļ brauks mājās, 3 mēnešus nosēdēja tur un darbu nedabūja. Savukārt viens cits paziņa aizbrauca sākuma kā caur tām firmām (kas piedāvā darbu Īrijā), un teica arī, kad galīgs sviests, šie tur tevi izputinās, pats no algas kādus 60% dabūsi.

Link to comment
Share on other sites

Labs gabals (garš). thumbsup.gif

Bet ja paskatās...No Latvijas ārā brauc aizvien vairāk un vairāk cilvēku uz to nolāpīto Īriju vai kkur citur , te kur es dzīvoju netālu aiz Juglas , pirms 3 gadiem sacēla mājās ( Apmēram 20 ) nu un tad arī es ievācos. Un šobrīd no šejienes ir aizbraukuši jau 4 cilvēki strādāt uz Īriju kaut gan viss itkā bija labi , bet tomēr kaut kam jau vienmēr ir jānotiek dry.gif

Bet pie vainas jau ir arī paši "gudrie" deputāti un visi pārējie alkāni 20.gif

Edited by feelya`
Link to comment
Share on other sites

Ja taa godigi sakot, ja Tev nav labas anglu valodas zinashanas , tad labak vispar nebrauc uz UK vai Irland, jo darbu, tad enivei nedabus. Konretaka polu invazija tur. UN darbu var dabut tikai labakaie pashlaik. Pat tur kur es esmu stipri dienvidos prom no Anglijas un netalu no Francijas krastiem ar darbu ir pashvaki tikai del poliem. Kadi 10 letinji tik tur esam un nevinu taa arii neesmu saticis un paplapajis no tautieshiem. Ai nafig, tad i redzes, bhraukshu Septembra beigas majas un megjinashu uzsakt jaunu dzivi Latvija , ja nesanaks, tad nax atpakal.

Edited by Mahmeds
Link to comment
Share on other sites

Ja taa godigi sakot, ja Tev nav labas anglu valodas zinashanas , tad labak vispar nebrauc uz UK vai Irland, jo darbu, tad enivei nedabus. Konretaka polu invazija tur. UN darbu var dabut tikai labakaie pashlaik. Pat tur kur es esmu stipri dienvidos prom no Anglijas un netalu no Francijas krastiem ar darbu ir pashvaki tikai del poliem. Kadi 10 letinji tik tur esam un nevinu taa arii neesmu saticis un paplapajis no tautieshiem. Ai nafig, tad i redzes, bhraukshu Septembra beigas majas un megjinashu uzsakt jaunu dzivi Latvija , ja nesanaks, tad nax atpakal.

pareizi jabrauc atpakal thumbsup.gif

Labak gan sapelniit lielo pikji tur un tad mochiit te smile.gif

Link to comment
Share on other sites

nekur nav tik labi kā mājās, tas ir, Latvijā. to es saku pēc tam, kad esmu nodzīvojis pats 6 gadus ārzemēs, tomēr Latvijā ir vislabāk.

pats vēl nestrādāju (vēl kādus gadiņus varēšu palaist haļavu), bet, kaut vai esmu drošs, ka man būtu iespējas strādāt ārzemēs, pat ļoti realistiskas, tomēr negribas, gribu palikt Latvijā.

nekur nav tik labi kā mājās...

Link to comment
Share on other sites

nekur nav tik labi kā mājās, tas ir, Latvijā. to es saku pēc tam, kad esmu nodzīvojis pats 6 gadus ārzemēs, tomēr Latvijā ir vislabāk.

pats vēl nestrādāju (vēl kādus gadiņus varēšu palaist haļavu), bet, kaut vai esmu drošs, ka man būtu iespējas strādāt ārzemēs, pat ļoti realistiskas, tomēr negribas, gribu palikt Latvijā.

nekur nav tik labi kā mājās...

thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Mana māsa pagājušā gada aprīlī aizbrauca uz UK valodu mācītes (un laimi meklēt), jo viņu pēc pirmās sesijas izmeta no LU pedagogiem (angļu valodu bija domājusi pasniegt, bet pārāk slinkoja). Nu ko, aizbrauca, pirmajā nedēļā neveicās, neko nevarēja atrast, bet tad paspīdēja iespēja - tik atvēra jauna viesnīca, kas meklēja darbiniekus, viņa pieteicās un pieņēma manu māsu. Tad nu cītīgi strādāja par istabu apkopēju, to ievēroja, tad paaugstināja viņu amatā, tad uz vasaras pusi izlēma, ka vajadzētu arī kādu izglītību iegūt un iestājās vienā Anglijas koledžā. Kuru arī šogad pabeidza, kā arī ši gada laikā tika paaugstināta par reģistrantūras darbinieci. Viņas draugs arī ir Anglijā, kur labi pelna, abi kopā dzīvo dzīvoklī. It kā viss ir kārtībā, bet tik un tā plāno par atgriešanos Latvijā.

Lai arī viņiem dzīves līmenis ir labs, tik un tā viņi uzskata, ka mājās ir labāk. Ārzemēs vari padzīvot mājās, bet tik un tā pēc laika vēlēsies atgriezties.

Arī man bija doma aizlaisties strādāt uz ārzemēm, bet nu dažu apstākļu dēļ nācās pārdomāt un tāpēc tagad studēju pirmajā kursā ar cerībām uz izaugsmi smile.gif (esmu optistiski noskaņots). Nepametīšu Latviju smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Mahmed ,kas jauns Gernesijas salā smile.gif??Pats arī kādus gadus 5 atpakaļ tur strādāju par bārmeni.

Bet ja par tētmu ,ir jau sviesc cilvēku reāli nav kas strādātu ,bet algas maksāt negrib.Lasīju te pāris dienas atpakaļ copes lietas rakstu bija gan par zivīm,bet intervēja "restorāna" vairāk saules īpašnieku un tas itkā teksta kontekstā pieminēja ,ka tagad gan jau par algām nevarot sūdzēties,viņa pavāri redz saņemot 240 latus uz rokas un esot vēl arī paēduši.Ziniet man radās pamatotas aizdomas par viņa garīgās attīstības līmeni.Liktu viņam pasēdēt uz tiem 240 Ls ,viņš pedāļus atmestu pēc mēneša.Gribējās reāli sasist tam kundziņam seju par tādu tekstu .

Link to comment
Share on other sites

a kāda specializācija tev bija? Nu tam papīram ko dabūji? Es personīgi esmu pārpildīts ar idejām ko un kā darīt un pat ja es beigtu kaut kādu megašitaino universitāti ar mega-nekam-nevajadzīgu izglītību, es tāpat kaut ko štukotu. Nu... tas tā. Ārpus Latvijas braukt strādāt ilgāk par nedēļu nekad nebrauktu. Pārāk patīk šī valsts un šī pilsēta.

Link to comment
Share on other sites

Es īstenībā atbalstu šito došanos uz ārzemēm (protams uz zināmu laiku). Man abi brālēni ir Londonā un 1 strādā par bārmeni, bet otrs celtniecībā. Nekādu lielo piķi viņi nekrāj, bet var atļauties daudz patusēties un par naudu nav īpaši jādomā. Šogad viņi brauks atpakaļ uz Latviju un nezvai kautko nožēlos. Tomēr jauna pieredze nekad nenāk par ļaunu thumbsup.gif .

Edited by bikl
Link to comment
Share on other sites

Kadu laiku jau esmu devies arpus Latvijas labakas dzives meklejumos. Bet gribejas padalities pardomas par darba tirgu un ekonomisko situaciju kopuma.

Pirms devos projam dala tautieshu teicas "mulkji ko Tu dari vai tad brauksi arii vergot?". Nezinaju ko atbildet isti, jo nekad pirms tam tadas lietas nebiju darijis, katraa zinjaa doma bija darit jebkadu darbu, lai tik normali maksaa. Kad nonacu manaa gala punktaa (pavisam maza salinja) izradijas , ka nemaz nav tik slikti, ja galva ir uz pleciem un ir daudz maz sakarigas anglu valodas zinashanas, tad nemaz nebus javergo. Beigu beigas nonacu pie secinajuma, ka tiri labi man klajas - 2x vieglaks darbs par 2x lielaku atalgojumu. Bet ne jau tur tas sals un sape.Nodzivojot te kadu laiku rodas dusmas pret Latvijas vadoshajiem instrumentiem un sistemu kaa tadu, kas pastav Latvijas sabiedribaa. Nesen zinjas lasiju, ka Latvija bushot visstraujak augoshas algas 6.8% - nodomaju, tad jau gan baigais cipars, laiks braukt majas valsts sak rupeties par tautu, bet pec tam nodomaju taa jau atkal tada dirshana vien ir - pirmsveleshanu agitacija nax. Un vel pirms laika, ja atminos pareizi experti teica, ka Latvijai bus vajadzigi 10 gadi, kamer sasniegs tadu limeni kaa Eiropa (daudz maz). Bet sudi tadi, ka man nav laika gaidit 10 gadus kamer ekonomika uzlabosies, jo tad jau bushu pusi muza nolauzis. Gribas kaut kaa izbaudit jaunibu un nevis visu laiku rukat un iesligt pelekaa rutinaa, lai kaut ko atlautos savaa dzivee jedzigu. Nolauzu Latvijaa vairakus gadus gan savarigos darbos, gan ne tik svarigos darbos, bet vienmer tas pikjis ir par isu. Reizem menesha beigas nakas iegadaties 0.25 ls rengju bundzu un likt iekshaa ar rupmaizi(kas var reizem var sanakt par dargu un japer 0.12 ls balztmaize). Kaut kur dzirdeju, ka Jaunajiem piedoerot pasaule un visi celji esot valjaa. Darbs daudz ir katru reizi, kad paver valjaa Dienu darba piedavajumu ir parparem. Bet tik tads knifinsh ir visur prasa 3-4 gadu pieredzi, bet kur, tad lai tas jaunais dabun to noladeto pieredzi, ja vinam nav pieredzes un, ja nav pieredzes ,tad ej nafig stradaa noliktava par grushkjiku, stulbi kaut kaa sanak. Un tad , kad beidzot Tevi kads uzaicina uz darba interviju Tev pasaka sakuma mes Tev maksasim 200ls par menesi tikai. Un vari tikai nobolit acis un prataa nodomat ej dirst pidar, kursh tad galvaspilseta var iztikt ar 200ls menesi, ja Tev rekjini jamaksaa, jaeed, jadirsh, 4 ratainais zirgs jabaro un vel reizem patuset tak ar vajag. Domaju, vo pabeidzu Augstskolu, tagad gan bus labi, papirs, tachu ir uz rokas.Nei! viss atkal nak un aiziet taluma - nav pieredzes normalu shepti nedabusi. Pliks papirs shajs dienas pilniba neko nenozime. Vel domaju, mosh jamaina specializacija un janomoca vel kada augstskola, bet ja nu atkal nekas nesanak, tad dirsaa ir , tad atkal entie tukstoshi pa dirshanu. Un pats nepatikamakais, kas pashalik notiek Latvijas darba tirgu ir, ka ja gribi normalu shepti, tad vajag blatu. Bet izraut blatu ar normaliem robiem un piemerotu sev ir diezgan gruti. Un atkal ir pienakushas veleshanas un visadi citadi cilts brali sola, ka nu gan bushot labaki laikai, ja tik atdosim balsi par vinjiem. UN tad ar smaidu dodies nodod balsi un pirmos meneshus gaidi uzlabojumus, bet tas viss dirz pariet, jo vinji ir Tevi atkal piekasushi un nekas nemainas. Ja nu vienigi ik pareizei atlaiz kadu mazo dikdieni, kursh novirzijis zinamus lidzeklus savas majs jumta remontam.

Negribu nevienu garlaikot ar savu domrakstu, bet vnk gribejas izkliegt savu sapi smile.gif

Kopš totalitārisma, centrālas plānošanas laikiem ir pagājuši nieka padsmit gadi.Šajā laikā nav iespējams sasniegt "rietumu" dzīves līmeni.Pie tā nav vainīgi ne deputāti, ne Latvijas iedzīvotāji.Cita lieta ir attīstības efektivitāte - to nosaka gan mentalitāte, gan deputātu darbība, valsts atrašanās vieta un veiksme.Vai cilvēki nedotos projām, ja pilnīgi visi faktori būtu mums labvēlīgi kopš pašas neatkarības atjaunošanas ? Nē, dotos.Ļoti līdzīgos apjomos kā šobrīd.Ja godīgi, lai cik arī ciniski tas neizklausītos, es sāku domāt cik īsti negatīva ir šī pārsvarā zemāko slāņu aizplūšana uz ārzemēm...

Par 6,8% algu pieaugumu - tas nav Latvijas veikts pētījums un tā ir pilnīga taisnība.Tikai problēma tāda, ka inflācija nav daudz zemāka.

Tas, ka cilvēks nevar neko sasniegt Latvijā ir muļķības, iespējas ir visiem, darba vietas ir pietiekami daudz.Es tikai īsti nesaprotu, ko tad īsti tu cerēji pirms 5, 10 gadiem ? Ka šodien minimālā alga būs 300 ls, vidējā 800 ls , deflācija 10% ? VIss, vairāk vai mazāk, notiek tā kā tam ir jānotiek.Imho, ja neesi neko darījis, lai šeit būtu labāk, bet tieši otrādi, devies uz ārzemēm, tad tev nav tiesību sūdzēties, ka šeit ir slikti dzīves apstākļi.Kaut kas neapmierina un nav jūtu pret savu valsti - dodies prom, tikai ,lūdzu, nesūdzies par neizdarīgajiem Latvijas iedzīvotājiem.

Link to comment
Share on other sites

a kāda specializācija tev bija? Nu tam papīram ko dabūji?

Turisma organizacija un vadiba.

vbyuer

vel pirms gada biju kaisligs Latvijas aizstavis un patriots, bet viedokli mainas un tagad par sevi neesmu vairs tik parliecinats. Un tici man es savaa dzivee (vismaz Lv robezas) esmu sasniedzis pietiekami daudz(vairak nekaa dazs labs 40 gadnieks), lai man neviens nevaretu parmest par to, ka neesmu megjinajis neko darit Latvija, ka neesmu megjinajis izsisties. Un ko Tu sauc par zemo slani, kas dodas projam. Viens pamatigs procents no tiem, kas dodas projam ir ar augstako izglitibu un pamatigu darba pieredzi, es nu nekadi vinus nevaru nosaukt par zemo slani. Un Tu jau ar runaa taa kaa tads jaunais Latvijas miljonars!

Edited by Mahmeds
Link to comment
Share on other sites

Turisma organizacija un vadiba.

vbyuer

vel pirms gada biju kaisligs Latvijas aizstavis un patriots, bet viedokli mainas un tagad par sevi neesmu vairs tik parliecinats. Un tici man es savaa dzivee (vismaz Lv robezas) esmu sasniedzis pietiekami daudz(vairak nekaa dazs labs 40 gadnieks), lai man neviens nevaretu parmest par to, ka neesmu megjinajis neko darit Latvija, ka neesmu megjinajis izsisties. Un ko Tu sauc par zemo slani, kas dodas projam. Viens pamatigs procents no tiem, kas dodas projam ir ar augstako izglitibu un pamatigu darba pieredzi, es nu nekadi vinus nevaru nosaukt par zemo slani. Un Tu jau ar runaa taa kaa tads jaunais Latvijas miljonars!

Atlaushos nepiekrist, parsvaraa uz turieni brauc cilveki no zemaa slaanja, protams arii netiek aizmirsti cilveki ar augstako izglitiibu...

Lai juus parliecinatu, ka taa ir, tad tos kurrus es redzu lido, shaubos vai tie kas brauc ar autobusu ir izglitotakie smile.gif

Un brauc tie kuriem te ir par smagu...

Link to comment
Share on other sites

Atlaushos nepiekrist, parsvaraa uz turieni brauc cilveki no zemaa slaanja, protams arii netiek aizmirsti cilveki ar augstako izglitiibu...

Lai juus parliecinatu, ka taa ir, tad tos kurrus es redzu lido, shaubos vai tie kas brauc ar autobusu ir izglitotakie smile.gif

Un brauc tie kuriem te ir par smagu...

NU nezinu vai vinji tur atrod vieglaku dzivi,jo ka skatos , kaa poli, kas neparzina valdou un ipashi nav apveltiti ar gaishu domashanu rukaa kartupelju vagas vai kaut kadas fabrikas. Tad labak izveleties latvijas gateri nekaa tur kur aizmugures Tev staves kaut kads debils gruzinis un visu laiku auros rabotaj naxyj smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Ieprieksheejaa valdiiba appisa visus, shii valdiiba paraados, naakamaa valdiiba atkal visus appisiis. KO dos tas 6,8% augums? ja visam citam cenas celjas par 10% un daudz vairaak %iem. Naudas zinjaa viskaut ko var izshtukot, protams ja tu gribi dziivot zalji taa lai nekaa nepietruuxt un paliek paari tas jau ir cits staasts. Izdomaa savu biznesinju, legaalo/nelegaalo, ja ir galva un godiigaa celjaa neko nevari nopelniit jaamaak vinjus apchakareet

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...