Jump to content
GIGN Forum

Marihuānas Dekriminalizācija Latvijā.


MašīnZaglis
 Share

Recommended Posts

/lurk off

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f5/European-cannabis-laws.png

Neesmu kaut kaa biezhi (vai vispaar) dzirdeejis, ka valstiis, kuraas marihuaana jau ir dekriminalizeeta vai legaala, suudzeetos par milziigaam probleemaam probleemaam, kas buutu saistiitas ar to. Pats iisti nenodarbojos ar shiis mantas piipeshanu, jo, par laimi (vai diemzheel) man no taam dazhaam reizeem, cik esmu meegjinaajis, paarsvaraa bija nepatiikams efekts, bet man nav nekas pret to, ja citi cilveeki izbauda sho prieku, ja vien tas notiek normas robezhaas. Neredzu iisti ar ko zaaliite ir sliktaaka par alkoholu un es nekad neesmu redzeejis agresiivu, trauceejoshi neadekvaatu personu zaaliites ietekmee, ko es gan nevareetu teikt par pieredzi ar cilveekiem alkohola ietekmee. Vieniigais, ar ko zaaliite ir sliktaaka, ir tikai fakts, ka vinja ir nelegaala un tas, ka kaa jau te mineeja, padomju praati to ieliek visa ljaunuma saknes lomaa, pat nepiedomaajot cik lieli divkoshi vinji ir. IMHO - vajag dekriminalizeet zaaliiti un ielikt alkoholu tieshi tajaa pashaa statusaa (nelegaals, bet dekriminalizeets), jo galu galaa, probleema jau ir sho abu vielu pieejamiibaa. Ja gribi - bruuvee/audzee shiis mantas savaas maajaas, prieksh pasha vajadziibaam, mazaas kvantitaatees, un lieto taas savaas maajaas un nebuus probleemu (nu gandriiz). Un, par sho vielu paardoshanu/izplatiishanu uzlikt milziigus sodus. Anyhow, zinu, ka no vienas puses baigais buljlja suuds, jo tur atkal naak probleemas (bandas/diileri/etc), bet nu es domaaju internetaa par utopiju var parunaat. Runaajot par to "Koljas probleemu" un to, ka zaale ir "gateway drug" - nebuus pieejama zaale - dzers alkoholu/ostiis liimi/benziinu un taa taalaak. Nav probleema zaalee vai alkoholaa, bet cilveekaa un sabiedriibaa kaa taadaa. Vislielaakais gateway uz narkotikaam ir tavi "draugi" un kompaanija, kuraa tu uzturies. Ne jau tu viens pats savaa nodabaa saac lietot, nee, tu to dari, jo tu esi balliitee un tev ir labi, bet "draugi" saka - "Hey, gribi baliiti padariit veel labaaku ? Panjem shito ripu, buus labi". Un tad jau tikai tu pats sev vari paliidzeet vai iegaast - ar savu raksturu/psihologjisko staavokli/gribasspeeku. Ai, te var runaat daudz un dikti, bet beidzat demonizeet marihuaanu, ja pashi lietojat alkoholu, kaut mazos daudzumos. Man iisti tas neko nemainiitu, ja vinja tiktu dekriminalizeeta, bet esmu par, jo gan jau atkal liela nauda tiek teereeta uz kkaadaam tiesaam/"aarsteeshanaam" un visiem paareejiem izdevumiem, un es uzskatu, ka shii nauda varbuut tiktu teereeta kaut kam svariigaakam.

/lurk on

Link to comment
Share on other sites

Es, protams, neesmu nekādā mērā gudrs cilvēks un tā, bet man kaut kā liekas, ka, ja Latvijā pēkšņi aizliegtu tirgot alkoholu, mēs par to nebūtu pārāk priecīgi? Nu, ekonomikas ziņā (ne-ekonomikas ziņā man personīgi būtu pilnīgi pajāt, jo jau vairāk kā gadu pārsvarā dzeru sava laba čoma brūvēto mājas viskiju).

Link to comment
Share on other sites

Nu labi ja tā nav problēma, davai bliežam vaļā legālo heroīnu :) A kas ir slabo, es zinu naudīgus večus kuri ir gadu hujārījuši pa vēnām, un jau kā 5 gadus nelieto, nu davai ?

P.S. Obla Spānijā jau legālā iet vaļā? Solījās, ka Vācijā būs legāla, tā arī izspalika tur tas jautājums.

Edited by Semorka
Link to comment
Share on other sites

kāds sakars heroīnam?stulbs esi?uz heroīna uzsēžās pēc pirmās reizes un atstiepj kājas pāris gadu laikā.

vispār dunduks, salīdzināt kaut ko tādu ar mj.

Te ir pavisam skaidrs, ka alkohols nekādā gadījumā nav labāks par marihuānu un vienkārši vecu kļūdainu aizspriedumu dēļ mūsdienās joprojām tie ir aktuāli,tapēc arī vairums vecāku gada gājumu cilvēku ir pret,savukārt jaunie ir par, jo nav objektīvs iemesls kapēc tad alkohols ir pieejams.

Edited by lil_nigga*
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...