Jump to content
GIGN Forum

9. Klase


cloudR
 Share

Recommended Posts

yo, kā jau nāk eksāmeni n shit, tad man jau ir jāsāk domāt par to, ko es darīšu pēc 9. klases. Domāju, ka gribu tālāk mācīties Rīgā, bet ir jāatrod kur un par ko. Lūdzams dzirdēt kādus iteikumus no jums

Link to comment
Share on other sites

Ieskenē savu liecību vispirms...

nu liecība ir pilnīgā pakaļa, jo traki slinkoju šajā semestrī.

tev pašam ir jāizdomā kas tev padodas un ko tu gribētu darīt!

jā, man to saka pārējie paziņas utt., bet es tā nevaru pateikt, par ko gribu iet un ko darīt, man vajag kkādus piedāvājumis.

Link to comment
Share on other sites

Ja domā iet uz profeni/ardoskolu, tad tiešām apdomā visu kārtīgi. Profeni pabeigsi tā vai tā, ja neslinkosi, bet vai Tu gribēsi nākotnē strādāt kāda noteiktā profesijā? Protams, ja pēc profenes sapratīsi, ka tomēr profesija nepatīk, nekas jau pārāk slikts nebūs noticis, bet būsi zaudējis gadu mācoties, jo jāmācās četri gadi, un, ja vēlēsies stāties augstskolā citā novirzienā var sanākt šmuce - profenēs nemāca visus tos pašus priekšmetus kurus māca vidusskolās vai ģimnāzijās, bet bez viņiem augstskolā Tu netiksi. Tāds mazs knifiņš - kad tavi šī brīža draugi beigs divpadsmito, tu iesi uz viņu izlaidumu, bet tev būs vēl atlicis gads.

Protams, ir arī pozitīvais kurš saucās kojas, jeb dienesta viesnīca. Sapratīsi kā ir kad nodzerti pēdējie santīmi un nav ko ēst atlikušās dienas. Iespējams dzīvosi istabiņā ar foršiem čaļiem, bet varbūt ar galīgākajiem kretīniem. Tev būs brīvība, bet ne visiem viņa dod labumu - piedzīvoju kā labs draugs padevās koju un alkohola valdzinājumam un sāka bastot lekcijas - ne viņam kāds ko aizrādīja, ne kāds ko atgādināja - viņš sēdēja, dzēra un spēlēja cs. Vienu dienu viņu vienkārši izmeta. Vai Tu spēsi sevi savaldīt un neieslīgt galējībās?

Un par profesijas ieteikumiem... nu. Ja patīk datori un viss saistīts ap tiem dodies uz datoriķiem. Patīk sēdēt pie papīru kalniem un pelnīt lielas summas izmantojot savu pildspalvu un zināšanas - ej uz grāmatvežiem un nemanāmi pārskaiti sev smukas summas. Elektriķi, pavāri, komersanti... gandrīz katra profesija ir pieejama Latvijas arodskolās. Padomā - ar ko Tu visbiežāk sastopies ikdienā, vai tev tas patīk, un vai tas pieder kādai profesijais.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nu liecība ir pilnīgā pakaļa, jo traki slinkoju šajā semestrī.

Tā visi vienmēr saka, ka tikai tajā semestrī :P Ja tev būtu baigais plāns nākotnei, tad tev traki jāmācās tieši 9. klasē. Meklē pats to, kas tev patīk, ja tev patīk spēlītes kapāt pie kompja, tad nedomā uzreiz, ka būsi programmētājs, skaties uz profenēm, kur tiek apvienots tevis patīkamais ar nākotnes izaugsmes iespējām... Tu, iespējams, vēl augstskolā mācoties nezināsi, kas tu vēlies būt un kas tev padodās... Tā kā MĀCIES CIK IEKŠĀ, jo tu vairāk no visa kā sajēgsi ātrāk, jo vieglāk būs saprast, kas tev interesē.

Link to comment
Share on other sites

Nū ir tā, pie kompja sēžu salīdzinājumi daudz, bet nezinu vai gribētu to saistīt ar savu nākoti, jo pie kompja sēžu for fun nevis, lai kļūtu kkāds pro masters iekš cs etc. Programmēšana, domāju uz šo kā kkas klāt savai "pieredzei" tālākiem studiju kalniem. Celtniecība točna nē tikai principa pēc, ka negribētos strādāt fizisku darbu. Arī nekādas dizainēšanas utt.

Varbūt ir vel kādi arodi, par kuriem es esmu aizmirsis?

Link to comment
Share on other sites

Tev ir pusgads lai izlemtu un atrastu sev tīkamāko profesiju. Ja nē, dodies uz vidusskolu. Ja pēctam nevarēsi izlemt kur doties varēsi izmēģināt ļoti daudzas pieprasītas profesijas - burgeru cepējs, apkopējs, lentzāģa operētājs...

Link to comment
Share on other sites

Baidos, ka tev jau ir par vēlu un vienīgais darbs, kāds tev spīd, ir celtniecība vai I'm lovin it. Ja būtu labi mācijies, varētu provēt tikt RV1Ģ, bet tev jau par vēlu, jo drīz būs iestājeksāmeni un tu esi pārāk slinks, lai piespiestu sevi nežēlīgi mācīties, lai censtos uzkačāt savu līmeni līdz iestājeksāmeniem.

Profesiju ir neskaitāmi daudz, bet tur ir tāds āķītis, ka bez fiškas diemžēl ļoti retas profesijas piedāvā sakarīgu atalgojumu.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Baidos, ka tev jau ir par vēlu un vienīgais darbs, kāds tev spīd, ir celtniecība vai I'm lovin it. Ja būtu labi mācijies, varētu provēt tikt RV1Ģ, bet tev jau par vēlu, jo drīz būs iestājeksāmeni un tu esi pārāk slinks, lai piespiestu sevi nežēlīgi mācīties, lai censtos uzkačāt savu līmeni līdz iestājeksāmeniem.

Profesiju ir neskaitāmi daudz, bet tur ir tāds āķītis, ka bez fiškas diemžēl ļoti retas profesijas piedāvā sakarīgu atalgojumu.

Beefs

nesekmīgais uz RV1Ģ? Ja vecāki nav miljonāri tad labāk tādas muļķības nerunāt

Autor pasaki savu vidējo atzīmi, atzīmi matenē, anglenē, latv. val., fzika un vai vispār patīk fizika.

Edited by Kaupo
Link to comment
Share on other sites

nesekmīgais uz RV1Ģ? Ja vecāki nav miljonāri tad labāk tādas muļķības nerunāt

Autor pasaki savu vidējo atzīmi, atzīmi matenē, anglenē, latv. val., fzika un vai vispār patīk fizika.

matene 3, anglene 7, latv. lav. 5, fizika 8 - fizika patīk.

matene 3 tikai tāpēc, ka semestra beigās izlaida no slimnīcas un iedeva kontroldarbu rakstīt, no kā visu norāva uz leju un učiks vairs neņēma konsultācijas.

Edited by cloudR
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...