Jump to content
GIGN Forum

A Kā Ir Ar Lidmašīnām?


macho
 Share

Recommended Posts

Diemžēl topikam mans tikko uzrakstītais teikums palīdz tikpat ļoti kā tavējais. Neviens neapstrīd to, ka atmosfēra griežas kopā ar zemi, runa ir par to, ka lidmašīnai nākas advancēti izštukot maršrutu kā lidot ņemot vērā zemes rotāciju, jo man neviens neiestāstīs (ja nu vienīgi kādu lielisku pierādījumu parādīs), ka tā netiek ņemta vērā.

Izlasīju vēl pāris rakstus angliski un laikam tomēr Zemes rotācija vismaz lidojuma ilgumu neietekmē, bet tie būtiski atšķiras piem. lidojot pāri Atlantijas okeānam vēju dēļ, kas tādā augstumā ir pie 100 km/h. Par to, vai maršruti tiek plānoti ņemot vērā šos aspektus - noteikti jā, bet Zemes rotācijai tur nav tik lielas lomas.

Edited by Crasher789
Link to comment
Share on other sites

tur nekā nav. +- skaidru atbildi izlasīju šeit

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...03050705AAacNl7

tātad, viņiem ir sistēma, kas aprēķina kur lidot, ņemot vērā rotācijas ātrumu. Tas šķiet nedaudz dīvaini, jo cik es saprotu lidojumus ļoti ietekmē vējš, tas taču arī jāņem vērā.

Neesmu pagaidām guvis atbildi uz otro jautājumu, bet neizskatās, ka tam būtu liela starpība vai tu bombī no rietumiem uz austrumiem vai otrādi.

Link to comment
Share on other sites

http://answers.yahoo.com/question/index?qi...03050705AAacNl7

tātad, viņiem ir sistēma, kas aprēķina kur lidot, ņemot vērā rotācijas ātrumu. Tas šķiet nedaudz dīvaini, jo cik es saprotu lidojumus ļoti ietekmē vējš, tas taču arī jāņem vērā.

Neesmu pagaidām guvis atbildi uz otro jautājumu, bet neizskatās, ka tam būtu liela starpība vai tu bombī no rietumiem uz austrumiem vai otrādi.

Nonākam pie daudz maz līdzīga skaidrojuma :D Principā Zemes rotācija neietekmē lidmašīnu tieši, bet to dara vēji, kurus savukārt maina Zemes rotācija - piemēram pasātu novirzīšanās.

Bombīšanu uz autsrumiem vai rietumiem izskatās tomēr pamatīgi ietekmē patstāvīgi vēji un parasti laikam līdzīgi, varētu būt tie paši pasāti, tāpēc lidojumu laiki var atšķirties par vairākām stundām.

Edited by Crasher789
Link to comment
Share on other sites

Domā, ja ar helikopteru tu paceltos vertikāli gaisā un tur uz vietas lidinātos kaut vai veselu gadu, tu šī gada laikā visu pasauli apskatītu? Nedomāju gan. Zeme griežas kopā ar atmosfēras slāni.

Macho piemērs bija tīrā fizika, nevis pierādījums šim jautājumam.

Laika joslām nav nekāda sakara ar zemes un atmosfēras griešanos. Tas ir tīri tikai dēļ tā, kad un cikos saule lec, naktī nebūtu diena un otrādāk.

Link to comment
Share on other sites

Ganjau kkur kkas ir atbildeets bet nu es bik pfilazofeeshu un ljoti daudzkas var buut nepareizi izspriests ,tapeec tajaavietaas ielikshu jautaajumziimiiti(?)

Taatad pirmkaart viss ir atkariigs no gaisa kustiibas virziena jeb veeja(?) pie zemes veeja virzienu ietekmee atmosfeeras spiediens jeb gaisa bliivuma un tilpuma atshkjiriibas dazhaadaas zemeslodes vietaas(?) kaa zinam vairaak vai mazaak uz zemes virsmas veeja virzienas ir diezgan haotisks(ja neskaita pasaatus( eu blje nebija tas prikols, ka pasaatu puushanas virziens bija atkariigs no zemes grieshanaas?(shito uzmekleejiet) ja tas ir taa, tad iznaak ka atmosfeera negriezhas kopaa ar zemi, bet rada veeju noteiktaa virzienaa un ja tas ir taa, tad peec vektorisko speeku saskaitiishanas vareetu noteikt lidoshanas trajektorijas vektoru. Vismaz taa sanaak.

Veel protams vareetu buut kkas par centrbeedzi, kas vareetu ietekmeet gaisa(atmosfeeras?) augstaakos slaanajus, bet par shitaam rotaacijaam man nepadevaas fizika.

Un taatad veel kas protams jaanjem veeraa ir inerces likums- zeme griezhas noteiktaa virzienaa ar noteiktu aatrumu. Palecoties mees zemei sekojam, jo muus nekas neaptur(aareeji speeki, kas nav piesaistiiti zemei) (ta piemeeram ruletee bumbinja bez berzes vareetu bezgaliigi roteet pa to galdu)

Aaa un laikam veelviens pieraadijums, ka atmosfeera ne pilniibaa seko zemes rotaacijai ir zibens, jeb berzes rezultaataaa radusies elektriskaa potenciaala starpiiba starp zemi un atmosfeeru)

Vieniigais kas ir pret sho teoriju ir tas, ka zeme nesaak leenaak griezties shiis berzes radiitajaa rezultaataa.

Link to comment
Share on other sites

Macho! Viņiem nevajag nekādu sistēmu ūberīgo, jo lidmašīnas pozīciju rēķina attiecībā pret zemi, nevis pret statisku punktu kosmosā. Tieši šī iemesla pēc šiem ir pofig, vai lidmašīna lido gaisā, vai brauc pa zemi. Paskaties pa logu un redzi zemi.

Protams - tu vari skatīties uz lidmašīnu un mēģināt rēķināt tās koordinaes attiecībā pret kaut ko statisku, bet kuru tas piššš?

Realitātē viss ir easy!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

ES nezinu vai tagad domāju pareizi, bet tur nav dziļāks sakars ar zemes pievilkšanas spēku? Zeme velk to lidmašīnu līdz, kā viņa lido, un tur nekas īpaši tajā laikā neizmainās... Nu kā saka, ja zeme apstātos griezties, nu tā uzreiz, tad reāli visa zeme noslaucītos... Esmu pārkarsis saulē, bet man liekas, ka vnk gravitācija velk to objektu līdz, tāpēc pa diognāli lidot nesanāk...

Link to comment
Share on other sites

Ok, negribas lasīt visus postus. Bet, atceros, ka lidojot uz Portugāli, lidmašīnā bija tie televizori, kuri rāda zemeslodi un maršrutu, pa kuru lidojam. Ilgu laiku štukoju, kāpēc tā līnija, pa kuru lido lidmašīna ir ieliekta un šķiet, ka tā arī ir zemes griezšanās ir atbilde. Noteikti, ka to maršrutu aprēķina jau pirms tam, ņemot vērā kaut kādus laika apstākļus, gaisa masas etc lietas.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...