Jump to content
GIGN Forum

Taksisti.


entw
 Share

Recommended Posts

Mani ikdienu moka daži jautājumi, kādas 2x mēnesī sanāk pavizināties ar taksi, bet jautājums tāds, skaita naudu par katru kilomenteru, bet kā tad viņi uzbarojas? Pieņemsim, viņa spots kur stāv A, nu vo es iekāpju A spotā, samaksāju 1,50ls par iekāpšanu, tad braucu līdz spotam B, un maksāju itkā to naudu par šo nobraukto ceļu, bet tad viņam jābrauc uz A spotu atpakaļ, un nopelnīto naudu iztērē degvielai? Kā tad šādā sistēmā ir iespējams kaut ko noplenīt, vai arī ir tā, ka viņiem to naudu skaita, gan par uz priekšu un atpakaļ ceļu? Taksisti rulē. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu, bet kā uz takša mašīnām rakstīts:

Iekāpšana: 1,50LS

Maksa par 1km - 0,50LS

Bet kā tad var pelnīt, ja šo nopelnīto naudu jātērē degvielai, lai atgrieztos A spotā aka atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

Tu samaksā ne tikai pa bendžu, bet arī par daudz ko citu. Viss ir smuki izdomāts un viņi pelna.

P.S es parasti iedodu variāk, piemēram kad jāmaksā 2,70 es iedodu 3ls un pasaku čau.

tip!

Link to comment
Share on other sites

No takšu firmām varu ieteikt Alviksu. Forši šoferi, parasti var papļāpāt (pārsvarā gan krieviski), nav sagrozīti skaitītāji un pa def lēti, ja izsauc čerez telefonu. Varu iedot arī privātā taksista numuru. Nestrādā katru dienu, bet var sarunāt bez skaitītāja.

Link to comment
Share on other sites

Pats maksāju taksistiem ar to karti, tipj tas Rīgas Taksometru Parks, tipja tās sarkanās mašīnas kuras visu laiku rindā stāv pie Fēniksa kurš pie Origo atrodās, tur ar vadītājiem arī var forši parunāties, tikai arī tikai krievu valodā, man patīk, ja man jābrauc uz kaut kādu vietu kur vispār slikti pārzini kā, piemēram, "Pārdaugavu" utt, tad viņi man arī pasaka kas tās pa memoriālām vietām apkārt utt :thumbsup: ir ok vadītāji.

Tad jau itkā sapratu to sistēmu, :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ir forša fīča ja taksis neieslēdz savu km skaitītāju. Aizbrauc līdz gala punktam un samaksā tikai iekāpšanas maksu ;) Tas tādam nelaipnam šoferītim.

Link to comment
Share on other sites

Maksa par 1km - 0,50LS

Bet kā tad var pelnīt, ja šo nopelnīto naudu jātērē degvielai, lai atgrieztos A spotā aka atpakaļ.

Labi piemēram. Tev vajag tikt no punkta A uz Punktu B. Attālums ~6km. Pieņemsim, ka takša mašīna ēd 8l uz 100km, tas ir, ar katru litru degvielas mašīnja var nobraukt 12.5km (100/8=12.5), un benzīna litrs maksā ~80sant. Tātad tu par tiem 6km ceļa samaksā 3Ls(0.5 x 6=3), savukārt taksim degvielā uz šiem 6km iziet 40sant. Tātad tu viņam samaksā 1.5Ls (iekāpšana) + 3Ls (ceļš) = 4.5Ls. Un parcik 0.4Ls aiziet degvielā, tad viņa ienākumi ir 4.1Ls (4.5 - 0.4 = 4.1). Un ja viņš vēl grib uz punktu A atgriezties atpakaļ, tad atskaiti vēl 40sant. un viņa ienākumi ir 3.7Ls.

Tas tā rupji rēķinot.

Edited by Čaks Kulakovs
Link to comment
Share on other sites

es principā domāju, ka šis jautājums ir cienīgs ieņemt vietu pie dienas teksta.

Runājot par takšiem, man pēdējā laikā baigi patīk airbaltic takši, strādā pārsvarā latvieši, pieklājīgi cilvēki, mašinas arī jaukas, un skaitītāji nav sakruķīti.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...