Jump to content
GIGN Forum

Lhc


worm
 Share

Recommended Posts

k34ups - zabei vienkārši lol, te par to vispār neiet runa.

Sebis - par atšķirībām galvot nevaru, es tikai zinu, ka mums rīts ievilksies, ja nu LHC uztaisīs kādu lielāku melno caurumu ;)

p.s.

rīta vietā gan var būt arī jebkurš cits dienas laiks.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AAA!!! Es sapratu! Tu varēsi noverot to, kā es bezgalīgi ilgi krītu melnajā caurumā, bet man tas būs zibenīgi, jo atšķirībā no novērotāja (mačo) uz mani tomēr iedarbosies melnā cauruma gravitācijas spēks, kas mani zibenīgi paātrinās līdz gaismas ātrumam.

Kaut gan no otras puses - ja zemeslodei vidu izveidosies melnais caurums, tad tā gravitācijai nevajadzētu būt lielākai, kā tagad. Tātad - tik ilgi, kāmēr izdodas tam melnajam caurumam nepieskarties, tik ilgi ir cool (nu pat relatīvi mazā atālumā kā 10m). Tad ja mačo stāvēs desmit metrus tālāk no melnā cauruma...

hmmm... jā jā jā.. te ir vērts padomāt! :P

Beefs

Sebis - par atšķirībām galvot nevaru, es tikai zinu, ka mums rīts ievilksies, ja nu LHC uztaisīs kādu lielāku melno caurumu ;)

p.s.

rīta vietā gan var būt arī jebkurš cits dienas laiks.

Link to comment
Share on other sites

Kaut gan no otras puses - ja zemeslodei vidu izveidosies melnais caurums, tad tā gravitācijai nevajadzētu būt lielākai, kā tagad. Tātad - tik ilgi, kāmēr izdodas tam melnajam caurumam nepieskarties, tik ilgi ir cool (nu pat relatīvi mazā atālumā kā 10m). Tad ja mačo stāvēs desmit metrus tālāk no melnā cauruma...

hmmm... jā jā jā.. te ir vērts padomāt! :P

Beefs

ak dievs, tu palasi wiki, kas ir melnais caurums... un tad raksti savas teorijas sheit... luuudzu!!! http://lv.wikipedia.org/wiki/Melnais_caurums

Link to comment
Share on other sites

macho

Nu lab, pienjemsim ka rits ievelkas, tieshi kaa pec tavam domam tam butu janotiek, pulkstens iet lenak, saule kustas lenak?

Vai ari domaa taa, piemeram, noverotajam shi katastrofa izskatas 5min gara, mums atrodoties caurumam blakus, laiks iet lenak, tapec mums tas piecas minutes bus 5 gadi, saule piecus gadus atradisies tur kur atrodas to piecu minushu laikaa, no taa saktoties rits tiesham ievelkas.

Bet man liekas tas taa nebutu, jo mes jau nepaliekam neietekmeti, nejau tikai laiks mums apkart ir lenaks, bet ari mes pashi. Ja mes varetu vel tuseties pa zemi piecus gadus, tad prieksh noverotaja mes pazemi parvietotos gaismas atrumaa.

Edited by Sebis
Link to comment
Share on other sites

Tu mauka pats palasi par melno caurumu, jo liekas, ka tev izpratnes par to nav pat tik daudz, cik sagrabstiji no wikipedijas.

Karoče - ja uz zemes izveidotos melnais caurums (no tas masas, ko mes tam spejam piedavat), tad efekts butu arkartigi interesants. Loģiski būtu, ka melnais caurums mēģinātu nokrist zemes centrā, apēdot visu vielu, ko pa ceļam krītot satiktu.

Tādam macho un man, kas atrodas otrā zemes malā, tas nekādas izmaiņas sākumā neradītu, jo zemes masas centrs jo projām atrastos tur, kur tas atrodas un gravitācijas spēks butiski nemainītos.

Interesants efekts būtu, kad viela ap melno caurumu sāktu krist taja iekšā. Sākumā vielas paātrinājums nebūtu liels, jo tā būs tuvu melnajam caurumam, bet arī pats caurums būs ļoti viegls.

Laikam ejot melnais caurums zemes centrā paliks lielāks un aizvien vairāk viela kritīs tajā iekšā. Pienāks arī mirklis, kad krišanas paātrinājums pieaugs dramatiski, jo kā labi zinām, tad spēks = masa / atālums^2. Vienā momentā paātrinājums sasniegs pat tādus apmērus, ka sāks izdalīties gamma starojums, masai krītot uz melno caurumu. Tas būs pirmais moments, kad mačo ievēros, ka kaut kas nav ok! :)

Pēc tam būs zemes trīces... un tad būs tāds prikols vienā mirklī, ka zeme sarausies un pazudīs zem kājām un tad mēs kritīsim ar kaut kādu paātrinājumu (bet ne 10m/s^2, jo čaumala arī bakstīsies pret malām)... vai arī tajā mirklī jau melnais caurums būs sācis ēst kādu zemes lodes malu (tas drošivien notiktu nesimetriski)...

Anyway - pasaules gals nebūtu ZIBENĪGS līdz mirklim, kāmēr melnais caurums nebūs pietuvojies būtiski tuvāk man vai mačo. Teorētiski - ja mēs stāvētu pretējās zemes lodes pusēs, tad mēs varētu pa telefonu sarunāties un otrs varētu stāstīt, ka nu viņam iestājas žopa - sliktākajā scenārijā tas būtu kaut kas līdzīgs 6000km brīvajam kritienam uz zemes centru (un jo tuvāk caurumam, jo grūtak paliek, bet tikai esot pavisam tuvu tam (apmēram 500m) sāktu darboties visādi interesantie efekti, bet pret to mirkli mēs jau būtu miruši - ja ne no paātrinājuma, tad no gaisa pretestības točna. Tad arī nebūtu tālu līdz momentam, kad varētu sākt runāt par relativitātes efektiem... kaut kā tā.

Beefs

edit: bet vispār nespēju iztēloties, kā varētu rasties melnais caurums ar niecīgu massu, jo ar kādu tad spēku tas pārvarētu kodolu atgrūšanās spēku? ... sveists kaut kāds... viņi taču ķieģeļus negriež tajā aparātā, bet gan protonus... :?

edit2: bet lidinaties helikoptera buuutu VISS REAALAAK! Varetu noverot, ka tev zem kajam bruk zeme, un majas sak krist cauruma. Logiski, ka tu kristu lidzi, jo kritosa zeme rautu lidzi gaisa masu, bet pienemsim, ka tas ir loti specigs helikopteris... tada ka rakete pat ar reaktivajiem dzinejiem!!! :)) Tada gadijuma butu pilnigi reali lidinaties pietiekami drosa ataluma (ar raketi dros atalums butu pacelties 10km virs zemes) un skatities, ka viss zem kajam juk un bruk un visi nomirst. Labakais efekts - kad zeme bus parvertusies par melno caurumu (kas nav iespejams, jo zemes masa tuvu nav kritiskajai masai), tad joprojam sateliti lidos orbita un dzeki uz MIR stacijas vares teikt - "padsani, nam pizda. Budjem prizemljacas na lunu. Suki bljed jebuchiji shakali zarvalji zemlju piidari"! :)

http://lv.wikipedia.org/wiki/Melnais_caurums
Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

tas links te jau bija.

Kas attiecas uz tiem efektiem - es viņus tik labi nepārzinu, man cilvēki, kuri pārzin, pateica, ka laiks no rīta ievilksies un viss. Es te visnotaļ tizli to mēģināju paskaidrot. Jā, ja veidosies melnais caurums te uz zemes, būs prikolīgi :)

visiem idiotiem: TAS NENOTIKS, NERAKSTIET TE NEKO. Tas ir tikai faking pieņēmums. Rektorisks pieņēmums. Ja jūs vispār zināt ko nozīmē vārds "rektorisks"!

Link to comment
Share on other sites

macho, apbrīnojami, ne (?), ir taisnība. Vai precīzāk viņa rotaļu biedriem ir taisnība. Viss teorētiski ievilktos, visvienkāršākā rokas kustība vilktos simtiem gadu, kas, savukārt, ir mazliet neaptverami, jo laigan viss, kā jau foruma dievs, macho, teica, liktos ķipa palēlinānāts .. ok, stop, nevis liktos, bet būtu. Lai arī viss būtu palēlināts, mums, uz zemes, notikumi ritējums paliktu tāds pats. Ja kāds saprot, ko es tikko uzrakstīju, uzsaucu tēju ar cepumiem.

Bet, ņemot vērā, ka ja tas viss prikols rastos iekš zemes, pieļauju, ka cilvēcei būtu haiduk nanosekunžu laikā. Kā tur īsti ir? Kāds kosmiskais ķermenis mūs vienkārši nesadragātu?

Edit:

edit: bet vispār nespēju iztēloties, kā varētu rasties melnais caurums ar niecīgu massu, jo ar kādu tad spēku tas pārvarētu kodolu atgrūšanās spēku? ... sveists kaut kāds... viņi taču ķieģeļus negriež tajā aparātā, bet gan protonus... :?

ķieģelis nav nekas. morfisks objekts, kura režģis ir sūds.

Tas ir tāpat kā ar antivielu. Noteikti zini, kas tas par zvēru, ar niecīgu, tiešā niecīgu tādu sūdiņu pietiktu, lai no latvijas nekas pāri nepaliktu. 1/10 auskara lieluma sūdiņš tik, kas tad tur ir. :)

Viņi mēģinās iznīcināt pašu mazāko daļinu pasaulē. Man švaki ar terminiem, bet saukšu to par.. par daļiņu, saprotat tāpat. Daļinu no kuras sastāvi tu, macho smejošās leduskapja durvis un viss cits. Daļiņa, kas nesastāv ne no kā. Daļina, kurai nav kamā sadalīties.

Negribu melno caurumu. :( Gribu sagaidīt brīdi, kad MIT izdarīs, manuprāt, neiedomājamo - radīs nanomašīnu. Drošvien zināt, kas tas ir. Vot tas būs cilvēku radīts brīnums, vienkārši brīnums. Piedrāžu Hawkingu ar viņa "svarīgāko atklājumu vēsturē".

Edited by minOrity
Link to comment
Share on other sites

Klau minority - antiviela ir štele laba un nudien daudz nevajadzētu, lai Latviju nosnestu nahuj. Nu - to ir viegli izrēķināt. Ņemam un rēķinam, cik daudz kodollādiņu vajadzētu, lai nonestu Latviju, un tad to visu padalam ar skaitli, kuru es nezinu, jo nevareju google atrast "mass before after nuclear reaction". Atradu citai, ne urāna reakcijai un tur bija 8.0002 un 8.0000, tā kā efekts varētu būt tiešām iespaidīgs! IMHO stabili 100 reizes, bet iespējams, ka arī visas 10 000. Tas nozīmē, ka ja tagad vajadzētu tādu treknu lādiņu kaudzi, tad arantivielu pietiktu ar pāris kilogramiem or less. BTW - ir jau ūdeņraža bumbas, kurām tik daudz urāna nemaz nevajag. Prosta pārējo masu aizpilda ar to huiņu un tur tādu sprādzienu var uztaisīt, ka tikai saturies (kuzkina māte ibio).

Runājot par melno caurumu, tad tas nahuj nav iespējam ar to paātrinātāju, jo viņam taču nevar izveidoties tik liela masa... nu kā lai to pasaka - melnajam caurumam ir jābūt kompaktam un ļoti ļoti smagam, jo ja tas būs viegls, tad nekas tur nesanāks un tas nespēs ne tikai pats saturēties kopā, bet arī piesaistīt sev citu vielu. Un lhc - es jau teicu - tas verkis kiegelus nepaatrinas. Lai kas tur sadurtos un lai kada tam tiktu peiskirta energija, tur nekas smagaks par kaut ko loti loti vieglu nevar izveidoties.

Un starp citu - zvaigzne, kas parversas par melno caurumu, apkartejas planetas un citas zvaigznes nesak ietekmet vairak. Protams - ir citi interesanti efekti, ka tas, ka ta spej sevi iesukt visdaus apkart lidojosus sudus, bet saproti - gravitaicja jau tai zvaigznei no ta nemainas, ka ta peksni ir parvertusies par melno caurumu. Vienigi tas speja uzaudzet masu (tadi ka steoridi).

Bet es te stukoju par melno caurumu (mazinu protams) uz zemes. Vins tacu nekristu uz pasu zemes centru... Katu ari g vektors ir versts uz zemes centru, bet tuvojoties zemes centram g samazinas. Nebutu ta, ka melnais caurums tiektos uz to vietu, kur g ir viss lielakais? Bet kur tas ir? :blink:

Beefs

Link to comment
Share on other sites

http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html

Šī man liekas ir trēša reizi, ka kads ieliek šo video te. Tikai savadākas adresēs...

Lhc = pasaules gals :superlol:

1:1000000000000000 ka būs melnais caurums.

Edit: k34ups ;)

Edited by SkaM^
Link to comment
Share on other sites

mana fizikas učenīte teica , ka tā būšana par melno caurumu ir galīgs bullkraps. vienīgi ši mašīna var kaut ko citu interesantu uzmuķīt, piem. melno masu.

vēl viņa teica , ka šitādi paātrinātāji un vakūma darbības jau ir eksperimentētas jau drusku vairāk nekā 50 gadus. Vienīgi šis atšķiras ar to , ka viņš ir nenormāli lielāks nekā pārējie un tāpēc viņš varētu dot kaut kādus fenomenālākus rezultātus. :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...