Jump to content
GIGN Forum

Lhc


worm
 Share

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

250px-BlackHole.jpg

Ne nu melnais caurums ir vieta, kura ir tik liela gravitacija, ka taas pievilkshanas atrums ir mezhoniigi liels... kas ir pat daudz reizi atraks neka gaismas atrums... cik reali esmu dzirdejis, tad tur pilniiba delj taa lielaa atruma sadalas... respektiivi, ja no eksperementa radiisies melnais caurums, tad mums tak sheit viss izshkjiidiis :) Bet tas taa no malas dzirdeetais, reali pec teorijas laiktelpas vieta, kur laiktelpa tiek bezgalīgi izliekta, gravitācijas spēks ir bezgalīgi liels....

Edited by TRG
Link to comment
Share on other sites

:)

Lūdzu, Dieva dēļ, lūūūūdzu nomirsti tūlīt un tagad.

Kuriozi bija šodien fizikas stundas laikā. Pulkstens rāda tieši 10:30, elektrība pazūd, klusums klasē, visi dzird to sirēnu, kuru skandina, kad ir kaut kāda hujņas. Uz mirkli pat mazliet mīzīgi palika. :lol:

Jāpiebilst, ka tā sirēnai līdzīgā skaņa nebija sirēna pati, bet blakus būvlaukumā kaut kāds kaucošs aparāts. :)

Link to comment
Share on other sites

bļeģ, tu neesi relativitātes teorijas eksperts? "Tu nejutīsi, ka laiks velkas garāk, jo pats esi tajā izstieptajā laikā?" Tu vispār saproti, ko tu uzrakstīji? Klau, es aiziešu līdz tevīm un iehujārīšu pa galvu ar milzīgu roratslēgu. Tu tak nejutīsi sitienu, jo tu būsi tas, kuram es būšu iesitis w4ck0

priekš īpaši stulbiem (lasi: tev) atkārtoju vēlreiz:

jo tuvāk melnajam caurumam, jo laiks šķiet velkas ilgāk. Tātad novērotājam no tālienes tas ir acumirklis, mums, kas atrodas turpat blakām - mūžība.

Link to comment
Share on other sites

Es zinu ka es to nezinu, un ja neviens cits nezin, kāda jēga baidīties no tā kas var arī nenotikt.

jā. kad zvaigzne iet bojā viņa to izdara ar lielu blīkšķi. rezīltātā no zvaigznes vai nu rodas melnais punduris - miris debesu ķermenis, vai arī šī sprādziena rezūltātā viņas masa tiek saspiesta/sablīvēta tik spēcīgi (1 kubikcentrimets=zemes masa), ka tai rodas neiedomājami liela gravitācija. nu ko - sāk sevī ieraut tuvākās planētas...tad aizvien vairāk. citreiz pievar pat galaktiku.

P.S nejau parastās zvaigznes kā mūsu. tās ir daudz lielākas ko dēvē par RED GIANT.

macho. tur tak šie teica, ja izraus caurumu, tad tas būs kautkāds nicīgais, kas eksistēs 0.000000001 sekundi - kr4 monemtāli izgaisīs.

es domāju, kā arī piekrītu entonijam H., - ne sūda nesanāks. eksperiments izgāzīeis. Dieva daļiņas my ass.

Edited by rusty
Link to comment
Share on other sites

w4ck0

Es rakstu lai tu ar savu trulo smadzeni vari saprast. Ej palecies tajaas diskusijaas kur kaut ko saproti.

Tu esi izliektajaa laikaa, tavs laiks rit lenak. Noverotajs to redz, jo nav tam pakljauts.

Edited by Sebis
Link to comment
Share on other sites

tev tauki laikam spiež uz smadzenēm, jo tu joprojām neesi visu sapratis. Jauki ir, ka tu vismaz saprati, ka "tavs laiks rit lēnāk". No teikuma "tu nejutisi ka laiks velkas garaak, jo pats esi tajaa izstieptajaaa laikaa" tu esi evolucionējis.

Novērotājs nav tam pakļauts - tas arī tev ir pareizi. Bet redzēt to, kas mums liekas, viņs nevar, tāpat, ja es sarīšos ecstasy ripas un man liksies, ka es skrienu ātrāk par bmw x5, tad tu to neredzēsi, tev viss izskatīsies tā kā tam ir jāizskatās. Tāpat arī gadījumā ar melno caurumu. Novērotājs redzēs, kā Zemi aprij vienā acumirklī nevis tās sajūtas, kas ir cilvēkiem tur blakām.

Tā kā es redzu, ka tev nekad nedaleks, kā vienam var tas likties mūžība, ko otrs redz kā acumirkli, es vairs neļaunošos, ja tu arī šo postu nesapratīsi. Es gribēju tev atrast kādu foršu citātu no http://en.wikipedia.org/wiki/Black_hole bet neko tādu īpaši foršu neatradu. Varbūt vienkārši palasi to linku, tad varbūt kaut ko sapratīsi no tā visa.

Link to comment
Share on other sites

Es pat nezinu kaa uzrakstit lai tu logiki saprastu.

Iedomajies ka tu vari apturet laiku, visi cilveeki ir sastingushi bet tu vari staigat, vini neredz tevi kaa tu staigaa, jo vinjiem laiks ir apturets, kad laiks atkal saaks ritet vinji turpinas savu dziivi pat nesapratushi kas noticis, jo vinjierm tas bus bijis acumirklis.

Tapat ari ar melno caurumu, tikai tad laiks nav apturets, bet lenaaks, bet "pakljautajiem" tas shkiet ka vienmer, jo vini taja izstieptaja laikaa dzivo.

Edit: Nez kapec tu domaa ka mums tikai tas taa liekas ka laiks rit lenak, ja ta butu tad jaa, noverotajam acumirklis, bet mums nee.

Piemeram 1 diena uz zemes butu 10 dienas kosmosaa, mes savu dienu nodzivojam ka vienmer, 24h utt Bet kosmosa kugjis kas mus novero to visu redz 10 dienas, un vinjam liekas ka mees velkamies.

Edited by Sebis
Link to comment
Share on other sites

Es šo diskusiju labprāt izbeigtu, jo tu jau kuro reizi ignorē faktu (vari palasīt to linku, ko iedevu) - jo tuvāk tu esi melnajam caurumam, jo ilgāk laiks tev velkas. Tas arī viss.

Vei, redzi tās bultiņas. Tas cik augstu viņas atrodas norāda to cik ilgu laiku tām prasa pārvietošanās telpā. Tuvojoties melnajam caurumam laiktelpa izliecas, kā rezultātā šķiet, ka viss notiek lēnāk.

Link to comment
Share on other sites

Varbut tur ir rakstit "jo tuvak esi melnajam caurumam jo laiks tev velkas", bet tu nesaproti ka TU esi tajaa laikaa, laiks velkas un tu liidz ar vinju, tapec tu to nejuti.

Es jau gribetu lai tu pats saproti, bet ja tev vieglak ir pienjemt to ko kaads cits ir uzrakstijis, ludzu.

EDIT: rusty, ja tu doma kaa macho, tad tu to izjutisi bezgaliigi. :P

Edited by Sebis
Link to comment
Share on other sites

blood, es jau te aizdirsos tik tālu, ka aizmirsu sākumu. Jā, čalim no malas liksies ka čalis, kas krīt melnajā caurumā to darīs bezgalīgi ilgi, bet šeit tiek runāts par citu variantu. Es jau to biju aizmirsis, tāpēc mani iepriekšējie posti neskaitās, jo nav attiecināmi uz konkrēto gadījumu.

Tātad - mūsu gadījumā, ja LHC uztaisīs tādu foršu melno caurumu, tas mūs visus tur iesūks. Šī melnā cauruma izveidošanās no malas izskatīsies zibenīga, bet mums liksies ilga. Šeit nav gadījums, kad kāds lido uz melnā cauruma pusi, šeit ir gadījums, kad melnais caurums izveidojas.

Un tu sākumā stāstīji, ka cilvēkam, kas tuvojas melnajam caurumam, tas viss neliksies ilgi. Liksies gan. Un šajā gadījumā, kad izveidojas melnais caurums, par ko arī mēs runājām, tikai tu mani novedi no ceļa, novērotājam tas būs viens acumirklis.

un ko jūs te visi diršat, ka viss būs labi? It kā kāds no mums te reāli sāktu uzskatīt, ka LHC patiešām UZTAISĪS to melno caurumu.

Link to comment
Share on other sites

jā, melnā cauruma IZVEIDOŠANĀS novērotājam liksies ļoti lēna. Tieši tāpēc pilnīgi visur, kur kaut kas tāds ir ticis attēlots (multenes, filmas etc) šī izveidošanās ir uztaisīta zibenīgi. Man reāli apnika par šito dirst.

p.s.

davai parādiet man kaut kur informāciju par to, kādi efekti ir objektiem, kas atrodas tieši blakām vietai, kur rodas melnais caurums tā rašanās brīdī.

p.p.s.

Chayya Lal, 16, from the central state of Madhya Pradesh, committed suicide after watching television reports on how the particle-smashing test in Geneva could bring about doomsday, Indian newspapers reported.

edit: kāds sakars gaismas ātrumam (par ko visu es zināju) ar efektiem, kurus tu izbaudīsi, kad zem Šveices-Francijas robežas sāks veidoties melnais caurums?

Link to comment
Share on other sites

Kapēc tu domā ka tieši no ūdeņraža protoniem tiks izveidots melnais caurums? Neviens nevar pierādīt kādi atomi pastāvējuši un ir saskrējušies pirms lielā sprādziena un pagaidām cik es zinu tad melnais caurums nav izveidojies pēc šī sprādziena.

Link to comment
Share on other sites

Pirmajaa postaa es laboju kada cilveka teikto "ja izveidosies melnais caurums mums tas riits ilgs muzhigi".

Es teicu ka riits MUMS (no musu skatupunkta) neilgs muzhigi, bet kaa parasti, nevis ka melnais caurums veidosies zibeniigi.

"Un tu sākumā stāstīji, ka cilvēkam, kas tuvojas melnajam caurumam, tas viss neliksies ilgi. Liksies gan."

Pagaidam neredzu atshkjiribu vai mes tuvojamies melnajam caurumam kriitot, vai tuvojamies, vinam pleshoties mums virsu.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...