Jump to content
GIGN Forum

Izgliitiiba Rock's


eziic
 Share

Recommended Posts

sveiki visiem! shoreiz taada sameeraa nopietna probleema, cik nu probleema, vairaak gan vajadziigs juusu viedoklis un praktiskaa pieredze @ real life. vakar biju tajaa 'Skola 2007' sh!taa, sameeraa bezjeedziigs pasaakums, bet nu sapratu to, ka viena no galvenajaam idejaam kur iet taalaak maaciities laikam buutu datorzinaatnes. protams, ir arii citas idejas, bet tieshi taa joma liekas vairaak piemeerota. cik lasiiju un skatiijos, nozares tur ir daudz un dazhaadas - IT speciaalisti, programmeetaaji, e-komercija [nesapratu iisti kas shis ir, bet cik esmu runaajis, saka, ka laba joma + reaalas izaugsmes iespeejas etc.] utt. teoreetiski vareetu iet dajebkur no shii visa, bet nu dazhi jautaajumi, kas man ljoti interesee un deelj kaa vispaar iesaaku sho topiku. taatad:

1. negribu, lai mans darba diena sastaav no 9 stundaam tiiri pie datora. taas stundas po, bet visu dienu pie datora seezhot es sajuktu praataa, bet nu tas taa kaa nebuutu galvenais. zinot, ka gign'aa vajadzeetu buut vismaz kaadam, kas straadaa shajaa jomaa, gribeetu dzirdeet kaa tas viss notiek, tb no kaa sastaav juusu darba diena.

2. viena no prioritaateem - atalgojums. kursh gan muusdienaas negrib labi nopelniit. shis jautaajums man ir visneskaidraakais - cik reaalas ir izaugsmes iespeejas shajaas jomaas un vai ar kaadu no shiim lietaam var nopelniit arii NORMAALU algu. protams, ne jau saakumaa, bet vai ir iespeeja pacelt liimeni vismaz virs 1000 ls. citaadi nav vienkaarshi jeegas maaciities shajaa jomaa, jo negribu straadaat, lai dziivotu.

tas taa kaa buutu galvenais. buutu ljoti prieciigs, ja kaads no jums vareetu padaliities personiigajaa pieredzee, pastaastiit ko pats dara, aptuveno atalgojumu un visu paareejo ko gribas pastaastiit. wink.gif katraa zinjaa, gaidiishu juusu PM. paldies jau ieprieksh. smile.gif

Edited by eziic
Link to comment
Share on other sites

būtu ļoti interesanti, ja kāds padalītos ar saviem nākotnes plāniem. gribas zināt, ko foruma apmeklētāji plāno darīt tad, kad mamma ar tēti vairs nedos kabatasnaudu un nevedīs uz skolu smile.gif

pats vēl neko dižu nepelnu. kko saņemu par gadījuma darbie celtniecības sfērā un vasarā strādāju tipogrāfijā par elektriķa/mehāniķa palīgu. savus 250ls mēnesī nopelnīt var + labi darba apstākļi, pieejams pc ar netu utt.

nākotnē pats domāju pievērsties inžinierzinātnēm (būvēt tiltus, ceļus utt) vai arī pavisam uz citu pusi - ķirurģiju. baigi gribētos palīdzēt cilvēkiem smile.gif banāli, bet kādam tas ir jādara.

Link to comment
Share on other sites

sveiki visiem! shoreiz taada sameeraa nopietna probleema, cik nu probleema, vairaak gan vajadziigs juusu viedoklis un praktiskaa pieredze @ real life. vakar biju tajaa 'Skola 2007' sh!taa, sameeraa bezjeedziigs pasaakums, bet nu sapratu to, ka viena no galvenajaam idejaam kur iet taalaak maaciities laikam buutu datorzinaatnes. protams, ir arii citas idejas, bet tieshi taa joma liekas vairaak piemeerota. cik lasiiju un skatiijos, nozares tur ir daudz un dazhaadas - IT speciaalisti, programmeetaaji, e-komercija [nesapratu iisti kas shis ir, bet cik esmu runaajis, saka, ka laba joma + reaalas izaugsmes iespeejas etc.] utt. teoreetiski vareetu iet dajebkur no shii visa, bet nu dazhi jautaajumi, kas man ljoti interesee un deelj kaa vispaar iesaaku sho topiku. taatad:

1. negribu, lai mans darba diena sastaav no 9 stundaam tiiri pie datora. taas stundas po, bet visu dienu pie datora seezhot es sajuktu praataa. zinot, ka gign'aa vajadzeetu buut vismaz kaadam, kas straadaa shajaa jomaa, gribeetu dzirdeet kaa tas viss notiek, tb no kaa sastaav juusu darba diena.

2. viena no prioritaateem - atalgojums. kursh gan muusdienaas negrib labi nopelniit. shis jautaajums man ir visneskaidraakais - cik reaalas ir izaugsmes iespeejas shajaas jomaas un vai ar kaadu no shiim lietaam var nopelniit arii NORMAALU algu. protams, ne jau saakumaa, bet vai ir iespeeja pacelt liimeni vismaz virs 1000 ls. citaadi nav vienkaarshi jeegas maaciities shajaa jomaa, jo negribu straadaat, lai dziivotu.

tas taa kaa buutu galvenais. buutu ljoti prieciigs, ja kaads no jums vareetu padaliities personiigajaa pieredzee, pastaastiit ko pats dara, aptuveno atalgojumu un visu paareejo ko gribas pastaastiit. wink.gif katraa zinjaa, gaidiishu juusu PM. paldies jau ieprieksh. smile.gif

Ļoti labs jautājums tev ir radies un atbilde ir viena!

Es tagad pastāstīšu par savu pieredzi saskaroties ar IT nozari kā arī izgliītības iegūšana IT sfērā.

Sākšu ar izglītību -

Es 2vus kursus nomācijos LU datorzinātņu fakultātē un pēc tam izstājos. Nu - citi gan teiktu, ka mani izmeta no LU, bet man pašam patīk teikt, ka es aizgāju, jo patiesība jau - es turp nemaz negāju. Nu - kā lai paskaidro - 800Ls samaksāti - tātad vajadzētu iet un mācīties, bet tad, kad tu tur aizej, tu redzi vienus idiotus studentus, kuri paši nezin, ko vēlas, meitenes - neglītas un tās, kas bija smukas, aizgāja prom pēc 1ma kursa, mācību līmenis - nekāds.

Nu labi - daži teiktu - nu tu jau esi ģēnijs, varēji vismaz papīram savakt. Ok - piekrītu - varēju gan. Labi atceros priekšmetus, uz kuriem ierados 1nu reizi gadā, lai uzrakstītu konroldarbu un ar to arī priekšmets bija noliks, bet kas man tajā visā nepatika, ka arī tas prasija laiku, kuru man tādam sviestam tērēt negribējās.

Es sapratu, ka LU man nespēj dot jaunas praktiskas zināšanas. Domāju - iešu vismaz Oracle iemācīties - to tak es nezinu! Skuju - pasniedzējs - totāls idiots! Pirmās lekcijas līmenis.. hmm... viņš vispār nebija gatavojies lekcijai. Informatīvi pirmā leckcija sastādija tieši tik daudz un ne mazak un vairāk, kā šī pasniedzēja vārdu un uzvārdu. Varētu teikt, ka tas bija pēdējais piliens manai pacietībai un es pateicu čau LU!

Tagad par darbu -

Ir tikai pāris darbi, kuros samaksa būs tavi 1000Ls un vairāk un kuri nebūs visu dienu pie datora. Tie ir saistīti ar klientiem un viss drīzal ar datubāžu sistēmu izveidi. Uzreizu varu pateikt, ka šīs zināšanas LU nepiedāvā.

Tad nu tu jautāsi, bet kā lai es tieku šajos amatos, kas būtu

- sistēmu projektētājs

- klientu speciālists

- projektu vadītājs

un atbilde

- 3 gadu pieredze

- augstāka izglītība IT jomā

- zināšanas sql, navision bla bla bla

Te nu es uzsvēršu, ka 3 gadu pieredze ir 1majā vietā! Bet otrā vieta joprojām ir. Ko darīt?

Atbilde - datorzinātnēm NEE!!! Tev ir jaizvēlas profesionālā izglītība 2 gadu garumā. Piemēram - LU programētāji. Nākošais solis - visi tupie studenti izvēlas C priekšmetus sports, filozofija un tadā garā. NĒĒ! Tu izvēlies ekonomikas šitu vai vel labāk - grāmatvedības kaut kādu šitu!

Tad nu pēc 2viem gadiem (īstenība var saraut un izmācīties 1na gada laikā) tev ir papīrītis, bet tu neko nemāki ne programēt, ne vispār ko citu darīt. Tad tu dodies uz Datiem un sāc strādās par programētāju vai testētāju ar algu 250Ls mēnesī. Tā tu pisies labu laiku un ceri tikt pie DBVS programēšanas, kā arī parādit labus rezultātus un ja paveicas, tad labās kompānijas pašas jau tevi atrod, bet ja nepaveicas, tad nekā! wink.gif

Atceries - galvenais ir pieredze lai ko tu darītu! Varbūt tev nemaz nepatiks šita progrmēšana, bet tiltu un ceļu projektēšana tuvāka būs sirdij. Zini - tur var TADU kāpostu noraut.

Arī elektronikas speciālisti ir SUPER pieprasīti, bet atkal - tas, ko tev iemācis universitātē derēs, lai tevi paņemtu kantoris par VHS maģu remontētāju, bet ja tu būsi brīvajā laikā iemācijies kruta programēt mikrokontrolierus, tad norausi krutāko darbu un tava alga būs krietni virs 1000Ls.

Atceries vienu - universitātes papīrītis ir 1 punkts tavā labā. Katrs projekts - 0.5.

TB, ja tu esi izpildijis 10 gabala darbus (pofig, cik tev par tiem samaksāja, bet tev ir ko parādīt darbadevējam - skat - to es taisiju), tad tavs krutums ir 5x lielāks par džeku ar izglītību šajā sfēra - pofig, ir tev pāpīrs vai nav. Izņēmums ir būvniecība, kur ir svarīgs sertifikāts, jo vari savārīt podus ar savu nezināšanu.

Un vel viena kļūda, ko pieļauj skolnieki. Viņi domā, vēlas un ir pārliecināti, ka viņiem ir jāturpina mācīties, bet patiesība ir tāda, ka tā nav! Kad es beidzu skolu, tad protams liku iestājeksāmenus uz LU. Datoriķos bija mežonīgs konkurs un man bija viena kļūda, tāpēc paliku tieši aiz budžeta strīpas, toties biju uzņemts budžetā LU vadībniekos. Tā nu es gāju mācīties ekonomiku (tas tipa arī skaitijā kruta), bet strādāju par programēšanas pasniedzēju. Meitenes LU ekonomistos - OMFG IR NENORMALI SEXIIGAS! Kad palikšu vecs, tad iestāšos tur velreiz, BET darba iespējas - he he he - te anekdote! wink.gif

Ko saka matemātikas fakultātes absolvents ekonomikas fakultātes absolventam?

- man lūdzu čīsburgeru un colu!

TB - morāle - ekonomisti ir dauņi. Tur bija tikai viens priekšmets, kurš bija jēdzīgs, un tā bija statistika, kuru neviens izņemot mani nerubija. Pārējie priekšmeti bija prosta... nu sūds! Pēc viena gada tusēšanās pa LU man bija baigi ok liecība, izņemot vienu priekšmetu, kuru nebiju nokārtojis, jo kā jau parasti - uz lekcijām es nestaigāju! Tā nu mani izpisa no budžeta un es iestājo LU datoriķos budžetā! Ja nekas nav jāmaksā, tad luni laist ir pavisam vienkārši!

Varu arī pastāstīt par saviem paziņām un draugiem:

draugs-a pelnija IT sfērā pāri 1000Ls mēnesī bez nekādas LU izglītības. Viņam labi paveicās uzsākt karjeru

draugs-b ir beidzis RTU kaut ko tur un strādā ceļiniekos ar algu virs 600Ls

draugs-c ir līdzīgs draugam-b, bet viņš arī projektē ceļus. Alga - līdzīga

draugs-d nav nekur studējis. Viņš agri sāka palikt patstāvīgs. Tagad taisa kaut kādu firmeli un bīda šteles. Nopirka volvo. Laikam iet labi!

draugs-e pabeidza SSE. Lūk viena universitāte, kuras papīrītis ir 20 nevis 1 punktu vērts. 1000Ls strādā par auditoru.

draugs-f nekur nav studējis. Strādā par celtnieku. Pelnā 1000Ls mēnesī.

draugs-g strādā uz kuģa. Viņa alga ir palielinājusies no 1000 - 2000Ls, jo tur ir ļoti definētas izaugsmes iespējas

es pats - 600Ls mēnesī + vel pāris bonusiņi, kas ir "ļoti" svarīgi, lai negribētos mainīt profesiju wink.gif

lai nu kā - tas ir tas, kas man nāk uz sitienu galvā.

Morāle - ne viss, kas spīd, ir zelts. SSE rīga ir vienīgā un es uzsveru vienīgas augstskola, kurā kaut ko iemāca un kuras diplomu darbadevēji - es teiktu, ka viņi no tā papīrīša ne pa jokam baidās, jo zin, ka algu prasīs 1000 un vairāk (tāds pac LU ekonomikas papīrītis ir katram otrajam MCdonalds pārdevējam).

Drošvien ir visādas citādas interesantas iespējas arī, bet vieīgais veids, kā tev uzzināt, ko tu vēlies dzīvē darīt, ir sākt to darīt.

Kā vispār var izdomāt iet studēt datoriķus, ja nesūda nēsi uzprogramējis? Tad sēdi gadu mājās un programē un tad izdomā, vai patika vai nē!

Ai - esmu lohs!

Beefy

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

nav ne mazākās nojausmas, ko darīšu pēc skolas.. damn sad.gif

tjipa interesē mazliet no visa, so nezinu kur iet studēt tālāk

P.S. neizlasīju iepriekšējos poustus. kad izlasīšu, tad paeditēšu savu poustu vnk tagad nav laika - jāsteidz ZPD zaban.gif uzrakstīt. 07.03 jānodod. man tagad tikai 3 lpp ir.. damn again

Link to comment
Share on other sites

pēc skolas iešu mācīties par interjera dizaineri.

Izveleties but par makslinieku nav dzeka cieniga izvele! Nopietni! Nemaz nerunajot par atalgojumu. Atkalti sakot - iet macities par interjera dizaineri - nu - tik pat labi tu varetu vispar nedarit neko.

Ta nu tas ir - vai nu tu dari to, ko tu velies darit (parasti cilveki velas darit neko), un esi tipa laimigs, bet nevienam tu nesi vajadzigs, vai ari tu strada smagi un to, kas nav parak interesanti varbut ari, bet toties pensijas dienas garantetas! sad.gif

Beefy

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

sveiki visiem! shoreiz taada sameeraa nopietna probleema, cik nu probleema, vairaak gan vajadziigs juusu viedoklis un praktiskaa pieredze @ real life. vakar biju tajaa 'Skola 2007' sh!taa, sameeraa bezjeedziigs pasaakums, bet nu sapratu to, ka viena no galvenajaam idejaam kur iet taalaak maaciities laikam buutu datorzinaatnes. protams, ir arii citas idejas, bet tieshi taa joma liekas vairaak piemeerota. cik lasiiju un skatiijos, nozares tur ir daudz un dazhaadas - IT speciaalisti, programmeetaaji, e-komercija [nesapratu iisti kas shis ir, bet cik esmu runaajis, saka, ka laba joma + reaalas izaugsmes iespeejas etc.] utt. teoreetiski vareetu iet dajebkur no shii visa, bet nu dazhi jautaajumi, kas man ljoti interesee un deelj kaa vispaar iesaaku sho topiku. taatad:

1. negribu, lai mans darba diena sastaav no 9 stundaam tiiri pie datora. taas stundas po, bet visu dienu pie datora seezhot es sajuktu praataa, bet nu tas taa kaa nebuutu galvenais. zinot, ka gign'aa vajadzeetu buut vismaz kaadam, kas straadaa shajaa jomaa, gribeetu dzirdeet kaa tas viss notiek, tb no kaa sastaav juusu darba diena.

2. viena no prioritaateem - atalgojums. kursh gan muusdienaas negrib labi nopelniit. shis jautaajums man ir visneskaidraakais - cik reaalas ir izaugsmes iespeejas shajaas jomaas un vai ar kaadu no shiim lietaam var nopelniit arii NORMAALU algu. protams, ne jau saakumaa, bet vai ir iespeeja pacelt liimeni vismaz virs 1000 ls. citaadi nav vienkaarshi jeegas maaciities shajaa jomaa, jo negribu straadaat, lai dziivotu.

tas taa kaa buutu galvenais. buutu ljoti prieciigs, ja kaads no jums vareetu padaliities personiigajaa pieredzee, pastaastiit ko pats dara, aptuveno atalgojumu un visu paareejo ko gribas pastaastiit. wink.gif katraa zinjaa, gaidiishu juusu PM. paldies jau ieprieksh. smile.gif

pfffffff negribas tik daudz lasiit new_silly.gif

Link to comment
Share on other sites

Bet tur jau ta lieta ,ka var paveikties un iespraukties kada laba robina.

vai ar var but galiga pakala , dabusi ar savu diplomu ausis kasit turpmakos gadus

Domaju ,ka tas ir atkarigs no pasha cilveka ,cik vinsh ir uznemigs domat spejigs...

Pats nedaudz agrak macijos par BUVTEHNIKI . Teki nolauzu tris gadus ,lidz sapratu ,ka tas nav prieksh manis . ( liela zina ari iegaza visas buvfizikas un buvkimijas + mamma bija skolotaja , tas ari visam pielika punktu )

Beefy ,tak daudzi dzeki trada shaini joma un neteiksim ,ka vini ir sliktaki par vecenem .

Link to comment
Share on other sites

eziiti, ko tu darīji tajā izstādē, gāji pēc nahaļavas kolām un gāji šaudīties, varēji pieiet pie tiem stendiem un uzdot tieši šos pašus jautājumus, būtu ar prieku atbildējuši.

bet man ar ir līdzīgi, nezinu, ko īsti gribu. esmu nolēmis, ka nekādu SSE negribu (man jau piegriezies skolā smadzeņu skaļošana, ka tur visi grib iet), bet laikam jau kaut ko no eksakto zinātņu veidiem, tagad domāju, ka moš par kaut kāda veida inženieriem. vakar biju aizgājis arī uz to skola 2007 un mani ieintreģēja šāda lieta "eletrotehnoloģiju datovadība" RTU. it kā esot samērā jauna programa (4 gadi), nu tur cik nopratu māca par mikroshēmām, elektroģenerātoriem, dzinējiem, varot kaut kādus arī robotiņus būvēt (esot robotikas sacensības wink.gif ). nu būtībā skan tīri interesanti. varbūt kāds nav kaut ko par to dzirdējis? kādi ieteikumi varbūt?

Link to comment
Share on other sites

BEEF, negribu tevi apbēdināt, BET interjera dizaineri ir pieprasīta profesija, tieši otrādāk tagad kautkāds bums un visi iet IT jomā mācītiesun tas nav labi + tu esi

ļoti aprobežots, ja domā, ka tā ir sieviešu profesija...

Kautka pirms gada bija doma iet par stjuartu or pilotu mācīties... mācības dārgi un Latvijā nav nevienas skolas(runāju par lidmašīnas pilotu). Kopā sanāk uz 10k, bet pēc tam tiekot labā kompānija tev alga būs 1.5 k piloti tiek meklēti vislaik...

Link to comment
Share on other sites

r&r kas tā par fakultāti?

varbūt varu pastāstīt, ko sīkāk.

Pats mācos RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Telekomunikāciju kursā. Nu nav tas priekš manis, nepatīk man to, ko māca, jo vairāk mācos, jo vairāk nepatīk sad.gif

^Ali^ ir Latvijā iespēja mācīties par pilotu, bet kā jau teici, tas baigi sālīti sanāk.

Un par stjuartiem, viena daļa pēc gejiem izskatās smile.gif

Edited by HyperBoy
Link to comment
Share on other sites

Skatos, ka te daudzi ir tīīīīk kruti džēki, kas, laikam, uzskata, ka vien;iga profesija vīriešu kārtas pārstāvim, kas nav gejiska ir Celtniecība un arī tikai tad, ja tu dari konkrēti melnu, smagu darbu. Ko lai saka: "Veiksmi jums

čali " thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Hmm interesanti bija palasit so visu.

Uzradas dazi jautajumi.

Beigsu skolu videja+dator specialsita izglitiba.

Kadi man IT varianti macities talak ??? Lai darbs butu pieprasiits un atalgots.

p.s Dator dizaineris nevelos but, lai tos korpusus jaunus domaa cits cool2.gif

Link to comment
Share on other sites

r&r kas tā par fakultāti?

varbūt varu pastāstīt, ko sīkāk.

Pats mācos RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, Telekomunikāciju kursā. Nu nav tas priekš manis, nepatīk man to, ko māca, jo vairāk mācos, jo vairāk nepatīk sad.gif

enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte, vot tāda.

nu saku uzreiz, īsti nezinu, kas tas par zvēru, vai tas toč būtu interesanti, bet uz pirmā acu uzmetiena likās tīri intriģējoši. būtu pateicīgs par jebkāda veida informāciju. tas džeks, kurš bija skola 2007 it kā tīri atzinīgi izteicās.

un ali, kamon, dizains ir meiteņu profesija smile.gif neņem ļaunā, bet tā ir, bet liels pluss ir tas, ka tur būs 95% smuku meiču wink.gif

Link to comment
Share on other sites

enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte, vot tāda.

nu saku uzreiz, īsti nezinu, kas tas par zvēru, vai tas toč būtu interesanti, bet uz pirmā acu uzmetiena likās tīri intriģējoši. būtu pateicīgs par jebkāda veida informāciju. tas džeks, kurš bija skola 2007 it kā tīri atzinīgi izteicās.

un ali, kamon, dizains ir meiteņu profesija smile.gif neņem ļaunā, bet tā ir, bet liels pluss ir tas, ka tur būs 95% smuku meiču wink.gif

Nu nezinu gan .

Cik nav dzirdets ,ka labakie pavari un frizieri ir stipra dzimuma parstavji! !! smile.gif

Cik nav bijis stradajot taja pasha celtnieciba. Atbrauc dizainers ( dzeks ) ,pasaka tur tadas tapetes ,tur to un to . Beigu beigas viss izskatas galiga pakala ,bet calim par paris ieteikumiem mana menesha alga kabata!!!

Link to comment
Share on other sites

nu ir jau šie sterotipi par sieviešu profesijām, bet sterotipi radās no patiesības naughty.gif

pats ar īsti nezinu ko darīt - laikam jau tā pati IT joma būs, bet ne jau sēdēšana pie kompja cauru dienu zaban.gif domāju par datortīkliem un to projektēšanu + administrēšanu.

kādreiz bija doma mācīties aizsardzības akadēmijā par virsnieku, bet nez - virsniekiem sanāk diezgan daudz papīru darbs kurš man netīk un action gandrīz nemaz...

Link to comment
Share on other sites

He-he, es tirgošu KIRBY cool2.gif Diezvai, kāds zin, kas tas par aparātu ir, kr4 unreal labs putekļsūcējam līdzīgs verķis, ko cilvēki, kā traki pērk. Viens tāds maksā 2k Ls. Kr4 man PAZIŅA biggrin.gif tos tirgo un no tā vien ir labi biezs. nekādas augstākās izglītības nevajag cool2.gif

Posts editots.

Ā un man nav 13 gadi wink.gif

Edited by Traffic
Link to comment
Share on other sites

es ar par to pilota tēmu biju domājis. latvijā var tikai pašus pamatus apgūt un tas baigi maksā. 1 lidojuma mācību stunda piķo 130-200ls. jānolido ir dafiga stundas un tad tālāk var uz čehiju braukt mācīties, kur arī viss attiecīgi maksā. kopā vajag ~5-7 gadus un baigo naudu. kamēr lv šitās lietas netiks sakārtotas, cilvēks bez baigā piķa kabatā par pilotu nekļūs..

Link to comment
Share on other sites

es ar par to pilota tēmu biju domājis. latvijā var tikai pašus pamatus apgūt un tas baigi maksā. 1 lidojuma mācību stunda piķo 130-200ls. jānolido ir dafiga stundas un tad tālāk var uz čehiju braukt mācīties, kur arī viss attiecīgi maksā. kopā vajag ~5-7 gadus un baigo naudu. kamēr lv šitās lietas netiks sakārtotas, cilvēks bez baigā piķa kabatā par pilotu nekļūs..

viens džeks klasē diezgan nopietni ir apsvēris domu kļūt par pilotu

laikam šogad pirmo gadu RTU varēs apgūt "Gaisa kuģu vadību" or smth like that, ja nesanāks mācīties @ LV, tad viņš laikam uz Zviedriju (??) močīs

Edited by cash^
Link to comment
Share on other sites

ak dievs jūs visi tik daudz katrā postā sarakstījuši, ka slinkums lasīt, bet tēma laba wink.gif

Link to comment
Share on other sites

BEEF, negribu tevi apbēdināt, BET interjera dizaineri ir pieprasīta profesija, tieši otrādāk tagad kautkāds bums un visi iet IT jomā mācītiesun tas nav labi + tu esi

ļoti aprobežots, ja domā, ka tā ir sieviešu profesija...

Kautka pirms gada bija doma iet par stjuartu or pilotu mācīties... mācības dārgi un Latvijā nav nevienas skolas(runāju par lidmašīnas pilotu). Kopā sanāk uz 10k, bet pēc tam tiekot labā kompānija tev alga būs 1.5 k piloti tiek meklēti vislaik...

Ir gan kur par pilotu macities, gan par stuartu Latvija smile.gif

Tas apmaciibas process ir padaargs, toties algas smile.gif

Kapteinis Latvija pelna no 3k menesii(lidz kapteinim nereali gruuti tikt gan)

Pilots sakot no 1,5-2,5 k smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...