Jump to content
GIGN Forum

Vienkaarsh Staasts


ojaars
 Share

Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

es vienkārši pārstāvot savu viedokli pajautāju smile.gif storijlains varētu bīt asiņains un man jau patiktu kārtīgs trilleris. domāju, ka tas pat būtu pirmais LV uzņemtais trilleris.

kad lietus un vēji sitas logā, Rīgas gambīts, liekam būt.Tā kā nebūs vis pirmais trilleris...

Link to comment
Share on other sites

Nu jaa - atveeraas durvis un izkaapa ments civilajaa... es vinam neuzticeejos, jo mentiem civilajaa nevar uzticeeties. Reizee ar vinju izkaapa veel viens, kas ne tikai bija civilajaa, bet neizskatiijaas peec menta. abi ar zinkaariigu aci pienaaca klaat un es ar rokas kustiibu viniem noraadiiju taas mashiinas virzienaa. paaris solji mashiinas virzienaa un tad jautaajums: kas ir nozagts. vai kas veel? bet es tachu veel nebiju ieluukojies mashiinaa. Tomeer, mani paarneema nelaagas aizdomas, jo atcereejos, ka mashiinaa tureeju arii vienu 1.5L mangalju mineraalpudeli (peerku mangalus, jo tie ir par 10 saniishiem leetaaki nekaa vichi un patiesiibaa isti nesaprotu argumentaaciju shai cenu starpiibai - kad kluushu veel biski pofigistiskaaks paariieshu uz miniiti A - tas maksaa zem 20 - taadeejaadi es protesteeju pret neargumenteeto cenu politiku). Taatad - mangalji ir pazudushi. Ja nozagtais radio bija izdkaidrojams ar zaglu veelmi nopirkt narkotikas, tad mangalus vareeja izskaidrot tikai ar veelmiiti panirgaaties.

Pec shaadaam paardomaam policisti bija paspeejushi apluukot mahsiinas iekshpusi un ar ziimiigaam saskatiishanaas reizeem analizeet izsistaa stikla diivainos izliekumus. Nepienaakot tuvaak viens no policistiem man saaka beert pamaaciibas, kas ir kaa pareiizi jaadara, lai par savu skaadiiti ieguutu kompensaaciju. Taapat tika secinaats, ka man ir jaabrauc uz iecirkni. Painu es aizsuutiiju peec veel paaris paraksta tiesiigiem cilveekiem. Macho un Sulikam es iedevu dziivokla atsleegas un teicu - izdomaajiet un padariet kaut ko.

Peec mirkla es pa shaurajaam un pusapgaimotajaam ielinjaam shaavu aiz muguras policijas businaam. Vieniigais kas mani drusku iepriecinaaja bija fakts, ka nevis es braucu pa priekshu, bet vinji. vismaz mulkiigie garaamgaajeeji vareetu nodomaat ka tiko esmu veicis apshaudi ar mentiem un tagad vinji laizhas. for real - + 20 cm.

Mani bija ievedushi kaadaa pagalmaa, kuraa vairums no atstaatajaam mashiinaam bija vainu policijas dzipi vai businji. Nu i dazhiljis: es nodomaaju. Izkaapu no mashiinas un ljoti centiigi aizsleedzu durvis skatoties, kaa pa otras puses logu varetu mieriigi vinas atkal ataisiit. "Kaapeec es to daru?" Tiehsi pirms ieieshanas iecirknii man veel tikai uzzibsiina jautaajums, interesanti, vai taa ir tikai sagadiishanaas, ka policijas iecirknis atrodas blakus vienaam no lielaakajaam LU kojaam? Pirms es paspeeju atbildeet uz sho jautaajumu mani jau sevii paarneema patiikamaa policijas iecirknja atmosfeera. preteejaa telpas pusee izkarinaats liels daudzums kopiju ar dazhaadu recidiivistu sejaam. fonaa skan smiekli un dazhaadaas valodas izsaukti draudziigi jocinji. veel tikai paspeeju ieraudziit dazhu policistu izbriiniitos skatienus un to, kaa viens policists stuurii velk kaajaas zaabaku. shis skats bija tik iedvesmojosh, ka es peekshni sapratu, ka visa vakara staaveeshana un gaidiishana bija veersta tikai uz vienu meerki - man bija jaaredz shis. Nakamajaa mirklii es jau atrados shauraa kabinetaa, kura meebeliskais iekaartojams nekaadiigi nebuutu nosaucams par paarbliiveejumu. Taapat - tikai tagad, apluukojot apkaartni es saaku saprast, kaadeel policijai ir nepiecieshama resursu piesaiste, bet tas nu buutu taa. pie galda seedeeja tas pats puisis, kas bija pirmais izkaapis no mashiinas, tikai tagad vinsh bija formaa. Vinja visa poza pauda, ko taadu, kas man lika vinjam uzticeeties un es pat neiedzilinoties ljaavu vinjam sastaadiit iesniegumu, kameer pats sho laiku veltiiju lai siikaak izpeetiitu kabineta iekaartojumu. Klusumu ik pa mirklim paarskeela blakus telpaas esoshie smiekli un dazhi jautaajumi, kurus neizturot es par iekaartojumu puisim uzdevu. Jaasaka, ka shis iecirknii pavadiitais laiks pilniigi noteikti bija omuliigs. mees runaajaam par latvieshu valodas lingvistiskajaam iipatniibaam - par karmu un - par nolemtiibu. Varu citeet tikai divas sarunas sadaljas:

es saku: "buutu zinaajis, ka taa beigsies, nekad nebuutu tur mashiinu atstaajis!"

policijas inspektors: "ko juus, kas zin kaa viss buutu beidzies. No sava liktenja neizbeesi. Juus buutu varbuut nokeeris kaads iedzerushu kaushlu barinsh. piekaavis juus. atneemis jaku. dokumentus. naudu. visu kas jums jakaa. no sava liktenja neizbeesi!"

vai piemeram:

es saku: "kas Jums tajaa seifaa?"

policijas inspektors pieceljas un pieiet pie seifa: "ierochi". inspektors atsleedz seifu un paraada ierochus.

shajaa mirklii ieradaas veel truukstoshaas paraksta tiesiigaas personas. Neliels turpinaajums, bet, mieriigaa muusu divvientuliiba ir izjaukta. Mana un policijas inspektora uzticeeshanaas vairs nekad nebuus taada, jo taa jau ir veesture. tagad atkal muus skir lielais tukshums, citiem vaardiem sakot, mees atkal esam sveshinieki.

un te jau tas ir. es atceros Sartra graamatu "nelabums". Notikums pats par sevi neeksistēe. Eksistee gaidas un sajuuta, ka tuuliit buus notikums. man vairs nav notikuma un arii sajuuta ir pagaisusi. atkal jau ir tas parastais vakars, kuraa ir jaapilda kaadi pienaakumi un jaakluust par vienkaarshu sociaalas realitaates paarstaavi. Ikdiena turpinaas un vieniigaas izmainas, ka tagad shajaa ikdienaa vairs nav radio un viena stikla.

mashiinu es tajaa vakaraa aizvedu uz staavvietu. Pains mani aizvizinaaja maajaas, kur varen prieciigi priekshaa jau atradaas Macho un SUliks. vinji dzeera teeju un jautri lasiija rok enciklopeediju, ko bija atradushi kaadaa manaa plauktaa. Vinjiem bija jautri.

Kas taalaak notika ar mani. Es varu pateikt. shis notikums mani nekaa neiespaidoja. Es tikai jutu, ka es biju izbaudiijis ko lielu un nespeejis to satvert to biju palaidis par aatri valjaaa. Ja es buutu tam puisim iedevis sejaa, es buutu speejis paildzinaat notikumu, bet es, kaa jau nuubs ljaavu tam riteet savu gaitu un taa, tas arii bija aizriteejis...

pietam - nu jau veikali bija ciet un man gribeejaas eest, bet leduskapii staaveeja tikai pudele shnabja, 2 pudeles alus, paka karstviina un viena pudele martiinii (taa dzeeriena, kas garsho peec dosjas)...

BEIGAS (DA END) unsure.gif

ceru ka patika

Link to comment
Share on other sites

es saku: "kas Jums tajaa seifaa?"

policijas inspektors pieceljas un pieiet pie seifa: "ierochi". inspektors atsleedz seifu un paraada ierochus.

šitā bija pati labākā stāsta daļa. rēka parāva.

bet visā vusmā es biju gaid;igis asinis un kādu līķi. sad.gif

Link to comment
Share on other sites

aizkustinoshas beigas - gluzhi kaa Lord of the rings nobeigums - dziive iet uz priekshu un tu nezini kas bus talaak, var vienigi cereet ka viss buus beigsies labi.

es tiko iechekoju beigas un taas chista ir labi sanaakushas - pasham pat patiik - taada nolemtiiba...

Taatad tas ko es tagad rakstu ir analiize par uzrakstiito:

Sho staastu nevajag lasiit kaa detektiivu. To arii nevajag lasiit kaa zinju aviizee vai kaa vienkaarshu atstaastu. Lai arii lasiitaajam vareetu skist, ka shis staasts ir par notikumu, tas tomeer ir par cilveekiem, kas procesu padara par notikumu. Visa izklaasta atsleega ir atrodama peedeejaa sadaljaa, kuraa autors veikli noraada, ka galvenais varonis analizee situaaciju. Attieciigi, varonis ir tas, kursh ir uzbuuveejis situaaciju - situaaciju, kura var tikt klasificeeta kaa notikums. Par shaadu atljaushanos autora radiito teelu nevajadzeetu kritizeet, jo, kaa atklaajaas visaa darbaa - varonis ir ieklaavies ikdienas rutiinaa un ir radusies kriize, kuras risinaajums vareetu buut imaginaara svariiguma radiishana... ir vajadziigs notikums - piedziivojums. Tieshi kaut kaada veida sapluushanu ar vispaareejaa noziimiiguma laikmeta prasiibaam. Taa kaa muusdieniigaa varonja ikdienaa nav notikumi, shii vaarda klasiskajaa izpratnee - tas pats izmanto liktenja sakritiibu un rada sev apkaart postmodernisku notikumu, kas tam lauj justies svariigaakam. Tas reproducee lasiito, redzeeto un jau izdziivoto, lai kaut reizi speetu identificeeties ar tiem, ko pats Rietumu pasaulee nicina.

TAS IR STAASTS PAR PRETOSHANOS UN PAKLAUSHANOS. IDEOLOGIJA.

Jaanoraada, ka ir juutams postmodernisma spiediens, kas savijaas ar klasiskiem situaacijas aprakstiem.

Jaa, tiem, kas veel izlasot nesaprata, buutu jaanoraada, ka staasta idejisko veertiibu vareetu defineet apmeeram shaadi: mees dziivojam pashpluusmaa un tikai notikumi mums lauj pashiem analizeet to, kas norisinaas apkaart un - mees pashi radaam notikumus... (shajaa gadiijumaa - pseidonotikumus)

ar cienju smiliez.de_2428.gif

Link to comment
Share on other sites

es ar baudu notiesaaju sho staastu eat.gif

p.s. man ar ir viens staasts padoma un nosaukums varetu buut shaads - "eh, cik gan superiigs es esmu..." kad buus kaads briivaaks briidis buus jaauzraksta evil5.gif  wallbash.gif

Tev ir kompleksi. Piemēram: "Jāstāsta visiem, cik esmu superīgs pašam, ja reiz citiem tas pat prātā neienāk".

Bet nu par šo stāstu konkrēti runājot - sišana pa muti būtu tikai to padarījusi par jau rutīnā iegājušajiem, banālajiem tipveida sižetiem no amerikānu filmām, kur ieraugot pirmos kadrus, var kā dzejolīti noskaitīt turpmākos "spraigos un negaidītos" sižeta pavērsienus.

Stāsts labs (teicu kritiskais es, kurš reti saka, ka kaut kas ir labs smile.gif )

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...