Jump to content
GIGN Forum

Īsfilma "kopmītnes"


Trikmeisters
 Share

Recommended Posts

Pirmājā kursā tapa īsfilma "Kāpnes" http://bit.ly/qJw05g Toreiz man bija švaka kamera un pats maz sajēdzu no filmēšanas un montāžas. Ir pagājuši trīs gadi un beidzot ir tapis turpinājums. Šoreiz galvenā varone ir metene, kas nedēļas nogalē ir palikusi kopmītnēs viena. Viņa sāk redzēt un piedzīvot dažadas neizskaidrojamas parādības.

Youtube -

Vimeo - http://vimeo.com/27204081

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sākums reāli aizrāva. Viss tas konteksts nedaudz tāds murgains, prasījās vairāk fiškas un dažādu papildelementu, bet tiešām bija patīkami skatīties, it īpaši, ja pašu bāleliņu darbs :)

edic:

Noskatījos vēlreiz, tas prikols ar spoguli un gaiteni pēc tam reāli rauj zosādu ja normāli uzgriež ausis un iedziļinās :)

Edited by Nightmares^^
Link to comment
Share on other sites

hā hā! es jau domāju, ko tu ar to kameru tur vislaik darīji :D

3:05 var redzēt manas durvis ( fokusu uz foršo durvju bildi varēji atstāt :( )

par pašu filmu:

man patika, pat noraustījos tajā momentā koridorā, kad tā ēna paskrēja garām :D

nostrādāts uz 10/10 :)

Edited by DoubleT
Link to comment
Share on other sites

negribu te baigi dirst beztēmā, jo neesmu specs šitajos jautājumos, bet... vienu dienu eksperimentēju ar dažādiem video atskaņotājiem un uzdūros uz tāda brīnuma kā Splash EX. Viņam var ieslēgt interesantu fīču ko sauc par "Motion2". Tā fīča pievieno diviem kadriem pa vidu vēl vairākus kadrus un reāli filma izskatās "dzīvāka". Tomēr pamēģinot to uz dažādiem holivudas grāvējiem, nākas secināt, ka iestarpinātie kadri padara filmu pārāk dzīvu :) un labāk tā izskatās pie mazāk kadriem.

Šo visu es stāstu tāpēc, ka šis video izskatās arī pārāk "dzīvs". Es gan nezinu vai tas ir tieši saistīts ar kadru skaitu sekundē vai kā savādāk, tomēr filma izskatās vairāk pēc filmas, ja tai ir samazināts freimreits.

Visā visumā savādāk teicami nostrādāts!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šo visu es stāstu tāpēc, ka šis video izskatās arī pārāk "dzīvs". Es gan nezinu vai tas ir tieši saistīts ar kadru skaitu sekundē vai kā savādāk, tomēr filma izskatās vairāk pēc filmas, ja tai ir samazināts freimreits.

Patiesībā es tieši centos radīt filmas izskatu, jo filmēju un eksportēju video ar 24 fps, kas ir kino standarts. Iespējams, pie "dzīvīguma" ir vainojams, kāds cits faktors.

Link to comment
Share on other sites

Tieši par to es vienmēr esmu domājis, kāpēc visas citas ārzemju filmas, holivudas or citu ražotās izskatās pēc filmām, bet visas LV filmas izskatās pēc dzīvā teātra... Ko viņi dara, lai viss izskatītos filmīgāks? :D

Yeah, es arī gribētu zināt, kas visas holivudas filmas padara daudz savādākas. Piemēram salīdzinot seriālu "Friends" un k-kādu Latviešu "Ugunsgrēku". Bilde izskatās pavisam savādāk. Kas pie tā ir vainīgs? Apgaismojums, kamera, framerates?

Es mēģināju atrast internetā k-kādu info, bet tā kā īsti nezinu ko meklēt, tikai velti pazaudēju laiku.

Būtu naijsīgi, ja kāds kurš to stafu pārzin varētu pastāstīt.

Link to comment
Share on other sites

Yeah, es arī gribētu zināt, kas visas holivudas filmas padara daudz savādākas. Piemēram salīdzinot seriālu "Friends" un k-kādu Latviešu "Ugunsgrēku". Bilde izskatās pavisam savādāk. Kas pie tā ir vainīgs? Apgaismojums, kamera, framerates?

Es mēģināju atrast internetā k-kādu info, bet tā kā īsti nezinu ko meklēt, tikai velti pazaudēju laiku.

Būtu naijsīgi, ja kāds kurš to stafu pārzin varētu pastāstīt.

Ka es saku, nokačā Splash EX, uzliec savus Friends un ieslēdz Motion2 ... tas seriāls uzreiz atgādinās Ugunsgrēku :D Tas ir tīri uz framerate rēķina. Vēl daudz ko dod profesionāla skaņa bez atskaņas - daudzos lētajos (lasi - latviešu) seriālos izmanto telpas skaņu ar visām atskaņām. Bet pro izmanto speciālu mikrafonu ar atskaņas slāpēšanu, ko parasti personai pakarina virs galvas . Tiesa, es LV seriālus neskatos, tāpēc nezinu kā īsti ir... varbūt tehnika laika gaitā ir uzlabojusies.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...