Jump to content
GIGN Forum

Dziivnieku Sishana


jerrico
 Share

Recommended Posts

Vispaar ir taada lieta daunisms - iedzimta debilisma paziime, cilveeku viduu diezgan populaara, kaa ir ar sunjiem? Ir iespeejami sunji "daunji", vai tos var izdreseet?

par dauna sindromu nezinu; zinu, ka suņiem rādās murgi, jo radiniekiem bija viens dusmīgais, kuru bērnībā atrāva no mātes or some shit. tā viņam bija tāda kā trauma un bieži guļot viņš smilkstēja un spārdījās ar ķepām. that un ņemot vērā dažādus degpunkta līmeņa notikumu atstāstus televīzijā, varam secināt, ka dažādi emocionāli smagi notikumi sunim paliek atmiņā, un tas var uzvesties anormāli agresīvi situācijās, kuras mietpilsoņiem liksies pavisam ikdienišķas.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tātad, lai taptu skaidrāks, tad ierosinu atšifrēt vārdu nozīmes.

Piem.

Sišana - sēžu mājās lūru teļuku, paliek garlaicīgi. Aizeju paklapēju savu papagaili kādas 5 min.

Pēriens - sēžu mājās lūru teļuku, sajūtu sūda piezemēšanos uz galvas. 1x ievīlēju savam papagailim.

Cik man dzīvnieki ir bijuši mājās (suņi, kaķi, putni neskaitās), tad tas ir tas pats, kā ar maziem bērniem. Izdara kaut ko nepareizi ierauj pa skaustu vienreiz, otreiz jau tā nedarīs. Ar sarunāšanu te nekas neiet cauri, nu bļin nesarunāsi, taču ar dzīvneiekiem neko. Bet mūsdienās jau runāt un sarunāt ir moderni. Spilgts piemērs ir paši cilvēki. Varu droši salīdzināt savu paaudzi ar mūsdienu jaunatni, ar kuru nav sarunāts par elementārās cieņas un pienākumu sajūtu, bet tā jau ir cita tēma.

Kr4 sist nevajag, pērt vajag !

Link to comment
Share on other sites

Tātad, lai taptu skaidrāks, tad ierosinu atšifrēt vārdu nozīmes.

Piem.

Sišana - sēžu mājās lūru teļuku, paliek garlaicīgi. Aizeju paklapēju savu papagaili kādas 5 min.

Pēriens - sēžu mājās lūru teļuku, sajūtu sūda piezemēšanos uz galvas. 1x ievīlēju savam papagailim.

Cik man dzīvnieki ir bijuši mājās (suņi, kaķi, putni neskaitās), tad tas ir tas pats, kā ar maziem bērniem. Izdara kaut ko nepareizi ierauj pa skaustu vienreiz, otreiz jau tā nedarīs. Ar sarunāšanu te nekas neiet cauri, nu bļin nesarunāsi, taču ar dzīvneiekiem neko. Bet mūsdienās jau runāt un sarunāt ir moderni. Spilgts piemērs ir paši cilvēki. Varu droši salīdzināt savu paaudzi ar mūsdienu jaunatni, ar kuru nav sarunāts par elementārās cieņas un pienākumu sajūtu, bet tā jau ir cita tēma.

Kr4 sist nevajag, pērt vajag !

Nē, pērt arī nevajag. Dažos gadijumos var izvirzīties psihes īpatnības. Esmu saskāries ar gadijumu, kad suns, kurš pēc tava formulējuma par palaidnībām tika iepērts. Ar laiku viņš kļuva vienkārši gļēvs. No visa baidijās, raustijās no katra suņa, no saimnieka. Sists viņš nebija, bija pēc saimnieka teiktā vienkārši iepērts par "palaidnībām". Tā kā tas tomēr ir riskants pasākums, bet nu tas jāizvēlas saimniekam.

Protams, pārmērīgi lutināt un ļaut sev "kāpt uz galvas" arī nedrīkst. Vienreiz redzēju gaidījumu suņu izstādē, protams nepainteresējos neko sīkāk. Saimniecei bija suns. Vedot pa apli viņš kā debīls mēģināja iekost katram, kas centās tuvoties. Saimnieces vienīgā izeja lai šis nesakostu nevienu, bija bāzt viņam mutē desu, lai mute visu laiku būtu aizņemta. Laikam pārmērīgi lutināts un netika veikta pareiza dresūra.

Ir arī bijuši gadijumi, kad suņi nepareizas dresūras iespaidā kļūst pārmērīgi agresīvi. Daži uzskata, ka šādus suņus vajag sagraut un tad tie atkal kļūst normāli, kas pēc idejas ir totālas muļķības. Purvciemā vienai sievietei bija ļoti agresīvs (īsti neatceros buldogs vai bulterjers), kas pat uz saimniekiem metās virsū. Kāds viņai ieteica cilvēku no "suņu skolas". Atbrauca sieviete pie viņas, ar palīgiem piesēja suni pie durvju roktura un ar steku sāka brutāli suni dauzīt. Suns tika līdz nemaņai sasists, tā konkrēti, kad viņš bija nočurājies un knapi paelpot var. Aizveda prom un pēc pāris dienām atveda atpakaļ. No sākuma viss bija normāli, bet ar laiku agresija atgriezās. Cik man zināms, tad šo suni šadi pastāvīgi "rehabilitē". Daži uzskata šo lietu par normālu.

Link to comment
Share on other sites

Ar kaķiem ir daudz vieglāk nekā ar suņiem. Pieredze ar kaķiem ir liela, pašam jau nu ir 4. kaķis ( 1 nabagu nokoda, 1 pazuda un 1 aizveda uz laukiem ). Tos ir tā teikt jāpaņem aiz skausta un jāiegāž ar purnu izdarītajā šmucē uzreiz pēc izdarītā. Dauzīt un slānīt nav jēgas, viņš samīzīsies, ietupsies stūrī un tur pat piešmucēs vēlreiz, jo baidīsies izlīst laukā... Un tad uz smaku ies vēlreiz un vēlreiz. Ar kastrātiem pat ir bik vieglāk. Viņi apveļas un kļūst bez maz kā guļoši spilveni, kurus pofig kā baksti, gulēs uz vietas - dārzeņi. Tāpēc savu kaķi es toč nekastrēšu, bet sterilizēt gan vajag. Vismaz belašam gaļu uz ielām vairāk neražos, toties marta laikā izpriecāties tas netraucē.

Savējo kaķi 3 gadu laikā esmu iepēris reizes 3 un iedresējis iet uz kasti, lai arī kur būtu tās lokācija. Aizrok gan maita ne vienmēr.

Tāpēc nav tādas vienotas shēmas pēc kuras var noteikt kad, kādā vecumā, cik spēcīgi, ar kādu atvēzienu vai vēl pēc kādiem apstākļiem lūkojot var dauzīt, pērt, slānīt, sist vai kādi citādi fiziski iespaidot dzīvnieku. Spēcīgi atkarīgs no katra saimnieka un dzīvnieka paša. Protams ir robežas, kuras šķērsot nevajadzētu - badināšana, spīdzināšana, atslānīšana līdz nemaņai vai citādi drastiski "paņēmieni", kas domājošam cilvēkam it kā būtu ( ak naivais es ) pašsaprotami.

Link to comment
Share on other sites

Oh, varbūt labāk ar gaiseni vai kaķeni šauj saimniekam, kas savu suni laiž brīvā vaļā or better - piezvani policijai, saimnieks samaksās sodu par to, ka viņš suns bez pavadas klaiņo apkārt un varbūt nākošreiz apdomāsies.

Kad tu pēdējo reizi esi ar pašvaldības policiju saskārusies?

P.S

Piedirstas zemenes nav problēma. Aizver acis un iedomājies, ka tas ir putukrējums. Un jā, kinologi te ir kaudzēm, možka savu klubu dibiniet?

Link to comment
Share on other sites

Redzot kaut ko tādu, pie sevis rodas jautājums, uz kuru atbildei nav nekādas nozīmes. Cik nožēlojamam cilvēkam ir jābūt, lai ar savu ledus auksto sirdi kaut ko tādu spētu nodarīt nabaga dzīvnieciņam? Vai tiešām šādus cilvēkus nemoka nekādi sirdsapziņas pārmetumi, nedz brīdī, kad viņš savam smaidošajam un vienmēr uzticīgajam suņukam ar drāti aizsien purniņu, nedz brīdī, kad piesien to pie koka mežā, atstājot to likteņa varā? Nesaprotu un, laikam arī, ka nevēlos saprast šādus cilvēkus...

http://www.draugiem.lv/gallery/?aid=32630654

Nav jau pirmais gadījums. Laiciņu atpakaļ bija līdzīgs atgadījums Ķekavā.

Vienkārši sāpīgi. sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Skatos te visādi sitēji savākušies. Ņemot vērā, ka lopus mīlu vairāk, kā cilvēkus moš kāds spērējs var palīdzēt ? Mammai divi kaķi. Resnākais, stulbākais kaķis kož manu mīļāko kaķeni, it īpaši uzreiz pēc paēšanas. Esmu resno par to iekaustijis tieši uzbrukuma laikā, bet bez rezultātiem. Sīrup, ko darīt ? Arnis, 12

Link to comment
Share on other sites

Skatos te visādi sitēji savākušies. Ņemot vērā, ka lopus mīlu vairāk, kā cilvēkus moš kāds spērējs var palīdzēt ? Mammai divi kaķi. Resnākais, stulbākais kaķis kož manu mīļāko kaķeni, it īpaši uzreiz pēc paēšanas. Esmu resno par to iekaustijis tieši uzbrukuma laikā, bet bez rezultātiem. Sīrup, ko darīt ? Arnis, 12

Runcis kastrēts? Kaķene sterilizēta? Dzimumu "nolīdzināšana" bieži atrisina problēmas. Tāpat - vai tiešām baigi kož un ņemas? Varbūt viņiem tā ir spēle? Man ir 3 kaķi un visi ik pa laikam iekož viens otram, bet neviens beigts vēl nav palicis.

Link to comment
Share on other sites

Sist gan nevajadzētu. Dzīvoju kopā ar 3 kollijiem (1 - 1,5 gadi un 2 (čalis un meitene) ~9 mēneši laikam). Parasti ar to jauno čali ir problēma. Ja baigi lecās, tad vienkārši vajag paņemt purnu ar roku, aizspiest. Tad ar otru roku nospiest pie zemes, lai nomierinās. Kāmēr ir beidzis stresot un jūti, ka ir padevies - tu esi vinnējis strelku. Kādu laiciņu apvainojas, bet pāriet un tev pieskaitās respekta pointi. Vardarbība? Ok, bet savādāk nemaz nevar.

Ar bābām nav problēmu. Vienīgais, ja tā čaļa māsa vēl mēģina viņu aizstāvēt. Tur vnk atliek pacelt balsi un ar to pietiek.

Edited by kaza4ok
Link to comment
Share on other sites

Ņemot vērā, ka Cereza man nav devusi padomu, kā tikt galā ar resno runci, šovakar dažs labs izgrābs ar tabureti pa pakaļu :D

Lābi, izlasīju tavu atbildi, principā - ir kaķi, kas ir milzīgi pidari un ar nevienu citu kaķi nesadzīvos, takš to karš turpināsies. Mani 2 ir auguši kopā, 3ais arī no nedēļas vecuma ir tusējies ar lielajiem kopā, bet ir kaķi, kas citus kaķus negrib savā tuvumā redzēt :( Pārcel runci pie vecmāmiņas?

Link to comment
Share on other sites

Runcis - mammas dievība. Savukārt kaķene bija šeit pirmā, tas pidars vēlāk tika paņemts. Kaķene pārsvarā tusē pie manis un resnais ... resnais ir vienkārši debīls. Nav tā, ka plūcas visu laiku, bet gan tieši pēc ēdienreizes.

Baro atsevishkjaas telpaas varbuut.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...