Jump to content
GIGN Forum

Ērce


Kuilis
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Tikko atnācu mājas un pārģērbšanās laikā konstatēju ka man bija piesūcūsies ērce.Es viņu noplēsu ar domu "kas tas par sū*du pielipis", tikai pēc tās noplēšanas sapratu ka tā bija ērce.Es viņu refleksā izmetu no rokām jo tā maita vēl rāpoja pa manu pirkstu.Nemaz nepadomājot par pārējiem ģimenes locekļiem, un ka tā var piesūkties citiem, un par to ka tā ērce varēja būt inficēta un vajadzēja aiznestuz pārbaudi.Anyway, es visu istabu izsūcu ar ūberputekļucūcēju un ceru ka tā maita ir iesūkta.Bet galvenā štelle ir šeit, vai varētu būt kādi veselības sarežģījumi, ja es viņu vnk tā noplēsu? Nekā tajā vietā kur piesūkusies bija nav palicis, tikai uzpampums.Jautājums, vai tomēr vajadzētu griezties pie ārsta lai paskatās? Vai nekā tur traka nevar notikt?

EDIT: Jūtos kā lupata, bet iemesls tam varētu būt cits. (d)

EDIT2: To vietu, kur bija piesūkusies, noberzēju ar adekolonu.

Edited by Kuilis
Link to comment
Share on other sites

nu tam, ka tu viņu tā defaulti izrāvi nekādas sekas nebūs, bet nu risks saslimt ar encifalītu vai laimes slimību ir jebkurā gadījumā, vienalga kā viņa tiktu izrauta. vari jau iet pie ārsta, tikai es nezinu vai kaut ko var darīt pēc iesūkšanās. potēšanās jau ir jāveic pirms sakošanas. iesaku mazāk par to uztraukties, tad arī nebūs nekādas vainas. man kā medniekam katru gadu pa pāris ērcēm piesūcās, par to nedomāju, un nav nekādas problēmas bijušas, parasti pats ar pirkstiem izrauju un aizmirstu.

Link to comment
Share on other sites

nu tam, ka tu viņu tā defaulti izrāvi nekādas sekas nebūs, bet nu risks saslimt ar encifalītu vai laimes slimību ir jebkurā gadījumā, vienalga kā viņa tiktu izrauta. vari jau iet pie ārsta, tikai es nezinu vai kaut ko var darīt pēc iesūkšanās. potēšanās jau ir jāveic pirms sakošanas. iesaku mazāk par to uztraukties, tad arī nebūs nekādas vainas. man kā medniekam katru gadu pa pāris ērcēm piesūcās, par to nedomāju, un nav nekādas problēmas bijušas, parasti pats ar pirkstiem izrauju un aizmirstu.

Ā, oki, tad rīt drošības pēc aiziešu pie slaktera lai paskatās

Itkā nē, vismaz neredzās.Tikai piepampums palicis

Edited by Kuilis
Link to comment
Share on other sites

Vispār uzreiz pēc izraušanas ir vēlams paturēt vati piesūcinātu ar spirtu vai šnabi, kādas 10-20 minūtes tā lai vieta dezinficējās... Vairāk es nezinu ko darīt... Man kad kājā bija iesūkusies, šādi izdarīju un viss ir ok, kaut nekad neesmu potējiesp pret tiem mošķiem un slimībām... Un to par to, ka tas sārtums nenoiet vairākas dienas vari neuztraukties, tas ir ok... Jebkurā gadījumā ir iespēja aiziet pie ģimenes ārsta un pakonsultēties...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja viņa bija inficēta tad ar šādu raušanu visticamāk ielaidi kaiti iekšā, katrā ziņā ja tuvākajā laikā paliek konkrēti sūdīgi ej pie ārsta, uzreiz šaubos vai varēja kautkas jau parādīties.

EDIT: Cik man 1. palīdzībā mācija tad viņu kā tādu vispār nevajag aiztikt, tikai ar plakanā (laikam) veida pinceti aiz kājām tākā skrūvi griežot vilkt ārā.

Edited by el_Moerto
Link to comment
Share on other sites

par kaites ielaišanu, cik esmu dzirdējis tā pārsvarā ir tikai tad, ja nemākulīgi raujot ērce tiek vairākas reizes saspaidītā un viņas uzsūktās asinis nonāk tavā ķermenī, pirms tā tiek izrauta... ja jau ir kā kuilis saka, vnk po defu norāva, tad nekas traks nevar būt...

Link to comment
Share on other sites

Tu vari iet konsulteeties, bet tev neviens neko nepaliidzees! Ja tu neesi poteejies un taa eerce bija inficeeta tad neko vairs neizdariis! Vieniigais tuvari aiziet uz Riigaa purchikaa uz to slimniicu kur njemas ar to eerchu lietu un pajautaat kaa ir ar inficeetajaam eerceem tanii apkaartnee kur tev vinja piesuucaas. Personiigi es dzirdeeju, ka shogad inficeetaas eerces ir negaidiiti maz tur pat bija smiekliigs tas procents! Laikam eerces arii skaarusi kriize!

EDITS: Karoch kaa var pateikt kad ir laimas slimiiba! Tipa aarsts teica, ka tanii vietaa kur eerce piesuucaas peec kaadas nedeeljas paraadiisies melns plekjis kas paliks lielaaks, ja plekjis neparaadaas panjem iedzer shnabi un dziivo taalaak!

Edited by LAVRx
Link to comment
Share on other sites

Oki, paldies visiem, varat šo te slēgt ciet.Aizlidoju uz aptieku un nopirku zāles profilaksei, kas paredzētas 48h līdz 48h pēc koduma.Rītdien profilakses pēc aiziešu pie ārsta.

Visiem paldies.Varat slēgt ciet

Link to comment
Share on other sites

OO NEEE!!

Es nezinu, vai tā ir cita, vai tā pati kas man bija piesūkusies iepriekš un kuru es refleksā izmetu kautkur istabā.BET, atkal, gāju uz tualeti, un konstatēju, ka tā ir piesūkusies intīmākajā vietā.

EDIT: Noņēmu, fuck kāds uzpampums.

WTF, kā es šo te parādīšu dakterim?

Edited by Kuilis
Link to comment
Share on other sites

nu ērces meklē mīkstākas vietas ar labu asins apgādi.

piem. kad peldaties pie kāda ezera, kam apkārt ir mežš un koki pastāv ļoti lielas izredzes, ka piesūksies tieši pie tava krunč'a.

come on. tas ir ārsts. sievietes regulāri (pārsvarā) apmeklē ārstus, kas apskata viņas. tak sapratīs.

nu no sākuma apsartis būs. pēc 2 dienām jau paliks mazāks.

P.S ja ērces bij mazas sarkanas nevis lielās vīnogas, kas jau ēdušas, tad slimības iespējamība ir mazāka.

bet nu tomēr. šo paturi. aiznes.

Link to comment
Share on other sites

piem. kad peldaties pie kāda ezera, kam apkārt ir mežš un koki pastāv ļoti lielas izredzes, ka piesūksies tieši pie tava krunč'a.

come on. tas ir ārsts. sievietes regulāri (pārsvarā) apmeklē ārstus, kas apskata viņas. tak sapratīs.

nu no sākuma apsartis būs. pēc 2 dienām jau paliks mazāks.

P.S ja ērces bij mazas sarkanas nevis lielās vīnogas, kas jau ēdušas, tad slimības iespējamība ir mazāka.

bet nu tomēr. šo paturi. aiznes.

viņa BIJA maza un melna un IR mirsi (es viņu novācu)

Link to comment
Share on other sites

Ja būtu palikusi galva, tad es domāju, ka to tu pamanītu, tā kā chill. Kas attiecas uz raušanu un etc figņu - nedrīkst pirms raušanas neko smērēt/spaidīt etc. Tas var izraisīt ērces vemšanas reakciju, kas nozīmētu palielinātu risku inficēties.

Link to comment
Share on other sites

nu lol, jūs runājat tā it kā ērces būtu kāds buboņa mēris. nu iekoda, iekoda, padzer remantadīnu, gan jau būs ok!

p.s. tas ir pilnīgi pie pakaļas kā tu viņu izrauj, tāpat tos sūdus salaiž iekšā jau uzreiz iekožot.

nu jau drīz, odam iekožot, arī skriesim pie daktera. ar kastītē sakrāmētām odu atliekām.

p.p.s. encefalīts parādās pēc kādiem 2-3 mēnešiem.

Link to comment
Share on other sites

atkal, gāju uz tualeti, un konstatēju, ka tā ir piesūkusies intīmākajā vietā.

Kā domā viņš tur kautko dedzinās? :o

Aizej pie ārsta, tas būs viss gudrakais variants ko tu varesi izdarit.

Edited by Noyd
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...