Jump to content
GIGN Forum

The Grudge


anfisa
 Share

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

The Grudge ? labākā šausmene, ko esmu redzējis. Nebija tik traki, lai būtu jāskrien ārā no istabas, bet bail bija. Japāņu (ķīniešu? nu po, nepievērsu uzmanību) dīvainās, nogrimētās sejas = papildus baiļu bonuss, ar balto cilvēku sejām tāds efekts diez vai ir sasniedzams. Ja iejūtas tajā visā, respektīvi, iedomājas sevi bēguļojošā tēla vietā, neviens pidars netraucē ar komentāriem pa vidu utt. ? nobīties sanāks. Beigas ne visai oriģinālas, bet man netraucēja... thumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest TradeMAAK

The Grudge = The Ring = The Eye = Kikia = Silent Hill (jā, būs arī filma) = Japāņu šausmu stils. Šādas filmas var jau sacensties tikai sižeta ziņā, jo jau ir sasniegta augstākā šausmu virsotne: flash'i (sudden scream + disturbing image), tumšuma, baiļu atmosfēra, bālas sejas, rāpojošas meitenītes ar gariem, melniem matiem, baltām acīm un kroplām līķu sejām liek tirpiņām skriet pāri mugurai. Tīri japāņu stilā (viņiem tādas meitenītes ir populāras spoku stāstos). Tagad režisori tikai var sacensties, kuri spēs ielikt pretīgāku skaņu un skatu, īstajā momentā, kurā skatītājs ir visvairāk relaksējies. Varbūt kāds arī izdomās daudz maz normālu sižetu...nu nezinu. Man ir vēl pāris slepenie ieroči padomā, es tikai nezinu vai tie ir atļauti:

1) 25 kadra ievietošanu filmas gaidā (nē, nevis Coca Colas reklāmu), bet gan kaut ko tādu, kas iedarbotos uz cilvēku zemapziņu un psihi, tādejādi to traumējot un izveidojot īstu šausmu efektu.

2) Ultraskaņas (vai infra, īsti nezinu) pievienošana. To cilvēks nedzird, bet sāk paniski baidīties, kad ir šādas skaņas ietekmē. Tas arī spētu izbesīt skatītājus.

3) Klusa skaņa visas filmas laikā, lai skatītājiem rastos iespaids, ka visa filma ir klusa. Vismierīgākajā momentā tiek uztaisīts flash un skaņa palaista uz maksimālo. Pēc šitāda izgājiena var tikt nopietni bojāta skatītāju veselība, bet es domāju tas ir to vērts.

Bet vispār šī japāņu šausmeņu rīmeiku un originālu uzņemšana ir palikusi jau, vairāk vai mazāk, mainstream. Domāju, ka Grudge būs kaut kas OMGWTF?!!?!? Tāpat arī Silent Hill 4, nu vismaz treileris mani sabaidīja, bet...diemžēl abi šie "šedevri" izpaudās tikai ar savu "frīkismu", ja drīkstu lietot šo apzīmējumu, bet nekāds dižais sižets vai mistiskums te nebij'!

Edited by TradeMAAK
Link to comment
Share on other sites

hm nu man jau ari liekas ka shausmenees nav vajadziibas skriet aaraa no istabas vai taisiit acis ciet, tad jau driizaaki paaris sizhetos filmaa dreamcatcher, tie man likaas vienkaarshi pretiigi sad.gif

Nezinu kā citiem, bet man šķiet, ka:

jo vairāk nobaida = jo labāka šausmene, filma.

Tam jau tās ir domātas. Tiesa gan, izņemot to reizi, kad bērnībā slēpos aiz dīvāna skatoties Trusīti Rodžeru 20.gif , nekad neviena filma, mani nav tā nobaidījusi, ka gribētos aiztaisīt acis vai izskriet no istabas. sad.gif

Kas attiecās uz Dreamcatcher ? arī ļoti neslikts gabals. Pretīguma līmenis normāls (ir redzēts trakāks(labāks?)). Mazliet bail ir, bet ne īpaši, katrā ziņā tā ir Stīvena Kinga romāna ekranizācija, ja nemaldos, kas pats par sevi jau norāda uz kvalitāti. happy.gif

Link to comment
Share on other sites

Es jusm saku the grodge ir must see filma naughty.gif

Mees ar draugu abi taa aizraavushies sakumaa ar to vietu kur vecene luur beeninjos, pieliidushi abi klaat ekraanam un peekshnji taa seja, fak, kaa mees lidojaam pa gaisu. Man draugs saaka kliegt XD.gif

Super filma, bet beigas vareeja buut forshaakas

Link to comment
Share on other sites

ahhh shodien noskatijos kjinitii shito filmu

kopejais iespaids palika labs, paris kadros parmiizu jeegu cool2.gif spite pusi no seansa pavadija zem meetelja laugh.gif

salidzinoshi ar teh ring - shajaa filmaa sizhets nedaudz baalaaks bija, toties miiziena momenti vairak un speecigaaki, rings bija nedaudz uztveramaaks kaa ari ar daudz maz jeedziigaam beigaam atskiriibaa no shiis filmas.... nee nu nebija jau taa ka nevar beigas izprast, bet bija diezgan patizlas...

ak jaa, taa ari neiebraucu nah profesors pa logu izleca? parejie, kuri pabija noladetajaa majaa vai arii pakjera kaut kadu saistiibu ar visu putru, neizskatijas ka gribetu lekt no kada loga, bet gan tina vagu... profesors nomiiza tjipa?

hang.gif

Link to comment
Share on other sites

ak jaa, taa ari neiebraucu nah profesors pa logu izleca? parejie, kuri pabija noladetajaa majaa vai arii pakjera kaut kadu saistiibu ar visu putru, neizskatijas ka gribetu lekt no kada loga, bet gan tina vagu... profesors nomiiza tjipa?

hang.gif

Kjipa tas profesors nopisaas no blakona jo itkaa taa keksa sieva kuru nogalinaaja viirs tajaa maajaa (un savu beernu un beerna kakji) bija vinjaa iemiileejusies un te mees secinam kapeec viirs vinju nogalinaaja.

Tagad jautaajums, kaa tas profesors atdziivojaas?

Link to comment
Share on other sites

Kjipa tas profesors nopisaas no blakona jo itkaa taa keksa sieva kuru nogalinaaja viirs tajaa maajaa (un savu beernu un beerna kakji) bija vinjaa iemiileejusies un te mees secinam kapeec viirs vinju nogalinaaja.

jaa tad jau tjipa ja manii iemiletos kaukada govs, man uzreiz pa logu jalec araa ir? logjika?

Tagad jautaajums, kaa tas profesors atdziivojaas?

Neesi stulbs nedaudz? Maaja vienkarshi patina kaseti atpakalj... blood... to tak filmas vidu teica policists - "Ja kaads nomirst un vinju ir parnjemis nezheligs niknums, tad vieta kur vinsh nomirst tiek noladeeta un naaves briidis tiek vestures gaitaa atkartots un atkartots" ... tjipa kauko lidzigu vinsh tur dirsa

Link to comment
Share on other sites

Njaa, sanaaca to shitu skatiities kino - praktiski pret pashas gribu, jo jau peec The Ring sapratu ka taadas riktiigas baismas shausmenes nav prieksh maniim. Un shii tieshaam ir baismiiga... Veel peec 2 dienaam mani vajaa neliela paranoja no tumshiem kaktiem un vislaik liekas ka vanasistabaa kaads sakjers aiz kaajas confused.gif Peee!

Link to comment
Share on other sites

Visriktigaak es jeegu parmiizu filmas sakumaa kur taa stulbaa kuce uzliida beninjos ar skjiltavaam un griezhoties rinkjii lenaam vinjai aiz muguras uzradas tas suuc ar baalo gljiimi. Vienkarshi prikols bija taads, ka to baalo gjiimi vareja pamaniit jau kadu sekundi pirms vinja pagriezaas, bet taa iisti nevareja izprast kas tas ir... nu kad vinja dagriezaas lidz galam, tad notika shausmu lietas cool2.gif neatceros nevienu filmu kur tik ljoti buutu samiizies laugh.gif

parejie kadri filmaa jau vairs nebija tik tragjiski, jo aptuveni jau bija paredzams kas notiks un kur... ak jaa tas mazais puisitis arii nervus kutinaaja nedaudz ar savu mutes virinashanu un baalo gjiimi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...