Jump to content
GIGN Forum

Iesakiet Datoru (steidzami)


Glud!naTajs
 Share

Recommended Posts

Man besī tie rakstiņi. Lielākoties žurnālisti atrok kaut kādu iepirkumu un (vismaz pēc lasītā var spriest) paši neko nesaprotot iebliež tekstu "NAV IETAUPĪTI LĪDZEKĻI" un tad tik sākās letiņu šūmēšanās - oi, oi, kādas naudas. Nevienā momentā nevienam tur nav nekādas sajēgas par valsts iepirkumiem un to, ka vispār iespējams ir tikai viens capitals visā Latvijā, kas var nodrošināt tik daudz datorus tādā ātrumā.

Un tas, ka te neviens nemāk rēķināt, lieliski ilustrē manu iepriekšējo punktu.

un 400ls par kompi + monitoru + windowsa (vajadzētu būt arī office) licenci ir pilnīgi normāli.

p.s.

pārsvarā šādi raksti ir konkurentu (tie, kuri konkursā zaudēja) pasūtīti sūdi, kuros viņi gaudo, ka nav uzvarējuši, lai gan bijis lētāks piedāvājums, bet visi kaut kā palaiž garām faktu, ka viņu lētais piedāvājums ir bijis pilnīgs sūds.

Link to comment
Share on other sites

430 Ls ir pilnīgi ok par moni+kompi+Windows 7+garantija un remonts. (un jā, iespējams, kā Macho norādīja arī MSOffice)

Gludais bišķi pārrēķinājies :DD

P.S. Māri vai tik Tu neaizstāvi šo iepirkumu, jo viens no 2100 komplektiem nonāks pie Tevis? ;)

Link to comment
Share on other sites

Nē, man jauns kompis tika iedots pirms mazāk kā gada, viņu nav nekādas vajadzības apgreidot, lido kā bitīte. Turklāt, man šķiet, ka nopirka ne tikai kompjus ar windows 7 licencēm, bet tika nopirkti arī visi tie kompji, kas līdz šim tika īrēti, tātad arī mans.

Link to comment
Share on other sites

:DD

Labi, ka VID pirms tam gadus 3-4 nomāja kompjus. Summas griezās tur tīri pamatīgas. Tā nemaz nav naudas izsaimniekošana. Kur nu :)

Ķipa 3000 darbiniekiem datorus nomāt var ar summu, kas nav pamatīga? Parasti tiek darīta tā lieta, kas ir izdevīgāka - līdz šim nomāja, jo nav izdevīgi ik pēc pāris gadiem tērēt baiso baksi par jauniem kompjiem + ja īrē, tad ir bezmaksas kompju apkope. Šaubos vai tu zini kādas bija šīs summas.

Kāds iemesls tagad bija pirkt, nezinu, visticamāk īrēt kļuva neizdevīgi, izdevīgāk bija nopirkt. Bet tev tā vien izskatās kā tipiskam mietpilsonim - pērk, nav labi, īrē, nav labi, pzscs naudas izsaimniekošana!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kāds iemesls tagad bija pirkt, nezinu, visticamāk īrēt kļuva neizdevīgi, izdevīgāk bija nopirkt. Bet tev tā vien izskatās kā tipiskam mietpilsonim - pērk, nav labi, īrē, nav labi, pzscs naudas izsaimniekošana!!!!!

Jā, parasti ĪRĒT kompjus 3-4 gadus sanāk ĻOTI izdevīgi, tā vietā nebūtu loģiskāk iepirkt viņus uzreiz?

Cik atceros no bijušā darba, ar VID bija tāds pats variants kā ar Latvijas Valsts Mežiem, kuriem mēs iznomājām portatīvos uz vairākiem gadiem. Pēc 9 mēnešu īres naudas, laptops jau bija atpelnījies, un tā mēs viņiem turpināja īrēt divarpus gadus.

Man tev tāds jautājums - vai VID darbam ir nepieciešamas JAUNĀKĀS kastes, kas jāmaina ik pēc pāris gadiem?

Un ko tavu prāt nozīmē kompju apkope? Tā ir vienkārša garantija.

Un jā, tā ir pzscs naudas izsaimniekošana, grozies kā gribi.

Edited by Glud!naTajs
Link to comment
Share on other sites

Kas tur fucking izdevīgi vai neizdevīgi. :pizdiblee:

Neviens nezina koplektāciju kompjiem un softam+ garantijas apkopes noteikumus - tikai gudri dirš.

Ja neviens cits nevarēja uztaisīt labāku piedāvājumu - paši vainīgi.

Ir konkursa nolikums, var pārdot cau EIS!

Vari piedāvāt kaut ko labāku - UZ PRIEKŠU!

Ja žurnālisti būtu atklājuši kaut vai kompju/softa/garantijas apkopes līguma nosacījumus - par to kādi kompji par kādu cenu tiek pirkti, vai tiešām vajag kopjiem tādas komplektācijas vai nevajag - to es saprast, bet tagad te sūds uzpūsts!

Ne vienmēr viss ir godīgi, bet patreiz mēs tukši diršam par kaķi maisā!

Kur varēs redzēt Dinamo vs SKA spēli? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Par ~400 Ls patiešām sanāk ūberjaudīgi jaunākie datorkomplekti ar OS + vēl ņemot apkalpošanas nosacījumus...

Kā teica viens komentētajs delfos - tagad es saprotu, kā jūtas juristi, ārsti un citu nozaru speciālisti, kad vidusmēra komentētajs metas komentēt notikumus un lietas par kuriem viņam nav ne mazākās sajēgas.

Link to comment
Share on other sites

Kā teica viens komentētajs delfos - tagad es saprotu, kā jūtas juristi, ārsti un citu nozaru speciālisti, kad vidusmēra komentētajs metas komentēt notikumus un lietas par kuriem viņam nav ne mazākās sajēgas.

Par 430 latiem tev nesanāk jaudīgs komplekts ar visu OS?

Un operētājsistēma cena ir pilnīgi atšķirīga, ja to ņem kopā ar kompi, tā kā ne jau tur tas lielākais piķis aiziet.

Vispār VID darbam mierīgi pietiktu par veco labo Pentium četri un kilogramu atmiņas, bet ne jau par to ir stāsts.

Un kā izpaužas apkalpošana? Tā ir vienkārša garantija.

Tā kā Capital izplata tikai 2 stacionāro datoru ražotājus (Capital un Dell), tad kāda vēl šeit runa ir par APKOPI. Tas ir faking Dells, kas ir viens no kvalitatīvākajiem sūdiem, kas ir nopērkams.

Un šādu milzīgu iepirkumu tā kā nevajadzētu sasteigt, ne?

Link to comment
Share on other sites

Iesākumam - atrodi Dell datorkomplektu ar moni un WIn7 pro par 430 ls - vai labi, po, bez OES un apskaties win7 pro OEM cenu - tas nu tā, neņemot vērā izpildes termiņus un pārējās nianses...

+ vel viens maz bet nepatīkams sīkums -

Tāpat līgumā paredzēts, ka uzņēmumam jānodrošina garantijas apkalpošana uz vietas pie klienta visā Latvijas teritorijā. Līgums pieprasa problēmas Rīgā novērst astoņu stundu laikā, bet reģionos - 16 stundu laikā.

Īsāk izsakoties - neredzeu ne mazāko iemeslu cepienam - firmas, kas šāda apjoma projektu varētu izpildīt, Latvijā ir uz pirkstiem saskaitāmas un Capital ir patiešām nesūdīgākais variants - vēl varēja uzvarēt ELKO Vecrīga, par cenu - neredzu nemazāko iemeslu cepienam - piedāvajums pilnībā atbilst tirgus cenām - es patiešām brīnos, ka konkursā uzvarēja Capital nevis nezināma tikko nodibināta SIA...

Par sasteigšanu ar iepirkumu - nevajadzētu gan, bet skatoties uz gala iznākumu - par ko cepties? Par to, ka buldozers nepaspēja uzbliest kārtējo SIA caur kuru to izgriest?

Link to comment
Share on other sites

Pietiktu gan. Ir arī iespēja iepirkt šādus lietotus datorus lielos kvantumos, tikai kāda šūme sāktos mēdijos - izmaksas būtu samazinātas teiksim par 2/3 un kliedzošs virsraksts NRA -

"VID iztērējusi 300 000 Ls morali novecojušas datortehnikas iegādei!!!"

Link to comment
Share on other sites

+ vel viens maz bet nepatīkams sīkums -

Īsāk izsakoties - neredzeu ne mazāko iemeslu cepienam - firmas, kas šāda apjoma projektu varētu izpildīt, Latvijā ir uz pirkstiem saskaitāmas un Capital ir patiešām nesūdīgākais variants - vēl varēja uzvarēt ELKO Vecrīga, par cenu - neredzu nemazāko iemeslu cepienam - piedāvajums pilnībā atbilst tirgus cenām - es patiešām brīnos, ka konkursā uzvarēja Capital nevis nezināma tikko nodibināta SIA...

Par sasteigšanu ar iepirkumu - nevajadzētu gan, bet skatoties uz gala iznākumu - par ko cepties? Par to, ka buldozers nepaspēja uzbliest kārtējo SIA caur kuru to izgriest?

Nu jā, par Dell cenu es tev piekrītu - par kvalitāti un brendu ir jāmaksā, bet līdz ar to tāda tīri relatīva paliek tā garantijas apkalpošana.

Tomēr, ja iečekojam patreizējo Dell piedāvājumu (privātpersonu cena), tad šādu komplektu var dabūt pa 420$

Vostro 230 Mini Tower

Intel? Core? 2 Duo E7500 w/ VT (2.93GHz, 3M, L2Cache, 1066FSB), Genuine Windows? 7 Home Premium, 2GB memory, 160GB hard drive, DVD-ROM, Dell E2010H 20"widescreen monitor, Trend Micro 15-Month Security Subscription and 1-Year Limited Warranty

Kurā ir iekļauta gan jaudīga kaste, 20 collu monis, kā arī windows 7 OEM. Tikai tas ir Home, kas protams nederēs uzņēmumu vajadzībām, bet es domāju, ka Win 7 professional varētu izmaksāt papildus 20-30 bakšus.

+ vēl, ja Capitals sūta tādā vairumā, tie 420$ dolāri var noslīdēt pat nedaudz zem 400 (tas ir mans naivais pieņēmums, jo kaut kādiem volume discountiem taču jāpastāv, ja runājam par preču pasūtīšanu tūkstošos)

Link to comment
Share on other sites

"VID iztērējusi 300 000 Ls morali novecojušas datortehnikas iegādei!!!"

Nevar nepiekrist!

Bet nu iepriekšējās VID mašīnas jau bija ar diviem kodoliem, tā kā VIDs nemaz neatpaliek no modernās tehnoloģijas. :slap:

Dators Dell Optiplex GX 520 Desktop

Divkodolu procesors Intel Pentium D 820 (2,8 GHz)

Integreta Intel Graphics Media Accelerator 950 video karte

1024 Mb DDR2 operativa atmiņa, 80 GB SATA cietais disks,

DVD-ROM, Gigabit LAN, skaņas karte, 8 USB 2.0 porti, COM un LPT porti

Jo varbūt arī VIDam pienāks diena, ka būs jātaisa inside Call of duty turnīrs kā seriālā The Office (

)
Link to comment
Share on other sites

Huiņa panesās.

Tu tiem dolāriem pierēķini vēl ievedmuitu, pvn, atvešanu utt.

Protams, ka iespējams varēja dabūt lētāk un kaut kāds otkats iet no jebkura konkursa. Bet nebija jau tā, ka paņemts dārgākais piedāvājums no diviem identiskiem piegādātājiem (kā tas ir nereti valsts/pašvaldību konkursos)

Tāpēc šoreiz nav ko cepties.

Šitas ir ~0.1% no tā kas darīsies Buldozera ZKoridorā -VOT TAS BŪS PIZĢEC!!!!!!

Tur varētu trīsdesmit šādus konkursus un divus DTiltus salikt kopā.

Chill!

Link to comment
Share on other sites

Cena jau atbilstoša, bet nafig ofisam tik jaudīgus kompjus? Cik man zināms ms office nepatērē pārāk daudz jaudas. Man ofisā vel ir vecais labais(mistkaste) celerons 1.6ghz ar 1gb operatīvo un integrēto intel videni, palaistas stāv kādas 5-7 programmas un viss čotka. Ar kādām gan sistēmām VID strādā, ka vajag tādu jaudu?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...