Jump to content
GIGN Forum

Gāzes Baloniņš


*jancis38*
 Share

Recommended Posts

Takā braucot mājās pēc skolas dažreiz izvēlos īsāko ceļu,

un tajā pašā laikā bīstamāku, man ir vēlme iegādāties gāzes baloniņu pašaizsardzībai.

Jo pēdējajā laikā ne retu reizi, tur staigā tādi aizdomīgi tipiņi, kas dažreiz uzmet uz mani aci...

Un pēc viņu acīm lasot, un arī to ka dažreiz uzprasa cigareti, vai cik ir laiks, es nojaušu to, ka viņi vēlas manu telefoniņu (u.c. stuff'u kas atrodas pie mana ķermeņa) savā kabatā.

Jā, jā tie ir tie paši, tautā sauktie urlas kungi.

Man ir 16 gadi, līdz ar to man ir tiesības šo pašaizsardzības līdzekli iegādāties.

Tātad, cik maksā šis instruments, kā viņu jālieto, un kur viņu iegādāties (Rīgā, centrā)?

EDIT: Aizmirsu pieminēt to, ka vienu dienu viena persona man no neliela attāluma uzkliedza: "Bratuxa, est simku vstavit?" :D

Edited by *jancis38*
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Maksā no 2.5 - 5 Ls. Nopērkami ieroču un mednieku/makšķernieku veikalos.

Priekšrocības:

Viegls, kompakts. Veiksmīgas pielietošanas gadījumā uzbrucējs uz kādu laiku zaudē koordināciju un spēju aktīvi rīkoties.

Trūkumi:

Pielietošanas laikā nepieciešams ņemt vārā dabas apstākļus. Mitrā lietainā laikā gāzes efektivitāte samazinās. Pretēja vēja gadījumā cilvēks, kurs aizsargājas, riskē ciest no savas gāzes. Maza efektivitāte pret cilvēkiem alkoholiskā un narkotiskā reibuma stāvoklī, kā arī pret personām ar psihiskām slimībām. Neveiksmīgas pielietošanas gadījumā var tikai nokaitināt uzbrucēju un izraisīt papildu agresiju.

Efektivitāte viņiem ir kāds metrs, so tev ir jāatrodas tuvu tam, kuram gribi iepūst.

edit: aizmirsu piebilst, Tudis = cirvis kvadrātā.

Link to comment
Share on other sites

Nevelc ārā nazi, ja neesi gatavs durt! Neatceros, kurā filmā to dzirdēju, bet nu tā ir patiesība. Beigās pats to nazi dabūsi ribās, kamēr plātīsies. Ja nemāki apieties, nelieto!

Jūtu, ka šas tādi ieteikumi plūdīs no indivīdiem, kurus vēl mammas uz skolu pie rociņas ved.

P.S. Epix :)

Link to comment
Share on other sites

Tātad baloniņš kā jau teica maksā 2-5ls.. Atkarīgs no tilpuma un veida... Ir piparu un asaru gāze... Paša viedoklis ir tāds, ka piparu vairāk kož/dedzina acis, bet asaru gāze padara acis tādas kā sausas.... Tuvumam labāk ir pirkt tādu, kas izsmidzina gāzi, bet tālumam, to, kurai ir strūkla... Galvenais nestāvēt pret vēju, pat mazs vējš var radīt lielu efektu aka. var sanākt iepūst pašam sev... Taču, ja Tev pretī stājas "riktīgs mužiks", tad nekāda gāze nelīdzēs, tikai ātras kājas...

P.S. Es dodu priekšroku izsmidināmai asaru gāzei..

Multer^ Tev drosme būtu durt kaut vai mega zaglim? Man liekas, ka nē

Rīgā baloniņus var nopirkt šautuvē (pie Olimpijas)....

Link to comment
Share on other sites

+ Pašam arī nav vēlmes, kādu ar to nazi nosist, vai pašam ar savu nazi tikt nodurtam.
XD viņi vismaz māk izmantot nazi - durt nevis sist. :D

Man jau 2 gadus ir baloniņš kabatā, kopš nozaga telefonu pie skolas un sāka ap skolu dežūrēt imigrantio treniņtērpos un laķenēs un zagt bērniem telefonus. :D

pēc 2 mēnešiem aktīvas zagšanas repaki (tajā brīdi skolā tādu bija daudz (11 - 12 klases)) tā normāli tās urlas nonesa ar beibolenēm, asarenēm, botām, un ar nazi ribās vienam (aktīvākajam). :D

tad viņi pieklusa bet atkal sāka savas gopīšanas gaitas. es priku baloniņu pa 3.5Ls, blakus latgalītei otrajā stāvā kur ir pirotehnika & ieroči. esmu lietojis vienu reizi vienam bomzim pālī (ne jau pilnīgā) ar nazi močīja virsū tā nevāji kko murmulēdams par cigaretēm un šņabi. es izvēlos piparu nevis asaru un izsmidzināmo. :)

Edited by reiniz.lv
Link to comment
Share on other sites

Es gan ieteiktu iet kaut kur normāli trenēties, nevis kaut kādus sūdus pūst, kuri neveiksmīgas lietošanās gadījumā tiks vērsti pret tevi.

Iela - kikboks. Ja rokas un kājas aug no īstās vietas un neesi mega tizls, bet trenējies pats priekš sevis, tad pusgada laikā var panākt ļoti labus rezultātus.

Link to comment
Share on other sites

Vē laba lieta ir gāzes pistoles. Cena: pa 30 var dabuut @ ss.lv. Savu biju pircis pa ~ 20 Ls bet tas bija pasen + vina ir maza :(

Par gāzes ieročiem, kuri pielietojami pašaizsardzības nolūkiem, tiek pieņemti:

- gāzes baloniņš ? speciālais līdzeklis, kas pildīts ar sašķidrinātu gāzi, kurai ir īslaicīga kairinoša vai paralizējoša iedarbība;
- gāzes pistole (revolveris) ? speciālais līdzeklis, kurš paredzēts īslaicīgai iedarbībai uz cilvēka organismu un caur kura stobru, šaujampulverim sadegot, tiek izgrūstas kairinošu vai paralizējošu vielu saturošas gāzes mikrodaļiņas;

Latvijas Republikas Ieroču aprites likumā tiek noteikts, ka fiziskajai personai, kas sasniegusi 16 gadu vecumu, ir tiesības iegādāties, glabāt un nēsāt pašaizsardzībai paredzētu gāzes baloniņu, kā arī iegādāties un izmantot 1. un 2.klases pirotehniskos izstrādājumus.

Gāzes pistoli (revolveri) pašaizsardzībai drīkst iegādāties fiziskā persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu.
Iegādājoties gāzes pistoli (revolveri), fiziskā persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

    
GĀZES IEROCIS ? tas ir ierocis, kurš ir paredzēts īslaicīgai iedarbībai uz dzīvo mērķi ar asaru un kairinošo vielu pielietošanu.

Žēl ka vairs netiek tirgotas patronas ar paralizējošo gāzi. :D Morālais efekts labs - vienam iesauj pārēji bēg.

Link to comment
Share on other sites

AK47 butu labs pret kadiem 5 purniem, :D šaut nevaig, bet pabaidīt tās saucamās urlas :D un raut koferi cik atri vien var :D :D

Personīgi mans labākais defens ir atras kājas un māka izvairīties no tadām situācijām, nazis pa skolas somu mētājas, bet šaubos vai viņš tiks likts lietā :P

aa un vēl pa to elektro šokeri, cik zinu ir tads kurš jaliek klāt pie miesas, bet diezvai pavilks cauri kkadam kažokam, un ta vēl ir tie kurus izmanto amerikāņu menti, kjip izšaujas kkadas taka naglas ar vadu, un tādā veidā 100% var neitralizēt dzeku, bet domāju kamer tu to vienu tur čakarē pa to laiku tev otrs apgriezīs sprandu, trešais paņems tavu mobīlo, a ceturtais tevi iepakos :D

Edited by alexx92
Link to comment
Share on other sites

rusty, ļauj minēt, Tu to spried pēc maniem postiem?

lazda2, gāzes pistole jau sanāk laikam efektīgāka, kā nekā pistole. Bet to var iegādāties tik no 18 gadiem.

alexx92, smieklīgs joks. :)

Un jebkurā gadījumā baloniņš mani no liela urlu kungu bara neizglābs.

Link to comment
Share on other sites

šac pēc skolas katru vakaru skriet kr4 trenējies skrien uz ātrumu un būs ok. Ja godīgi šaubos vai tu šadūšotos izvilkt pistoli un vai viņam arī tāda būs ? viņš uzreiz šaus, bet tu jau tikai biedēsi ar viņu... vipsār tas ir bīstami ja tu arī šauj un netīšām trāpi acī viņam ? viņš būs BEIGTS! un tad tev ir žopa.

Vai skrien vai adod telefonu !

ADOD TELEFONU !!! nekas nav tā vērts pat ne sitiens pa vēderu....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...