Jump to content
GIGN Forum

Portatīvais Un Videokartes


eziic
 Share

Recommended Posts

Tā kā boot.lv forumā es čaļiem visticamāk jau esmu apnicis, bet viņi joprojām konkrētu atbildi man nav snieguši un tā kā no tām gudrajām galvām, kurām forumā esmu sasūtījis PM'us, lai nebūtu jātaisa topiks, joprojām nav ziņu, tad tomēr nolēmu palikt pie idejas par topiku, jo vēlos pēc iespējas ātrāk šo problēmu atrisināt vai tieši pretēji - saprast, ka esmu pamatīgi ieberzies un iet grauzt pirkstos domājot kādu alternatīvu variantu. Tātad, 2 jautājumi:

1) Vai portatīvajiem datoriem ir iespējams nomainīt/ielikt citu videokarti?

2) boot.lv bija ieteikums pamēģināt nomainīt videokartes izmantojamo RAM biosā, tādā veidā uzlabojot tās darbību [bet cik jūtami?]. Uz papildjautājumu es atbildi nesaņēmu, vien zinu to, ka esot jāmeklē kas līdzīgs "AGP aperature size" [ko es noteikti atradīšu. Vai arī nē] un tur kaut kas jāmaina, BET... cik daudz tur var/drīkst likt, kā tas ietekmē visu pārējo kompja darbību un kas ir sliktākais, kas pēc tādas darbības var notikt?

Paldies jau iepriekš. :thumbsup:

Edited by eziic
Link to comment
Share on other sites

1. Cik saprotu ja intergretaa videokarte tad neko, bet ja nav nav intergreetaa, tad laikam var.. BET vai tas ir taa verts no financiaalaas puses skatoties..

2. Man personiigi: caur pazinju sadabuju portatiivo un vinjsh videokartei ramu bija palielinaajis par ~ 250mb

Link to comment
Share on other sites

Lai netaisītu jaunu topiku iemetīšu šeit arī savu sāpi.

Reku portatīvajam videokarte

http://bildites.lv/images/h7i6t545obi5g7t01tgg.jpg

Rakstīts bija, ka 358 mb, tad nu nodomaju ka vis labi ies uz priekšu. Bet pat cs lago kadi 30 fps max :>

Draiveriem itkā jābūt istajiem. Kas varētu būt pa vainu?

Edited by ry.
Link to comment
Share on other sites

ry. tā ir rakstāmmašīnas videokarte, tur arī ir tā vaina ;]

eziit tev integrētā videokarte? Nomainīt tu vari, bet ķēpa ir daudz lielāka kā stacionārajam, vispār reti kurš maina portatīvajiem tapēc arī īpaša piedāvājuma nav, bet nu es varu uzprasīt cik tas prieks var izmaksāt. Cik krutu tev viņu vajag? Līdzekļi?

Edited by Epix
Link to comment
Share on other sites

Tās videokartes nosaukums ir šāds - Intel GMA4500. Otrais vārds tam laikam būtu - mēsls. Nu domu tu saprati. Acīmredzot viņa ir integrētā, kaut gan no portatīvajiem saprotu tieši neko un nemāku neko gudrāku pateikt, fakts tāds, ka tu būtu zelts, ja varētu painteresēties savā pusē vai to var izdarīt un vai kāds to uzņemtos darīt. Principā man ir pilnīgi vienalga par tās kartes krutumu, man vajag 99 fps CS'ā, jo tas ir vienīgais, kas man šim kompim pietrūkst un tā ir vienīgā spēle, kuru es tiešām pa brīvo laiku labprāt paspēlēju un jums pa pālim patraucēju dzīvot dziedot. :) Protams, hometownā es spēlēju kā ierasts, bet tur es esmu tikai pa weekendiem, tā ka tas nav atrisinājums. Runājot par izmaksām, būtu forši tikt cauri līdz 100Ls, bet nu skaties pats ko tev tie brīnumdari saka, kaut ko jau domāsim. ;)

Link to comment
Share on other sites

Tā, uzgriezu čalim no metaleksa par cik tieši par notebooku servisu neko tik sīki nesaprotu, nu vinš teica, ka videokartes notebookiem nemainot, tikai bareboneime, ķipa notebuki, kuriem visu iespējams nomainīt, bet gan jau tāds tev nav.

Reāli tev 1. nav jēgas mainīt plati, tas maksās visu notebooka cenu un ja karte ir sūdīga, tad visai sērijai ir sudiga karte, un reāli der tikai tādas pašas sērijas plate.

Edited by Epix
Link to comment
Share on other sites

Tātad es smirdu, tb, mans ports smird. Varbūt tev ir kāds info par to BIOS brīnumu, ka var uzlikt, lai viģiks ņem vairāk mana RAM nekā tas ir šobrīd un cik slikti tas var beigties + kādu efektu dod? Enīvei, milzīgs paldies, vismaz nu zinu kas un kā. :)

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā īsti ir ar tām Intel kartēm, bet uz sava laptopa pamainot video draiverus performance spēlēs ievērojami uzlabojās. Varbūt vari pamēģināt nolādēt kādus draiverus no ražotāja mājas lapas. Protams tā ir integrētā karte, tāpēc šaubos, ka tas kaut ko mainīs, bet nu tev jau nav īsti ko zaudēt.

Link to comment
Share on other sites

Ar integrētajām kartēm ( lasīt - sūdiem ) CS uzspēlēt būs ļoti pagrūti.

Par to atmiņas palielināšanu - par cik MB palielini atmiņu, tik MB tiks nograuzti no rama.

Epix tādā gadījumā tas čalis no Metaleksa ir daunis ( īstenībā tas nav nekāds brīnums ). Datoram, kuram nav integrētā ir vairāk nekā loģiski, ka karti iespējams nomainīt. Pat savu sūda Aceri jaucot ārā atradu slotu kurā var ielikt neintegrēto videni. Tiesa neviens tās kartes nemaina lielo izmaksu dēļ.

Ezīc, teorētiski uzliekot lielāku videnes atmiņu vajadzētu palielinātaies FPS`am, jo tieši FPS spēlēm viena no galvenajām lietām ir atmiņa.

http://computers.shop.ebay.com/items/Graph...0QQ_sacatZ74957

Edited by kRi
Link to comment
Share on other sites

Nu re, tas ir tieši tas, ko vēlos panākt. Un te mēs nonākam pie papildjautājuma - KĀ?!?! :D Jā, nenoliegšu, ka šajā jomā es esmu mazliet zābaks, bet nezinu kur tieši notiek tā atmiņas palielināšana, bet tā būtu mazākā problēma, jo to noteikti var sagoglēt, kas gan pagaidām pārāk sekmīgi neizdodas. Lielākā problēma ir - cik daudz man tas brīnums RAMčika ēd šobrīd, cik vajadzētu uzlikt, lai izārstētu manu problēmu [ja vispār izārstētu] un ar ko es riskēju to darot, jo kaut ko nosvilināt dēļ plika CS es arī kaut kā neesmu nobriedis. :)

Edited by eziic
Link to comment
Share on other sites

Par to atmiņas palielināšanu - par cik MB palielini atmiņu, tik MB tiks nograuzti no rama.

Epix tādā gadījumā tas čalis no Metaleksa ir daunis ( īstenībā tas nav nekāds brīnums ). Datoram, kuram nav integrētā ir vairāk nekā loģiski, ka karti iespējams nomainīt. Pat savu sūda Aceri jaucot ārā atradu slotu kurā var ielikt neintegrēto videni. Tiesa neviens tās kartes nemaina lielo izmaksu dēļ.

Ezīc, teorētiski uzliekot lielāku videnes atmiņu vajadzētu palielinātaies FPS`am, jo tieši FPS spēlēm viena no galvenajām lietām ir atmiņa.

http://computers.shop.ebay.com/items/Graph...0QQ_sacatZ74957

Tu parēķināji vietu vai to maz fiziski iespējams dabūt gatavu, respektīvi aiztaisīt korpusu?

Video display controller - on standard laptops video controller is usually integrated into the chipset. This tends to limit the use of laptops for gaming and entertainment, two fields which have constantly escalating hardware demands. Higher-end laptops and desktop replacements in particular often come with dedicated graphics processors on the motherboard or as an internal expansion card. These mobile graphics processors are comparable in performance to mainstream desktop graphic accelerator boards.

Tā kā daunis viņš nav :thumbsup:

Protmas, ka katrai mātesplatei ir sloti.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...