Jump to content
GIGN Forum

PČ Hokejā 2008


Glud!naTajs
 Share

Recommended Posts

Nu pirmā spēle pret ASV ir piektdienā. (2.maijā)

Pret Kanādu, ja nemaldos, bija 22:30. (4.maijā)

Tās spēles noskatīties nebūtu problemātiski, bet 6.maijā pret Slovēniju skatīšanai gan būs jaatmet ar roku..

Edited by Glud!naTajs
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 700
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

es sapratu, ko tu domā, bet nesaprotu, kādēļ tu domā TIKAI tās spēles

nesaprotu, kādēļ tūkstošiem latviešu it kā par sevi saka, ka ir slimi uz hokeju, bet vietējā čempionāta spēlēs (kur spēlē arī izlases spēlētāji!) nāk negribīgi kā uz kaušanu, mļe...

Link to comment
Share on other sites

nesaprotu, kādēļ tūkstošiem latviešu it kā par sevi saka, ka ir slimi uz hokeju, bet vietējā čempionāta spēlēs (kur spēlē arī izlases spēlētāji!) nāk negribīgi kā uz kaušanu, mļe...

Sports būtu bezjēdzīgs, ja sportisti sacensībās nepārstāvētu savu valsti. Vietējie čempionāti tieši šī iemesla dēļ ir krietni, krietni neinteresantāki un piesaista mazāku publiku. Tas arī nebūt nav pārsteigums, jo ne jau hokeja kā sporta veida dēļ Latvijā tik daudzi seko Latvijas valstsvienības spēlēm PČ.

Link to comment
Share on other sites

ja nezināji, lielākajā pasaules daļā ir gluži pretēja situācija...

tad nav ko saukt sevi par hokeja faniem, lai sauc sevi par Latvijas faniem un kaifo par dajebkuru latviešu sportistu un izlasi, kas pārstāv Latviju

nav jau nekas slikts principā...

Link to comment
Share on other sites

Muļķības. Pretēja situācija ir tikai pseidovalstīs (Kanāda, ASV u.c.), kur tautības jēdziens ir reducēts līdz pilsonībai vai valstīs, kur piederīgums kopējai nācijai sabiedrībā ir mazāk nozīmīgs par piederīgumu noteiktam reģionam, kam ir atšķirīga kultūra, vēsture, dialekts/valoda (Spānija, Itālija u.c.). Latvijas gadījumā būtu nenormāli, ja augstas klases valstsvienības spēles būtu mazāk populāras par klubu turnīriem.

tad nav ko saukt sevi par hokeja faniem, lai sauc sevi par Latvijas faniem un kaifo par dajebkuru latviešu sportistu un izlasi, kas pārstāv Latviju

nav jau nekas slikts principā...

Neesmu redzējis, ka kāds uzsvērtu, ka ir tieši hokeja fans, bet nesekotu līdzi, piemēram, Samsung premjerlīgas spēlēm. Ja arī tā ir, neredzu neko nosodāmu, ir ļoti apsveicami, ka Latvijā ir palicis vismaz kaut kas sabiedrību vienojošs, un, manuprāt, nav nekādas nozīmes tam, kāds jēdziens šo cilvēku raksturošanai tiek izmantots.

Link to comment
Share on other sites

nu nez, nez

es gan kaut kā uzskatu par tīri normālu situāciju, ka cilvēks sevi identificē ar konkrētu pilsētu vai reģionu

kaut gan varbūt mazajā Latvijā tas nedarbojas

jo reti kurš nodzīvo mūžu vienā pilsētā (Rīgu neskaitot)

es par sevi neko sliktu nevaru teikt šajā ziņā

eju uz savas pilsētas basketbola kluba spēlēm

eju uz futbola kluba spēlēm, kaut arī tā nav virslīga

būtu kaut cik jēdzīgs hokeja klubs, uz to arī ietu

P.S. es jau nesaku, ka izlasei jābūt mazāk populārai kā klubiem

bet fakts, ka uz Vāciju 2001. gadā aizbrauc teju desmit tūkstoši un mājās nodzeras un ar karogiem staigā vēl dažas reizes vairāk, bet uz vietējās līgas spēlēm pat nožēlojamās dažu simtu vietu halles ne vienmēr var aizpildīt, man nav saprotams

basketbols šogad sāk kaut ko vismaz atgādināt pozitīvu (ok, ir tā intriga tur mākslīgi uzkurināta brīžiem - bet tas tieši ir tas ar ko nodarbojas ārzemēs un par ko nedomā šeit)

futbols - kopējā situācija laikam tik traka nav, bet skonto stadiona tukšās tribīnes lmt virslīgā man šermuļus uzdzen

pārējie visi ir vairāk vai mazāk amatieri, tos neapspriedīsim...

bet daudzi ar sportu saistīti ārzemnieki ir teikuši - pie jums spēles līmenis ir labs, bet mazās intereses un tukšo tribīņu dēļ tālāka attīstība nenotiek un labi spēlētāji nebrauc...

Link to comment
Share on other sites

Jā, Latvijā lokālpatriotisms nav izplatīts, kas arī ir viens no iemesliem mazajai apmeklētībai, taču tā ir realitāte. Nav jāmēģina līdzināties, piemēram, ASV, bet gan jāsaprot, kādā situācijā esam un jādomā, kā to varētu uzlabot. Jebkurā gadījumā, plašiem vietējiem čempionātiem Latvijā nav perspektīvas.

Viena apmeklētības veicināšanas iespēja, ja runā konkrēti par hokeju, protams, ir 4 Latvijas klubu dalība BAČ un Dinamo dalība KHL, bet tad atkal aktuāls ir jautājums par leģionāru limitu un pietiekami attīstītu jauniešu sistēmu.

Link to comment
Share on other sites

es negrasos nekam līdzināties...

es vienkārši mēģinu izprast to drausmīgo atšķirību gan fanu, gan federācijas attieksmē pret "abiem" hokejiem - vietējo un izlases

šobrīd izskatās, ka tiek mākslīgi stutēta un gāzta iekšā nauda piramīdas virsotnē

tātad par sporta piramīdu

augša - nacionālā izlase, superklubs vai vēl nez kas

slēdziens: ir, bija un būs pie tam nevīstošas tautas mīlestības apveltīts

apakša - bērnu komandas un bērnu treneri

slēdziens: es pat gribētu apgalvot, ka te ar nav tā sliktākā situācija

halles saceltas, bērni trenējas

protams, ir daudz trūkumu arī šeit

bērni par ātru tiek izdzīti pie šaubīgiem treneriem (taisa profesionāļus jau mazā vecumā, savām acīm esmu redzējis, kā reiz viens treneris tādam aiz apmales bļauj, lai sit pretinieku nost)

pārāk jau nu lepojas ar ārzemju komandu 9gadīgo un 10gadīgo sasišanu (kas tikai ap to laiku sāk nopietni trenēties, skatīt iepriekšējo teikumu)

varbūt šur tur par daudz nosaka vecāku maciņa biezums (kā nu sponsora dēliņu neliksi sastāvā, lai kāds švakulis viņš būtu)

un tagad vidus!

starpposms no jauniešu hokeja uz izlases un superzvaigžņu saulaino tāli

atvainojiet, bet tā mums nav

NAV - un sakiet, ko gribat, jo es redzu, ka nav

vietējie pusamatieri spēlē (ziniet ko - NAHL (it kā amatieru līga) organizatoriskais līmenis ir DAFIGA labāks)

no šī dīķa retumis kāds tikai izsitas

un arī pārsvarā tad, ja laikus notinas uz ārzemēm

jo te nav ne kur spēlēt, ne ar ko spēlēt, ne par kādu naudu spēlēt

un tāpēc daudzi beidz spēlēt ap 20 gadiem, kad tikai īstais griežamais laiks sāktos

nav tā vietējā kluba, kur kaut par 500-600 latiem mēnesī spēlēt

par hokeju es pat drīzāk biju domājis tādas valstis kā Somiju, Zviedriju, Šveici, Austriju, pat Dāniju un Norvēģiju

tur vietējie čempionāti ir pietiekami spēcīgi, apmeklēti un augstā līmenī

es jau nu tomēr esmu par to, lai pirmkārt mēs paceltu savu čempionātu, nevis mēģinātu kaut kam pieslieties

esmu pārliecināts ka tas IR izdarāms, ja grib

protams, aicinot visādas debīlas leišu enerģijas, kas 42 mačos dabū 1 uzvaru, to neizdarīsim...

jāveido vietējās komandas, kā to izdarīja liepāja, daugavpils, ogre

vai sliktas komandas?

nebūt ne - ja tikai gribētu attīstīties un progresēt

nu jā, trūkst jau tādu klubu sacīkšu eiropā kā futbolā un basketbolā - bet redz, ka citur eiropā var izturēt un pelnīt un attīstīties

Edited by baarbijvecis
Link to comment
Share on other sites

nesaprotu, kādēļ tūkstošiem latviešu it kā par sevi saka, ka ir slimi uz hokeju, bet vietējā čempionāta spēlēs (kur spēlē arī izlases spēlētāji!) nāk negribīgi kā uz kaušanu, mļe...

Nu nav jau tā, ka mani interesē tikai Latvijas izlases spēles. Sekoju līdzi arī tai pašai Samsunglīgai, tikai nu nav tas līmenis tik augsts, lai es tagad katru nedēļu brauktu 50 km uz Rīgu, lai noskatītos kādu spēli. Ja vēl skatītāji nāktu uz Samsunglīgas spēlēm pieklājīgā daudzumā, tad vēl par to varētu padomāt.. Noteikti ar Dinamo dalību KHL kaut kas mainīsies, tas, protams, ja Dinamo varēs ar savu daudz mazāko budžetu konkurēt kaut vai ar tabulas vidusdaļas komandām.

Link to comment
Share on other sites

labi, tu nebrauc 50 kilometrus uz rīgu

bet vai 800 tūkstošu pilsētā tiešām ir tik maz cilvēku, kas gribētu aiziet uz hokeja/futbola spēli?

uz basketbolu taču nāk, ja piestrādā ar faniem...

nu jā, piņķu halle gan tādā nepateicīgā vietā atrodas

bet te atkal atgriežamies pie tā, ka līdzjutēji mūsu komandām acīmredzot neinteresē...

Link to comment
Share on other sites

http://esports.lv/hokejs/23042008-znaroks_...e_valsts_valodu

šito viņam noteikti pieminēs, ja komanda čempī nenospēlēs tiešām izcili...

Ar šo Znaroks manās acīs ir kļuvis par apaļu nulli. Ceru, ka viņš pēc iespējas ātrāk tiks izmests no Latvijas izlases un MVD.

Par tavu iepriekšējo ziņojumu - pilnībā piekrītu, taču tevis nosauktajās valstīs ir ievērojami lielāks iedzīvotāju skaits, augstāka labklājība, labāks komandu mārketings, izteiktāks lokālpatriotisms. Ja tiktu izveidotas 10 spēcīgas vietējās komandas, uz vietējā čempionāta spēlēm tāpat neietu, tāpat kā uz LBL spēlēm, kuras man ir vienaldzīgas.

Link to comment
Share on other sites

baarbijveci lol, ko tu cepies par to, ka nevienu neinteresē vietējie čempji? Būtu labāk priecājies, ka valstsvienībai ir tik iespaidīgs atbalsts, kas viņus pašus forši stimulē.

A tas Znaroka izteiciens vienkārši lol - ar īpašām smadzenēm (kur nu vēl kaut kādām manierēm) viņš nekad nav bijis apveltīts :)

Link to comment
Share on other sites

Visdrīzāk, ka nekur. Iesaku gan pirms spēles paskatīties Sopcast VP4 kanālu, saka, ka tur varētu būt translācija.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...