Jump to content
GIGN Forum

Saules Pukju Seeklas


Koshkers
 Share

Recommended Posts

Sho burviigo staastu saaksim ar paaris atminju graudiem.

Pirms paaris meeneshiem es eedu garshiigaas ''Yes'' saulespukju seeklas ar garshvielaam. Biju jau pie pacinjas beigaam, kad ieraudziju jociigu seemeni. Nedomaadam baazu to mutee, bet pirms paspeeju veikt speeciigu gremoshanu ar saviem asajiem zobime pamaniju, ka taa nemaz nav seemene. Izraadijaas, ka tas ir resns kukainis, kursh atgaadina seemeni. Vinjsh izskatijaas ljoti liidziigs, pat ja ne taads pats, shij maitai.

Bet ar to nebeidzaas mans aizraujoshais staasts. Shovakar aizchaapoju uz veikalu peec kaarteejaas ''Yes'' devas. Atnaacu maajaas un pleesu valjaa saarti sarkano pacinju no kuras jautri izspraaga garshiigaas seemenes, kaa Jaunaagada saluuts. Taa nu es vinjas stuukjeeju mutee un harchiju chaumalas pa visaam malaam liidz briidim, kad mana veeriigaa acs pamanija jociigu mietu duroties aaraa no smarzhiigaas seemenes. Dikti nopeetiju seemeni un sapratu, ka kkas nav te tiirs. Pakjeeru melno pildspalvu, kura man staaveeja blakus un uzmaniigi atpleesu seemeni. Mani apnjeema tumshas eenas un skatiens palika miglains. Peec paaris sekundeem no manas mutes izskaneeja smalgs vaards: ''ohooo!" Es biju uzgaajis kaarteejo insektu. Vinjsh bija ieritinaajies seemenee, kaa gliemezis savaa chaulaa, tikai shoreiz chaula bija mana, nevis vinja. Saudziigi izkratiju kukaini no chaulas un uzliku uz blataas Latvijas veestures shpikeru graamatas. Pagriezu spozho galda lampu pret balto virsmu, radot maigu apgaismojumu. Panjeemu nepaaraak labo webkameru un nofecheeju kukainiiti.

Peec neliela interneta seercha es uzgaaju, ka sho kukaini sauc sunflower seed midge (angliski). Protams es atradu daudz skaidraaku bildi, lai juus varat redzeet sho nelieti pilnaa kraashnjumaa. Veel es pamekleeju vai kaads no shiem kukainjiem nav indiigs un par laimi neviens nav no vinjiem indiigs.

Taakaa atcerieties. Pirms stuukjeejat kaarteejo seemeni mutee, paarbaudiet vai vinjaa nav ljauns kukainis, nedaudz iesaaliits, bet vienalga ljauns, kush var juusu mutee izraisiit visdazhaadaakaas izjuutas. wink.gif

EDIT: Tagad pirmais links iet smile.gif

Edited by Koshkers
Link to comment
Share on other sites

sēmenes smile.gif nēsmu ēdis apmēram kādus 10 gadus, agrāk vasarā kā minimums 3 paciņas notiesāku ar tiem draņķiem, varētu teikt, ka biju atkarīgs no sēmuškām smile.gif Koška, paņem un uzcep to kukaini - moška ir ņammīgs smile.gif

user posted image

Garshoja peec vecas seemenes.

Aaa un -Ha-, es nedomaaju ka tas ir reaali dabuut kaukaadu kompensaaciju par to, kaut arii nesen es dabuuju naudu atpakalj par spekja piiraagu, kuraa bija skaists, bruungans mats. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Oi kur tie laiki, kad tika grauztas visas šīs sēklas. Sētnieku murgs. Viss, ko man gadījās atrast bija vien kaut kādi kociņi pa vidu.

mhm man arii tikai kocinji gadiijushies ir smile.gif (bet cik gan sen nav eestas semenes aka semushkas (btw taas ar garshvielaam man negarsho))

bet nu, iegriezties pie razhotaajiem jau vareetu.

Link to comment
Share on other sites

lol. un ko tas dos ka aizies pie razhotajiem? itsevishki ja ies taads siiks koshkers:) vini pateiks pieraadi ka tas bija musu semushku pacinjaa un tu varesi iet kakat:) taa jau tikai amerika kur lielaas firmas uztraucas par savu reputaciju un atperkas no visadiem sitediem kas itka kko atradusi vinu produkcijaa:)

Link to comment
Share on other sites

koshkers pats teica ka vinjam gandriz vai katraa pacinjaa kaut kads tads suds ir. lai noperk 10 pacinjas un vinju acu prieksha var atveert..protams ar kaut kaada notara klaatesamiibu biggrin.gif

bet nu amerika saapju naudas izmaksaa peec firmas ienakumiem un tapec sapju naudas tik lielas..citaas valstis vadaas pec kaut kadaam listeem.. domajams ka ari latvijaa taa ir.

hmm man taas YES semenes nekad nav garshojushas

Link to comment
Share on other sites

jā un tad viņi pateiks, mēs nezinām kā tas žuks nokļuva paciņā, tik pat labi tie kukaiņi varbūt spēj teleportēties iekšā sēmušku paciņās smile.gif Koškam jau tieši labāk, ka tur ir tie kukaiņi, redzējāt tanī bildē ar kādu baudu viņš to nabadziņu turēja uz savas sarkanās mēles, es zinu, ka Koškeram tie kukaiņi garšo smile.gif nebūtu brīnums, ja tā saules puķu sēklu ražotāju firma speciāli ražotu koškam speciāli domātās paciņas, kurās būtu tikai šie radījumi smile.gif

Link to comment
Share on other sites

godiigi sakot es tavaa vietaa zvaniitu pateereetaaju tiesiibu shitu (neatceros kaa bija nosaukums, bet, ja tev nebija slinkums mekleet intikaa bildi, arii to nebuutu slinkums mekleet). Shitaadus kreetiiinus, kas paartikaa liek suudus (ok piedodiet - pret suudiem man nav pretenzijas - taarpus ai miin) vajadzeetu visus izbaniit... Protams otra iespeeja ir iet uz Yes seemenu razhotni un teikt, ka tu iisti nesaproti, vai tev nevajadzeetu iet uz pateereetaaju tiesiibu shitu.

Tas parasti nostraadaa (pie tam var dabuut daudz vinju razhoto seemenju pacinjas - taa tie nogreekojushies uzneemeeji parasti maksaa smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...