Jump to content
GIGN Forum

Labākie Vingrojumi Lēcienam


nillys
 Share

Recommended Posts

Kādi būtu labākie vingrojumi vertikālajam lēcienam? Tas ir basketbolā pamatā domāts un volejbolā.

Daudz skatījos internetā un visu laiku tik runā par pietupieniem ar stieni, kurus es arī pašlaik pildu, ikru pacelšanu dažādās mašīnās un izklupieniem.

Vai ir vēl kādi jūsu pildīti ''drilli'' kas vairāk ir ar paša svaru, bez hantelēm un stieņa, lai paaugstinātu leciena augstumu? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ar stieni kājās Tu vari iedzīt tikai spēku, bet jāsaprot ir tas, ka spēks nedod ātrumu un to atspēriena asumu. Ir speciāli muskuļi, kuri jātrenē tieši uz ātrumu. Tāpat, lielu daļu ietekmē arī roku spēks un roku tehnika lēciena brīdī, ja runa ir tieši par volejbolu.

Es pats pirms laiciņa sāku nopietni trenēties un rezultāti ir iespaidīgi (man pašam tā šķiet, protams).

Trenežieru zālē pievēršu uzmanību tieši roku muskuļiem, kas ietekmē volejbola sitienu un uzlabo celšanu, piespēli, kā arī to roku asumu lēciena brīdī. Tad taisu pietupienus ar štangu uz pleciem un, protams, to trenežieri, kur guļot ir jāceļ svars ar kājām (jāpilda uzmanīgi un pareizi, jo var satraumēt ceļus un tas nav patīkami, jo pēc tam var arī vispār pāris gadus nelēkāt). Papildus tam visam es vienkārši ieteiktu lēkāt un lēkāt daudz. Tieši uz ātrumu, lai kājas pēc iespējas mazāku laika posmu atrastos pie zemes.

Tas viss ir atrodams youtubā, tikai Tev pašam būtu jāsaprot, kas TIEŠI TEV nāktu par labu.

Edited by pikaso
Link to comment
Share on other sites

Pikaso - tavam teiktajam, ka ar stieni iedzen tikai spēku, nevis ātrumu - nav pamatojuma ;) Visi sprinteri utt - trennē kājas - smagi un kārtīgi - jo tas dod to impulsu, eksplozīvo spēku. Protams, arī augšdaļu jātrennē - papildus efektam, ātrumam.

Pats spēlēju volejbolu un futbolu(tomēr vairāk tiecos uz bb) - pēc pieredzes zinu, ka vajag kājas trennēt - īpaši calves (ikri) - 5x10 ( 5 seti pa 10x) un Squats(pilnie) - labi dod spēku augstākam atspērienam.

Arī Air alert - bet to visefektīvāk darīt, pēc kādiem 5x5 kārtīgiem Squats (bāze kājām)

Jā - Ir stulbas iedomas, ka ja ir spēks - nav ātruma - bullshit. Ja normāli ēd, Pareizi trennējās un zin, ko dara - tad var sakombinēt. Tas ka nemāk, tā jau ir cita lieta un runāšana. P

rotams, ir jāsaprot, ka ne visiem izdosies to atspērienu uztrennēt tādu, kā vēlās, jo katram ir savas robežas, katram ir tā muskuļu grupa, kura labāk attīstīta un augs OK, un otrādi.

Ar stieni kājās Tu vari iedzīt tikai spēku, bet jāsaprot ir tas, ka spēks nedod ātrumu un to atspēriena asumu. Ir speciāli muskuļi, kuri jātrenē tieši uz ātrumu. Tāpat, lielu daļu ietekmē arī roku spēks un roku tehnika lēciena brīdī, ja runa ir tieši par volejbolu.

Es pats pirms laiciņa sāku nopietni trenēties un rezultāti ir iespaidīgi (man pašam tā šķiet, protams).

Trenežieru zālē pievēršu uzmanību tieši roku muskuļiem, kas ietekmē volejbola sitienu un uzlabo celšanu, piespēli, kā arī to roku asumu lēciena brīdī. Tad taisu pietupienus ar štangu uz pleciem un, protams, to trenežieri, kur guļot ir jāceļ svars ar kājām (jāpilda uzmanīgi un pareizi, jo var satraumēt ceļus un tas nav patīkami, jo pēc tam var arī vispār pāris gadus nelēkāt). Papildus tam visam es vienkārši ieteiktu lēkāt un lēkāt daudz. Tieši uz ātrumu, lai kājas pēc iespējas mazāku laika posmu atrastos pie zemes.

Tas viss ir atrodams youtubā, tikai Tev pašam būtu jāsaprot, kas TIEŠI TEV nāktu par labu.

Edited by roziniiTe`
Link to comment
Share on other sites

8. klasē pildīju air alert 3, pēc kādiem 2 mēnešiem varēju jau iedunkot, augums uz to laiku bija 175. :D Trenažierzālē kājas vispār nekačāju, jo nebija tādas vajadzības, bet tas air alert tiešām pamatīgi pielika klāt atspērienam, vienīgais ka neizpildīju visu programmu, pie tiem 2mēn arī apstājos, bet nu 10. klasē atkal papildīju, varēju elementāri no vietas iedunkot, 360 bija iizzīii, no mazā sodiņa ar varēju ielikt. :D Tā ka viennozīmīgi iesaku to air alert, pa 2 mēn. man personīgi atspērienam ar abām kājām klāt pienāca 20cm. ;D Tikai tas bija baigi sen, tā ka mož tagad jau kaut kas labāks par air alert izdomāts. ;]

Link to comment
Share on other sites

8. klasē pildīju air alert 3, pēc kādiem 2 mēnešiem varēju jau iedunkot, augums uz to laiku bija 175. :D Trenažierzālē kājas vispār nekačāju, jo nebija tādas vajadzības, bet tas air alert tiešām pamatīgi pielika klāt atspērienam, vienīgais ka neizpildīju visu programmu, pie tiem 2mēn arī apstājos, bet nu 10. klasē atkal papildīju, varēju elementāri no vietas iedunkot, 360 bija iizzīii, no mazā sodiņa ar varēju ielikt. :D Tā ka viennozīmīgi iesaku to air alert, pa 2 mēn. man personīgi atspērienam ar abām kājām klāt pienāca 20cm. ;D Tikai tas bija baigi sen, tā ka mož tagad jau kaut kas labāks par air alert izdomāts. ;]

man ir 15 gadu.

zālē trennēju visas muskuļu grupas(tsk. kājas)

svars ir 78-80kg

augums 186cm

tātad ar regulāru treniņu trenažieru zālē un gribasspēku vēl papildus trenēties ar air alert varētu panākt labu rezultātu. ;)

Edited by nillys
Link to comment
Share on other sites

roziniiT, es tieši tā arī domāju, tikai neskaidri steigā uzrakstīju. Trenējot dažādas muskuļu grupas, aug arī tehniskais izpildījums dažādos sporta veidos. Pats gan vairāk ar volejbolu nodarbojos... Pieliekot spēku pie rokām, piespēle un celšana ir kļuvusi daudz labāka. Tāpat, daudz spēka ielieku arī kājās, bet, ar to es gribēju teikt, ka ir arī muskuļi kājās, kurus ar stieni un trenežieriem neuztrenēsi. Talkā ir jāņem vienkārša lēkāšana kā arī kāju vingrinājumi uz ātrumu.

Link to comment
Share on other sites

roziniiT, es tieši tā arī domāju, tikai neskaidri steigā uzrakstīju. Trenējot dažādas muskuļu grupas, aug arī tehniskais izpildījums dažādos sporta veidos. Pats gan vairāk ar volejbolu nodarbojos... Pieliekot spēku pie rokām, piespēle un celšana ir kļuvusi daudz labāka. Tāpat, daudz spēka ielieku arī kājās, bet, ar to es gribēju teikt, ka ir arī muskuļi kājās, kurus ar stieni un trenežieriem neuztrenēsi. Talkā ir jāņem vienkārša lēkāšana kā arī kāju vingrinājumi uz ātrumu.

NU jā, es ar daudz spēlēju volejbolu - 2x nedēļā, atspērienu ar speciāli netrennēju vairs, tāpat kājas piedzen, ja nomrāli 2.5 h nospēlē.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kur lasīju, ka air alerts uzliek baigo slodzi uz ceļiem, tādēļ nevajadzētu aizrauties vai lietot papildus elastīgās saites.

Staigāšana arī uzliek slodzi ceļiem,skriešana, futbols, volejbols un viss, ko Tu dari, bet tāpēc tu visu laiku nenēsā saites, ne tā? Nav tik traki, pēc pieredzes saku, bet ja tomēr kādam sāp ceļi - paķerat Multivitaminus kādus - nejau tos, kas aptiekās, tie mēsli, bet gan sporta, nesāpēs.

Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz ceļiem... Trenežieru zālē visus vingrinājumus pildu ļoti uzmanīgi un nesteidzīgi, bet, spēles laikā - lēciena brīdī vienkārši sāka sāpēt celis. Nu jau 2 mēneši kā pagājuši, bet joprojām sāp brīžos, kad jālec vai jākāpj pa trepēm. Ceļi ir sāpīga tēma, īstenībā. Bet, lai kaut ko sasniegtu, ir jāriskē un kaut kas jādara. :)

Link to comment
Share on other sites

Kas attiecas uz ceļiem... Trenežieru zālē visus vingrinājumus pildu ļoti uzmanīgi un nesteidzīgi, bet, spēles laikā - lēciena brīdī vienkārši sāka sāpēt celis. Nu jau 2 mēneši kā pagājuši, bet joprojām sāp brīžos, kad jālec vai jākāpj pa trepēm. Ceļi ir sāpīga tēma, īstenībā. Bet, lai kaut ko sasniegtu, ir jāriskē un kaut kas jādara. :)

Tieši tā, ar bailēm par to, ka kaut kas sāpēs, neko neizdarīsi.

Edited by roziniiTe`
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

tā kā nāk jau vasara, tad man ir tieši labi vingrinājumi, kurus izdomāja pludmales volejbolam, bet tas jau nemaina lietas būtību. Es saviem audzēkņiem devu šādus vingrinājumus ik pēc divām dienām un jau bija manāmi uzlabojumi atsperē.

ja ir interese varu nosūtīt video!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...