Jump to content
GIGN Forum

Pati Ekonomiskākā Braukšana


husis666
 Share

Recommended Posts

Kāds ir pats ekonomiskākais braukšanas stils. Tip neizmanto elektroierīces utt, brauc tā lai nav strauji jābremzē, tas viss skaidrs, bet ja gribu izspiest pārbaudīt maximumu cik ekonomiska var būt mašīna, kad pārslēgt robus? Kautkad sen zebrā dzirdēju bija jābrauc 70kmh+ un ne vairāk par 2,5k apgriezieniem(pilsētā gan tas protams nesanāk un tie 70km/h ir tā vispārēji, jo viss noeikti ir atkarīgs no apgriezieniem), tad nu tagad ja gribas ekonomiski braukt pārmetu robus ap 2.5k, un uz piektā braucu uz ~2.5k, kas manam opelim ir 90km/h. Nezinu gan cik pareizi tas ir... Kapeiku pisējs neesmu, tikai interesē kādam ekstrēmam gadījumam. :) sviestaini gan uzdrukāju, bet ok

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini ieskrieties līdz 80km/h ar 75% nospiestu gāzes pedāli, tad izņemt no ātruma un izslēt motoru un ripot līdz 40, tad atkal atkārtot! :)

Fiška ir tāda, ka gaisa pretestība palielinas exponenciāli (e^ x). Tādēļ starpība starp 80 un 100km/h ir nevis 20%, bet gan krietni vairāk.

Bet vispār - ja jāskaita nauda benzīnam, tad varbūt padomā par mašīnas pārdošanu.

Beefs

Edited by 0xDEAD BEEF
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ripojot ātruā mašīa tērē mazāk nekā neitrālajā. precīzāk - vispār neko netērē. neitrālajā baterijas netiek lādētas.

bet vislabāk ieekonomēsi, ja servisā noskaidrosi visizsevīgākos motora apgriezienus. vairākos var veikt tās analīzes kur mašīnu pie kompja pieslēdz un tad rūcina. neko daudz tas nemaksā, bet iegūs daudz vairāk.

Edited by rusty
Link to comment
Share on other sites

Izņemt no ātruma?Normālām mūsdienu mašīnām,mehāniskā kārba ir tikai cilvēkiem ar noslieci uz nostaļģiju vai arī maka biezuma apmēri,runājot par izlaiduma gadu!

Visslabākais veids ekonomēt ir vnk nebraukt agresīvi,pārējais viss ir sūds,it īpaši uz apledojuša ceļa,braucot pa kalnu lejā,izņemt no roba un metrus 20-30 nomest mierā pie krustojuma!Priecīgus Ziemassvētkus!

Edited by joJO^
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Lielākoties tas ir atkarīgs no blīves kas ir starp stūri un beņķi.

p.s. Tas būtu jāiztulko tā: mazāk izrādies pie luksaforiem, esi lietas kursā kas notiek uz ceļa, bremzē ar motoru, ja vari. Visi tie, pēc cik un cik apgriezieniem un kurā robā spraust, man šķiet ļoti individuāli un nav konkrēts universāls standars, sūdrallā tos sūdus. Un par šo ir jādomā pirms a/m iegādes (ko tu gribi, pontoties vai aizbraukt tālāk par mazāku naudu).

Tāpat zinot visus šitos šitus tu pēc to principiem nobrauksi tikai pāris dienas un tad būs zb p*sties, bet ja tomēr... Mazāk centies pa robiem kruķīties, pašsaprotami, ka bundža jāiešūpina pēc iespējas mierīgāk, tas pats ar sajūgu pārslēzoties, lai nebūtu nekādas raustības... Vārdu sakot, brauc jeb slīdi pa ielu kā kuģis.

Link to comment
Share on other sites

[...]Mani neinteresē vienkārši ekonomiska braukšana, mani interesē CIK VIEN VAR ekonomiska braukšana [...]

Man liekas es beidzot sapratu, ko tu gribi izspiest no mums. Nu tad sanāk apmēram tā - gaismas off, kondiška off, radio off, piepītētājs? aizmirst par tādu! Bagažniekā rezervis ritenis? nah prom! lieks svars + pašam ar derētu kādus 20kg nomest :D

Edited by xyu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Izņemt no ātruma?Normālām mūsdienu mašīnām,mehāniskā kārba ir tikai cilvēkiem ar noslieci uz nostaļģiju vai arī maka biezuma apmēri,runājot par izlaiduma gadu!

Visslabākais veids ekonomēt ir vnk nebraukt agresīvi,pārējais viss ir sūds,it īpaši uz apledojuša ceļa,braucot pa kalnu lejā,izņemt no roba un metrus 20-30 nomest mierā pie krustojuma!Priecīgus Ziemassvētkus!

mūsdienās mehānisko kārbu izvēlas cilvēki, kuri vēlas nedaudz vairāk prieka no mašīnas.

kā arī ne visiem automātiskā ir ekonomiskāka kā manuālā.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:)

Galvenais neaizmirsti noskūt kājas un muguru un pipeli un paduses! Uz spalvu rēķina var labi ietaupīt degvielu! :)

IMHO - ja dzīvo un pārvietojas Rīgā un ir jāžmiedzas par tiem 100Ls benzīnā katru mēnesi, tad tas nozīmē tikai to, ka mašīnu cilvēks nevar atļauties. BTW - ar taksometru sanāk lētāk braukāt, ja kadā nobrauc mazāk par 5k kilometru! :)

Beefs

Man liekas es beidzot sapratu, ko tu gribi izspiest no mums. Nu tad sanāk apmēram tā - gaismas off, kondiška off, radio off, piepītētājs? aizmirst par tādu! Bagažniekā rezervis ritenis? nah prom! lieks svars + pašam ar derētu kādus 20kg nomest :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Starpcitu kapec visi nebrauka ar gaazi, ja tik leti un izdevigi ? Cik dzirdejis esmu, ka rij vairak, bet tapat sanak letaak ? Jauda visa pazud ? Kaa tur ir isti ?

Minimāli mazāk jaudas;

Pisaks pašam uzstādīt sistēmu;

Vasarā (nezinu kā tagad) bija rindas lielas uz oficiālajiem meistariem, kas veica pārbūvi;

Sanāk daudz lētāk beigās, bet drīz, kad paliks populārāka gāze, apliks ar entajiem nodokļiem to visu drošvien.

p.s. - man vienmēr ir teikts, ka ripot ātrumā (piektajā vai sestajā) ar atlaistu gāzes pedāli ir ekonomiskāk nekā ar izspiestu sajūgu. Cik ir testēts ar ļoti uzticamajiem patēriņa mērītājiem, tad tā arī ir.

Link to comment
Share on other sites

Starpcitu kapec visi nebrauka ar gaazi, ja tik leti un izdevigi ? Cik dzirdejis esmu, ka rij vairak, bet tapat sanak letaak ? Jauda visa pazud ? Kaa tur ir isti ?

tapec ka motors atsprags pec ~2 gadiem

ps. autor mudak, topik gavno, masinas pec 5 gadiem neglab nekada ekonomiskaka brauksana, tur pat zidainis zin ka ekonomiska brauksana nav tad ja pie katra luksafora bremze respektivi iekustinat pectam ka ari braukt uz 90km/h ar max 2.0 b

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

pārējais viss ir sūds,it īpaši uz apledojuša ceļa,braucot pa kalnu lejā,izņemt no roba un metrus 20-30 nomest mierā pie krustojuma!Priecīgus Ziemassvētkus!

Tevi kurš mācija braukt? uz apledojuša ceļa debīlākais ko tu vari izdarīt ir izņemt no roba...

Starpcitu kapec visi nebrauka ar gaazi, ja tik leti un izdevigi ? Cik dzirdejis esmu, ka rij vairak, bet tapat sanak letaak ? Jauda visa pazud ? Kaa tur ir isti ?

gāze sucks ass, ja tu nebrauc ar veco amīti v8.

Link to comment
Share on other sites

tapec ka motors atsprags pec ~2 gadiem

ps. autor mudak, topik gavno, masinas pec 5 gadiem neglab nekada ekonomiskaka brauksana, tur pat zidainis zin ka ekonomiska brauksana nav tad ja pie katra luksafora bremze respektivi iekustinat pectam ka ari braukt uz 90km/h ar max 2.0 b

Nemainot laicīgi eļļu vai nesaudzējot auto. Ja saimnieks domā līdzi kas notiek ar auto, tad var nobraukt ilgāk.

Link to comment
Share on other sites

paskaidro?

rati griežoties lādē aķi. izņem no roba un aķis netiek lādēts - vienkārši 4 riteņi ripo, kas ir "atvienoti" no sistēmas. līdz ar to rādžiņam, kondiškai un pārējai elektronikai tiek dedzināts benzīns enerģijai, lai nenosēdinātu bateriju pēc 15 minūtēm.

vari pārbaudīt ar jebkuru auto, kam benžu uz paneļa mēra. neitrālajā būs ~0.7litri (apmēram tāds pats patēriņs kā 1 stundu stāvot uz vietas ar ieslēgtu motoru), bet ātrumā jābūt pa 0.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...