Jump to content
GIGN Forum

5 Vienkārši Jautājumi Par Ģmp


Traffic
 Share

Recommended Posts

thx, bet cik tur sanāks izpētīt gan nezinu.

Par to nē, ir tā, ka ĢMP skaitās tikai tad, ja ĢM tajā ir lielāka par 0,9%. So, ja rādītājs ir zem, tad tā nemaz neskaitās kā ĢMP. Kaut gan modificētā cieta ir var teikt visur un pat, ja zem 0,9% tā pat tak sanāk daudz uzņemt.

Link to comment
Share on other sites

ĢMP ir tāds liels bubulis, par kuru visi runā, bet neviens neko nesaprot.

Manuprāt - pilnīgi pofig, kā tie proteīni ir radušies - galvenais, lai nonāk vēderā un pārstrādājas. Lai es satrauktos par iespējamām ĢMP radītām komplikācijām.. cmon - ir daudz citas pārtikas, kuras rīšana tiešām izraisa problēmas.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Var TL. Sasniedzu max respondentu skaitu.

Paldies ;)

Attiecībā uz ĢMO - nav jau it kā nekas vēl kārtīgi izpētīts, bet nedomāju, ka kaut kas labs tur varētu būt. Ne bez iemesla to saku. Un kāda ir ietekme tos lietojot ilgermiņā ne tik nav izpētīta.

Link to comment
Share on other sites

Neprecīzi izteicos. Gribēju tik teikt, ka tur ir slikta ietekme uz organismu. Var jau būt, ka ar tiem pārdabiski lielajiem dārzeņiem vēlāk varēs visu Āfriku pabarot...

Tev smiekli nenāk? Šobrīd Āfrikā ir problēmas ar ūdeni, kamēr mēs raiti pērkam kolas, alus, etc. sūdus, kur ūdens tiek izmantots bezjēdzīgi daudz (dzeramais ūdens, of kōrs)!

Link to comment
Share on other sites

Jo tie ir ļauni mutantdārzeņi, kas modificēs mūsu gēnus. Viss nosaukumā jau pateikts - ģenētiski modificēti organismi. Bīsties rāceņa!

Link to comment
Share on other sites

dyversant, atkal retardness attack?

traffic - tā ir pareizi domāt - man šķiet, ka tas ir slikti, iemesla tā domāt man nav, bet es tā domāju. Tā dara nospiedošais vairākums cilvēku, izņemot, šķiet, diversantu, kurš brīžiem nedomā vispār.

Link to comment
Share on other sites

dyversant, atkal retardness attack?

traffic - tā ir pareizi domāt - man šķiet, ka tas ir slikti, iemesla tā domāt man nav, bet es tā domāju. Tā dara nospiedošais vairākums cilvēku, izņemot, šķiet, diversantu, kurš brīžiem nedomā vispār.

Nekad nebiju domājis, ka divītim piekritīšu. Nekādu pārliecinošu zinātnisku pamatojumu ĢMP "sliktumam" joprojām neesmu redzējis (protams, izņemot ķertu zaļo bļaustīšanos), tātad, kā jau racionāla būtne, sliecos domāt, ka nekas ūbertraks tur nav. Protams, vieglāk ir vienkārši pamatoties uz savām emocijām, iespaidiem u.t.t. sava viedokļa (?) izveidē. I nemaz nerunājot par to, ka dažs labs izlemj, kā ir pareizi domāt un kā nav (muahahahaa).

P.S.

Un vispār- kas var būt labāks par arbūziem ar vistas gaļas garšu?

Link to comment
Share on other sites

Ar tiem ĢMP tikai pensionārus baidīt. Reāli vidusskolās bioloģijas stundās skaidri un gaiši apstāsta, ka tās ģenētiskās modifikācijas nekādīgi cilvēka organismu neietekmē, tāpat zarniņās visi proteīni līdz aminoskābēm noārdās. Visu to lielo ažiotāžu ir sacēluši parastie zemnieki, kuri jūtas šausmīgi apdraudēti. Vairāk jābaidās no tiem sūdiem, kas tiek smidzināti virsū tiem produktiem.

http://www.youtube.com/watch?v=ebfLWAB8bY4

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, man tas vienkārši neliekas pareizi. Sāks ar dārzeņiem un tad jau vēlāk nāks dzīvnieki - neētiski.

Otrkārt - Par to kaitīgumu. Nekādu pierādījumu jau man nav, bet vnk kaut vai salīdzināšanai ar tādu slimību kā celiakiju (organisms nepanes glutēnu). Agrāk tādu bija retais, kas ar to slimotu. Parādījās ĢMO un pieauga arī slimojošo skaits. Neesmu biologs un vai tur kāda saistība ir nezinu, bet vnk fakts. Tā kā tas ir personīgi tad varbūt vnk gribās atrast kaut ko, ko vainot. Netaisos neko aizstāvēt, man vnk ir tāda nostāja, ka kaut ko tā lieta tomēr čakarē.

Un par to, ka bla bla bla ir pierādīts, ka tur nekas slikts nevar notikt - vai tik tā nav vienmēr, kā tiek radīts kaut kas jauns? TIkai nez kāpēc pēc tam uzzin lietas, ko pirms tam nezināja, tikai ir par vēlu.

Link to comment
Share on other sites

Nekādu pierādījumu jau man nav, bet vnk kaut vai salīdzināšanai ar tādu slimību kā celiakiju (organisms nepanes glutēnu).

Kad tieši ir tas "agrāk"? Kad vidējais cilvēka mūža ilgums bija uz pusi īsāks?

Protams, ka tādu slimību nebija - jaundzimušais ar vājāku imūnsistēmu vienkārši nomira no elementārām vīrusinfekcijām? Un protams, būtu interesanti atgriezties pagātnē un kādam zemniekam, kura pamatnodabe vasarā bija sagatavot krājumus ziemai, lai nenomirtu badā, pastāstīt par glutēna nepanešanu. vai varbūt par elementāram lietam, piemēram pilngraudu maizi uzturā un ka jāizvairās no konditorejas izstrādājumiem, jo tie satur kviešu miltus :D

ĢMP problēma nav tehnoloģijā. Problēma ir lielo korporāciju uzspiestajos noteikumos -tas patiešām ir finansiāls terors, bet par pašas ĢMP kaitīgumu parasti skaļi bļauj tā ļaužu grupa, kas tic ūdens atmiņai, skatās "The secret" un regulāri apmeklē astrologu.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, man tas vienkārši neliekas pareizi. Sāks ar dārzeņiem un tad jau vēlāk nāks dzīvnieki - neētiski.

Otrkārt - Par to kaitīgumu. Nekādu pierādījumu jau man nav, bet vnk kaut vai salīdzināšanai ar tādu slimību kā celiakiju (organisms nepanes glutēnu). Agrāk tādu bija retais, kas ar to slimotu. Parādījās ĢMO un pieauga arī slimojošo skaits. Neesmu biologs un vai tur kāda saistība ir nezinu, bet vnk fakts. Tā kā tas ir personīgi tad varbūt vnk gribās atrast kaut ko, ko vainot. Netaisos neko aizstāvēt, man vnk ir tāda nostāja, ka kaut ko tā lieta tomēr čakarē.

Un par to, ka bla bla bla ir pierādīts, ka tur nekas slikts nevar notikt - vai tik tā nav vienmēr, kā tiek radīts kaut kas jauns? TIkai nez kāpēc pēc tam uzzin lietas, ko pirms tam nezināja, tikai ir par vēlu.

Ja nezināji jau tagad daudzviet audzē "klonētas" govis, kurām tiek ievadīti īpaši gēni, kas dod lielāku piena izslaukumu.

Cilvēkus neklonē tikai tapēc, ka tas nav ētiski (kā jau tu teici), bet dzivniekus klonē masveidā..

Edited by r1lexY
Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, man tas vienkārši neliekas pareizi. Sāks ar dārzeņiem un tad jau vēlāk nāks dzīvnieki - neētiski.

Otrkārt - Par to kaitīgumu. Nekādu pierādījumu jau man nav, bet vnk kaut vai salīdzināšanai ar tādu slimību kā celiakiju (organisms nepanes glutēnu). Agrāk tādu bija retais, kas ar to slimotu. Parādījās ĢMO un pieauga arī slimojošo skaits. Neesmu biologs un vai tur kāda saistība ir nezinu, bet vnk fakts. Tā kā tas ir personīgi tad varbūt vnk gribās atrast kaut ko, ko vainot. Netaisos neko aizstāvēt, man vnk ir tāda nostāja, ka kaut ko tā lieta tomēr čakarē.

Un par to, ka bla bla bla ir pierādīts, ka tur nekas slikts nevar notikt - vai tik tā nav vienmēr, kā tiek radīts kaut kas jauns? TIkai nez kāpēc pēc tam uzzin lietas, ko pirms tam nezināja, tikai ir par vēlu

Kādreiz arī HIV/AIDS nepastāvēja. Bet tagad tas ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem pasaulē. Ko vainosim? Varbūt jetijus, kad tie sāka pāroties ar mūsu sievietēm? Murgs...

Par to, cik ētiski vai neētiski būtu klonēt dzīvniekus ( nerunāsim jau par cilvēku ), es netaisos diskutēt, jo šeit tas pārvērtīsies fleimā. Bet kāpēc gan lai ar mums pieejamām tehnoloģijām nedomāt par bada cietēju pabarošanu? Kāpēc gan lai neaudzētu milzu kartupeli, ar ko var pabarot veselu saimi ar Etiopiešu nēģerēniem? Kāpēc gan lai skatītos kā raža pūst tai pat laikā varot to modificēt, lai tās pašas Kolorado vaboles nelīstu mūsu dārgajos tupeņos? Kad skaidri un gaiši kāds varēs pateikt, ka tas ir slikti - es ticēšu, ka tas ir slikti. Pagaidām dogmatiski uzskati, ka ĢMP = ļaunums nu ir galīgi garām.

Edited by DominiX
Link to comment
Share on other sites

Tev vajag , tu bīsties!

Nezinu, ko ar to gribēji pateikt. Ja kāds nesaprata - tas bija sarkasms.

Prieks, ka pietiekami daudzi ir iedziļinājušies tēmā, nevis balstās uz emocijām. Saprotams ir tas, ka intuitīvi gribās gēnu inženieriju noliegt, taču tieši to pašu agrāk apgalvoja arī par sātanisko tvaika dzinēju.

Link to comment
Share on other sites

Patiesībā ir tā, ka ir nepieciešama pilna Etiopija ar nabadzīgiem nigeriem, lai mūsu eksistence būtu kvalitatīva.

Tā nebūt nav. Man, piemēram, tas intuitīvi liekas labi - what makes me better is good for me. Ja es varu sainženierēt, piemēram, protekšen from Alcheimers, tad ieguvums ir acīmredzams - es nenolikšu ķelli pāris gadus ātrāk un nepatīkamā veidā.

Link to comment
Share on other sites

Es vairāk biju domājis bez jebkādām zināšanām + pēc briesmīgā nosaukuma. Kritizētājiem jau bieži liekas, ka pēc ĢMO lietošanas uzturā pieaugs trešā roka un tamlīdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi neskatos vai tas ko es pērku ir ĢM vai nav, un varbūt ja es tur saskatu kāda veida kaitējumu tad noteikti tas kaitējums tieši mani neskars un diezvai arī manus pēcnācējus tas būtiski ietekmētu, takā pagaidām uzskatu, ka ĢMP nav tā akūtākā lieta par kuru būtu jāuztraucas.

Sāksies kāda veida uzskatāmas/pierādāmas problēmas tad arī domāšu vai pirkt ĢMP vai nē. Vispār tā veikalos neesmu pievērsis uzmanību, bet kā ir ar ĢMP piesātinājumu mūsu veikalos?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...