Jump to content
GIGN Forum

Loģiskās Mīklas V2


macho
 Share

Recommended Posts

Ko tu pīpē? Jaunākā un vecākā vienmēr atbildēs ar nē! DOOH!

Vai tu esi vidējā māsa un tagad nemelo vai arī tu esi jaunākā māsa?

Ja tās princeses kaut ko rubī no loģikas, tad.. :)

1) jaunākā-

Vai tu esi vidējā māsa, kura tagad nemelo VAI ARĪ tu esi jaunākā māsa?

atbild ar , jo viņa samelo par to, ka ir jaunākā māsa!

2) vecākā-

Vai tu esi vidējā māsa, kura tagad nemelo VAI ARĪ tu esi jaunākā māsa?

atbild ar , jo viņa taču nemelo!

3) vidējā-

Vai tu esi vidējā māsa, kura tagad nemelo VAI ARĪ tu esi jaunākā māsa?

a) ja viņa tagad melos, tad viņai būtu jāsaka nē, jo viņa ir vidējā, kura tagad melo, tādēļ viņa pateiktu jā.

B) ja viņa tagad nemelos, tad viņa ir vidējā kura tagad nemelo un atbilde arī ir JĀ!

ZB mačo man viss ir pareizi! Prosta tu izdomāji kaut kādus savus tējas dzeršanas noteikumus!

Beefs

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Blin laikam esmu par stulbu, lai iedziljinaatos, laikam ka panemtu strokji pieliktu pie galvas un paprasitu vai tu esi videja masa vai ne! Saubos vaio videja masa tada mirkli melotu.

Bet ja godigi tad vienai no masam es uzprasitu, sekojoso: Vai videja masa izlaizitu dirsu zirgam, vakara kad saule rietees?

Ja viena atbildetu ne, tad ta butu vai nu vecaka vai jaunaka masa, ja otra masa atbildetu ka ja, tad skaidrs butu tas, ka sii ir videja masa un melo, jo tas tacu ir skaidrs, ka vina pati neatdzisies, ka laizis zirga dirsu, pie tam vakara kad saule rietes..

a lol laikam man ta pati problema kas befam :D

Edited by SchWarZ ;)
Link to comment
Share on other sites

beef, acīmredzot tavas smadzenes nesaprot vienu elementāru faktu, ļauj es tev paskaidrošu.

vidējai māsai ir pilnīgi pohuj vai tu prasi viņai "vai tu esi kāmītis?" vai arī tu prasi "Ja es paņemšu kāli, iebāzīšu jaunākajai dirsā un tad uzspridzināšu vecāko, vai tu raudāsi vai arī ja tu esi vidējā, tad es paņemšu puķu smidzināmo spīdumu iebāzīšu tev rīklē, ja vien tu tagad nepateiksi 'JĀ'". Viņai ir vienalga, tāpēc viņa var atbildēt uz tavu jautājumu gan ar jā, gan ar nē. Līdz ar to, ja viņa atbild ar nē, jo NEKAS viņai neliedz to darīt, tad tev ir žopa.

p.s.

jā, es ar tiem jā/nē nomudījos, es sajaucu kura māsa melo, es domāju ka vecākā.

p.p.s.

tu joprojām neesi izdomājis

p.p.p.s.

ja pa divām dienām neviens nebūs izdomājis, tad iedošu vienu hintu.

edit:

schwarz 1) tavs paraksts smird 2) tu neesi smieklīgs un tev nav arī loģikas. Bet neuztraucies, šaubos, ka tu kādreiz kādā karaļvalstī būsi krutākais vecpuisis, tā ka vari gulēt mierīgi.

Link to comment
Share on other sites

Hā! Es laikam izdomāju, un nē, 15 minūtēs to nav vienkārši iespējams izdarīt.

Es viņai prasu: Vai tu esi aizdomīgā māsa UN vai tu esi vainu melīgā vai aizdomīgā (tātad kāda no šīm divām)?

Nu es saku ka 99.9% man ir pareizi, jo es izmēģināju visus gadījumus no visām pusēm šoreiz!

Link to comment
Share on other sites

Tad tu, mačo, saki, ka vidējā principā varētu būt arī kurla, jo viņa vienkārši ik pa laikam pasaka jā vai nē un nevar pat saprast kad un kāpēc un ko viņa pasakā, jā? Tas nu gan šo uzdevumu padara bezjēdzīgi bezjēdzīgu.

Nu padomā pats - kādu es jautājumu vispār varu tad izveidot, lai tas būtu jēdzīgs? Tas taču ir neiespējami! Es stāvu pretī meitenei un man ir jāizvēlas viņa (yes or no) vai arī kāda cita, no viņas atbildes (yes or no), kura ir pilnīgs randoms!

Nu man būs kaut kāda funkcija f(x), kur x ir atbilde un atkarībā no atbildes es varu izvēlēties viņu, kādu, par kuru esmu pajautājis, vai arī neizvēlēties viņu.

33% gadijumu man trāpītos dullā māsa. Reizēm viņa teiktu jā, reizēm nē. Man vienīgā pareizā rīcība būtu izvēlēties kādu no pārējajām 2vām māsām šajā situācijā, balstoties uz viņas jā vai nē, jo, ja man būtu algoritms, pēc kura var no jā/nē izvēlēties arī to, kurai uzdod jautājumu, tad būtu žopā!

Tātad man būtu jāuzdod tāds jautājums, kurš man ļautu izlemt, kuru no atlikušajām divām māsām ņemt! Protams - to, kurai es prasu, to es nekādā gadijumā ņemt nevaru (izriet no augstākminētā).

Tātad - mans jautājums būtu formā - vai tur tā, uz kuru es tagad rādu, vai tā ir trakā? Protams - problēma būtu, ja es runātu ar melīgo māsu.. Bet tādēļ man vajadzētu uzdot tādu jautājumu, kurš apgrieztu otrādi atbildi, ja runātāja būtu jaunākā māsa.

Jautājums varētu būt formā (vai tur tā ir vidējā māsa) XOR (vai tu esi jaunākā māsa). Pēc vienkāršas transformācijas - (vai tur tā ir vidējā māsa un tu neesi jaunākā māsa) VAI ARĪ (vai tur tā nav vidējā māsa un tu esi jaunākā māsa).

Anyway- 12 bumbiņu problēma bija 100x sarežģītāka! :)

Beefs

edit: kluda transformacija! izlaboju!

edit2: Vai tava atbilde ir nepareiza UN vai tava atbilde ir pareiza un nepareiza? - atbilde ir nē! vienozīmīgi! :)

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

redzi, tu vienu lietu jau esi sapratis - tik tiešām, jautājums ir tāds, ka rezultātā tu saproti kuru no divām atlikušajām ņemt, vismaz manā atrisinājumā ir.

tavu xorisko jautājumu nesaprotu, uzraksti ko katra (un kāpēc atbildēs), tad varbūt sapratīšu. bet nu uz pareizā ceļa esi, ja neiesaistīsi jautājumā citas māsas, nekas nesanāks.

edit:

svax, nē neder, tas ko tu prasi izpildītos gadījumā tikai tādā gadījumā, ja kāda no māsām būtu divu māsu salikums, vienā gadījumā vidējā un vidējā, otrā vidējā un jaunākā.

beefs atbildēja pareizi uz manu jautājumu, atbilde ir nē, jo atbilde nevar būt reizē pareiza un nepareiza, tāpat arī māsa reizē nevar būt divas.

doubleedit:

un man vēl šķita, ka visi sapratīs kas te jādara pēc tam kad es ieliku to pirmo, vieglo uzdevumu, kas nedaudz uzvedina uz pareizo domāšanas ceļu.

Link to comment
Share on other sites

Jautajums:Vai vecaka masa melos jaunakajai masai, ja jaunaka masa prasis vecakajai masai "tavupraat es sodien esmu melojusi?"

LOL parlasiju velreiz un tomer kaut kas nestime..

Esmu gandriz vai parliecinats ka ar vienu jautajumu nav iespejams uzinat kura ir jaunaka masa, videja masa visu laiku izjauc domu gajienu!

Edited by SchWarZ ;)
Link to comment
Share on other sites

Kādā sakarā salikums? Ja es uzdotu šo jautājumu melei viņa noteikti melotu, jo viņa ir viena no melīgajām (jaunākajām māsām) un teiktu nē. Ja es uzdotu patiesajai, viņa patiesi pateiktu nē, jo viņa tiešām arī nav ne aizdomīgā, ne viena no jaunākajām. Ja es uzdotu šo jautājumu aizdomīgajai un viņa izdomātu melot viņa teiktu jā, jo viņai jāmelo par pirmo daļu ir obligāti, bet ja viņa izdomātu teikt patiesību viņa arī teiktu jā, jo viņai būtu jāsaka patiesība par abām daļām kopā. Eh? Vispār tagad izejot visam cauri vēlreiz man jau ir 100% pārliecība ka viss ir čikiniekā! :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Nē nu mēs visi te varam sākt bļaut savus krutos variantus, mans : Vai vecākās un jaunākās māsas atbildes sakristu, ja jautājums būtu vai Tu esi vidējā māsa.

Un mans jau liekas, ka 12 olu problēma bija kudi vienkāršāka.

SvaX, Tu gadījumā neuzdod divus jautājumus vienā teikumā nevis pievieno piebildi?

Edited by Fake^
Link to comment
Share on other sites

Final question! Baidos, ka labāk uzdot šito man neizdosies! :D

Tu esi vecākā māsa un tur tā ir vidējā vai arī tu esi jaunākā māsa un tur tā nav vidējā?

Jā nozīmē, ka jāgrābj ciet tā, par kuru es prasu, vai tā ir vidējā!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Beefs

Un kā tu uz šitādu jautājumu vari reaģēt un gūt rezultātu ar atbildi, "jā" , vai "nē"? :D

Nu nesanāk kaut kā uziet. It kā uzdevums ir skaidrs, bet nevaru atrast jautājumu. Jo sastādot normālu jautājumu vienmēr sanāk, ka 2 atbildes sakrīt un no 3 variantiem, 2vos iespējami meli, tā kā rezultāts vienmēr nosprūst pie 50 uz 50 :/

Link to comment
Share on other sites

:D

Tu esi vecākā māsa un tur tā ir vidējā vai arī tu esi jaunākā māsa un tur tā nav vidējā?

Jā nozīmē, ka jāgrābj ciet tā, par kuru es prasu, vai tā ir vidējā!

Beefs

te jau ir jāizvēlas starp diviem variantiem nevis jāatbild ar jā/nē.

svax - tie ir divi jautājumi nevis viens, tātad uz to nevar būt viena atbilde.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau var, jo dubult-negatīvs veido pozitīvu.

Okei, es atzīstu, tur ir itkā iekļauti divi jautājumi, bet nu, kā māku tā mauju (es centos), bet tagad aiz zajeba es atradu "īsto" atbildi un pēc viņas spriežot aprakstā vajadzēja iekļaut kādu hintu, jo tur ir tāds knifiņš, kurš neienāks prāta, tāpat vien.

Link to comment
Share on other sites

Macho, tu tēlo vai prosta mani kaitini! Es jau rakstiju - Jā nozīmē, ka jāgrābj ciet tā, par kuru es prasu, vai tā ir vidējā!

Proti - es uzdodu tai čiksai to sarežģīto jautājumu un viņa atbild ar jā vai nē! Ja atbilde ir jā, tad man ir jāizvēlas tā, uz kuru es norādiju. Ja nē, tad jāņem otra. Viss! Ko tu bļīn nesaprot? Aš?

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Es laikam neapskatījos kārtīgi uz tavu jautājumu. Vispār, es ja godīgi neredzu iemeslu kāpēc lai šis jautājums nestrādātu. Vienīgais, ja tu grābsi pēc jā, tad sagrābsi vidējo, jo pats tak rakstīji "vai tu esi vecākā un tā ir vidējā?" - ja tā būs vidējā, viņa teiks jā, jo vecākā nemelo.

Es gan nezinu vai māsas spēj pārstrādāt šitādus steitmentus, bet neredzu arī iemeslu, kāpēc lai nevarētu, katrā ziņā iespējams arī to noskaidrot ar vienkāršāku jautājumu.

Nu nekas, šoreiz jau gāja labāk kā iepriekšējā :)

Link to comment
Share on other sites

Agrāk skatijos samuraju džaku! :) Un tur bija identiska situācija par tiem sargiem! :)

-->Jack: [is only allowed one question to decide which of the two worms

is the "magic" worm, armed only with the knowledge that one tells

the truth and the other lies] If you were your brother, which one

would you say was the magic worm?

Worm #2: Which one are you asking?

Jack: It doesnt matter.

Worm #2: Hmmm. Thats easy. Its him!

Worm #1: Of course! Its me!

Jack: Then I choose *you*. [chooses Worm #2 instead]

Worm #1: He knows!

Worm #2: What makes you choose me? I told you it was him!

Worm #1: Yes, me!

Jack: If you were the truth-telling one then what you said would be a

lie because you will answer truthfully what your lying brother will

say. Therefore I can safely say that the answer will be the

opposite of what you say. On the other hand if you were the lying

worm then you will tell me what your truth-telling brother will say

but it would be a lie, therefore the answer will also be the

opposite of what you say. Understand?

Link to comment
Share on other sites

Mans variants:

Pajautāt māsai numur 1, vai māsa numur 2 ir vecāka par māsu numur 3. Ja atbilde ir JĀ, jāizvēlas māsu numur 3, ja atbilde ir NĒ, jāizvēlas māsu numur 2. Šis it kā sniedz atbildi, bet tu joprojām nezināsi vai esi izvēlējies jaunāko vai vecāko.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...