Jump to content
GIGN Forum

Par Lcd Monitoriem


flashback
 Share

Recommended Posts

Tā kā man šodien nosvila kārtējais ļevais monitors, ir doma tuvākajā nākotnē iegādāties jaunu LCD moni. Skatoties uz monitoriem @ m79.lv man radās pāris jautājumi:

1)Kāda ir atšķirība starp KONTRASTS: 1600:1 un KONTRASTS: 700:1? Kurš cipars ir labāks un ko tie cipari vispār nozīmē?

2)GAIŠUMS (cd/m2): 300 <-- to ka gaišums, es saprotu, bet teiksim salīdzinot ar GAIŠUMS (cd/m2): 400 kurš būs gaišāks/tumšāks vai labāks/sliktāks?

3)Monitora cena, kādā vēlētos iekļauties būtu līdz 150 Ls. Varbūt kādam ir kādi ieteikumi, ko izvēlēties, kas būtu labāks? Vairāk interesē 19'' monitori.

Link to comment
Share on other sites

Kautkur bija teikts, ka lcd nekad (vai arī vēl ilgi) nepārspēs crt. Crt esot krietni labāks response time, refresh rate un kautkādi tur vel sūdi, karoče crt fo laif.

Un ja pieminam response time, tad vēl kautkur (biggrin.gif) bija teikts, ka minimālais 6ms jābūt, lai varētu normāli cs spēlēt, citādi kautkāds černis esot. smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Nu ja pirms 2 gadiem vel CRT tocna krietni parsita LCD, tad tagad jau LCD ir piebidijusies diezgan tuvu CRT limenim.

Kontrasts ir tada svariga stele - jo lielaaks, jo melnaks ir melns (jo ekranam fona spir orgled panelis un tas ir cik daudz ekrans spej aizturet to gaismu, kas nak no fona). Neaizmirsti ari pat izskritspeju, kurai prieks 19"butu jabut 1280x1024 min.

Man ir samsung kaut kads 19" un esmu dikti apmierinats! Isteniba posig, kadu firmu nemt, jo vinas visas tapatas lieto tas pasas matricas.

Kas ir svarigi ir, lai tavai video kartei ir DVI izeja, jo pretejaja gadijuma atela kvalitate var but pamatigi suudiiga!

DVI izeja ir tads pretigs klucis. Noteikti parbaudi, ka tev tada ir!!! Savadak leta gala LCD bus galigi levs ateels. Response time 8ms nozime vairak ka 100fps ka ir baigi kruti isteniba un daudz mazak tev nemaz nevajag!

Gaisums ari ir no svara. It ipasi diena - tev tacu patik gaisi monitori, nevis tumsi!

Reku norm leetais diils -

http://www.neoshop.lv/?module=products&pro...5&language_id=1

reku ari norm diils tikai response time biki so so bet ir lets un samsung nevis benq! biggrin.gif

http://www.neoshop.lv/?module=products&pro...5&language_id=1

vel viens

http://www.neoshop.lv/?module=products&pro...5&language_id=1

Izvele ir tavas rokas! smile.gif

BTW - par 260Ls jau var nopirkt 22" platekrana LCD!

Beefy

Link to comment
Share on other sites

Nu ja pirms 2 gadiem vel CRT tocna krietni parsita LCD, tad tagad jau LCD ir piebidijusies diezgan tuvu CRT limenim.

Kontrasts ir tada svariga stele - jo lielaaks, jo melnaks ir melns (jo ekranam fona spir orgled panelis un tas ir cik daudz ekrans spej aizturet to gaismu, kas nak no fona). Neaizmirsti ari pat izskritspeju, kurai prieks 19"butu jabut 1280x1024 min.

Man ir samsung kaut kads 19" un esmu dikti apmierinats! Isteniba posig, kadu firmu nemt, jo vinas visas tapatas lieto tas pasas matricas.

Kas ir svarigi ir, lai tavai video kartei ir DVI izeja, jo pretejaja gadijuma atela kvalitate var but pamatigi suudiiga!

DVI izeja ir tads pretigs klucis. Noteikti parbaudi, ka tev tada ir!!! Savadak leta gala LCD bus galigi levs ateels. Response time 8ms nozime vairak ka 100fps ka ir baigi kruti isteniba un daudz mazak tev nemaz nevajag!

Gaisums ari ir no svara. It ipasi diena - tev tacu patik gaisi monitori, nevis tumsi!

Reku norm leetais diils -

http://www.neoshop.lv/?module=products&pro...5&language_id=1

reku ari norm diils tikai response time biki so so bet ir lets un samsung nevis benq! biggrin.gif

http://www.neoshop.lv/?module=products&pro...5&language_id=1

vel viens

http://www.neoshop.lv/?module=products&pro...5&language_id=1

Izvele ir tavas rokas! smile.gif

BTW - par 260Ls jau var nopirkt 22" platekrana LCD!

Beefy

Nu tas pēdējais ir OK ar to atlaidīti smile.gif Ja viņa tur turētos vēl kādu nedēļu, būtu baigi labi. Anyway - par videokartes izejām - man tur 2 pretīgi kluči - 1 stāv iesprausts CRT monis, otrs ir tukšs. Pati videokarti 9250 - neko par tām izejām īpaši nezinu, tāpēc nezinu, vai tā būs īstā smile.gif

Kas attiecas uz ordinariju un CS - neesmu tik nopietns CS fanāts, lai man baigi rūpētu tās 2 ms biggrin.gif Un arī netaisos vairs tāds būt, tā ka tas Response time šoreiz būs ok arī 8.

Link to comment
Share on other sites

zinu ka response time ir jābūt pēc iespējas mazākam jo tad ātrāk zīmē attēlu

gaišumam attiecīgi lielākam, bet tie 300, kas lielākai daļai, ir OK

a vot par kontrastu nezinu.

p.s. firma kādu pats ņemtu ir LG

EDIT: šis man patīk, bet 160 Ls

vincister tas taksh mans MONITORS.... biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif nju nezz.. man vinjsh kalpo labi.... nevaru jau zinaat tavas prasiibas no monitora.. wink.gif bet LG the best!

Link to comment
Share on other sites

ja mani atmiтa neviп un es neputroju tehnoloмijas, brightness ir ekrвna bekgraunda maksimвlais apgaismes stiprums, attiecоgi svecорu daudzums (candles jeb cd) uz kvadrвtmetru (m^2). Jo vairвk svecорu, jo vairвk gaismas. Lodistiski

tв kв LCD monitors neatjauno visu ekrвnu (nerefresho, tb nav refresh rate, tb nav fps), bet tikai nomaina vajadzоgo pikseпu krвsas, tad response time izsaka, cik вtri tiek nomainоta pikseпa krвsa. Pirmajiem LCD monitoriem varзja redzзt tв saucamo feidingu, tb kad viens attзls pвrklвjas pвr otru. Рis efekts radвs tieрi dзп lielв response time

der arо atcerзties, ka monitoriem diagonвle skaitвs nevis pats ekrвns, bet visas kastes diagonвle. Tв kв LCD monitoriem apkвrtзjais ierвmзjums ir mazвks, tad reвli pielietojamв platоba jыtami palielinвs (par 1-2 collвm lielвks nekв CRT)

LCD monitori nоkst lзnвm. Piemзrвm, ja CRT monitoriem tipiskвs probзmas ir - baroрanas avota nвve, vai kвdas no 3 pamatrвsвm pazuрana, tad LCD nоkst pa vienam pikselim, tb parвdвs melni (miruрie) pinkti uz ekrвna. Brоюiem krоt uz nerva.

cd/mІ(candelas/metreІ-yes derived from plain old "candles") refers to the brightness of the screen. The contrast ratio only refers to how "black" the screen can go compared to it's own brightness.

jвatceras, ka ne vienmзr labвkв attзla kvalitвte bыs monim ar lielвkiem rвdоtвjiem. tie ir reвli dabв jвsalоdzina. kв variants - izvзlзties 2 un pameklзt infu/atsauksmes/salоdzinвjumus onlainв

laikam viss.

p.s. nз, man vienkвrрi nenвk miegs

Link to comment
Share on other sites

nu vel piebildisu, ka ja ir zems kontrasts un parak liels brightnes, tas ekrans ir blaavs un kraasas nav koshas, kas nav smuki, ja skatas fotografijas, bet prieks worda pasa labuma!

un flashback - tas pedejais variants man liekas pats levakais! Vispar neiesaku pirkt kaut ko no pasa letaka gala. nu skaties - teiksim, ir kategorija collas, tad neieaku prikt pasu letako no 19" piedavajumiem, jo parasti sudigums sadalas taa, ka letakais ir totals suuds, dargakais ir uber pro un pa vidu svaartstas ari labas mantas.

Beefy

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Man ari butu jautajums par monitoru... ko jus teiktu par sadu??

Ekrāna tips LCD

Ekrāna izmērs 19"

Maksimālā izšķirtspēja 1440 x 900

Reakcijas laiks 5ms

Kontrasta attiecība 700:1

Spožums 300cd/m?

Videosignāla ievade D-Sub

Skata leņķi (horiz/vert) 160?/160?

Krāsa Sudraba

Un vel ieintereseja atbilde par 19'' monitoru kapec ar tadu butu gruti cs spelet?

Paldies! :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...