Jump to content
GIGN Forum

Investīcija Nekustamajā Īpašumā VS Akciju Tirgū VS Forex


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

Jūsuprāt, kas ir gudrāka investīcija: nekustamajā īpašumā, tā renovēšanā un tālākpārdošanā vai izīrēšanā VAI akciju tirgū VAI Forex tirgošanā?

Akciju tirgus sīkāk var dalīties:

1) Akciju aktīva tirgošana un pārdošana (swing trading / daytrading) - izmantojot tehniskās zināšanas

2) Indeksu fondi (ilgermiņa ieguldījumi 10-20 gadiem)

3) Akciju ilgtermiņa ieguldīšana atlasītās kompānijās (value investing) izmantojot fundamentālās un tehniskās zināšanas

VAI

...

FOREX?

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Zeme. Bet tas laikam tapec ka es lauku cilveks un zinu kadu tur naudu var apgrozit. Ridzinieki tajas lietas diez vai ko zin.

Un drizak es domatu kadu biznesu uzsakt (ja neka nebutu), nevis ceretu uz aatro naudu ar noperc/pardod variantu, jo visi zinam cik slidens tas pasakums ir.

Link to comment
Share on other sites

IMHO kaut kādās SP500 akcijās. Tām tomēr vēsturiski ir 10% gadā. Viss, kas ir augstāks, ir ļoti riksanti un ātri beidzas.

Nesen šitas secureinvest sabruka.

Forex? Uz ko tad tu liksi? Uz rubļa turpmāku krišanu? Uz USD atgūšanos pret EUR longtermā?

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu. Ja nauda ir, nav pasam smadzenu un informacijas kur investet? Man tas liekas smiekligi...

Es nevaru izlemt starp aktivu akciju tirgosanu, Forex, investīciju nekustamajā īpašumā. Visam nepieciešama piepūle, jaunu prasmju apgūšana un liela laika investēšana, tāpēc ir jāizvēlas gudri.

Statistika saka, ka Latvijā NĪ cenas aug pakāpeniski, bet akciju tirgus aug vēl ātrāk.

IMHO kaut kādās SP500 akcijās. Tām tomēr vēsturiski ir 10% gadā. Viss, kas ir augstāks, ir ļoti riksanti un ātri beidzas.

Es arī uz to stipri sliecos.

Forex? Uz ko tad tu liksi? Uz rubļa turpmāku krišanu? Uz USD atgūšanos pret EUR longtermā?

Apgūšu visu babypips.com skolu, tad trenēšos 6-12 mēnešus ar demo akkauntu un ja varēšu regulāri profitēt, tad investēšu īstu. Ar stockiem tas pats.

Es bi atvertu kafejnicu. Domaju telpas uz 90m2 pa 100 000 eur Riga var nopirkt. Un bidit tslak biznesu.

Es to varētu darīt, bet grūti atrast labas vietas pārtikas veikaliem kopumā, kā arī kafejnīcām + prasa augstas investīcijas uzreiz. Cilvēks, kas ļoti ilgi strādā pārtikas biznesā man ieteica to nedarīt. Teica, ka baigais gemorojs.

Zeme, tehnika/tehnologijas (noteikti ne tadas ka tu doma)...

Tas pilnīgi neko neizsaka. Kāda zeme konkrēti? Komercplatība, dzīvojamā platība, zemniecības nolūkiem, Rīgā, ārpus Rīgas, pāķos? Kad nopērc zemi, ko tālāk? Vai tu tur kaut ko būvē? Kā uz to nopelni? Kur garantija, ka pirks? Tik pat viegli vari sēdēt uz tās zemes gadu desmitiem, jo par tirgus cenu vēl tādas dafiga stāv ss.lv

Un drizak es domatu kadu biznesu uzsakt (ja neka nebutu), nevis ceretu uz aatro naudu ar noperc/pardod variantu, jo visi zinam cik slidens tas pasakums ir.

Es uz ātro naudu nemaz neceru. Pat ar akcijām un forex nedomātu, ka var ātri nopelnīt. Mērķis ir ilgtermiņā, disciplinēti veikt labus treidus un nopelnīt 51% treidu. Protams, tas ir ļoti grūti, tāpēc varbūt nav pat vērts iedziļināties tajā sfērā.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Akciju, valutas tirgus mana skatijuma atkrit automatiski. Akciu tirgu vel vel nopelnit, bet tas prasa daudzus gadus, lai reali ari saktu saprast un penit, nevis tikai uz veiksmi izbraukt (cik par to zinu un ir apspriests). A forex, tur degunu neieteiktu bazt nevienam, kam nav dzilas saksnes eiroparlamenta, eiropas komisija u.c. tamlidzigas iestades Eiropa un citas pasaules dalas.

Par zemi. Tapec ari teicu, to lietu zinu es un tikai par savu galu (paris novadiem). Tur katra novada ar zemes iegadi bus citadak, bet pie mums var tiri labi nopelnit.

Ja ir nauda un laiks, ludzu- razosana. Pie mums daudz iespeju taja laucina ir, vajag tikai naudu un pratu/zinasanas.

Link to comment
Share on other sites

Nu foreks ir ļoti riskanti. Un demo konts diemžēl neatbilst reālajam kontam. Demo kontā vienmēr darījumi ātri izpildās bez aiztures, bez liekiem zuadējumiem, ar mazie sprediem. Sāc spēlet ar īstu kontu un lietas vairs nesokas tik labi (unless tu spēlē longtermā). Un - uzsvars uz vārdiem - spēlē. Tā ir spēle nevis pelnīšana.

Akciju tirgus nav slikti. Liec uz SP500. Ja SP500 brūk, tad brūk arī visa pārējā ekonimka - vismaz nebūsi viens ziepēs. :D

Vari investēt riska kapitālos, iet par enģeli - būs jautri - piederēs tev startaps un iesi uz akcionāru mītiņiem un ietekmēsi, kā tavs startaps augs. Bet arī rausi matus, ja šiem neies, jo tas nozīmē visa piķa pakāšanu. :D

bEefs

Link to comment
Share on other sites

A man vienmer interesejis, cik jabut kapitalam lai varetu but par engeli. Man gan tie biznesa engeli liekas pilnigs stulbums, bet ir daudzi kas to izmanto!

EDIT: Un nesakat ka vienalga cik, man interese lai sakarigi iesaistitos cik vajag.

Edited by ManuVietuIenjemRegistretais
Link to comment
Share on other sites

Es laikam esmu nonācis pie secinājuma.

Daļa uzkrājumu jāliek indeksu fondos un miers. Jābūt labam ilgtermiņa noguldījumam.

60% ASV indeks fondā, piemēram, Vanguard VTI (ietver S&P500)

40% pasaules indeks fondā - Vanguard VEU

Apgūt akciju / Forex tirgošanas prasmes - varbūt tīri hobija līmenī. Pārējie uzkrājumi ir jāiegulda biznesā, par ko ir tieša kontrole un tieša spēja ietekmēt biznesa noriti.

Link to comment
Share on other sites

Malacis, čali. Nezinu vai esi galvā pists, troļļo vai nedaudz atpalicis. Pirms pusgada vēl prasīji Vanguard fondiem un tagad esi nonācis pie secinājuma.

Jā, es sākumā vēl šaubījos, bet vairums cilvēku saka vienu un to pašu, laikam jāklausa vairākuma viedoklim. Par Warren Buffett teica, ka parastam čalim nav ko līst stock'os, lai nopērk index fondus un miers.

Link to comment
Share on other sites

Par Engeli - vismaz miljons, tad iemet 10 uznemumos pa 20-30k un ceri, ka viens no tiem uzplauks, jo statistika liecina, ka 90% nospraags. Ja viens klust par google vai Facebook - you win.

Nonsense...

Es nezinu ka biznesa engeli strada, nekad neesmu bijis ieinteresets tur meklet finansiaolo atbalstu, bet ja es dotu savu naudu, tas nu netiktu nahaljavu izdalits 10 uznemumiem un nesedetu malaa ar sakrustotiem pirkstiem kaut tik viss notiktu.

Link to comment
Share on other sites

Nu lol reģģstrētais. Nav jau gluži haļava. Investori iet uz uzņēmumu pichiem, kur uzņēmēji prezentē savas idejas (tiko liepājā bija). Pēc tam investori runājas ar uzņēmēju, iepazīstas ar jau paveikto, ar komandu un tikai tad izlemj vai investēt naudu. Attiecīgi investēt nozīmē nopirkt uzņēmuma akcijas. Uzņēmumam tas nozīmē ķļūt par akciju sabiedrību.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...