Jump to content
GIGN Forum
Sign in to follow this  
example

Competitive TF2 Intro #2

Recommended Posts

Čau,

Mans iepriekšējais raksts bija par 6v6 un competitive TF2 kopumā, ja neesi to izlasījis, vari izdarīt to tagad, spiežot uz šo Linku.

Šodien mēs parunāsim par 9v9, kuru competitive playeri sauc par hailanderi. Šis raksts ir domāts tiem, kuri grib saprast šī formāta būtību, atrast komandu un piedalīties dažādos eiropas un pasaules mēroga turnīros.

opk0burxvvznqaxjvala.jpg

Šīs TF2 spēles režīms ir ļoti vienkāršs un ļoti labi saprotams pub playeriem, kuri nekad nav spēlējuši competitive TF2. Hailanderī tiek izmantotas visas 9 klases, kas ir mūsu iemīļotajā spēlē. Šis ir izcils spēles režīms, lai sāktu spēlēt competitive TF2 un lai varētu pārbaudīt savas iemaņas, kuras Tu ieguvi spēlējot public serveros.

Komandas sastāvs izksatās ļoti vienkārši:

 • 1 Skauts
 • 1 Sollijs
 • 1 Pairo
 • 1 Demo
 • 1 Hevijs
 • 1 Inženieris
 • 1 Mediķis
 • 1 Snaiperis
 • 1 Spiegs

Tu varēsi spēlēt savas iemīļotās kartes, kuras tev patīk spēlēt pubā, jo 9v9 spēles notiek uz 5CP(cp_granary, cp_gulywash), AD(cp_gravelpit,cp_steel), KOTH(koth_viaduct,koth_lakeside) un PL tipa kartēm(pl_badwater, pl_upward). Tie ir tikai piemēri, jo spēlētas tiek daudz vairāk kartes.

Runājot par ieročiem, tad hailanderī gandrīz visi ieroči ir atļauti, tāpēc hailanderis tik ļoti patīk puberiem <3. Daži no ieročiem, tomēr, ir aizliegti, tas izskaidrojams ar to, ka daži no viņiem ir pārāk overpowered vai arī ieročiem ir kaut kādi bugi, jo Valvei patīk likt spēlē visu, kas pagadās.

Aizliegtie ieroči:

 • High-Five Taunt
 • Bombinomicon
 • Bootie Time
 • Jingle Belt
 • Enforcer
 • Holiday Punch
 • Pomson
 • Phlogistinator
 • Vita-Saw
 • Cleaner’s Carbine
 • Pretty Boy’s Pocket Pistol
 • Red-Tape Recorder
 • Huo-Long Heater
 • Darwin’s Danger Shield

Tā izskatās scoreboards spēlējot hailanderi

qns9vsqhfvqa1qli9w.jpg

Hailanderis plašāku sabiedrības uzmanību ieguva 2010. gada rudenī, kad ETF2L paziņoja par pirmo lielo 9v9 turnīru. Pieteicās vairāk nekā 800 komandu no visas pasaules, kopumā turnīrā piedalījās vairāk nekā 10 000 spēletāju(!). Turnīrs ilga daudzus mēnešus un par turnīra uzvarētājiem kļuva eiropas komanda SNSD , kura finālā spēja pieveikt somu komandu colony. Kopš tā laika ETF2L, divu gadu laikā ir aizvadījusi 4 9v9 sezonas, no kurām 3, ir uzvarējusi SNSD.

Video, kuru uztaisīja slavenais angļu mūvijmeikers CUBE, parādot ETF2L pirmā kausa top8 komandu labākos momentus.

http://www.youtube.com/watch?v=NWrZVybyiU4

Te būs daži Youtube video, kuros redzamas ļoti labas 9v9 spēles:

Link

Link

ETF2L nav vienīgā līga, kura rīko 9v9 turnīrus. Amerikāņu līga UGC ir atvērusi durvis Eiropai un jau vairākus gadus rīko TF2 turnīrus.

ely6puo1mqc66ebeskg.jpg

Runājot par UGC un ETF2L, tad abas šis līgas cieši sadarbojas ar Valve un katra turnīra beigās visas komandas tiek apbalvotas ar medaļām.

jyxqspqmeszpompt125.png

l473tgrz7on7bcqlbp39.png

zchc3t82dxftj2umyaul.png

wjtkxnp818p9lqhux9gk.jpg

z6wo6wy8tufo69sjxw5.jpg

Tagad, kad esi nedaudz uzzinājis par hailanderi Tu noteikti gribi uzzināt kur to var izmēģināt.

Ja nekad neesi spēlējis šo spēles režīmu, tad iesaku TF2Lobby.com. Tur tu varēsi iemācīties elementāras lietas un saprast 9v9 spēles būtību. Spiežam uz šo linku, ielogojamies caur steamu un tad pievienojamies 18-slotu lobijam, ja izvēlēsies 12-slotu lobiju, tas būs 6x6 un, paņemot tur tādas klases kā pairo vai inženieris, Tu tiksi izsmiets, bet pēc tam arī izkikots, tāpēc esi uzmanīgs!

Kad pienāks laiks un Tu būsi gatavs kaut kam vairākam, Tev būs obligāti jānovelk šī programma, lai sazinātos ar saviem komandas biedriem. Link

Spēlēt mixus Tu varēsi ar šīs steam grupas starpniecību.

Ja Tev jau ir komanda un jums vajag uzspēlēt clan waru tad pretiniekus, visvieglāk, ir atrast šajā steam grupā.

Ok, tagad nedaudz parunāsim par katras klases lomu 9v9 spēlē.

 • Skauts

Skauta galvenais uzdevums ir stumt ratus payload tipa kartēs un ieņemt punktus 5cp un koth tipa kartēs. Dažos momentos ir lietderīgi palīdzēt savas komandas mediķim sakrāt ūberu ar Boston Bashera palīdzību, kā arī turēt flankus un mēģināt ieiet pretiniekam mugurā, ja punktu capture nav iespējams.

 • Sollijs

Sollijam jādara viss melnais darbs. Jātur flanks, jāiznīcina pretinieku sentry, kad viņa komanda uzbrūk, vislabāk tas izdarāms ar Direct Hita palīdzību, jāmēģina nosist pretinieku mediķi, kā arī jāiepļaukā sava komanda raunda sākumā ar Disciplinary Action, lai viņi varētu ātri nokļūt līdz vidum.

 • Pairo

Pairo galvenais uzdevums ir dedzināt spiegus(spychekot), jāaizsargā komandas combo no spiega uzbrukumiem, kā arī jāmāk spiest mouse2, lai vajadzības gadījumā reflektot visu spamu(raķetes, paipus, stikijus) un arī pretinieku ūberus. Visu laiku jāatrodās komandas combo tuvumā kā arī jāaizsargā inženiera būves no spiega, tur labi noder uzvilkt The Homewrecker.

 • Demo

Demomena galvenais uzdevums ir taisīt damage kad tas ir nepieciešams komandaiun, vajadzības gadījumā, lekt pretinieku mediķim virsū(ja viņiem ir uber advantage), mēginot izforsot viņu, vai labāk - nosist. Noder tādi melee ieroči kā Ullapool Caber, lai nosistu/izforsot pretinieku, vai arī The Pain train, lai varētu ieņemt kontrolpunktus 2x ātrāk.

 • Hevijs

Hevijs ir liels resns gaļas gabals, kurš aizsargā mediķi no visiem kas lec viņam virsū(sollijs, demo) un lien viņam klāt(spiegs, skauts). Hevijam daudz jārunā un jāvada komanda, it īpaši jākoordinē komandas combo. Izdevīgi lietot Sandvich un arī Gloves of Runnins Urgently

 • Inženieris

Inženierim jāzin visi sentriju, teleportu un dispenseru spoti katrā kartē. Tieši no inženiera ir atkārīgs, galvenokārt, komandas sniegums aizsardzībā un arī jebkurā citā kartē. Protams, komanda var izvilkt arī pateicoties citu klašu pefektajai spēle, bet spēlējot ar labu inženieri ir daudz vieglāk to izdarīt .KOTH un 5CP tipa kartēs izdevīgi paņemt mini sentriju, ka arī Wrangleri, neatkarīgi no kartes tipa.

 • Mediķis

​Cilvēks ar dzelzs nerviem un pautiem :D (Don't get me wrong) Labs mediķis māk ne tikai hīlot, bet arī dod informāciju par sava un pretinieka ūbera stāvokli, kā arī, dažās komandās, tieši mediķi diriģē komandas spēli. Spēlēt mediķi ir liels izaicinājums, jo visi 9 pretinieku komandas locekli mēgina tevi nosist un tieši Tu, nevis kāds cits, esi viņu galvenais mērķis.

Novācot tevi, viņu komandai būs liels advantage, ne tikai ubercharge un hīlu ziņā, bet arī tīri psiholoģiski.

 • Snaiperis

Galvenais uzdevums ir spēt neitralizēt pretinieku snaiperis un brīdī kad viņš ir miris mēģināt novākt kādu no key klasēm. Labs snaiperis, kurš māk labi klikšķināt pa galvām - ir liels ierocis un ir gandrīz neapturams. Labs snaiperis spēj izlemt spēles rezultātu vienātnē, ar nosacījumu, ka viņu komandas biedri nav fucking bad.

 • Spiegs

Spiegam jādod info un ir daudz jārunā. Jādod info par pretinieku mediķa medi gunu, ūber procentiem, pretinieku inženiera sentry pozīciju un citu klašu ieročiem. Kā arī spiegam jāmēgina novākt pretinieku key klases - meds, demo, hevijs, snaiperis un arī inženieri ar visām viņa būvēm.

Šodienai, laikam, pietiks.

Nākamo rakstu centīšos uzrakstīt kaut kad vēlāk, un tas būs par game settingiem un dažādām fīčām kuras vajadzīgas sākot spēlēt competitive TF2.

Edited by example
 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

​Cilvēks ar dzelzs nerviem un pautiem :shades::coffee: nice job. Skaties tūlīt uz jauno sezonu būs daudz LV komandas. Pew pew

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kā īsti var tikt pie tām ugc vai etf2l medaļām? Nu kaut vai ne to 1., 2., vai 3., bet participiant? Vienkārši visu sezonu nospēlējot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S kāds nezin kāda bija tā komanda, kura no tava skatu punka ieroci padara mazāku un attālina no tevis?

viewmodel_fov <number>

Piemēram, viewmodel_fov 95

Jo lielāks skaitlis, jo ierocis būs tālāk no tevis.

Edited by Kilgors Trauts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man likās, ka Revs ir inactive.

Tā tik turpināt - varbūt kādu ievilksi iekš competative.

Viņš ir inactive, vnk tas ir vecais skrīnšots.

Share this post


Link to post
Share on other sites

atomiks palīdzēs visiem! Atceramies, ka galvenais ir medaļas dabūt..varbūt arī unusual cepuri.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...