Jump to content
GIGN Forum

Aukstā zupa


GooD`MeN
 Share

Aukstā zupa!  

47 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Šodien gribas pagatavot auksto zupu, pats īsti dikti sen neesmu taisijis... Pirkt gatavaas burciņas neinteresē... Reali cik saprotu pānem biešu burku ,piegriezt gurķi ,redīsu ,desu lokus, dilles, sāls, sinepes un ūdeni/kefīru/kvasu, kādu no 3trīs šķidrumiem un viss? Pēc tam piegriez olu un pieliec krejumu?

Link to comment
Share on other sites

Man garšo, ja taisa ar ūdeni un pēc tam skābo krējumu pats lieku klāt. Esmu ēdis arī kefīrveidīgo, bet man tas skābulīts likās par daudz un zupa par biezu priekš tādām karstām vasaras dienām.

P.s. pie mums vismaz nekādas gaļas netiek liktas klāt, tikai zaļumi, principā to sarkano masu varētu dot iekšā ar plikiem gurķiem un tonnu lokiem/dillēm.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Es parasti taisu ātrāk un ar krietni mazāk sastāvdaļām, un tāpat ļoti dievīgi garšo - 2l kefīra, 2 burkas normālu marinētu biešu sajauc vienā katlā (ar visu biešu marinādi), pielieku gurķi svaigo, dilles, lokus un ~2-3 olas. Sāls, ipari un pēc garšas var vēl etiķi piešaut, tāpat pēc garšas/vēlmes var vēl ar ūdeni atšķaidīt konsistencei. Es ar ūdeni nekad nešķaidu.

Edit: šī būtu īstā vieta, kur piebilst (ja kāds NRSpama topikā lasīja manu dīvaino marinādi), ka tā marināde bija ļoti garda un izdevusies.

Edited by aphrodYte
Link to comment
Share on other sites

http://www.gign.lv/f...page__st__21285

Atklāšu noslēpumu - nav tik svarīgi ar ko tu marinē gaļu, svarīgi ir to gaļu kārtīgi izvālēt (lasīt - mīcīt dikti ilgi). Es parasti marinēju vienkāršī sālī, piparos, zaļumi un sīpoli. Drusku citrona var. Ar to ir pilnīgi pietiekoši, it īpaši ja māki vēl cept pareizi.

Link to comment
Share on other sites

Nu, es atkal atklāšu jaunu pieredzi (kā liela dažādi marinētas gaļas ēdāja, bet ne marināžu taisītāja) - tas, ko Tu saliec iekšā tai marinādē, patiesībā ļoti ietekmē gaļas garšu. Manā cūkas kakliņā varēja pilnīgi sajust papriku , tomātus un tādu dārzeņu svaigumu - sajta bija, it kā ēd mega sulīgu un gardu gaļiņu jau ar dārzeņiem. (:

Bet, no otras puses, es piekrītu arī tam, ka parastas marinādes arī var būt un ir ļoti labas. Un jā, pietiek ar vienas dienas turēšanu, ja labi izmīca gaļu tai visā masā. Trve

Reini, nekārdini. Man līdz algai jāgaida, lai mājās uzbrūvētu auksto :D

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu mēģinājis aizvietot kefīru ar ūdeni, liekas pliekana. Pēdējo mēnesi auksto zupu esmu taisījis kādas 6x.

Biešu burka, 2L kefīrs, pāris kartupelīši, 2-3 olas,gurķis, zaļumi, sinepes, sāls, pipar , un tuč tuč tabasko. ^_^

Link to comment
Share on other sites

O, Tu uz 2l kefīra liedz 1 biešu burku? :o Un vispār ir interesanti, ka daudzi tur pievieno klāt arī sinepes. Būs kādreiz jāpamēģina.

Man jau liekas, ka, ja negrib likt klāt visādus cīsiņus, kartupeļus (kas man liekas lieki, ja gribas ātru un vienkāršu, tomēr gardu auksto zupu), tad tā biešu/kefīra attiecība parasti ir litrs kefīra uz ~500ml bietēm.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums boringam, kāpēc ir tik daudz dažādas receptes gaļas marinēšanai un kādēļ cilvēki izvēlas dažādas marinādes, ja nav svarīgi ar ko marinēt? :)

Ja tas bija domāts tā, ka izmarinēt var ar dajebko, tad skaidra lieta, bet ja runa ir par kaut kāda efekta panākšanu, tad tas nav patiesi :)

Link to comment
Share on other sites

Ja pieliek 3-4 kartupeļus (vidēja lieluma) un vienu burciņu biežu ar visu sulu, pievienojot kefīru nav tā ka zupa ir pa šķidru vai biezu. Sanāk ideāla konsistence :)

Ja nebūtu tāds sliņķis, pats novārītu bietes, jo tad sanāk daudz, daudz garšīgāk. Sinepes piedod labu akcentu.

Link to comment
Share on other sites

Jautājums boringam, kāpēc ir tik daudz dažādas receptes gaļas marinēšanai un kādēļ cilvēki izvēlas dažādas marinādes, ja nav svarīgi ar ko marinēt? :)

Ja tas bija domāts tā, ka izmarinēt var ar dajebko, tad skaidra lieta, bet ja runa ir par kaut kāda efekta panākšanu, tad tas nav patiesi :)

Marināde dod savu garšu. Tas ir nenoliedzami, bet pēc personīgās pieredzes varu spriest, ka jo vairāk visādu asumu un tādu baigi jūtamu sastāvdaļu ir marinādē - jo mazāk cilvēks saprot ko dara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Taak ir jaunie kartupelishi jaliek novaariities :) ir 2vas burcinjas bieshu :) Desa jau sagriezta, daudz nee bet dazhas šķēles , mazos kubikos :) tagad jadagriezh svaigais gurkjis, laikam labaak buus bez mizas vai tomer labaak ar mizu gurkji?? Lokus jasapluuuc uz balkona :) Vienigi veikalaa dilles nebija :( Olinjas jauzvara buuus arii laicigi lai atdziest :) man ir kaut kada specialaa sinepju merce :) Kaut ko noteikti esmu aizmirsi? Sakiet kamer nav pa veelu? :)

Link to comment
Share on other sites

Taak ir jaunie kartupelishi jaliek novaariities :) ir 2vas burcinjas bieshu :) Desa jau sagriezta, daudz nee bet dazhas šķēles , mazos kubikos :) tagad jadagriezh svaigais gurkjis, laikam labaak buus bez mizas vai tomer labaak ar mizu gurkji?? Lokus jasapluuuc uz balkona :) Vienigi veikalaa dilles nebija :( Olinjas jauzvara buuus arii laicigi lai atdziest :) man ir kaut kada specialaa sinepju merce :) Kaut ko noteikti esmu aizmirsi? Sakiet kamer nav pa veelu? :)

Var nemizot, tad netraucē :) Garšvielas pats pēc izvēles.

Link to comment
Share on other sites

Kāds ir mēginājis ar parasto jogurtu? Vai vispār tas ir iespējams aizstāt kefiru ar parasto dzeramo jogurtu, kuru ir grūti atrast veikalos :D

atminos kad vajadzēja dabūt jogurtu, priekš vistas filejas marinādes nācās doties uz Igauniju, jo lv tuvākajos veikalos nebija.

Link to comment
Share on other sites

Kāds ir mēginājis ar parasto jogurtu? Vai vispār tas ir iespējams aizstāt kefiru ar parasto dzeramo jogurtu, kuru ir grūti atrast veikalos :D

atminos kad vajadzēja dabūt jogurtu, priekš vistas filejas marinādes nācās doties uz Igauniju, jo lv tuvākajos veikalos nebija.

Hardcore pavārs, brauc pakaļ marinādei uz Igauniju....

Edited by b0r1ng
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...