Jump to content
GIGN Forum

Eiro Latvijā


samuray
 Share

  

128 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zviedrija dzīvo ar kronām, Anglija ar mārciņām un sazin vēl kādas tur valstis dzīvojas uz savām valūtām, paralēli pieņemot arī eiro. Nafig jādevolvē lats, ja var uztaisīt paralēlus ceņņikus - eiro UN lats ? Tā pat daudzos lielveikalos esmu šādu lietu jau redzējis. Lats ir nacionālā valūta... Kaut gan - es braucu prom, ja arī būs tautas nobalsošana, tad man tajā laikam nesanāks piedalīties :/

Interesanti dzirdēt viedokļus kāpēc eiro ir tik nenormāli svarīgs un kā tieši tas mūsu ekonomikai nāktu par labu, neņemot vērā lielos patēriņus lata izņemšanai no apgrozījuma un eiro iepirkumu ( jo mēs taču paši šo valūtu neražosim ) par lielām naudām..

Lats ir droša valūta, grūti viltojama... Kad pēdējo reizi ir nācies dzirdēt, ka kāds viltots piecītis ir trāpījies? Viņu vienkārši nebūtu izdevīgi viltot :D

Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpēc jau gribētos kādu argumentētu viedokli dzirdēt, kas man, parastajam, pelēkajam mietpilsonim, liktu saprast, ka eiro mūs glābs un to tik tiešām vajadzētu. Tādas kaut cik konkrētas atbildes es neesmu ne vienu pašu reizi dzirdējis. Ir tikai tas, ka vajag un viss, bet kāpēc? Neieslīgstot dziļās ekonomiskās definīcijās, pelēkajai masai saprotami.

Link to comment
Share on other sites

Latu arī netaisa Latvijā, so lielas atšķirības tur nav.

Cik lasīju, tad arī kamēr neesam nomaksājuši aizdevumu, mums katru gadu ir jāmaksā vairāki 100 miljoni, ko ja mums būtu eiro nenāktos maksāt. Eiro arī piesaista investorus, rada uzticību valstij un tās valūtai.

Viennozīmīgi esmu par latu.

Tikai nesaprotu to valdības domu, ja skaidri saprot, ka vairākums iedzīvotāju ir pret eiro, bet viņi tpt iet uz tā ieviešanu, kam viņi kalpo?

Edited by FBI.Informant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vari palasīt šito: http://eiro.lv/lat/aktualitates/27162

Viss jau būtu baigi jauki, ja mēs JAU nebūtu iegrābušies dikti lielajos parādos. Un tagad ķersimies vēl pie nākošā, lai nomaksātu iepriekšējos. Varētu piekrist, ka eiro ir nepieciešams, ja parādu apmaksas nosacījumi tiešām būtu pieņamamāki un ilgtermiņā eiro ieviešana sekmētu ekonomikas atkopšanos, nevis turpinātu gremdēt, tā pat kā tas notika ar pārtikas ražotnēm ( cukurs, piens, gaļa... )

+ tik lielas banknotes - man nāktos jaunu maku pirkt...

Link to comment
Share on other sites

Es jau nekāds ekonomikas ģēnijs neesmu, bet kā valutas maiņa var palīdzēt atkopties?

Es zinu tikai to, ka, ja ieviesīs euro, tad cenas tikai kāps... Bet vai tad kāds maksās vairāk dēļ tā, ka mums būs euro? Nezinu gan.

Ja mums saštampēs eirikus, kā mainīsies euro vērtība tirgū?

Lats tomēr ir mūsu simbols kā valstij, un domāju, ka pie lata arī mums jāpaliek, vismaz vēl kādu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Katrai valstij, kas pārgājusi uz eiro, tās valūta bija simbols. Un lielākā daļa no šīm valstīm pastāvējušas daudz ilgāk, kā Latvija. Tas nav nekāds arguments.

+ Latvijas Banka katru gadu maksā noteiktu summu, lai latu noturētu konkrētā kursā pret eiro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Un skriešana līdz valstīm, kas to nomainījušas ir ok? Arī tas nav arguments :)

Šis arī mani ieinteresēja:

Cik lasīju, tad arī kamēr neesam nomaksājuši aizdevumu, mums katru gadu ir jāmaksā vairāki 100 miljoni, ko ja mums būtu eiro nenāktos maksāt. Eiro arī piesaista investorus, rada uzticību valstij un tās valūtai.

Varētu palūgt avotu? Gribas palasīt.

Link to comment
Share on other sites

Tikai nesaprotu to valdības domu, ja skaidri saprot, ka vairākums iedzīvotāju ir pret eiro, bet viņi tpt iet uz tā ieviešanu, kam viņi kalpo?

te nu atbilde ir pavisam vienkārši - sorosam, visu tik ļoti iemīļotā vienotība ir sorosa sešinieki.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau ir tā lielākā problēma, ka tāda pavisam noteikta argumenta par vai pret nav :D Ir 2 interešu grupas. Vienā pusē nostājas tie, kam padlā kaut ko mainīt; tie, kam valūtu maiņa trijās dekādēs jau ir līdz kaklam ( penši ) un dižie patrioti. Otrā pusē - Eiropas piekritēji ( ja jau skrienam līdzi, tad skrienam... ); tie, kas no tā iegūs - respektīvi ar eiro būs vieglāk funkcionēt, nebūs jāmaksā komisijas par valūtu maiņu, lai apkalpotu tūristus no Eiropas valstīm; uzņēmēji, kuri aizdevumus iespējams gūs vieglāk.

Tad nu ņem un pasaki man to valdības domu, informant. Viņiem uz pusēm pārplēsties? Jebkurā gadījumā kāds paliks neapmierināts.

Link to comment
Share on other sites

Lats tomēr ir mūsu simbols kā valstij, un domāju, ka pie lata arī mums jāpaliek, vismaz vēl kādu laiku.

Pasaule neapturami iet uz globalizāciju, tāpēc nevajag censties no tās izvairīties, bet vajag kā vieniem no pirmajiem censties to izmantot un gūt no tā sev kādu labumu, nevis nevis noslēgties no ārpasaules savā kaktiņā un kaut ko bubināt. Ja būsim daļa no eiro, tad pasaulē būsim vairāk atpazīstami nekā ar savu latu. Latviešiem vienmēr ir paticis nolīst stūrī un tik sūdzēties, cik mums slikti, kādi mēs nabagi,bet lai celtos kājās un kaut ko darītu, mēs esam pārāk slinki. Tagad ir iespēja būt par daļu no kaut kā liela un svarīga, bet mēs atkal gribam šo iespēju laist garām.

Link to comment
Share on other sites

Pasaule neapturami iet uz globalizāciju, tāpēc nevajag censties no tās izvairīties, bet vajag kā vieniem no pirmajiem censties to izmantot un gūt no tā sev kādu labumu, nevis nevis noslēgties no ārpasaules savā kaktiņā un kaut ko bubināt. Ja būsim daļa no eiro, tad pasaulē būsim vairāk atpazīstami nekā ar savu latu. Latviešiem vienmēr ir paticis nolīst stūrī un tik sūdzēties, cik mums slikti, kādi mēs nabagi,bet lai celtos kājās un kaut ko darītu, mēs esam pārāk slinki. Tagad ir iespēja būt par daļu no kaut kā liela un svarīga, bet mēs atkal gribam šo iespēju laist garām.

PSRS much?

Iepriekšējā pieredze to arī rāda, ka ne vienmēr daļa no kaut kā liela un svarīga ir tas labākais variants. PROTAMS plusi tajā ir vienmēr, bet acis uz mīnusiem aizvērt nekādā gadījumā nedrīkst - būsim taču reāli :)

Tieši tā iepriekšējā pieredze liek šaubīties vai šis beigu beigās nebūs vēl sūdīgāk, nekā ir tagad.. Tādi nu mēs esam, baidamies par savu mantu. PSRS, Banka Baltija, Krāpjbanka, ekonomiskā krīze, tūlīt jau pasaules gals... Cilvēki tak ir tik tālu iebaidīti, ka vairāk neko neriskē uzsākt, bet tajā pašā laikā pukst, ka viss ir ahūna sūdīgi un uz labo pusi arī nekas neiet. Tāda te ir tā mentalitāte ^_^

Edited by DominiX
Link to comment
Share on other sites

Eh, tā jau domāju, ka nevajadzēja neko vispār rakstīt, jo šis aizies kā kārtējais interešu, domu konflikts.

Man ir pa lielam galīgi vienalga, būs mums euro, vai nebūs, man ir labi arī ar latiem, nejūtos ne mazs nabags, ne nulle pasaules acīs. :)

Tas, kas ir būt latvietim un būt eurozonā gluži nav viens un tas pats.

Link to comment
Share on other sites

"Piederību eiro nedrīkst novērtēt par zemu arī emocionālā ziņā, jo, piemēram, tādai valstij kā Latvija vai Igaunija piederība eirozonai ir vēl viens papildus drošības apstiprinājums, skaidra zīme, ka atpakaļceļa uz "brālīgo republiku saimi" vairs nav. Tas skaidrāk parādīs tiem, kuri vēl dzīvo 19. vai 20. gadsimta ģeopolitikas iespaidā, ka laiki ir mainījušies un turpina mainīties."

Jautājums ir tāds: Vai var būt vēl sliktāk?

Link to comment
Share on other sites

Bet ir jau arī ar ekonomiku nesaistīti varianti!

Ja viens nāk pa labu ekonomikai ilgtermiņā un otrs nē, tad protams jāizvēlas to, kurš dod labumu.

Kas ir tie ar ekonomiku nesaistītie varianti un cik viņi nozīmīgi?

Man pie sēžamvietas ar ko es norēķinos veikalā vai aizdedzu cigāru. Mazsvarīgi!

Ja lēmums par to jāpieņem tautai, tad pārāk liela iespēja, ka tauta kļūdīsies savā izvēlē, jo tai pa pamatu būs neracionāli argumenti. Labāk uzticēties valdībai (ļoti neraksturīgi vidējam latvietim), cerot, ka tur esošie cilvēkiem vismaz ir izpratne par ekonomiku un to, kas nāks par labu.

Edited by Kilgors Trauts
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...