Jump to content
GIGN Forum

9. Klase


cloudR
 Share

Recommended Posts

nu ok, piemēram es paņemu ktvai programmēšanu, nomācos tos 4 gadus, noliek eksāmenus tiripri, tad rodas jautājums - man ir ar to profesiju jāstrādā visu dzīvi?

Es nesaprotu, kas tev tur nesaprotams.

Ja tu ej uz arodeni, tad tu ej mācies un pēc tam strādā savā profesijā, bet ja tu negribēsi strādāt par to ko mācijies, tad būs dirsā, jo augstskolā būs grūti vai pat neiespējami iestāties. Varēsi iet uz Mcdonaldu strādāt.

Bet mācoties videnē, tu varēsi augstskolā iestāties par jebko.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Atceros, kad man bija devītā, tad man nekādas nojausmas nebija, ko gribu dzīvē darīt, un tas kas tagad interesē, nemaz neinteresēja tajā vecumā. No savas pieredzes - es ietu videnē un tad pēc 12 lauzītu galvu.

ps. devītās klases eksāmeni - pupu mizas.

Link to comment
Share on other sites

matene 3, anglene 7, latv. lav. 5, fizika 8 - fizika patīk.

matene 3 tikai tāpēc, ka semestra beigās izlaida no slimnīcas un iedeva kontroldarbu rakstīt, no kā visu norāva uz leju un učiks vairs neņēma konsultācijas.

Nu tad saņemies ar mateni, bez matenes nekāds inženieris nesanāks ar fiziku

Link to comment
Share on other sites

Vot man būs drīz dillemma kur iet māģistrus =D ja tepāt vienīgi ko piedāvā ir "

Profesionālā maģistra studiju programma "Datorsistēmas"

un stipendija 300Ls. Bet gribētos jau kaut kur iestāties, kas nav saistīts ar programmēšanu.

rtu?

Tikai un vienīgi profesionālo.

Link to comment
Share on other sites

Es nesaprotu, kas tev tur nesaprotams.

Ja tu ej uz arodeni, tad tu ej mācies un pēc tam strādā savā profesijā, bet ja tu negribēsi strādāt par to ko mācijies, tad būs dirsā, jo augstskolā būs grūti vai pat neiespējami iestāties. Varēsi iet uz Mcdonaldu strādāt.

Bet mācoties videnē, tu varēsi augstskolā iestāties par jebko.

Tikai nelej udeni! Var mierigi izmacities tekikuma vai profenee un iestaties augstskola jebkura cita novirziena jo tie priekshmeti kas netiek maciti ir kaa papild bonusi iestajoties augstskolaa.

Link to comment
Share on other sites

Pēc profenes nav tā, ka ir grūtāk budžetā tikt, nekā pēc videnes, un tur arī noturēties?

Izgāju videnei cauri, mācības turpināt nākošgad gan ir tikai idejiskā līmenī, bet neko pagaidām nenožēloju. Ja tev pat nav nekādu interešu vai ideju ko tad tev vispār patīk darīt un kas tev padodas, tad ej uz videni. Ja svarīgs ir diploms kabatā, tad ņem kādu labi apmaksājamu profesiju, pamācies gadu vairāk un pēc 4 gadiem varēsi droši vai nu turpināt tajā novirzienā studijas, vai arī iegūt augstāko kādā citā jomā, ja galva no īstās vietas aug, protams...

Link to comment
Share on other sites

Pēc profenes nav tā, ka ir grūtāk budžetā tikt, nekā pēc videnes, un tur arī noturēties?

ja smadzeņu pods ir savā vietā nav nekādu problēmu, idiotiem dotības pašas no sevis nerodas ...

Ķipa baigais sapnis sākt strādāt uzreizu pēc 12 klases beigšanas? lol

imho krutāk pačilot ar beibēm, padzīvot uz vecāku rēķina vēl kādus 5 gadus.. Ja senči turīgi, tad vispār super~!

Beefs

+1 es to sauktu par "taktiskajām studijām" dzīvo haļavā, mācies uz valsts rēķina + ja piestrādā kaut kur, tad var nogrūzt naudu kādai izklaidei / hobijam / sportam

ideāls kombo :)

edit: vienīgi ja valsts apmaksāto programmu pasniedz idioti, tad gan tā ir laika šķiešana :(

Edited by ANALGINS
Link to comment
Share on other sites

Pēc profenes nav grūtāk tikt augstskola un budžetā, ja tas ir pa tavai profesijai. Ir iespēja vispār netikt augstskolā, jo kā jau minēju, daudzus priekšmetus nepasniedz profenēs. Tas nozīmē, ja pēc profenes izdomā mainīt profesiju, tad pastāv iespēja ka augstskolā nepaņems, jo neesi apguvis noteiktos priekšmetus.

Link to comment
Share on other sites

Ķipa baigais sapnis sākt strādāt uzreizu pēc 12 klases beigšanas? lol

imho krutāk pačilot ar beibēm, padzīvot uz vecāku rēķina vēl kādus 5 gadus.. Ja senči turīgi, tad vispār super~!

Beefs

bet beef, ja gribās augstākas klases meitenes un vecāki nav tie bagātie? Es jau videnes laikos sāku strādāt un vispār nespēju iedomāties sevi bez darba, tomēr naudu es mīlu diez gan, nemaz nerunājot par meitenēm. Redzi ja tev ir darbs, tad tev ir nauda, vari aizvest viņu, sagādāt patīkamus mirkļus(nemaz nerunāsim par bonusiem, kas nāk pēc tam), kamēr tavi vienaudži sēz uz kakla vecākiem un krutākais randiņš ir ar meiteni hesītī :D + tu esi patstāvīgs un meitenēm tādi džeki patīk vairāk :) šitam čalim gan tas viss ir par agru, bet nu nav nekāda sliktā doma jau vidusskolā strādāt.

Edited by Epix
Link to comment
Share on other sites

Neiesaku galīgi iet uz videni, pēc tam nožēlosi, brīdinu jau iepriekš.

Pēc profenes iestāties augstākajā izglītības iestādē, nav nemaz tik nereāli kā te visi runā, ir jā pagrūtāk, jo profenē tev būs salīdzinoši mazāk matemātikas, ķīmijas u.c sūdu, kas videnē ir, bet tāpat ja tev galva strādā un neesi pasists, tad tiksi arī pēc profenes, protams varbūt budžetā netiksi, bet mācīties varēsi, protams pašam būs jāmaksā, bet vismaz mani tas neuztrauc.

Es pats eju profenē un esmu laimīgs, ka aizgāju no videnes, es jau tagad 3. kursā mācoties varu ar savu web dizainu pelnīt mazas kapeikas, kamēr videnē daži labi draugi kunkst, cik pizdets grūti. Ja aiziesi uz videni vilksi knapi skatoties uz to kādas tev tagad atzīmes, ķīmijā videnē būs pakaļā, tāpat kā matenē, bet izvēle ir tavās rokās. Un ari es pēc šīs skolas, kur mācos par web dizaineri noteikti iešu uz kādu RTU mācīties programmēšanu, bet līdz tam tālu.

Edited by nigthfire
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Neiesaku galīgi iet uz videni, pēc tam nožēlosi, brīdinu jau iepriekš.

par ko tu aizgāji?

Tā no jums neko konkrēti nevar saprast, viens saka, ka pēc profenes tālāk nekur netiski, a otrs, ka tiksi. Tad kas galu galā notiek? Pabeidzu profeni un nekur netieku, vai tomēr varu tikt?

Edited by cloudR
Link to comment
Share on other sites

Da ja tu mācies viduvēji tad nekāda razņica nav, kur tu mācies, viduvējs profenē ir tas pats viduvējais videnē, arī profenē var nokārtot eksāmenus nepieciešamajos priekšmetos, kurus tev vajadzēs, ja būsi izdomājis kur girib iet tālāk.

Ja grbi censties būt gudrāks, mācies un mēģini tikt tur, kur ir grūti tikt ar sliktām atzīmēm (kaut uz finansistiem, komercdarījumu darbiniekiem)... Nu nav katram konkrēts ceļš ejams.

Edited by Nightmares^^
Link to comment
Share on other sites

Kur tev prasīs ģeogrāfijas atzīmi? Principā tad jāiet par ģeogrāfu mācīties... Šis galīgi nav tas indivīds, jo tad patiešām ir jāmīl ģeogrāfiju. Pārējais ir sīkums, jebkurā normālā augstskolā ir dažādi novirzieni, ja tev patīk fizika/matemātika/ķīmija, bet pārējais nē, tu tak neiesi profenē kaut kādas vides zinātnes studēt, lai pēc tam augstskolā škrobītos, ka nav kaut kādi eksāmeni konkrēti... (arī otrādāk...)

+ Man šķiet, ka profenēs tomēr nedaudz ģeogrāfiju māca (pats IT studēju tehnikumā) un turpmāk pietiek ar ģeogrāfijas gada atzīmi (tā kā eksāmens nav būtisks)

Edited by Nightmares^^
Link to comment
Share on other sites

Neiesaku galīgi iet uz videni, pēc tam nožēlosi, brīdinu jau iepriekš.

Pēc profenes iestāties augstākajā izglītības iestādē, nav nemaz tik nereāli kā te visi runā, ir jā pagrūtāk, jo profenē tev būs salīdzinoši mazāk matemātikas, ķīmijas u.c sūdu, kas videnē ir, bet tāpat ja tev galva strādā un neesi pasists, tad tiksi arī pēc profenes, protams varbūt budžetā netiksi, bet mācīties varēsi, protams pašam būs jāmaksā, bet vismaz mani tas neuztrauc.

Es pats eju profenē un esmu laimīgs, ka aizgāju no videnes, es jau tagad 3. kursā mācoties varu ar savu web dizainu pelnīt mazas kapeikas, kamēr videnē daži labi draugi kunkst, cik pizdets grūti. Ja aiziesi uz videni vilksi knapi skatoties uz to kādas tev tagad atzīmes, ķīmijā videnē būs pakaļā, tāpat kā matenē, bet izvēle ir tavās rokās. Un ari es pēc šīs skolas, kur mācos par web dizaineri noteikti iešu uz kādu RTU mācīties programmēšanu, bet līdz tam tālu.

Un puse tādu profenieku nafig nodzerās, jo uz turieni staigā slinkot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Runā par sevi, man tev parādīt manu vidējo un kavētās stundas? Neattaisnotas ~14 un vidējā pa pirmo pusgadu 7, tā kā nedirs lieku un tādā gadījumā runā par sevi. Ja katrs spēs izvairīties no koju dzeršanas ietekmes, tad profene nebūs slikts risinājums. Cloudr izlasi manu rakstīto, tad nebūs jāuzdod stulbi jautājumi..

Link to comment
Share on other sites

Pis uz videni, tavā vecumā izdarīju kļūdu aizejot uz arodeni, tāpēc pazaudēju vienu gadu. Videnē arī būs interesantāk (varbūt ne mācību ziņā, bet gan sociālā ziņā).

Un pats galvenais - APMEKLĒ skolu maksimāli daudz (tobiš NEBASTO). Pat ja neesi uzrakstījis to vienu sūda mājas darbu latviešu valodā - tas pohuj! Ja neaiziesi arī uz skolu, tad sliktums no tā dubultosies.

Es videni atsēdēju (uz skolu gāju, bet mājasdarbus nepildīju), uz liecības atzīmes bija sūds, bet eksāmenos turēju līdzi tiem, kuriem bija labas liecības.

Un vēl - lien dirsā skolotājiem. Kad visi striķi trūks - tas tev atmaksāsies.

Edited by Butcher^
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neiesaku galīgi iet uz videni, pēc tam nožēlosi, brīdinu jau iepriekš.

Pēc profenes iestāties augstākajā izglītības iestādē, nav nemaz tik nereāli kā te visi runā, ir jā pagrūtāk, jo profenē tev būs salīdzinoši mazāk matemātikas, ķīmijas u.c sūdu, kas videnē ir, bet tāpat ja tev galva strādā un neesi pasists, tad tiksi arī pēc profenes, protams varbūt budžetā netiksi, bet mācīties varēsi, protams pašam būs jāmaksā, bet vismaz mani tas neuztrauc.

Es pats eju profenē un esmu laimīgs, ka aizgāju no videnes, es jau tagad 3. kursā mācoties varu ar savu web dizainu pelnīt mazas kapeikas, kamēr videnē daži labi draugi kunkst, cik pizdets grūti. Ja aiziesi uz videni vilksi knapi skatoties uz to kādas tev tagad atzīmes, ķīmijā videnē būs pakaļā, tāpat kā matenē, bet izvēle ir tavās rokās. Un ari es pēc šīs skolas, kur mācos par web dizaineri noteikti iešu uz kādu RTU mācīties programmēšanu, bet līdz tam tālu.

Draudziņ, ja videnē ir grūti, tad nemaz nevajag tērēt nodokļu maksātāju naudu un iet uz augstskolu.

Plāns sekojošs:

1.Ja vēlies mācīties un vari mācīties --->videne--->augstskola (tikai 11 klasē jau sāc domāt, ko darīsi un attiecīgi vajadzīgos priekšmetos pieliec pūles.

2.Ja vēlies laist luni, bet kaut kādu papīru ej uz arodeni/profeni, bet nu izvēle būs grūta un iespējams virziens kļūda.

No visām profenēm nevar tikt augstskolā, jo augstskolā interesē tikai tavas eksāmena atzīmes un protams priekšmeta atzīme ar izņēmumiem.

Edited by Kaupo
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...