Jump to content
GIGN Forum

Man Pārkarst Videokarte


macho
 Share

Recommended Posts

nu vispirms ir jasaskruve kopā. a par tiem 120 mm ventilatoriem arī vēl ir stāsts...

1.ventilatorus tik lielus nemaz i nevajag. PIlnībā pietiks ar 80mm

2. būtu labi pirkt super klusos fan'us, varbūt ne šajā veikalā, ne šos, bet šīs firmas, jo jamie tik tiešām ir mega klusi.

3. apgriezienu regulators būtu vēlams, jo ne jau visu laiku tu pavadi geimojot. Būsi ekoloģisks un taupīsi strāvu un sērfojot pa netu, vai vienkārši atstājot pc ieslēgtu būs klusums . jo pie kādiem 600 apgriezieniem ventilatori praktiski nav dzirdami.

a pievienot ventilatorus - pavisam vienkārši. pie barošanas bloka molex'a

TIkai vai tas atrisinās problēmu... varbūt varētu vēl foto ar to dzeses režģi? vai gadienā šim nav tukšs vidus?

Link to comment
Share on other sites

kā tas ir nepārcensties? es vienkārši uzsmērēšu tādu pašu pleķīti iepriekšējās vietā un miers.

m79 čalītis ieteica šādu termopastu - http://m79.lv/Arctic-Cooling-termopasta-MX...C-01_80480.html kā izskatās? (es no termopastām neko nerubīju).

ir kāda doma, kurā veikalā varētu nopirkt ļoti maziņus skrūvgriežņus? Vēlams centrā (Rīgas lol).

Link to comment
Share on other sites

Starpcitu, kartes temperatūru nopietni ietekmē putekļu daudzums radiatorā. Kā piemēru varu minēt savu Zalman CPU cooleri. Radiators bija viss pilns ar netīrumiem. Lai iztīrītu šādu radiatoru, vislabāk lietot kaut kādu spēcīgu gaisa padeves lietu, putekļsūcējs parasti nespēj iztīrīt visas šķirbas. Var lietot piepūšamās guļvietas elektrisko pumpi. Visideālāk protams ir vienkārši radiatoru nomazgāt un izžāvēt. Pēc šo darbību veikšanas mana CPU temperatūra nokritās no 50 grādiem uz 30 grādiem idle režīmā. Video kartei ir mazāki caurumi gaisa plūsmai, tāpēc var iztikt bez mazgāšanas. Šīs darbības vajadzētu veikt vismaz reizi pusgadā.

Ak jā, ja tiek lietots eketriskais pumpis, tad vajag atvienot coolera ventilatoru no plates (videokartes gadījumā attiecīgi mēģināt atvienot ventilatoru vai sliktākajā gadīumā izraut karti no kompja), lai nerodas elektriskais lādiņš, kad ventilators iegriezīsies no gaisma plūsmas...

Link to comment
Share on other sites

man ir plančiks nopirkt saspiesto gaisu, saki vajag nomazgāt radiatoru? Varētu jau uz nakti.

a ja es radiatoru mazgāju, tad pēc tam tā termopasta pa jaunu ir jāsmērē, pareizi?

man videokarte aidlā sēž uz 86 grādiem :) esmu tagad spēlēs biš grafiku nogriezis, lai nekāpj virs simta :)

Link to comment
Share on other sites

Vispirms pamēģini izpūst ar elektrisko pumpi. Ja nelīdz, tad vari mazgāt. Termopastu var arī nokasīt nost ar nazīti un pēctam uzlikt atpakaļ. Var arī nopirkt jaunu, ja nav žēl pāris latu :)

Es iesaku to visu izdarīt (izspūst) visam kompim, jo tik pat labi vainīgs var būt CPU radiators, kuram arī ir pilna pakaļa ar putekļiem un viņš korpusā rada baigo siltumu...

Link to comment
Share on other sites

nafigam jums jātērē ir 3 lati saspiestam gaisam? nu labi varbūt man, saistībā ar to, ka pie katras garāžas pāķos ir kompresors, vienīgajam tas liekas muļķīgi.

mazgāt protams ir vislabāk. UN termopastu worm labāk tomēr nomainīt.

macho pie reizes iemet bildi ar savu korpusu. Varbūt, ka vaina ir tajā ka tev iekš koprusa nav kur tam siltajam gaisam nemaz i palikt? Man teiksim vispār vāks ir vaļā. izmēģini tādu metodi, un papēti tempereatūras!

Link to comment
Share on other sites

ok, iemetīšu bildi ar korpusu, lai gan tas man ir diezgan foršs un es nedomāju, ka tam ir saistība ar problēmu

worm, kur es ellē elektrisko pumpi izraušu. Un nēsāt karti līdz statoilam es arī negrasos, tad jau labāk ar kaut kādu otiņu or something notīrīšu tos putekļus.

Link to comment
Share on other sites

worm, kur es ellē elektrisko pumpi izraušu. Un nēsāt karti līdz statoilam es arī negrasos, tad jau labāk ar kaut kādu otiņu or something notīrīšu tos putekļus.

tev ir nevis jānotīra putekļi bet rūpīgi jāiztīra radiatoram visas starpas, lai palielinās gaisa plūsma

tu teiksi ka tev nav piepūšamo matraču ko var uzpumpēt ar elektrisko pumpi? man tie elektriskie sūdi kādi 4 gabali mājās mētājas...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bļa, hujova, nomainīju termopastu, atbrīvojos novisiem putekļiem, kas redzami šajā bildē un pat noņēmu to plastmasas sūdu nost, lai vairāk gaisa tiek. a temperatūra šķiet tāda pati, pat ja ne palielinājusies x_x

bļa, man negribās pirkt šai kartei paredzēto cooling solution pa 46ls, bet izskatās, ka citas izejas nav.

DSC00544.JPG

p.s.

sāku aizdomāties, ka moš termopastu tizli mainīju. sanāca tā, ka uzliku tos radiatorus, un tad mēģinot viņus pieskrūvēt (tas no otras puses jādara) sanāca pāris brīžos viņus atkal ņemt nost. tas kaut ko maina, ja termopasta visu laiku tāpat slapja bija?

Link to comment
Share on other sites

aahhh, labais, es pirmo reizi pa nezincik ilgu laiku ieejot spēlē, nedzirdu ventilatoru. tf2 viss uz maksimālo - 80 grādi laikam - agrāk idlojot bija vairāk. tagad jāiečeko fallout new vegas uz max, tur pirms tam baigi klepoja karte :)

Link to comment
Share on other sites

Varu tev ieteikt vienu exelent programu, mainai ASUS ATI HD kartei naaca lidzi tāds softs ar kuru regule atrumu fanam , var clokot un redz tempreturu

ASUS Smart Doctor version 5.66

Smart Doctor provides 3 major features:

1. VGA card information and running status for GPU temperature, GPU fan speed(optional) and so on.

2. Overclocking feature.

3. GPU temperature detection.

If your VGA card supports Smart Doctor, after the installation of Smart Doctor (Don''''t forget to install VGA driver and ASUS GamerOSD), you will have both 3 features.

Please be noted that SmartDoctor can''''t be applied to ASUS R.O.G series graphics cards. For ASUS R.O.G series graphics cards, please install iTracker instead. Click here for R.O.G graphics cards list.

Domāju kad vajadzetu iet ari tavai MSI.

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

Ideala programma vnk, ja karte sāk parkart, tiek ieslegts automatic fan contro un kartes tempretura tiek samazinata.. Ja palidzeja pasaki !!1

Edited by Chiky
Link to comment
Share on other sites

ASUS Smart Doctor version 5.66

Smart Doctor provides 3 major features:

1. VGA card information and running status for GPU temperature, GPU fan speed(optional) and so on.

2. Overclocking feature.

3. GPU temperature detection.

If your VGA card supports Smart Doctor, after the installation of Smart Doctor (Don''''t forget to install VGA driver and ASUS GamerOSD), you will have both 3 features.

Please be noted that SmartDoctor can''''t be applied to ASUS R.O.G series graphics cards. For ASUS R.O.G series graphics cards, please install iTracker instead. Click here for R.O.G graphics cards list.

Domāju kad vajadzetu iet ari tavai MSI.

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

Ideala programma vnk, ja karte sāk parkart, tiek ieslegts automatic fan contro un kartes tempretura tiek samazinata.. Ja palidzeja pasaki !!1

paldies, bet man jau catalyst control centrs pats čeko cik ātri vajag sūdam griezties. man jau tā karte bija tik sapista, ka pie 100% fana ātruma karte netika pietiekami dzesēta.

analgīn - kad kompis sāk rubīties ārā spēles vidū, tad tā vari darīt :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...