Jump to content
GIGN Forum

Saliekat Pieturzīmes


cSpoks
 Share

Recommended Posts

Nu saliekat, gribu redzēt cik mums tie izlecēji zin, parasti mākat man tikai uzdirst :D (da lab)

Pa logu ielaidās Karlsons

Čau čau Brālīt uzsauca Karlsons Ko mēs tagad darīsim

Mēs varam paskatīties televīzijas pārraidi Brālītis teica

Un tavu brīnumu Karlsons pat nebija redzējis televizoru

Brālītis viņu ieveda dzīvojamā istabā un lepni parādījis jauno smalko

aparātu teica

Paskaties

Kas tā ir par kasti Karlsons vaicāja

Tā nav nekāda kaste skaidroja Brālītis tas karlson ir televizors

(no 8.klases k/d)

Link to comment
Share on other sites

Pa logu ielaidās Karlsons. (punkts)

"Čau, čau Brālīt!" uzsauca Karlsons "Ko mēs tagad darīsim?"

"Mēs varam paskatīties televīzijas pārraidi." Brālītis teica.

Un tavu brīnumu, Karlsons pat nebija redzējis televizoru.

Brālītis viņu ieveda dzīvojamā istabā un lepni parādījis jauno, smalko

aparātu teica:

"Paskaties.

"Kas tā ir par kasti?" Karlsons vaicāja.

"Tā nav nekāda kaste," skaidroja Brālītis," tas ,karlson, ir televizors!".

izēd

Edited by Chiepinsh
Link to comment
Share on other sites

Izskatās, ka Čiepiņš ir uzrakstījis +- pareizi, bet es tik šaubos par vienu vietu.

Brālītis viņu ieveda dzīvojamā istabā un lepni parādījis jauno, smalko

aparātu teica:

Vai tik tur nav divdabja teiciens (-is), tad sanāk

Brālītis viņu ieveda dzīvojamā istabā un, lepni parādījis jauno, smalko

aparātu, teica:

Varbūt kļūdos.

Edited by xyu
Link to comment
Share on other sites

Es jau pasha autora tekstaa pamaniiju paaris kljuudas, piemeeram, iedalot teikumus. Laikam shis variants ir iedomaajies, ka ienaaks forumaa, un kaads vinja vietaa izpildiis maajasdarbu. Ja taa tieshaam ir, TAD, RETARD, EJ MAACIES! Kas tas ir?! Savaa laikaa man pasham likaas, ka esmu atshaaleejies, tad es saaku lasiit graamatas, iet augstskolaa, un zini, man iepatikaas! Man patiik palasiit attieciigo literatuuru, paveerot cilveekus. Shis gan laikam ir totaals retards, EJ ,LASI, MAACIES, SALAGA, domaa, ka internets atrisinaas visas tavas probleemas? Shoreiz gan esmu neiecietiigs, man ir pagiras un esmu tikko salaapiijies, taatad - viegli nokaitinaams.

Parasti, izlasot shaadas atzinjas, neko nekomenteeju. Ja jau cilveeks veershas peec paliidziibas shaadaa zinjaa, tad viss par vinju ir skaidrs. Komentee vai nekomenteee - jeegas nekaadas, kaada jeega sev smadzenes chakareet. Shoreiz gan nenocietos.

EJ UN MAACIES, RETARD!

Edited by Bezbiksis
Link to comment
Share on other sites

Pa logu ielaidās Karlsons.

"Čau, čau, Brālīt!" uzsauca Karlsons: "Ko mēs tagad darīsim?"

"Mēs varam paskatīties televīzijas pārraidi," Brālītis teica.

Un, tavu brīnumu, Karlsons pat nebija redzējis televizoru.

Brālītis viņu ieveda dzīvojamā istabā un, lepni parādījis jauno, smalko aparātu teica: "Paskaties!"

"Kas tā ir par kasti?" Karlsons vaicāja.

"Tā nav nekāda kaste," skaidroja Brālītis: "Tas, Karlson, ir televizors."

Edited by Kavacky
Jaiks! :D
Link to comment
Share on other sites

kavacky jau gandrīz pareizi :) tikai komats pēc "aparāta" trūkst, jo tas noslēdz divdabja teicienu.

Savukārt par koliem, man nav komentāru, tos gan vairs neatceros kā lieto. Tomēr man šķiet, ka otrajā un pēdējā teikumā kola vietā ir jāliek komats. Teiksim kola izmantošana piektajā teikumā ir ok, bet pārējos gadījumos tiešā runa jau vroģe ir sākusies, tāpēc ar kolu imho to nevajag vēlreiz sākt. Bet kā jau teicu - neatceros kā tos lietoja, lai gan komentāru tāpat iedirsu :)

p.s.

man tomēr šķiet, ka man ir taisnība :)

Link to comment
Share on other sites

Kols jālieto, ja ir piebilde/piebildes grupa un aiz tās seko tiešā runa. Ja tiešā runa ir atdalīta ar piebildi pa vidam ( reāli izvelkot piebildi ārā var sanākt sakarīgs teikums ), tad no abām pusēm piebildei ir komats. Ja ir tiešā runa sākumā un piebilde beigās, tad arī jāliek komats. Ja ir tiešā runa, piebilde un nu jau cita tiešā runa, tad pirms katras jaunas tiešās runas jāliek kols.

Cik nu atceros, bet laikam tā tam bija jābūt.

Jā, Kavacky labojumā es saskatu tikai to, ka būtu jāliek vēl komats aiz aparātu, skaidrojums lasāms macho postā.

Edited by DominiX
Link to comment
Share on other sites

:) tikai komats pēc "aparāta" trūkst, jo tas noslēdz divdabja teicienu.

Savukārt par koliem, man nav komentāru, tos gan vairs neatceros kā lieto. Tomēr man šķiet, ka otrajā un pēdējā teikumā kola vietā ir jāliek komats. Teiksim kola izmantošana piektajā teikumā ir ok, bet pārējos gadījumos tiešā runa jau vroģe ir sākusies, tāpēc ar kolu imho to nevajag vēlreiz sākt. Bet kā jau teicu - neatceros kā tos lietoja, lai gan komentāru tāpat iedirsu :)

p.s.

man tomēr šķiet, ka man ir taisnība :)

tieši tā, piebilde dzīvo komatos.

vēl šķiet, ka 3. teikumam vajadzētu būt izsauksmes teikumam, jo "tavu brīnumu (!)" ir kā izbrīns.

ā, un, Čiepiņ - 250-300 ls mēnešalga par pilna laika darbu arī ir normāla alga Latvijā ;)

Edited by traktorists^
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...