Jump to content
GIGN Forum

Retorika


cSpoks
 Share

Recommended Posts

ne tikai skaisti runaat, bet arii kaartiigi izrunaat katru burtu.. vismaz mums taa notiek.

visaadus pantinjus izdomaa.. piem. mums kkas "mazaa alma raavaa bradaa" uzsvars jaaliek uz tiem A, plati jaavirina mute, utt.. :D

eem, tad veel ir. sastaajas visi aplii, tad uchene liek dariit kaadu darbiibu, rokas vicinaat, 1nu aatraak 1nu leenaak un runaat kkaadu teikumu or smth...

nu kr4, stunda kur visslaik ir jaarunaa.

Link to comment
Share on other sites

visaadus pantinjus izdomaa.. piem. mums kkas "mazaa alma raavaa bradaa" uzsvars jaaliek uz tiem A, plati jaavirina mute, utt.. :D

eem, tad veel ir. sastaajas visi aplii, tad uchene liek dariit kaadu darbiibu, rokas vicinaat, 1nu aatraak 1nu leenaak un runaat kkaadu teikumu or smth...

nu kr4, stunda kur visslaik ir jaarunaa.

Tas izklausās pēc logopēda!

Retorika - man augstskolā šajā priekšmetā mācija sekojošo: runāt tā, lai piesaaistītu un uzturētu klausītāju uzmanību; kā veidot runu; analizēt cita cilvēka runu uz izprast runas mērķi; runāt pareizi, par uzmanības bedrēm utt. Vērtīgi.

Link to comment
Share on other sites

Man vidusskolā arī lielākoties mācīja to ko moby jau minēja, bet pārsvarā retorikas stundā mūs trenēja - pārliecinoši bez kļūdām ar nepārspīlētu izteiksmi runāt auditorijas priekšā. Visa jēga tajā, ka sagatavo tevi runāt daudzu nepazīstamu cilvēku priekšā pa da jeb ko un to visu pārliecinoši darīt, jo galvenais akcents ir uz to, lai auditorija klausītos un nenovērstos no tavas runas. Ko tādu tiešām ir vērts apgūt.

Link to comment
Share on other sites

Retorika - man augstskolā šajā priekšmetā mācija sekojošo: runāt tā, lai piesaaistītu un uzturētu klausītāju uzmanību; kā veidot runu; analizēt cita cilvēka runu uz izprast runas mērķi; runāt pareizi, par uzmanības bedrēm utt. Vērtīgi.

nu nez, bet mums taa ir :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...