Jump to content
GIGN Forum

Nākotne


Muhamed Alli
 Share

Recommended Posts

Tātad drīz sāksies mans pēdējais gaids pamatskolā. Kā citiem esmu vaicājis tas paskrien vel atrāk nekā iepriekšējie.

Tātad es jau +/- zinu ko darīt pēc pamatskolas beikšanas, bet vel nevaru izlemt par 2 profesijām

1. DatorTehniķis

2. Programists

Gribētu +/- uzināt kāda ir mācību tēma šajās profesijās, un kādas ir karjeras izaugsmes iespējas pēc skolas beigšanas.

Par RTU(Rīgas Tehniskā Universitāte). Uz turieni var doties pēc Pamatskolas beigšanas, vai pēc viduskolas beigšanas.

Kuras skolas katrā novirzienā jūs ieteiktu?

Link to comment
Share on other sites

RTU mвcoties Tu iegыsi Augstвko izglоtоbu - znaиit vajag vidзjo izglоtоbu (lхмiski, ne?)

ja gribi mвcities par datoriнi - ej uz RTK (teniskв koledюa), tur laikam 4 gadi un tev ir vidзjв professionвlв izglоtоba ( ar ko jau daudzi тem darbв пoti labprвtigi) + ejot kautkвdв augstskolв pastвv liela iespзja tikt uzтemtam otrajв kursв (pзc tavвm smadzenitзm skatisies).

Par kuru labвk iet?

Nu tas jвzin Tev paрam.

Ja gribi sзdзt notepadв un dienвm kodзt lapas, ej par programmmmзtaju, ja gribi likt kopв kastes, ej par tehniнi.

Protams, ar laiku viтas abas kautkur satiksies..

Es personоgi ietu par programmmmзtвju.

вв, ja ceri ar datoru lietвm pelnоt lielas naudas, tad zini - jвbыt вrkвrtоgi zinoрam savв specialitвtз, jo datoriнu jau tagad netrыkst, un katrs otrais 9klasnieks grib iet mвcоties par datoriem..

so konkurence ir/bыs liela.

Edited by mucho
Link to comment
Share on other sites

amniij, ja gribi mācīties par arhitektu, samācies tā labi kārtīgi rasēt, lai vari izturēt konkursu RTU. JO, man čoms ļoti labi zīmēja, bet netika rtu, tāpēc nācās mācīties rtk, kur viņš pēc 3.5 gadiem ieguva grādu karhitekts aka kā arhitekts, kas savukārt nozīmē, ka viņš nav arhitekts, bet lai viņš būtu viņam ir jāmācās rtu un pēc šiem 3arpus gadiem rtk viņš vēl tik cer tik rtu uz 2. kursu, lai būtu tas sasodītais arhitekts. tas nekas, ka rtk ir normāls hc un tur tās mācības ir diezgan smagas, samagākas kā rtu, tik tu neiegūsti diplomu kā rtu.

tātād, sadročī skilu rasēšanā, lai tiktu rtu!

Link to comment
Share on other sites

Tātad es jau +/- zinu ko darīt pēc pamatskolas beikšanas, bet vel nevaru izlemt par 2 profesijām

1. DatorTehniķis

2. Programists

Gribētu +/- uzināt kāda ir mācību tēma šajās profesijās, un kādas ir karjeras izaugsmes iespējas pēc skolas beigšanas.

Par RTU(Rīgas Tehniskā Universitāte). Uz turieni var doties pēc Pamatskolas beigšanas, vai pēc viduskolas beigšanas.

Kuras skolas katrā novirzienā jūs ieteiktu?

Dator tehniķis: prasmes uzstādīt un konfigurēt datortehniku, veikt nepieciešamo datortehnikas apkopi, instalēt un konfigurēt programmatūru, izveidot un uzturēt vienkāršas datu bāzes, interneta mājas lapas.

Link to comment
Share on other sites

;)

Beefs

Ja grib stāties ekanomistos vajag būt labām zināšanām algebrā un tur nav tik viegli mācīties.

P.S Līdz tam viņam vēl tālu , lai skatās kā pabeigs 9 kl un kā nokārtos eksāmenus , tad arī ,lai domā kur tālāk stāsies.

Edited by EDZ_Netgames
Link to comment
Share on other sites

XD

ja padodas elektriba ka man taadas lietas padodas tad ej uz elektrijiem. ja piekopsi visadas fichas (autoelektronika) tad nauda naks ljoti labi, ja busi liks progeris, vai micijis ekanomikas meitenes pats busi vainigs ka noshavi shkjibi :D

Link to comment
Share on other sites

Analging, ja tev labi elektriba padodas, moška vari pastāstīt par mosfet tranzistoriem un par LC ķēdi un induktoriem?

Beefs

XD

ja padodas elektriba ka man taadas lietas padodas tad ej uz elektrijiem. ja piekopsi visadas fichas (autoelektronika) tad nauda naks ljoti labi, ja busi liks progeris, vai micijis ekanomikas meitenes pats busi vainigs ka noshavi shkjibi :D

Link to comment
Share on other sites

Ekonomiķi jau tā ir par daudz. Manuprāt, pēc kādiem 4 gadiem Latvijā vadībā strādās vairāk personu nekā darbaspēkos. Iesaku labāk iet uz kādu tehnikumu mācīties kādu noteiktu profesiju. Datorzinātnēs, ja gribi daudz nopelnīt, vari mācīties par ekseļiem vai vorldiem un strādāt kādā uzņēmumā par tabulu veidotāju, vai grāmatvedi, jo, cik redzu, šeit pārsvarā atrodas tādi cilvēki, kuri mēģina paši radīt kādu softu, darboties ar elektroniku, un tiešām jāatzīst, ka nu jau ir par daudz. Rodas jautājums: Kas notiks, kad visi tie, kuriem katram ir savs kounter-straik superhero pro no - cheat blalbabla serveris, kad viņi kļūs lielāki, un sāks domāt nedaudz plašāk? :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...