Jump to content
GIGN Forum

Travian Faq


vincister
 Share

Recommended Posts

Man zb ka prasa šitos pa PM, it kā viss jau ir abos travian topikos atrunāts, bet tagad savācu kopā lai ērtāk pārskatīt

FAQ

Obligātā lasāmviela: http://help.travian.com

1. Esmu nūbs kas jādara?

Jāattīstās, kā jebkurā stratēģijas spēlē.

2. Tikko sāku spēlēt, ko sākumā būvēt?

Būvē resursu laukus un būvē cranny

3. Man uzbrūk un atņem resurus, ko man darīt?

Uzbūvēt vai paplašināt cranny. Neļauj viņam uz tava rēķina dzīvot, jo tā viņš kļūs arvien lielāks, bet tu paliksi tāds pats kā biji.

4. Vai man vajag aizsargvalni?

Aizsargvalnis dod papildus aizsardzību, katrai ciltij atšķirās bet labums ir tikai tad ja ir aizsardzībā karavīri!

5. Kuri resursi ir svarīgāki?

Visi resursi ir svarīgi, sakārtojot prioritātes sanāk (pēc kopējā saražotā daudzuma stundā)

1. Labība (crop) (neatņemot patērēto, tas ir pēdējais skaitlis pēc slīpsvītras augšējā rindā)

2. Māls (clay)

3. Koks (lumber)

4. Dzelzs (iron)

6. Strādnieki nenosprāgs no bada?

No bada nosprāgt var karavīri, jo tikai tos var dabūt vairāk par saražotā ēdiena (crop) apjomu. Visu citu būvējot redzēsi paziņojumu

"Lack of Food: Extend cropland first" tas neļaus vairāk neko būvēt iekams, nebūsi uzbūvējis vēl labības ieguvi (cropland).

7. Kā es varu dabūt karavīrus un uzbrukt citiem?

Barakās vari taisīt karavīrus. Tev jābūt Rally point. Kartē izvēlies kādu ciematu un spied send troops, ieraksti skaitu izvēlies uzbrukuma tipu, apstiprini. Parādīs informāciju un otreiz jāapstiprina ja tiešām vēlies!

NB! Karavīru pasūtīšanu nevar atcelt! Uzbrukumu var atcelt pirmajās 90 sekundēs.

8. Kā es varu dabūt Barakas?

Tev jāuzbūvē Rally-point un jāatīsta Main Bulding līdz 3 līmenim.

9. Ar ko atšķirās uzbrukuma tipi?

A. Reinforcement (tas nav uzbrukums, bet papildspēku nosūtīšana)

paredzēts sūtīt armiju palīgā citiem un aizsargāt to pilsētiņu, bet barojās no vietēja crop

otrs var tikai sūtīt atpakaļ. pats arī nevar sūtīt citos uzdevumos - tikai atsaukt atpakaļ.

(tapēc eksistē taktika aizsūtīt armiju pie kāda kurš nespēlē un izēst viņa crop, jo nespēlētājs nesūta atpakaļ)

B. Attack

uzbrūk pa pilnu programmu! dara visas īpašās darbības, piemēram ar katapultām bliež pa mājām, ar chief okupē, un atbrīvo savējos no lamatām ja tādas ir

protams arī nosper pretiniekam resursus :)

C. Raid

tikai laupa, vienmēr kāds izdzīvos un atnāks atpakaļ, bet nedara nekādas speciālās darbības un neatbrīvo savējos no lamatām!!!

Pret gauliem vienmēr ieteicams izmantot normal attack, jo tiem mēdz būt lamatas. Pret citiem izmanto raid, bet ja nav neviena aizsarga tad principā vienalga.

10. Kā es varu tirgoties ar resursiem?

Tev jābūt Marketplace, tur vari sūtīt resursus konkrētiem ciematiem. Apskatīties citu piedāvājumus(Buy), piedāvāt pats(Offer).

NB! Ja tu piedāvā tad tos resursus varēs nozagt uzbrukuma laikā, neatkarīgi cik tev liels cranny!

11. Kā es varu dabūt Marketplace?

Tev jāuzbūvē Granary, Warehouse un jāatīsta Main Bulding līdz 3 līmenim, tad varēsi uzbūvēt Marketplace

12. Kas tās par oāzēm ar zvēriem un ko ar tām var darīt?

Tās ir dažādu veidu ar vienu vai diviem resursu veidiem

Var tikai aplaupīt(raid), bet tad kad ir uzbūvēta māja hero's mansion un attīstīta līdz 10lvl, ar hero un normālu armiju var okupēt oāzi, kura atrodas tuvumā(laikam tās 7x7 kartes robežās ko redzi uzspiežot 3. izvēlnes linku, kur tava pilsēta atrodas centrā)

lvl15 hero mansion var vēl vienu un lvl20 vēl. kopā 3 oāzes vienam ciematam.

tās dod attiecīgos bonusus resursiem. NB! tie oāžu zvēri ir diezgan stipri.

Te buus siikaaka info Oazes un bonusi

13. Kas ir hero?

Katrai pilsētiņai var būt viens hero kuram ir 5 atribūti, nāk experience par nosistajiem. Jebkuru karavīru var dabūt par hero (nevar spiegus, katapultas, ram, setlerus un administratorus)

Atribūti dod šādus bonusus: paša uzbrukums, paša aizsardzība, % uzbrukuma(visam baram ar ko hero ir kopā), % aizsardzībai un hp reģenerācija/dienā.

14. Kā es varu izveidot pats savu alianci?

Neteikšu! Ja esi tik slinks ka nevari http://help.travian.com izlasīt, tad pats vainīgs!

Edited by bencik
Link to comment
Share on other sites

15.Ja es aizsuutu uz vienu village troopus un vini apped vinam visus croppu , tad mani arminieki nespragst nost no taa , ka nav vinam croppa ?

Jaa vinji spraagts tapeec ja suuti reinforcment, suuti liidzi crop :)

Edited by bencik
Link to comment
Share on other sites

16. Kā rīkoties ar NPC trading?

NPC trading ir resursu tūlītēja maiņa 1:1 attiecībās, ļoti noderīga ja tev kāds resurss ir par daudz vai kāds pietrūkst. Pieejams tikai ja tev ir Marketplace!

NPC trading dialogs izskatās šādi:

post-6267-1194872064_thumb.jpg

Vienkārši ierakstam apjomus kādus vēlamies. Summām jāsakrīt, ja summas nesakrīt tad atlikums nav 0 un ir uzrakstīts par daudz vai par maz.

Var arī uzspiest "Distribute resources at (1/2)", tas visus resursus izlīdzinās vienādus.

Lai apstiprinātu spiežam "Trade resources at(2/2)" parādās "Distribute... " vietā, tikai tad ja atlikums ir 0

NB! NPC trading ir maksas pakalpojums, par to jāmaksā 3 gold.

17. cik resursus varu sūtīt?

Sākumā bieži redzam paziņojumu ka tavs ciems ir par mazu lai sūtītu tik lielu apjomu resursu.

Kas tad to nosaka? Tu vari sūtīt tik daudz resursu cik pats saražo stundā - saskaiti visus stundā saražotos resursus (crop jārēķina pirms tā apēšanas)

18. kā es varu sūtīt vairāk resurus?

katrai ciltij ir limits cik 1 merchants var panest un cik viņš ir ātrs

romiešiem ir vidēji ātrs, bet nes maz (nes 500 ātrums 16)

gauliem ir ātrākais, bet nes vidēji (nes 750 ātrums 24)

teitoņiem ir lēnākais, bet nes visvairāk (nes 1000 ātrums 12)

lai dabūtu vēl merchantus vajag palielināt marketplace level

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

19. Te buus vispareja info par to ko un kaa, kas ir def kas or off utt.

embassy - iesaku celt visos ciemos maksimālā līmenī - trīs dienas dod tik pat daudz CP cik viens small celebration. vislētākā ēka ja rēķina ģenerēto CP pret patērētiem resursiem

mūri - teutoniem 55% def bonuss ghauliem 70% romaniem 80% - varētu kļūdīties bet tā varētu būt, tanī pašā laikā teutonu mūriem ir augstāka izturība

rāmji - izmantojiet, ja ejat nopietnā uzbrukumā - skat iepriekš minēto iemeslu

defense & offense armijas ražošana - iesaku divos ciemos ražot offus - pārējos defus (visos)

offi - divos ciemos jo parasti arī vēsturiski tā sanāk - pirmais ciems un nākamais ir croperis kapitāls - turpieniet attīs'tit. īpaši agresīvie var to darīt arī trešajā ciemā - bet pagaidām starp jums tādu nav kas to varētu atļauties.

deffi - defi raksturojas ar to ka armory tiem ir max upgrades. nekad nekad nelieciet uzbrukuma unitus defā ja nav 150% pārliecības - pārāk dārgs prieks. tas pats arī pretēji nekad nekad neuzbrūciet ar defa unitiem - ja tur ir sagaidāma pretestība - kārdinājums ir liels - bet vilšanās var būt vēl lielāka. Attiecīgi pa rasēm teutoniem - speari un palas. Speari ir labākie pret kavalēriju. Palas ir labi jo var arī fermot un ir ātri. NB! daži cilvji izmanto arī axes kā defus (30;30) - tikai vajag upgreidus. Romani - praeti - labākie aizsardzībā pret infantēriju. pārējie ir dārgi un neefektīvi. Ghauli - phalanx un druidi - druidiem ir orta augstākā aizsardzība aiz praetiem pret infantēriju (defs attiecībā pret crop cosumption)

defa organizēšanā - ieteikums kombinēties - praeti, speari + phalanxi vai druidi ideāli pret problēmām.

defu ražošana visos ciemos - pamatlikums - defu var savākt vienā punktā - bet uzbrukt var tikai no viena punkta! tas ir - ja īsā laikā vajadzēs sataisīt defu (īpaši kara apstākļos) tad defu jātaisa pēc iespējas viarākos ciemos - lai ātrāk - aizsūtīt vienmēr var paspēt - pārsvarā.

Town hall - iespējams reti kurš izmanto (arī es) bet - īpaši sākumā var ātri dabūt trūkstošos CP lai boostotu attīstību.

marketplace/trade office - neko jaunu nepateikšu par to kas helpā - bet - ēkas par kurām nevajag aizmirst kad ciemojaties ar katām ... bet - ja resursus nevar savākt - to var izdarīt staigājot pa ciemiem ar pašu armiju - tas ir paši noslauciet savus ciemus.

cranny - nīstiet teutonus jo viņi var noslaukt 34% no tā kas stāv cranny

pirmajā ciemā - residenci - palace pārbūvēt ir dārgi un gari.

ciemu attīstība - ja jūtaties kings dariet kā gribiet - ja nē - iesaku ciemus turēt kopā līdz esat kings. coperus ņemiet trešos vai pat ceturtos ciemus - ātrāk - bremzēs attīstību, ja vien neesat ļoti aktīvs. croperus pēc tam var pārņemt - skat punktu kāpēc aliances ar alliancēm nerullē.

tournament square - obligāti visos ciemos pēc iespējas augstāk - viena no dārgākajām struktūrām.

great barrakcs & stable - priekš bagātajiem buratīno - ja būvē tad būvē otrajā off ciemā. deffu ciemos reti, reti kad atmaksājas.

vēlreiz atkārtošos - skauti un rāmji ir obligātais pasākums. šamie ļoooti ekonomēs jūsu armiju un iespējams pat aizsargās pret uzbrukumiem - parasti ja skautojums neizdodas tad neuzbrūk - lai neuzrautos.

skautim var celt gan off gan deff - nav pārbaudīts bet ir versija, ka tas palielina viņu iespējas izlūkot vai pretizlūkot.

ir vēl citas lietas - bet tās ceru paši atklāsiet.

noobiski bet pretinieku un savējo analīzei iesaku izmantot

http://travian.ws/analyser.pl?s=com6 - labās rokās bīstams ierocis.

var redzēt neaktīvos - vai arī īpaši aktīvos

var sekot līdzi kuru mahā

var redzēt atrašanos kartē

var redzēt pēdējos notikumus (kas pie kā pārgājis un kad)

iesaku ik pa laikam paņemt s6.travian.com/map.sql - ja te ir zinīši IT - tad arī var daudz analītiskas lietas izvilkt.

Edited by bencik
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...