Jump to content
GIGN Forum

Sods


l33t
 Share

Recommended Posts

1) kad nokjer sods bus minimals svarstisies no 20 - 50ls un jameklee shoferis kas vedis tavu tachku majas

2) kad nokjer sods bus lielaks jau 50 - 300ls un autinsh maksas stajankaa

3) kad nokjer sods bus 300ls, vagjis stajankaa un 2 gadus nevar likt tiesibas.

Link to comment
Share on other sites

mahmed kāds ir tavs informācijas avots?

bļin es zinu ka pirmajā reizē ir 500ls mašīna gardenē+stojanka~100ls un brīdinājums

otrajā reizē tas pats tikai brīdinājuma vietā 3 gadu liegums

tad kurš ir patiesais?

cipruss<tajā csdd lapā neatradu info,bet aizsūtīju jautājumu,tagad tiki jāgaida atbilde,to arī te ielikšu

Link to comment
Share on other sites

149. 4.6

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

1) nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no divsimt līdz trīssimt latiem.

149. 4.7

Par transportlīdzekļa vadīšanu atkārtoti gada laikā, ja:

1) nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);

transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no piecām līdz piecpadsmit diennaktīm un uzliek naudas sodu četrsimt latu apmērā

oj sorr par dubultopstu

Edited by l33t
Link to comment
Share on other sites

Pirmā reize bez tiesībām - 300Ls - auto neatņem, ja sadabū soferi.

Otrā reize gada laikā - 300 + mašīna stāvvietā + 5 - 15 sutkas.

Šie grozījumi bija tie, kas mani piespieda nolikt tiesības :(.

P.S. Mazajiem braukt gribētājiem :rolleyes:

Braukšana pie stūres ar baltajām tiesībām, ar M logā, bet ja blakus ir kāds ar tiesībām bet bez vajadzīga 2 gadu stāža - sods 20 ls. Vienīgais - obligāti M logā un baltās savādāk var piepist augstākminēto pantu.

Edited by Surr
Link to comment
Share on other sites

126. pants. Transporta līdzekļu vadīšana bez vadīšanas tiesībām

(1) Personām, kurām nav līdzi transporta līdzekļa vadītāja apliecības vai transporta līdzekļa vadīšanas pagaidu atļaujas, vai transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu apliecinoša dokumenta (polises), vai transporta līdzekļa reģistrācijas vai citu transporta līdzekļa dokumentu, par transporta līdzekļa vadīšanu - uzliek naudas sodu viena lata apmērā.

(2) Par transporta līdzekļa nodošanu vadīt personai, kurai nav šā transporta līdzekļa vadīšanas tiesību, - uzliek naudas sodu līdz piecpadsmit latiem.

(3) Personām, kurām nav attiecīgo transporta līdzekļu vadīšanas tiesību, par šo transporta līdzekļu vadīšanu - uzliek naudas sodu līdz divdesmit latiem.

nu es esmu pagalam apjucis

psc viens saka to,cits to,visur atšķiras.kādam nav bijusi reāla pieredze?nu man vismaz negribas ticēt ka 20 ls :blablabla:

labs ir tipa jārēķinās ar 200ls ,ok slēdzam ciet

Edited by l33t
Link to comment
Share on other sites

Surr, tas bija tavaa laikaa 2 gadi, tagad jau kaadu laicinju vaig 3 gadu staazhu blakusseedeetaajam... Ja pareizi atceros tad Feik kad piekjeera braucot bez tiesiibaam uzlika 175LS naudas sodu, bet varbuut es kljuudos un cipars nebija 175.. Lielaaks par 100 bija...

edited:

Personām, kurām nav attiecīgo transporta līdzekļu vadīšanas tiesību, par šo transporta līdzekļu vadīšanu - uzliek naudas sodu līdz divdesmit latiem.
Taa ir kaut kaada veca informaacija(iespeejams) Edited by Teddy
Link to comment
Share on other sites

Poh, cik vajag stāžu. Es skaidroju, ka bez stāža apmācot sods ir tie paši 20 Ls.

P.S. Bļa 20 ls par braukšanu bez tiesībām bija pavisam sen, tad vēl bija labie laiki arī kad bija 30 - 200. Pēc tam 2 gadus atpakaļ iepisa jau 200 - 300 Ls pirmajā reizē, 300 Ls + sutkas - atkārtoti. Un reāla pieredze ir bijusi man :). Vēl tagad tiesu izpildītāji prātu piš :).

A tā agrāk gan bij labi laiki - pirmā reize 30 ls, otrā 50, pēc tam atkal 50 un tad 100 ls :). Tik šķilties gan makten neizdevīgi - pavisam maziņš šķīliens tāpat izmaksāja ~ 50 - 200 LS + 50 ls par aizbraukšanu no notikuma vietas.

Edited by Surr
Link to comment
Share on other sites

pazīstams ments teica, ka apm 200 ls, un ar otro reizi uz sutkām.

Tās nu gan ir muļķības.

Ja bez tiesībām brauc (var būt arī pālī), tad uz sutkām neviens neliks būs tikai naudas sods un iespējams arī liegums uz tiesībām, un vispār uz sutkām liek dzērušus šoferus ar tiesībām.

Link to comment
Share on other sites

un punktu tēmai pieliek šis:

Labdien!

Jūs jautājāt -

Kāds ir sods braucot bez tiesībām?

CSDD atbilde -

Ja vadītājam nav tiesības sods ir no 200-300 latiem par pirmo reizi, bet atkārtoti gada laikā par šo pašu pārkāpumu - arests no piecām līdz piecpadsmit diennaktīm un naudas sods 400 lati. Papildus sodam par braukšanu bez tiesībām pārkāpuma konstatēšanas brīdī tiek aizturēts arī transportlīdzeklis, kas līdz naudas soda un citu izdevumu samaksai atrodas speciālā maksas stāvvietā

Ar cieņu,

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija",

Kvalifikācijas daļa

Tel. 7035726

http://www.csdd.lv

p.s nespamojas šeit vairs :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...