Skanu kartes var atskirties ar loti daudz ko, sakot ar:
* iebuveta skanu karte/areja skanu karte. Areja skaitas labak, jo ir labaka troksnu izolacija
* skanas effektu procesors (sis attiecas uz ieksejajam skanu kartem). Palidz spelem nostumt dalu no slodzes uz hardware. Bet es neesmu dizi parliecinats, ka tas reali kaut ko dod (ja neskaita marketinga bs)
* DAC chips. Jo krutaks, jo labak. Spicajam skanu kartem tas supporte 192khz/24bit -> lielaka dinamika pie zemas amplitudas un precizaki/nekroplotaki augstie toni
* ieeju/izzeju skaits (kanali). Sis ir svarigi studijas ierakstisanas kartem. Te ari svarigi, cik kanalus vienlaicigi var ierakstit un ADC chipa kvalitate.
* Vai karte supporte ASIO draiverus (razotaja provaidoti). Tas ir svarigi, ja gribi darboties ar pro muzikas softiem. DirectSound nespej nodrosinat mazaku ka 50-100ms latency. Tas nozime, ka skana, ko kompis "izdvesh" iznak ara tikai pec 50-100ms. Tas ir izteikti nepatikami, ja velies spraust skanukartes ieeja gitaru un izmantot kompi ka gitaras procesoru.
* Svarigi ir ari tas, vai skanukartei ir 47V mikrafona sprieguma boosts (tas, ja tu velies pieslegt nopietnu mikrafonu).
Daudzus no siem punktiem kompense pastiprinatajs ar SPDIF ieeju un skanukarte ar SPDIF izzeju. Principa, tad nav jegas teret naudu dargai skanukartei.
Musdienas spdif izzeja izmirst un visi pariet uz HDMI (kursh ari nodrosina augstaku skanas kvalitati delj lielakas kanala caurlaidibas).
Beefs