Jump to content
GIGN Forum

Investīcija nekustamajā īpašumā


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

Interesē, kāda jums ir bijusi pieredze attiecībā uz nekustamā īpašuma tirdzniecību.

Vēlos iegādāties nekustamo īpašumu, lai to uzlabotu un pārdotu dārgāk. Zinu, ka neveidojot pievienoto vērtību, cerēt, ka pārdosi dārgāk, ir diezgan naivi.

Zinu, ka nesenās likuma izmaiņas attiecībā uz uzturēšanās atļauju izsniegšanu padara Latvijas tirgu ārvalstu investoriem mazāk interesantu.

Neskatoties uz to, vai joprojām pastāv iespējas iegādāties īpašumu, ieguldīt tā uzlabošanā/remontā un pārdot ar peļņu? Vai kādam tas ir veiksmīgi izdevies?

Ja jā, tad kur būtu labāk investēt, dzīvokļos vai zemē? Kas ir galvenais, kas jāņem vērā pie remonta?

Ko varat ieteikt iesācējam šajā jomā?

Vai ir vērts skatīties piedāvājumus ss.lv vai tomēr jākoncentrējas uz izsolēm? Ja tā, tad kādām izsolēm? Kas jāņem vērā, lai atrastu labus piedāvājumus banku izsolēs? Vai tas notiek tikai caur pazīšanos, vai jebkurš var pieteikties?

Kādi likumi būtu perfekti jāpārzin pirms sākt ar to nodarboties?

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Nu kruta tev ideja, tikai pasaki, kur ir tavi čomi strādnieki kuri tev pa lēto izremontēs to īpašumu. I mean - ss.lv ir pilns ar šādiem sludinājumiem, kur ir uzlikti lēti remonti. Principā neviens vairs gadjušņikus netrigo. Visur jau ir kaut kāds remonts uzlikts. Un nav sludinājumi, kur tu vari nopirkt sūdīgu dzīvokli labā mājā pa lēto.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Nu kruta tev ideja, tikai pasaki, kur ir tavi čomi strādnieki kuri tev pa lēto izremontēs to īpašumu.

Lieta tāda, ka tieši tādi čomi ir! Tāpēc jau šī ideja. Noteikti, ka tik viegli jau nav, bet kaut kā tas nekustamo īpašumu bizness taču notiek. Kāds pērk, pārdot, kāds pelna. Kur ir āķis?

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Es jums pateikšu vienu 100% drošu biznesu. Ir tādi pimju sūkātāji ergo apdrošināšana un viņu biznesa modelis ir vienkārši cash in neieguldot naudu. Viss notiek vienkārši - izveidojat "pensijas investīciju fondu" kurā jums vienkārši civlēki skaita iekšā piķi (teiksim, 100eur mēnesī) + valsts iemet 3šā līmeņa bonusu 25EUR mēnesī. Pēc 5 gadiem jums cilvēks būs iemetis 6k EUR un valsts vēl 1.5k EUR. Un te ir jūsu biznesa modelis - jūs garantēti atdodat civlēkam 6.7k EUR. Un garantēti cash in 0.7kEUR. Un tas jums maksā tikai reklāmu un diršanu. Protams, ja jūs šos 6k EUR neturat zeķē bet investējat, tad nopelnat vēl vairāk!

Un galvenais - tas ir 100% drošš biznes! :)

Beefs

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, izdosies kaut ko nopelnīt vienīgi tad, ja tiksi pie kaut kāda grausta pa lēto un uztaisīsi normālu remontu, tiekot pie normālas dzīvokļa cenas rezultātā. Bet nu cik tev izredzes to visu paveikt - 0.

Tas tirgus ir tik pieredzējis, ka jaunajiem tur būs ko darīt tikai tad, kad paaudze nomainīsies un visus shēmotājus sāks likt būros.

Ar to es domāju, ka vidusmēra cilvēkam tikt pa lēto/velti pie būvmateriāliem un atrast kvalificētu darbaspēku (teici, ka tev jau esot cilvēki, kas pa lēto ir gatavi strādāt... nu kurš zinošs cilvēks, kas labi strādā, strādās pa lēto??? Idioti vienīgi) Tātad, ja arī ir iespēja variēt ar darbaspēku, tad kur dabūsi lētus, izskatīgus materiālus, lai tās uzfrišināšanas izmaksas pielīdzinātu nullei? Tur pa lēto nesanāktu arī tad, ja tu pats to dzīvokli nopirktu, pats uztaisītu remontu un pārdotu. Parēķini kārtīgi, cik izmaksā smuks remonts, lai to vietu kāds pirktu dārgāk, kā tu nopirki un pierēķinot remonta izdevumus/savu laiku + kārtīgus procentus...

Link to comment
Share on other sites

Esmu dzirdējis gadījumus, kad nopērk dzīvokli centrā no dzērājiem pa lēto, vēlāk izremontē un pārdod par daudz, daudz lielāku summu. Tipa var ļoti solīdi uzvārīties, bet tikai jāmāk atrast tie dzērāji, narkomāni, maznodrošinātiem. Viņi ssā neliek sludinājumus.

Link to comment
Share on other sites

Jā, kurš gan cilvēks, kam ir iespējas iegādāties dzīvokli par, teiksim, 50 000-100 000 euro, negribētos dzīvokli mājā/rajonā, kurš čum un mudž no narkomāniem, maznodrošinātajiem un dzērājiem :)

Te tu drusku kludies. Daudzi no tiem dzivo centraa, kam dzivkolji ir palikushi mantojuma and shit. Un tieshi rigas centra, dazhreiz brinies, ka tas dzivoklis vel nav nopirkts no viniem.

Link to comment
Share on other sites

Iespēja atrast dzīvokli labā mājā ar solīdiem kaimiņiem, kurā dzīvo dzērāji un bomži un kurā var investēt un iegūt krutu dzīvokli ir tik pat liela, kā laimēt miljonu eirodžekpotā. Tā vienkārši nenotiek. Dzērāji jau sen savus dzīvokļus ir nodzēruši. Bet pirkt dzīvokli graustainā mājā un remontēt - tas ir garām - i mean - atrast cilvēku, kurš ignorēs apkārtējo māju un tikai interesēsies par dzīvokļa remontu - tas ir kā vinēt 7000 eur momentloterijā. :)

Bees

Nemaz nerunājot par vienkārši nereālajām ni cenām Rīgas centrā. I mean - mana alga skaitās virs top 1%, bet es reāli nevaru atļauties nopirkt pat 2vistabu dzīvokli. Nemaz nerunājot par to, ka man patiesībā vajadzētu 3istabu dzīvokli. TB - cenas ir ļoti lielas, bet es nedomāju, ka tas tirgus vispār kustas. So so dzīvokli par 75k EUR, jā, to var dabūt. Bet 75k Eur - tas ir nereāli liels piķis priekš latvieša. Pieņemot, ka abi ģimenē pelna vidējo algu (kas īstenībā ir optimistisks pieņēmums), tad tie ir 1000 EUR uz rokas ģimenei. Pieņemsim, ka šāda ģimene var atļauties par kredītu maksāt 330 EUR mēnesī (jo būs realistiski, vēl jāmaksā par dzīvokļa remontu, par komunālajiem un par ēšanu un varbūt par mašīnu un varbūt gribas bērnu). (patiesībā, šāda ģimene nevarētu atļauties tik lielu kredītu, bet pieņemsim), tad mums sanāktu rupji rēķinot 25 gados samaksāt šo dzīvokli 75k EUR.

Bet tas ir 2vistabu dzīvoklītis ne-krutākajā Rīgas centrā. Un tad vel piemetam klāt pirmo iemaksu n shit un nonākam pie vienkārša secinājuma - Rīgas centrā ir ļoti daudz dzīvokļu (un to var redze arī ss.lv), bet maz cilvēku, kas par tiem var samaksāt.

Un ja jūs man neticat tad vienkārši iemetat sludinājumu ss.lv 5% zem "tirgus ss.lv vidējās cenas" un paskataties kā jums neviens nezvana. :)

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Nu es kaut kā apšaubu, ka to cilvēku vēl ir palicis daudz, vai vispār ir, kuriem ir 50k vērts dzīvoklis, bet paši nodzērušies un gaida nāves stundu, bez mantiniekiem un ir vēlme to notirgot pa lēto kādam, lai pārējos k arī nodzertu :D Nē nu mēs jau te sākām runāt par Rīgu un centra apkārtni...

Daudz reālāk jau ir meklēt potenciāli attīstītākos vai attīstības stadijā esošos rajonus citās pilsētās/ārpus Rīgas... Man te laukos, netālu, neatceros kurā īsti vietā, bet nu par kādām 8 štukām varēja nopirkt 3istabu dzīvokli ar normālu eiroremontu un mēbelēm. Jā, vieta konkrētā žopā, bet nu dzīvoklis smuks un lēts...

Link to comment
Share on other sites

Tu troļļo vai vienkārši izliecies? Atbildi kur drapaks Tavs. Vai vienkārši taisi bezjēdzīgus topikus kuriem nav jēga, kā arī šim topikam..

Kāda troļļošana? Šī ir normāla tēma un normāla diskusija. Dažādi cilvēki, domāju, ka kādam būs pieredze ar šo tēmu. Nezinu, ko domā ar "drapaku". Latviešu valodā vispār tāda vārda nav.

Manuprāt, izdosies kaut ko nopelnīt vienīgi tad, ja tiksi pie kaut kāda grausta pa lēto un uztaisīsi normālu remontu, tiekot pie normālas dzīvokļa cenas rezultātā. Bet nu cik tev izredzes to visu paveikt - 0.

Tas tirgus ir tik pieredzējis, ka jaunajiem tur būs ko darīt tikai tad, kad paaudze nomainīsies un visus shēmotājus sāks likt būros.

Ar to es domāju, ka vidusmēra cilvēkam tikt pa lēto/velti pie būvmateriāliem un atrast kvalificētu darbaspēku (teici, ka tev jau esot cilvēki, kas pa lēto ir gatavi strādāt... nu kurš zinošs cilvēks, kas labi strādā, strādās pa lēto??? Idioti vienīgi) Tātad, ja arī ir iespēja variēt ar darbaspēku, tad kur dabūsi lētus, izskatīgus materiālus, lai tās uzfrišināšanas izmaksas pielīdzinātu nullei? Tur pa lēto nesanāktu arī tad, ja tu pats to dzīvokli nopirktu, pats uztaisītu remontu un pārdotu. Parēķini kārtīgi, cik izmaksā smuks remonts, lai to vietu kāds pirktu dārgāk, kā tu nopirki un pierēķinot remonta izdevumus/savu laiku + kārtīgus procentus...

Izstāstiet kādu "shēmu", ja ir zināma. Es nesaprotu, kāpēc par NI tirgošanu būtu "jāliek būrī". Tas ir bizness. Kāds ar to pelna, tātad tas ir iespējams. Es domāju, ka teikt, ka izredzes ir 0, nav loģiski.

Daudz reālāk jau ir meklēt potenciāli attīstītākos vai attīstības stadijā esošos rajonus citās pilsētās/ārpus Rīgas..

Man bija ideja arī par zemes iegādi "attīstības" rajonā. Bet, ir viena problēma, kā mēs zinam, ka tas rajons pēc 10 gadiem tiešām būs attīstījies? Latvijā iedzīvotāju paliek mazāk, ne vairāk. Ārvalstu investoriem Latvija tagad arī nav interesanta vairs. Sanāk baigais gamble.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

Zemi neiesaku pirkt. Pats nevaru vienu gab notirgot. Bet ja te ir zinosi cilveki par tirgosanu. Man tas jautajums vairak uz nakotni. Kur kaa notirgot rolex pulksteni zelta, gadus 18 atpakal par 1000 ls iegadats tika.

Tagadejo realo tirgus cenu nezinu.

Zelta Rolex nevar maksat 1000 lvl.

Vismaz 20'000 LVL ja tirais zelts.

Visdrizak fake. Varbut labs fake.

Aiznes pie eksperta, lai parbauda.

Edited by Kontortionists
Link to comment
Share on other sites

http://chrono.lv/rol...-ii-41-mm-lv-16

Interneta atradu gandriz lidzigo. Tik mana versija pilniba dzeltena ar mehanisko sviru labaja sturi

Bildi ar savējo ieliec. "Gandrīz līdzīgs" neder. Vēlams ne ar-webkameru bildētu.

ps. Nedaudz neiebraucu tajā ko domāji ar "mehānisko sviru labajā stūrī".

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...