Jump to content
GIGN Forum

SSD


Kaspiits
 Share

Recommended Posts

Sveiki !

Kādu laiku atpakaļ, nu apmēram gadu, pētīju SSD diskus, vienu noskatīju, izpetīju netā informāciju, bet rezultātā nonācu pie slēdziena - a vot nafigam tik dārgu cieto, kurš nav drošs un mārketings skrien uzvaras gājienā.

Jautājums - vai kāds tagad - pēdējo 3 mēnešu laikā ir pētījis SSD jaunumus, attīstību ?

Pats entās stundas meklēju, lasīju netā info, bet viss ko sapratu - mārketings.

Palikuši ir tikai lētāki, bet pa lielam tas galvenais, kas mani interesē vai ir kaut kas pozitīvs noticis šajās lietās:

1) Vai SSD diski tagad ir pārstājuši frīzot ?

2) Vai SSD disks no tā dzēšot datus beidzot nezaudē savu ātrumu ?

3) Vai dzēšot datus man pēc kāda laika pa dibenu neaizies pats disks ?

Strādāju daudz ar video montāžu, daudz dati tiek iekopēti, tad kad projekts pabeigts, pārkačāju visu uz ārējo HDD un dzēšu no tagadējā. Kā arī man ir samērā daudz visādi audio faili - projekti ar, kuriem rīkojos tāpat utt.

Paldies par uzmanību ! :)

Link to comment
Share on other sites

1) SSD diski nav globāli frīzojuši, tas ir atkarīgs no kontrolieriem.

2) TRIM

3) Nekas nav mūžīgs, bet nu man viens Kingston SSD V100 lietojas jau otro gadu un viss rullē. Turklāt, SSD arī taču ir garantija.

SSD ir labākais/jūtamākais veids naudas investēšanai kompī.

Link to comment
Share on other sites

1) SSD diski nav globāli frīzojuši, tas ir atkarīgs no kontrolieriem.

2) TRIM

3) Nekas nav mūžīgs, bet nu man viens Kingston SSD V100 lietojas jau otro gadu un viss rullē. Turklāt, SSD arī taču ir garantija.

SSD ir labākais/jūtamākais veids naudas investēšanai kompī.

Tad Tu iesaki, ka ir jega viņu pirkt ?

Tev ātrums pa šo laiku nav nokrities ?

Link to comment
Share on other sites

Gads ir pagājis un ļoti daudz kas ir mainijies pa šo laiku.

Tagad kurtākie SSD diski skaitās Samsung 830/840. Tie ir dārgāki par OCZ, bet te izšķiroš faktors ir tāds, ka tie nepārstāj randomā darboties vienu jauku dienu.

Es tiem joprojām neuzticētos un turētu datorā otru disku (HDD) uz kura glabāt backupus(bet tad arī var pirkt lētākos OCZ vertex 4, jo dati ir drošībā uz backupdiska)

Savādāk - pēdējā gada laikā SSD diski ir kļuvuši 2-3x ātraki un 2x lētāki. Patīkami jaunumi un nākošajā datorā noteitki likšu 250GB ssd + regulāri backupi uz HDD.

Beefs

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Gads ir pagājis un ļoti daudz kas ir mainijies pa šo laiku.

Tagad kurtākie SSD diski skaitās Samsung 830/840. Tie ir dārgāki par OCZ, bet te izšķiroš faktors ir tāds, ka tie nepārstāj randomā darboties vienu jauku dienu.

Es tiem joprojām neuzticētos un turētu datorā otru disku (HDD) uz kura glabāt backupus(bet tad arī var pirkt lētākos OCZ vertex 4, jo dati ir drošībā uz backupdiska)

Savādāk - pēdējā gada laikā SSD diski ir kļuvuši 2-3x ātraki un 2x lētāki. Patīkami jaunumi un nākošajā datorā noteitki likšu 250GB ssd + regulāri backupi uz HDD.

Beefs

Paldies par info :)

Es tieši tagad skatos Samsung 840. Iepriekš uzmanību piesaistīja Kingston HyperX SSD :)

Link to comment
Share on other sites

Es atkal ieteiktu OCZ. :).

Par ilgmūžību - tā ir krietni pieaugusi, praktiski arī izmirst SLC, MLC praktiski ātrdarbības/ilgmūžības ziņā ir panākuši SLC.

Par miršanu - vienmēr, jebkurā gadījumā, backup ir obligāts nosacījums...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...