Jump to content
GIGN Forum

Auto Norakstishana


BOT^a
 Share

Recommended Posts

Meetaajas man jau kaadus 3 gadus (apskate peedejeoreiz ieta 2007 gadaa) pie daudzdziivoklju maajas durviim 90 gada mitsubishi galants. 4dien pie stikla bija pieljepinaata ziimiite ka kaads ir ieintereseets mashiinas pirkshanaa. Pazvaniiju un nonaacaam pi ekopsauceeja ka vareetu pa 130 Ls atdot. Viss jau buutu baigi forshi un labi, bet ir divas lietas kas sagaadaa galvassaapes:

  1. ja njem no uzskaites nost autinju jaasamaksaa gada nodeva kas shobriid sastaada 50 Ls (galiigi neveelos maksaat nodokli jo tad autinju naaktos atdot vispaar par sviestmaizi 80 Ls) veel visam miinus ir tas ka ja ir nonjemta no uzskites tad atbildiibu taapat nes peedejais iipasnieks
  2. vislabaakais variants ir norakstiit. autinju noraksta sertificeetie sadarbiibas partneri, bet ja es doshos pie vinjiem tad autinju nevareeshu peecaak paardot
respektiivi varbuut kaads jau ir ar shaadu lietu saskaaries un var ko ieteikt. varbuut ir kaadi citi alternatiivi varianti. cik es sapratu tad autinju norakstot man nevajadzees maksaat to nodevu? Edited by BOT^a
Link to comment
Share on other sites

parasti jau ceļa nodokli maksā jaunais īpašnieks/pircējs.. un ceļa nodokli norakstot autiņu tev tāpat nāksies nomaksāt.. to vnk apiet nevar, ja nu vienīgi tu atdod auto bez pārakstīšanas(kas noteikti būtu tizli un agrāk vai vēlāk iedzīvotos sūdos)

Link to comment
Share on other sites

karoche tagad esmu dalasiijies man lieaks pusi no auto entuziastu forumiem, kaa arii daudz maz sakariigu infu ieksh csdd lapas un secinajaums ka tomeer likums mainiits un ja mashiina nav kustinaata liidz 2009 gadam tad var aiziet un uzrakstot iesniegumu dabuut mashiinas norakstiishanu (tas vis sdeelj taa ka bija vesela chupa ar cilveekiem uz kuru varadiem meetaajas luuzhnji bet jau ento gadus nebiaj ieta tehniskaa).

taatad riit ieshu un meegjinaashu csdd to izdariit, veelaak zinjoshu par rezultaatu ;)

Teddy un pensionaar kaada jeega jaunajam iipashniekas paarrakstiit uz sevi mashiinu kuru peerk rezerves daljaas?

Link to comment
Share on other sites

piedodiet par doublepost, bet es domaaju ka shii mana pieredze vareetu nodereet arii veel kaadam.

Mashiina teoreetiski piedereeja man, bet ar liegumu atsavinaat, jo biju mantojis no mammas, bet nebija veel gala notaara leemums(tad kad meegjinaaju 2007 gadaa iziet apskati vajadzeeja vinju dabuut u sava vaarda). Taatad kaa man izdevaas visu nokaartoot ar norakstiishanu.

Aizgaaju uz csdd 2 staava piegaaju pi einfo un pateicu ka vajag norakstiit, iedeva man kaartas numurinju un es gaidiiju savu laiku kad iet iekshaa uznjemshanas kabuuziitii. Ieeju iekshaa un saku ka vajag norakstiit un nekaa nav (tas bija domaats kaa nummuri un regjistraacijas aplieciiba). paskatiijaas datubaazee saliidiznaajuma ar mantojuma norakstu un iedod uz baltas lapinjasuzrakstiitu skaitli 2.12 (varu arii kljuudiities santiimos) un teksts nonjemshana, un aizsuutiija mani ar vinju uz kases, un teica ka lai peectam naakot atpakalj. Jau kaatojot pa kaapneem lejaa uz kassi likaas diivains tas tests nonjemshana, jo es tachu veeleejos mashiinu norakstiit. Nu labi neko, nokaatoju liidz kaseem samaksaaju, iedod man izzinju ar skaidri un gaishi rakstiitu "mashiina snonjemshana no uzskaites". Nu neko kaapju augsha aizeju pie taa pasha kabuuzha un gaidu kad atbriivosies, bet vai tu re, veel pat ieprieksheejais nav iznaacis aaraa, kaa pie kabuuzha nomirgo juns numurs un jauns cilveeks au iet iekshaa. nestaaveeju ka amuljkjis un aizgaaju panjeemu jaunu numurinju. Labi ka es tiku pie daamas gados (driizaak jau omiites bet taa nebuutu korekti teikt :D), jo tad kad es neizpratne pie vinjas iegaajis prasu "ka atad taa, prasu lai noraksta, bet aizsuuta mani samaksaat par nonjemshanu no uzskaites", vinja visu paskaidroja ka taa ir standarta proceduura ka tiesiskais iipasnieks es veel neskaitiijos vinju papiiros. Pagaidiiju aptuveni 10 minuutes kameer vinja sava kompii pabuuraas un nokaartoja lietas, izdrukaaja papiiru par norakstiishanu ko parakstiit un aArrivederci.

Rezumee:

1) aizgaaju uz csdd bez mashiinas numuriem un tehniskaas pases

2) samaksaaju 2.12 Ls nodokli par nonjemshanu no uzskaites

3) nodokli par norakstiishanu nemaksaaju jo nenjeemu izzinju no csdd par to ka mashiina norakstiita

3) kopsh ieieshanas csdd un iznaakshanas, ar jau norakstiitu mashiinu, no csdd pagaaja ~45 minuutes (jaa jaa, ieskaitiits laiks arii kaa kaa muljkjis staaveeju un gaidiiju pie taa pasha kabuuzha kur apirmiit biju iekshaa :))

Tas noziimee ka ja arii tev vajag norakstiit mashiinu un tehniskajaa pasee ir tavs vaards, un nav uzlikti nekaadi liegumi, tad nemaksaajot neko, ja vien tev nevajag izzinju par norakstiishanu, tu vari atbriivoties no lieka ieraksta valstii regjistreeto auto sarakstaa.

Edited by BOT^a
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...