Jump to content
GIGN Forum

Loģiskās Mīklas V3


macho
 Share

Recommended Posts

Interese te varētu teikt gandrīz nekāda, bet nu pofig, ielikšu vienu mīkleli, par kuru pats pēdējā laikā šad tad paštukoju. Atbildi nezinu, gribās pašam izdomāt, bet pa lielam nav laika.

Situācija sekojoša. 50 cietumniekus grasās nošaut, bet cietuma galvenais pacans izdomā dot viņiem iespēju izdzīvot un ierosina sekojošu scenāriju - katram galvā uzliks cepuri - cepure būs vai nu sarkana, vai balta. Visi 50 cietumnieki tiks nostādīti rindā tā lai pēdējais redz visus pārējos un pirmais neredz neko. Tiks sākts ar pēdējo, kuram uzprasīs: "kādā krāsā ir tava cepure?" ja viņš uzminēs, izdzīvos, ja nē, tiks nošauts. Un tad dosies pie nākamā (kurš būs dzirdējis visu, kas notiek). Cietumnieki pirms visa šī drīkst apspriesties. Kādu stratēģiju viņiem vajag izstrādāt, lai izglābtos iespējami visvairāk cietumnieku?

Noteikumi:

Katrs cietumnieks drīkst atbildēt tikai ar "Balts" / "Sarkans" neko citu teikt nedrīkst.

Cepuru skaits ir randoms, tikpat labi visiem cietumniekiem var būt 50 baltas vai 50 melnas vai 25 baltas/25melnas vai 49 baltas/1 melna cepures.

Es domāju, ka risinājumus nav jēga rakstīt ar baltiem burtiem, pēc iepriekšējā topika redzu, ka šis negūs lielu atsaucību.

Tātad, ko es līdz šim esmu izdomājis (neesmu īpaši aizrāvies ar domāšanu gan).

Sadalam cietumniekus grupiņās pa 3. Pieņemam, ka "Balts" nozīmē vienādi un "Sarkans" - nevienādi. Pirmais paskatās uz nākošo divu cepurēm un ja tās ir atšķirīgā krāsā, saka sarkans, ja vienādā - balts. Viņam iespējas uzminēt savu krāsu ir 50/50. Neatkarīgi no tā vai viņu nošauj nākamais paskatās uz sev priekšā esošā cepuri un attiecīgi izejot no iepriekš teiktā pasaka savu krāsu. Ja teiksim pirmais teica balts, otrais sarkans, tad trešais uzreiz zina, ka viņam arī jāsaka sarkans.

Pārlecam pie nākošajiem trim - atkal tāda pati taktika.

Diemžēl ar manu taktiku izglābties var tikai 2/3 + tie, kam paveicas laimes spēlē 50/50.

p.s.

cik esmu dzirdējis, tad eksistē tāda taktika, ka izglābjas 49 cietumnieki.

Link to comment
Share on other sites

To var teikt divās intonācijās. Katrs aizmugurējais paskatās, kādā krāsā cepure ir priekšējam. Ja aizmugurējais teica tādu pašu krāsu, kāda ir priekšējam, tad nākošais zin, ka ja iepriekšējais bļauj, tad viņam ir tada pati cepure, kā iepriekšējam. Ja dzied, tad cepures atšķiras. Tā nākošais uzzin, kādā krāsā cepure ir pašam un attiecīgi rīkojas tāpat ar nākošo. Ja krāsas sakrīt, viņš atkal bļauj, ja nē, tad dzied. Mirst vai idzīvo pats pirmais ir 50/50. Pārējie 49 paliek dzīvi.

Link to comment
Share on other sites

Es izdomāju! :D

Sarkans - 1, balts - 0.

Pēdējais cietumnieks izrēķina rindas (cheksumu) pēc šādas formulas -

1 čeksum = pirmā krāsa

2 apgriežam otrādi čeksumu

3 ja čeksums nav otrā krāsa, apgriežam velreiz otrādi

atgriežamies pie 2

pats pēdējais cietumnieks nosauc čeksumu (un nomirst vai nenomirst - tas nav svarīgi)

nākamais izrēķina pēc tāda paša čeksuma principa čeksumu līdz sevīm (savu krāsu viņš nezin) un nosauc savu krāsu (zinot kopējo čeksumu). Nākamais atgriezeniski noņem no čeksuma nost pēdējā krāsu, izrēķina no sākuma čeksumu un atkal nosauc savu krāsu!

Piemērs -

Rinda : 11100101011100

Čeksums: 1011001111011.

...987654321

Pēdējais [0] saka 1 (čeksums) un nomirst.

Nākamais izrēķina čeksumu līdz 2 pozīcijai - 1. Zinot, ka čeksums kopā ar viņu ir 1 (nosauca pēdējais) viņš saka priekšējā pretēju krāsu, jo ja čeksums sakrīt, tad krāsa no priekšējā ir mainījusies. Proti - viņš saka 0, jo priekšā redz, ka stāv 1. Šajā momentā viņam priekšā stāvošais izrēķina čeksumu līdz sevīm (atgriezeniski) un atkārto procesu

Mačo - es nebūtu izdomājis, ja tu nebūtu teicis, ka paliek dzīvi 49!

Beefs

Link to comment
Share on other sites

nu ja n0r3k'a idejā izdzīvo visi vai 49, bet uzdevuma noteikumi diezgan dīvaini, jo tā intonācijas lieta padara šo visu diezgan vienkāršu. Ja intonācijas lietu ievieš macho taktikā, t.i., ka 3 no beigām arī izkliedz vai nodzied par nākošiem 2, tad turpinājums tāds pats, bet tikai sākums citādāks, un tad arī izdzīvo visi vai 49.

Link to comment
Share on other sites

tā intonācija ir nenormāli kruta ideja. beefa ideju, ja godīgi vēl nesapratu. konkrēti to kā tiek rēķināta tā čeksumma, kad būs vairāk laika uzmetīšu aci. Principā, jāiečeko tā puzle, moš tur kāds uzrakstīja, ka drīkst teikt tikai vienā intonācijā.

freelancer - kārtējais pacans, kas domā ka es kaut ko līdz galam neesmu uzrakstījis - atkārtošos trešo reizi - tas ka jums šķiet neizpildāms uzdevums, nenozīmē, ka es kaut ko esmu aizmirsis pateikt.

edit:

norek, izrādās tavs variants neder. Tiek rakstīts, ka iespējams cietumnieki uzraksta savu variantu un sargs to nolasa, jebkurā gadījumā (lai gan man patīk tavs variants) šajā gadījumā runa ir par to ko tu vari izsecināt pēc tā ko ir teikuši citi.

doubleedit:

man dzima viena doma iedvesmojoties no beefa varianta, būs jāpaštuko

Link to comment
Share on other sites

Es biju uz pareizā ceļa!

Karoce - istais atrisinajums ir tads-

Pedejais saskaita visas prieksa esosas sarkanas cepurites. Ja sanak para skaitlis, tad saka balts, ja sanak nepara, tad saka sarkans.

Visi parejie dara lidzigi, bet saskaita ne tikai prieksa esosas sarkanas cepurites, bet ari pieskaita to, cik reizes ir aizmugure dzirdejusi kadu pasakam sarkans. Ja sanak para skaitlis, tad saka balts, bet nepara, tad sarkans (vai otradi.. nav svarigi. princips ir sitads).

Ka tas darbojas - teiksim, rinda stav 5 sarkanas un 4 baltas cepurites (pedejo neskaitot - vins mus neinterese). Pedejais pasaka sarkans. Priekspedejais saskaita ta patas. Var sanakt vai nu 5 sarkanas un 3 baltas (tada gadijuma vinam ir balta un 5 sarkani + pedejais sarkanais = para un vins saka balts), vai ari 4 sarkanas un 4 baltas (tada gadijuma vins teiktu 4 + 1 =5 -> sarkans).

un ta uz prieksu! :) Es esmu geenijs! :D

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Karoce - istais atrisinajums ir tads-

Pedejais saskaita visas prieksa esosas sarkanas cepurites. Ja sanak para skaitlis, tad saka balts, ja sanak nepara, tad saka sarkans.

Visi parejie dara lidzigi, bet saskaita ne tikai prieksa esosas sarkanas cepurites, bet ari pieskaita to, cik reizes ir aizmugure dzirdejusi kadu pasakam sarkans. Ja sanak para skaitlis, tad saka balts, bet nepara, tad sarkans (vai otradi.. nav svarigi. princips ir sitads).

Ka tas darbojas - teiksim, rinda stav 5 sarkanas un 4 baltas cepurites (pedejo neskaitot - vins mus neinterese). Pedejais pasaka sarkans. Priekspedejais saskaita ta patas. Var sanakt vai nu 5 sarkanas un 3 baltas (tada gadijuma vinam ir balta un 5 sarkani + pedejais sarkanais = para un vins saka balts), vai ari 4 sarkanas un 4 baltas (tada gadijuma vins teiktu 4 + 1 =5 -> sarkans).

un ta uz prieksu! :) Es esmu geenijs! :D

Beefs

Cepuru skaits ir randoms, tikpat labi visiem cietumniekiem var būt 50 baltas vai 50 melnas vai 25 baltas/25melnas vai 49 baltas/1 melna cepures.

Link to comment
Share on other sites

Pedejais sauc to krasu kada ir nakamajam, jo to redz (nākamais to dzirdot uzzin kādā krasā vinjam) nosauc to un izglaabjas, tad nākamis (aiz taa kas izglaabaas) sauc naakamaa cepures(vai kiveres ... aizmirsu kas tur bija) kraasu un kaartejais naakamais izglaabjas utt. līdz beigām izglabjas kaa minimums 25 gabali

vai 2. variants tiek sarunaats, ka peedejais redzot visus un to kepku kraasas, sauks to kraasu kaada ir vairaakumam, taadaa veidaa izglaabsies no 25-50 purniem

p.s nabaga "peedeejais tam izglaabties iespeeja vienmeer buus tik 50/50" :superlol:

Edited by mostex
Link to comment
Share on other sites

Situācija sekojoša. 50 cietumniekus grasās nošaut, bet cietuma galvenais pacans izdomā dot viņiem iespēju izdzīvot un ierosina sekojošu scenāriju - katram galvā uzliks cepuri - cepure būs vai nu sarkana, vai balta.

cepuru skaits randoms - t.i nav noteikts (nav zināms) cik cepuru buus kaadaa kraasa

lasiitaajs....

Link to comment
Share on other sites

nē. nesmejieties.

varbūt kautko neto BEET.

Ja pedejais redz visus, bet pirmais neko, tad ir versija : pedejais saka to krāsas cepuri kas ir pirmspedejam, un pirmspedejais ieprieksheja, jo jau paliek dziivs , a pedejam tak nava ko prasit, ta ka tas ari paliek dzivs - kopā 49!

Link to comment
Share on other sites

varbūt kautko neto BEET.

Ja pedejais redz visus, bet pirmais neko, tad ir versija : pedejais saka to krāsas cepuri kas ir pirmspedejam, un pirmspedejais ieprieksheja, jo jau paliek dziivs , a pedejam tak nava ko prasit, ta ka tas ari paliek dzivs - kopā 49!

Lol a ja pirmspirmspedejam cepure ir sarkana krasa un ja pedejais teica ka pirmspedejam cepure ir balta krasa, ko tad? :D lol tas ir tas pats, kas 50/50

Link to comment
Share on other sites

Jūs laikam esat dauni (baba tonja un tom)... :)

Tas bija tikai piemērs ar 5cām sarkanām un 3baltām.

Bet nu - speciāli priekš jums - dauniem.

Pēdējā cepures krāsa mūs neinteresē, tādēļ darbosimies ar 49 cepurēm, jo pēdējais saskaita priekšā stāvošo cepures (49).

x - sarkanās cepures, 49 - x = baltās cepures

Pēdējais saskaita sarkanās cepures un nosauc sarkans, ja x ir nepāra skaitlis vai balts, ja x ir pāra skaitlis.

Viņam priekšā stāvošais-> ja viņam ir

a) sarkana cepure, tad viņš saskaita, ka priekšā ir (x-1) sarkanas cepures un (49 - x ) baltas cepures

B ) belta cepure, x- sarkanas cepures, 49 - x - 1 - baltas cepures

Tālāk viņš var viegli izrēķināt, vai viņam ir sarkana vai balta cepure. Tieši tāpatās var izdarīt jebkurš rindā stāvošai cietumnieks.

Jūs esat vienkārši lohi! Varbūt nevajag te pat postēt, ja neesat pat spējīgi aizskaitīt līdz 10?

BEefs

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Tom tavu postu vispār nekomentēja, lolīti.

r&r tas labs :)

bīfa variants strādā. vienīgais, jāpiezīmē, ka nav 49-x balto cepuru, bet gan 50-x, jo sarkanās var būt arī 0.

starp citu ļoti vienkāršs variants :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...