Jump to content
GIGN Forum

Unix Daži Jautājumi


DoubleT
 Share

Recommended Posts

Tātad daži jautājumi par Ubuntu

1) kā var no source uztaisīt installu un ieinstalēt? programmas piemērs - Notepad2 ( viņi Linuxam piedāvā sourci )

2) es ieinstalēju Steam, bet palaižot CS man visa bilde vienā sānā, Options nekur nav burti un ieejot Options uzkaras CS. par to bildi domāju varbūt neesmu kko pareizi ar video draiveri izdarījis.

3) videokartes modeli es zinu un draiveru mājaslapu atradu, bet kā ar pārējiem draiveriem? everests uz ubuntu iet vai ir cita metode kā noskaidrot kur atrast draiverus skaņai, mātenei, chipsetam utt.

mēģinot atvērt videokartes instalāciju izmetšo:

ueml3k9g7syr6b6v3l85.png

Edited by DoubleT
Link to comment
Share on other sites

1. Droši vien, ka nāk jau sagatavots source. To atliek tikai atspiest vaļā, izpildīt ./configure, ja tāds ir un pēc tam nokompilēt ar make, instalēt ar make install.

Notepad2 ir slikts piemērs, unix pasaulē ir tādas spēcīgas mantas kā vi un emacs.

3. Bubuntu tak diezgan automātiski visu pats saliek. Ja nu tomēr ne, tad jamo forumos ir tonnām pamācību, kā atrast un uzlikt draiverus.

EDIT: Tā instalācija NAV jāver vaļā ar teksta redaktoru, bet jāizpilda. Piemēram ar komandu "sh ati-driver-installer.(te pārējais faila nosaukums).86_64.run".

Link to comment
Share on other sites

videokarti uzinstalēju ar komandu sudo sh ./ati-driver-installer-10-2-x86.x86_64.run :)

tagad vēl palicis noskaidrot par to CS bet redzēsim, kādas izmaiņas būs pēc videokartes installa :)

EDIT: videokarti ieinstalēju pēc pamācības, bet neizdevās tikai vienu rindiņu palaist:

toms@toms-pc:~$   /usr/bin/aticonfig --initial
Found fglrx primary device section
Unable to find any supported Screen sections

ā un CS problēma vēl nav atrisināta :/

varbūt wine neņem pretī cs?

EDIT: palaižot stīmu ekrāns noņirb mazliet ar melnām svītrām :/ WTF

edit: mēģināju gan to vi gan emacs bet nevienu neizdevās uzinstalēt :/ emacs laikam tādēļ ka tās bibliotēkas trūkst bet man viņas neizdevās nolādēt.

Edited by DoubleT
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...