Jump to content
GIGN Forum

Jautājums par fizikas likumiem


aizpariit
 Share

Recommended Posts

Saskrienas divi auto, abiem ātrums 50km/h, abi vienāda svara. Ja skolā gūtās zināšanas neviļ, ātrumi nesummējas. Tātad:

1) vai bojājumi būs tādi paši, ja viens auto ar ātrumu 50km/h ieskrien otrā, kurš stāv uz vietas?

2) vai bojājumi būs tādi paši, ja minētais auto ar ātrumu 50km/h ieskrien sienā?

3) kas notiek, ja vienam auto ātrums 50km/h, bet otram - 20km/h? Kādi bojājumi sanāk katram no abiem?

Edited by aizpariit
Link to comment
Share on other sites

1) vai bojājumi būs tādi paši, ja viens auto ar ātrumu 50km/h ieskrien otrā, kurš stāv uz vietas?

ja par atskaites punktu pieņem ieskriešanu sienā, tad bojājumi būs mazāki, jo otrs auto uzņems triecienu (saņurcīsies). Es teiktu, ka bojājumi būs 2x mazāki, jo vienāds daudzums kinētiskās enerģijas tagad izdalīsies uz 2vām automašīnām.

-> atskaites punkts 2) vai bojājumi būs tādi paši, ja minētais auto ar ātrumu 50km/h ieskrien sienā?<--

3) kas notiek, ja vienam auto ātrums 50km/h, bet otram - 20km/h? Kādi bojājumi sanāk katram no abiem?

domāju, ka abiem bojājumi būs vienādi. E= mv^2/2 - izrēķini E katram auto un izdali uz 2 (katram)

EDIT:

es tā pasapņoju un izdomāju, ka 3šajā gadījuma būs savadāk. Ja mēs pieņemtu, ka auto ir plastalīna pikas uz riteņiem, tad pēc fizikas likumiem notiktu šitāds prikols:

pirmā auto ar 20kmh energija ir 2^2 (4), otra auto energija ir 5^2 (25). TAgad, kad tie satesas kopa, tie klust par vienu veselumu ar 2x lielaku masu. Pēc sadursmes šī masa ripināsies projām ar sakne((25 - 4) / 2) -> ~3.3 kilometri stundā lielu atrumu (abas mašīnas kopā lēnākās mašīnas virzienā).

Tagad, es domāju, ka ātrāk braucošā mašīna ir zaudējusi ātrumu par 1.7 kmh, toties lēnāk braucošās ātrums ir izmainijies par 5.3kmh. Rezultātā es secinu, ka lēnāk braucošā mašīna būs vairāk sašķaidīta, kā gadījumā, ja tā būtu ar 50km/h ietriekusies sienā, savukārt ātrāk braucošā mašīna būs sašķaidīta tā, it kā tā būtu ar 17 kmh ietriekusies sienā.

izklausās neticami, ne?! :)

Beefs

Edited by 0xDEAD BEEF
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...