Jump to content
GIGN Forum

Piemērotākā Valoda


Traffic
 Share

Recommended Posts

Kr4 ir tāda cipariņu spēle, kurai nezinu nosaukumu. Sākumā saraksta ciparus uz rūtiņu lapas kā bildē un tad svītro ārā tos divus ciparus, kas kopā veido 10 vai ir vienādi. Mērķis ir izsvītrot visus ciparus. Svītrot var uz visām pusēm (cipariem jāatrodas vienam otram blakus, vai arī starp tiem ir kāds jau izsvītrot cipars), kā arī svītrot var rindiņas beigās esošo ciparu ar nākamās rindiņas pirmo ciparu ar to pašu noteikumu. Kad tiek izsvītroti maksimāli iespējams daudz ciparu, tad pāri palikušos raksta apakšā klāt tādā secībā, kādā tie ir, līdz ciparam, kuram klāt ir punkts. Un svītro no jauna.

Spēlīte jau patizla, bet bija doma, ka to varētu mēģināt uzprogrammēt. Tikai tas neizskatās, ka varētu būt tik vienkārši priekš manis un gan jau, ka nāktos mācīties jaunu programmēšanas valodu, jo vienīgās, ko kaut cik apguvu vidusskolā bija pascāls un visual basic ar kurām es domāju, ka nevaru dabūt gatavu.

Gribētos dzirdēt jūsu viedokli par to, cik tas sarežģīti varētu būt un kādu valodu labāk būtu pielietot. Un varbūt nemaz neķerties klāt, nezinu cik viegli būtu pašmācības ceļā kādu jaunu valodu no 0 sākt mācīties. 59vvvhu6sljbwvi61t.jpg

Link to comment
Share on other sites

ar pamata zināšanām šo varētu uztaisīt ar grafisko vidi C# ( programma - MS Visual Studio ). Pluss tā valoda ir OOP ( objekt-orientēta ), tas sniegs labas zināšanas par programmēšanu ( ja vēlies turpināt )

Edited by DoubleT
Link to comment
Share on other sites

Nu, ja tu to darīsi C#, tad nebūs grūti (ne tik grūti) noportēt to uz kādu jauku Nokia windows phone (jo tiem izstrādes vide pārsvarā ir C#). Ja tu to darīsi zem Java, tad Androids. Ja tev ir Apple dators, tad xcode -> C/C++ + objective C (nopietnāka valoda). Ja gribi kaut ko iemācīties ne tikai for fun, tad par Visual Shit Anal Basic labāk aizmirsti, jo man nenāk prātā neviena nopietna kompānija, kurā vajag cilvēku ar Šit spējām.. :)

Bet ir vēl tāda lieta, ka ja pat tu izvēlēsies sakarīgu valodu (C#), tu tā patās to spēli uzrakstīsi nepareizi -> tas strādās, bet tu nebūsi izmantojis nevienu pašu pareizo praksi (lasi wikipēdijiā anti-patterns).

Vēlies, lai Beefonkulis tevi pamāca? :) BTW - worms jau arī varētu palīdzēt - šķiet, ka viņš ir sasniedzis šādu tādu level šajā jomā.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

vispārīgi es ar vizuālajām vidēm nestrādāju kā tādām... pārsvarā nodarbojos ar backendu kodēšanu, tāpēc vienīgais ar ko es varu palīdzēt tas ir ar kādu algoritmu n shit...

p.s.

c# pirmo reizi ieraudzīju laikam pirms ~ 2 nedēļām, kad vajadzēja atrast bagu softā, kas darbā uz lielā ekrāna rāda statistiku

Link to comment
Share on other sites

Pagaidām izskatās, ka esmu vēl pārāk liels nūbs, lai kaut ko tādu izveidotu. Pascālam nemaz neķēros un neķeršos klāt, un vai nav tā, ka ar pascālu varēja izveidot tikai command console programmas?

Laikam vēl daudz jāmācās, jo esmu apstājies pie paša sākuma neko tā īsti neiesācis, jo jau pirmais jautājums man bija - ar ko gan vislabāk taisīt tās rūtiņas. Nezinu kāpēc, bet vispiemērotāk likās kaut kāda excel tabula, lai gan nekad neesmu ar tādām saskāries programmēšanā. Visual Basic, lai tabulu vien ieliktu jāraksta algoritmi, kas likās kaut kā dīvaini. Un ar C# ar visual studio arī uz priekšu nekas neiet, grūti vispār iebraukt kas kur kā. Centos iebraukt, bet nesanāk. Paldies par ietiekumiem, bet jāatliek gan jau būs vēlākam laikam šī ideja :D

Link to comment
Share on other sites

Nu es ar low level zinasanam. Izmantotu vai buttonu kaudzi, vai ari image variantu. Algoritma zina, es pat nesaprotu ka so isti spele vel =D, tapec domat par koda dalu, i nesaksu.

Mazs OFFTOPIKS.

Es viena no vecajiem projektiem, sadi tika realizets.

http://failiem.lv/do...s&n=Release.rar

p.s Ja beefij lasi, vari ieteikt, kur datus labak saglabat, tavuprat. Jo sobrid tika izmantots ms sql 2005.

Edited by SuperRembo
Link to comment
Share on other sites

Te pat tīri ar javascript var tikt galā neiedziļinoties tava rakstītajā.

Random izmētāt ciparus pa laukiem un tad tik sākt darbības.

Īsti pat neredzu jēgu tos veidot kā textfield. Pietiek ar tiem pašiem td (ar klasēm kaut vai) vai diviem

Link to comment
Share on other sites

Te pat tīri ar javascript var tikt galā neiedziļinoties tava rakstītajā.

Random izmētāt ciparus pa laukiem un tad tik sākt darbības.

Īsti pat neredzu jēgu tos veidot kā textfield. Pietiek ar tiem pašiem td (ar klasēm kaut vai) vai diviem

u no say?

viņš runāja par ko citu nevis web-programmēšana.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...