Jump to content
GIGN Forum

Brilles


Glud!naTajs
 Share

Recommended Posts

esmu aizdzīvojies tik tālu, ka jūtu reālu nepieciešamību pēc brillēm, jo pašreiz dzīvi redzu ar blurr efektu.

vēršos pie zinātājiem, cik varētu izmaksāt briļļu izgatavošana, un kas bleķo vairāk (stikliņi vai rāmis?)

p.s atceros vienreiz gāju pārbaudīt redzi vision express, kas man bija par brīvu, jo laikam kaut kāda akcija bija. cik tā pārbaude jeb diagnoze izmaksā?

Link to comment
Share on other sites

man liekas ka kautkur tagad ir tā akcija ķip cik gadu tik % atlaide.

bet nu par cenu, dārgāks ir rāmis.

stikliņi viens izmaksā ~10-15Ls

rāmju cenas svārstās no 20Ls līdz ...

Pats iepirku brilles par ~120Ls, tad saplēsu un tagad iecēlu uz atlaidi no 120Ls par 20Ls :D

sanāca tā, ka bija akcija ja pērc brilles tad stikli par velti. man kā studentam redzes pārbaude bija par 5Ls, un rāmis bija nocenots no 75Ls uz 15Ls ( nav šī gada modelis )

Link to comment
Share on other sites

wow, ķipa ir kāda starpība, kura gada modelis rāmjiem? :)

es staigātu kaut vai ar 1999 izlaidumu - lai dod pa velti, haha.

skatījos, ka vision express nekādas akcijas mājaslapā nav uzrādītas. noteikti jau uz vietas jāiet, ja?

Link to comment
Share on other sites

Cik es atceros, tad pasūtot brilles, pārbaude bija par brīvu. Pēdējās taisīju vienā salonā uz Tērbatas ielas (starp Lāčplēša, Ģertrūdes). Puma rāmis + Nikon lēcas bija bik zem Ls 150. Var arī izbraukt ar plastmasas rāmi, stikla lēcām, tas būtu kaut kur ap Ls 40.

Link to comment
Share on other sites

Lēcas un to cenas atšķiras. Cenu sev simpatizējošam rāmim tu vari apskatīt pats, bet nu es neesmu nevienu sakarīgu briļļu pāri zem 80 ls paņēmis. Ir jau tagad visādas dzidrinātās lēcas, kas noņem atspīdumu ( labs variants šoferiem ), kas atkal jau cenu sadārdzina. Briļļu ietvari ar saulenēm uz magnētiem, maināmas krāsas ietvariem, hameleoni. Uj, miljoniem dažādu. Prastie plastmasa ietvari ar parastām lēcām ap saviem 40 izmaksās tā pat. Redzes pārbaude ir kā kurā vietā. Citur ja ņem brilles tur pat - redzes pārbaude par velti. Citur kādi 5-6 lati ( parasti dārgāk nemēdz būt ).

Edited by DominiX
Link to comment
Share on other sites

Okey, tas tiešām ir ļōōti dīvaini, ka lēcas var maksāt lētāk nekā rāmis. Tad jāizdara laikam secinājums, ka tās nav īpaši labas kvalitātes lēcas. Jo nu, lai tur vai kas, bet neviena plastmasa/metāls/dajebkas nekas nebūs dārgāks par kvalitatīvi izlietu lēcu.

it`s just.. wrong.

Edited by aphrodYte
Link to comment
Share on other sites

Aha, lai Tu piespiestu podziņu, Tev vajag iztērēt tik DAUDZ naudas tām iekārtām un programmatūrām un kalibrēšanai, un patiesībā nav tur vis vienas pogas spiediens, tur ir daudzpakāpju procedūra q: ok, offtopic closed. <:

Link to comment
Share on other sites

Lētie stikli maksā 20 Ls, bet nopietnie sākas no 50/60.

Rāmis +/- tas pats, atšķirībā ko grib.

Attiecīgi, ja velkāsi visu laiku, tad vērts vairāk izdot, ja pa reizei, tad mazāk

Okey, tas tiešām ir ļōōti dīvaini, ka lēcas var maksāt lētāk nekā rāmis. Tad jāizdara laikam secinājums, ka tās nav īpaši labas kvalitātes lēcas. Jo nu, lai tur vai kas, bet neviena plastmasa/metāls/dajebkas nekas nebūs dārgāks par kvalitatīvi izlietu lēcu.

it`s just.. wrong.

Lēcām vajag šķidrumus, plus viņas pēc laika jāmaina. Lielāks čakars

Edited by Kaupo
Link to comment
Share on other sites

Normālas saulenes tās tavuprāt ir kādas? Pēdējā laika modes bļāviens ir tā saucamās "pilotu" saulenes. Brendu pērkot, sākot ar 50 var rēķināties. Protams vari poddelkas latgalītē atrast par pāris latiem, līdz čirikam. Vēl jau ir kruti hameleoni ar stikliem kā metinātājiem, kas paši par sevi paliek tumši. Tur jau summas paliek astronomiskākas, bet tev tādas šaubos vai vajadzēs :D

Link to comment
Share on other sites

Borings atkal ar savu stulbumu izceļās. Kvalitatīva optika maksā ļoti dārgi. Sākot ar sarežģītu izveidi, beidzot ar izturību un pārklājumiem un tā tālāk un tā joprojām.

Pats viņš ir taisīts piespiežot pogu un izņemot produktu.

Link to comment
Share on other sites

Negribu veidot jaunu topiku. Ar cik lielu summu jārēķinās, lai nopirktu normālas saulesbrilles?

atkarībā kādas, katru sezonu mainās trends, pagājšgad bija wayfarer, šodien clubmaster. normālus ray banus no 80ls vari meklēt ar tortoise rāmi.. protams, eksistē arī dakuja podģelkas utt. es nekad nekam tādam neesmu taisījies tērēt tik daudz naudas tādēļ +/- kvalitatīvus pakaļdarinājumus sūtu ebayā pa dešuku.. labas ne-brenda(un arī brenda) saulenes pa normālām cenām vari arī stockmann 2. stāvā skatīties. nu un protams visas optikas tiri piri

vārdsakot ja vēlies metāla rāmi un ne-brenda tad vismaz no 10-15ls uz augšu

Edited by rhrds
Link to comment
Share on other sites

Borings atkal ar savu stulbumu izceļās. Kvalitatīva optika maksā ļoti dārgi. Sākot ar sarežģītu izveidi, beidzot ar izturību un pārklājumiem un tā tālāk un tā joprojām.

Pats viņš ir taisīts piespiežot pogu un izņemot produktu.

Tā saucamais "Ширпортреб" tā arī tiek taisīts...

Pats sēžu Gunnar brillēs un zinu, ka ir arī dārgais gals, bet arī tas, neiaiziet pāri 100 par stiklu.

Link to comment
Share on other sites

Tā saucamais "Ширпортреб" tā arī tiek taisīts...

Pats sēžu Gunnar brillēs un zinu, ka ir arī dārgais gals, bet arī tas, neiaiziet pāri 100 par stiklu.

Nē, nu tās, kuras kopā ar rāmjiem tiek tirgotas "lasīšanai" par Ls 2.50, protams, bet par pudeļdibeniem īsti šeit nerunājam :)

Ir atsevišķas progresīvās lēcas, kuras gabalā maksā bik zem Ls 200. Tās der gan tuvumam, gan tālumam, šādas lēcas taisot ņem vērā pat cilvēku acu zīlītes kustības un vēl kabiljonu sīkumu + viņas tiek slīpētas.

Link to comment
Share on other sites

dāmas, dāmas beidziet strīdēties :troll:

Es gribēju sev copei brilles nopirkt, skatos var dabūt pat par 10 Ls ar krutu aprakstu - Polarizējošās saulesbrilles pasargā no kaitīgo infrasarkano staru ietekmes. Tās samazina saules radīto atstarojumu gan no ūdens copes laikā, kā arī ikdienas situācijās, tādējādi acis mazāk nogurst. Jūs varēsiet visu dienu makšķerēt pat spilgtā saulē, bet jūsu acis nebūs piekusušas. Visas brilles ir komplektā ar mīkstu maisiņu un polarizācijas testeri.

http://www.689.lv/product_info.php/cPath/1_5_252/products_id/2656

Kautkā neticas, ka pa 10 Ls var nopirkt normālas saulenes, brendus man nehuj nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Ir atsevišķas progresīvās lēcas, kuras gabalā maksā bik zem Ls 200. Tās der gan tuvumam, gan tālumam, šādas lēcas taisot ņem vērā pat cilvēku acu zīlītes kustības un vēl kabiljonu sīkumu + viņas tiek slīpētas.

Dafuq? Te jau kaut kādas nanotehnoloģijas :D

Link to comment
Share on other sites

Par saulenēm runājot, pats sev pirms nedēļas paņēmy Ray Ban Hipsteru brilles.

Melnas matētas 78.99 ls. Galerija Rīga.

Stikli ir ar normālu melno pigmentu, pasargā no saules un nevar redzēt cauri, ja ir sarkanas acis ;)

Edited by Stoneris
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...