Jump to content
GIGN Forum

Jautājums Gurākiem Cilvēkiem


Zorg`s
 Share

Recommended Posts

* Apdedzinot kaļķakmeni CaCO3 iegūst dedzinātos kaļķus CaO. Blakusprodukts šajā procesā ir CO2, ko izmanto "sausā ledus" iegūšanai. Cik kg kaļķakmens jāapdedzina, lai iegūtu 1kg "sausā ledus"? Cik lielu tilpumu šis 1kg "sausā ledus" ieņem normālos apstākļos (n.a.)?

*Uzraksti vienādojumu reakciju kurā reakcijas produkts ir magnija oksīds.

Tas ir domāts tipa Mg + O -> MgO?

*Dotajām vielām blakus uzraksti atbilstošu oksīda formulu.

H2CO3

Pb(OH)2

Par cik man maza saprašana no ķīmijas, gribēju palūgt vai kāds gudrs cilvēciņš nevarētu paskaidrot kas no manis šajos uzdevumos tiek prasīts?

Link to comment
Share on other sites

Tātad, slinkums rēķināt, bet, cik es saprotu, tad apmēram šitā:

1. uzd, sastādi reakcijas vienādojumu, salīdzini vielas daudzumus, tā uzzināsi cik vajag kaļķakmeni.

otrais jaut. bišk neskaidrs, bet varētu būt tilpums=masa*blīvums.

2.uzd, no galvas nezinu vai Mg reaģēja ar O tā vienkārši (ja reaģē, tad pareizi) ja nē, tad iespējams jāsavieno Mg shidroksīds ar kādu savienjumu, lai apmaiņas reakcija notiktu un kā gala produkts būtu Mg + cits sāls.

3.uzd, H2CO3 manuprāt atbilstošs oksīds ir CO2 (nezinu no galvas vai cipariņš pareizs)

Pb(OH)2 manuprāt PbO (nezinu kādi cipariņi jāliek)

Nu jā. Es viņus tā saprotu. Ja man būtu tabula priekšā varētu mēģināt kaut ko precīzāk pastāstīt. Ja nepareizi, atvaino, ja der, tad ņem par labu. ;)

Link to comment
Share on other sites

reiniz.lv, būtībā raksta visu pareizi, galvenais sāc ar to cik daudz molu ir 1kg CO2, Tā kā no 1mola CaCO3 rodas 1 mols CO2, tad aprēķini tālāk masu CaCO3 šim iegūtajam molu dzudzumam. Tālāk par tām beigām vienkārši m*blīvumu.

Par magniju, der gan Mg + O2, gan MgCO3 analogi CaCO3 un vēl dzudzi citi. Un, jā H2CO3 oksīds ir CO2.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par ideju. Laikam sapratu. Lai dabūtu 1kg CO2 (sauso ledu) jāsadedzina 2,27kg kaļķakmens. Kā arī tas normālos apstākļos aizņemtu 510l lielu tilpumu.

EDIT: Risks, jap, tieši pēc tāda principa vadījos, pareizi esmu izrisinājis. Paldies visiem, var vērt ciet.

Edited by Zorg`s
Link to comment
Share on other sites

1)Ja viss sanaak pa vienam molam tad to 1000g izdali ar CO2 molmasu un ieguuto skaitli pareizini ar kaļķakmens molmasu.

Tilpumam vajadzeetu buut V=n*V0 n-vielas daudzums(molos) V0 - kautkaada tur konstante, kurai tev vajadzeetu buut maaciitai

baac ilgi rakstu

Edited by RiSKS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...