Jump to content
GIGN Forum

Smēķētaji Vs Nesmēķētāji


worm
 Share

Recommended Posts

Pirmkārt, mazgadīgie var beigt lasīt šo topiku ar šo teikumu, jo man neinteresē jūsu domas.

Tālāk par tēmu... Situācija sekojoša - dzīvoju piektajā stāvā, zem manis dzīvo kaimiņš, kas regulāri smēķē balkonā. Vasaras laikā nav iespējams neturet logu vaļā, citādi iekšā nav ar ko elpot, bet diemžēl kaimiņš sabojā visu prieku ar nenormālo cigarešu smaku vismaz 20x dienā (jo kā nekā ne jau viens viņs pīpe, bet gan visa ģimene). Ja smaka nav gana labs arguments, tad arī kā mēs zinam, pasīva smēķēšana nav tas labākais veids kā nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi bez veselības problemām. Tāpēc ir vēlme šo jautājumu risināt. Es stipri apšaubu, ka sarunu ceļā kaut ko varēs nokārtot, tāpēc jautajums par šo problēmu bija uzdots rīgas pašvaldības policijā, kur tika saņemta šāda atbilde:

Labdien!

Diemžēl, saskaņā ar likuma "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu" 11.panta 5. punktu, aizliegums smēķēt ir attiecināms uz daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kāpņu telpām, gaiteņiem un citām koplietošanas telpām, bet dzīvokļa balkons ir dzīvojamās telpas jeb dzīvokļa sastāvdaļa, un uz to neattiecās likuma ierobežojumi. Minētajā darbībā nav administratīvā pārkāpuma pazīmēs, līdz ar ko šāda jautājuma risināšana nebūs policijas kompetencē.

Dzīvokļa īpašuma nosacījumus daudzdzīvokļu mājā reglamentē likums "Par dzīvokļa īpašumu", kā arī Civillikums. Saskaņā ar likuma "Par dzīvokļa īpašumu" prasībām, katram dzīvokļa īpašniekam ir pienākums saudzīgi izturēties pret kopīpašumā esošo daudzdzīvokļu mājas daļu, kā arī ievērot telpu lietošanas noteikumus, sanitārās un ugunsdrošības normas (13.pants). Gadījumā, ja dzīvokļa īpašnieks sistemātiski pārkāpj minētas normas, tādējādi padarot citiem tās pašas mājas dzīvokļu īpašniekiem neiespējamu dzīvošanu vienā mājā, dzīvokļa īpašumu var atsavināt tiesas ceļā par labu valstij vai pašvaldībai, kuras īpašumā attiecīgā dzīvojamā māja bija līdz privatizācijai, vienlaikus izliekot dzīvokļa īpašnieku, viņa ģimenes locekļus un citas personas, kas dzīvo kopā ar viņu (16.pants).

Gadījumā, ja Jūs tiekat aizskarts ar tādu kaimiņa sistemātisko rīcību un Jums tiek radīti traucējumi vai nodarīti zaudējumi, pamatojoties uz likuma "Par dzīvokļa īpašumu" 15.panta 1.daļu Jums ir tiesības saukt to pie civiltiesiskās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

Tātad, spriežot pēc otrās un trešās rindkopas, kaut ko tomēr ir iespējams darīt, bet diemžēl es nēesmu pietiekoši kompetents likumdošanā, lai izzīlētu turpmāko rīcību.

Tāpēc jautājums sekojošs - vai kādam ir bijusi šāda veida problēma un arī attiecīgi risinājums legalā veidā? Lūdzu nepiedāvāt nekāda veida izrunāšanos ar kaimiņiem vai acu izdauzīšanu, vai draudus or etc shit...

Link to comment
Share on other sites

Vienīgais uz ko var cerēt ir 16. panta 2. daļa, tiesa tev no sākuma jāpierāda, ka tā cigarešu smaka patiešām tik nežēlīgi kaitē. Labākajā gadījumā ko tiesnesis izdarīs - izteiks aizrādījumu kaimiņiem, jo būsim reāli, par pīpešanu uz balkona nevienu no dzīvokļa ārā nemetīs.

Māja, kurā dzīvo ir saimnieka, valsts, pašvaldības?

Link to comment
Share on other sites

Nu man tads skeptiskaks viedoklis, ka ari meginat caur likuma pantiem nekas nesanaks. Jo ugunsdrosibas, sanitaras normas diez vai ir parkaptas. Ari tie dumi, kas ienak dzivokli - vairak ir smaka, neka reali fiziski dumi (manuprat), no kuriem Tavaa dzivokli dzivojosiem butu iegustams plausu/mutes vezis, asinsvadu slimibas u.c. pasiivas smekesanas sekas. Turklat nevar but taa, ka pipejot vienmeer dumus puus Tava dzivoklii, jo veeja virzieni tacu ir mainigi utt.

Un, ja paskataas, cik daudziem cilvekiem kaiminos/maajaa dzivo tadi cilveki, kuri dzerstaas, nolaiz dzivokli, appludina regulari, radot bistamas situacijas, kuras var ietekmet ari kaiminus. Nav dzirdeti gadijumi, kad dzivokli reali atsavina (varbut tadus neafishee, nezinu)...

Vienigais, varetu palugt kaiminiem apmaksat aizkaru kimisko tirisanu ik pec laika un atsvaidzinataju izmantosanu istabaa.

P.s. Neesmu risinajusi so situaciju legalaa veidaa (pret mani drizak varetu ierosinat lietu, jo 2x ir sanacis iemest benciku apaksejo kaimina balkonaa).

Edited by Tumsik
Link to comment
Share on other sites

Iesaku iegādāties to rotējošo gaisa kondicionieri, viņš, man šķiet, nav pārāk dārgs, toties, gaisu uztur vēsu ļoti veiksmīgi... Rīgā tāpat svaigu gaisu neatradīsi, varbūt vienīgi 25. stāvā, kur pat vārnas nelido... Vai tad tikai 1 logs Tev dzīvoklim? Turi vaļā to logu, kurā nepūšās dūmi iekšā ^_^

Link to comment
Share on other sites

Tici man, nesmēķētāji tādas lietas jūt, man tas pats gadijums. Tagad man balkons ir atvērts otraja istabā bet es jau saožu dūmus ieejot koridorā. Pie tam man smēķē gan augšējie, gan apakšējie kaimiņi, no dūmiem neizmukt.

Edited by 0.7lb
Link to comment
Share on other sites

galīgi garām ideja. kaimiņš sāks čurāt no sava balkona uz manējo, pateiksi, lai lietussargu nopērku? es pa nakti pie vaļēja loga nevaru pagulēt, tīrās mocības no dūmu smakas.

edit: starp citu, Latvijas iedzīvotāji gadā cigaretēs notērē 300 miljonus latu. sūdzās, te vēl par krīzi!

Link to comment
Share on other sites

^_^

Nesi lasijas par to cik gaisa kondiconieris ir veselibai kaitigs ? :pizdiblee:

Par ko man vinu respektet? Par to ka vins boja manu un citu veselibu ? Vins nespej izrdait man cienu un nepipet blakus pietura,kafeinica utt. (Nerunaju par visiem bet 94% ta dara) pat skolas tolete vairs nevar normali nokartot savas dabiskas vajadzibas, jo viss ir pilns ar dumiem. Par to man vinus respektet?

Edited by Dievs.
Link to comment
Share on other sites

ja deguns nav pilns ar puņķiem, tad pīpēšanu var sajust pat ļoti labi. bijušais smēķētājs (like me) pat ļoti labi.

wormam varu tikai ieteikt iegādāties māju (ja cenas atkal celsies - hey, good investment).

Link to comment
Share on other sites

Kondicionieris = izdevumi... un tas viss dēļ kaimiņa? forši, man būs tagad jāpērk pa nez kādu summu kondicionieris, jātērē mēnesī paliels piķis elektrības izdevumos, bet kaimiņš tikmēr turpinās barot vēzīti...

Man nav nekas pret smēķētājiem kā tādiem... nav mana darīšana ko katrs velk savās plaušās, cik daudz un kāpēc... bet ja tas skar mani, tad tā ir mana darīšana... tas nav normāli, ka ir atļauts smēķēt balkonā... :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Man nav nekas pret smēķētājiem kā tādiem... nav mana darīšana ko katrs velk savās plaušās, cik daudz un kāpēc... bet ja tas skar mani, tad tā ir mana darīšana... tas nav normāli, ka ir atļauts smēķēt balkonā... :ermm:

izspēlē ar kaimiņu veco labo, sitīsi pa sienu, sitīsim pa seju, joku! :)

Link to comment
Share on other sites

:pizdiblee:

Par ko man vinu respektet? Par to ka vins boja manu un citu veselibu ? Vins nespej izrdait man cienu un nepipet blakus pietura,kafeinica utt. (Nerunaju par visiem bet 94% ta dara) pat skolas tolete vairs nevar normali nokartot savas dabiskas vajadzibas, jo viss ir pilns ar dumiem. Par to man vinus respektet?

pizģec, mums forumā ir dievs!

Nu bet reāli worm, tev nav variantu - jātur logs ciet.

Link to comment
Share on other sites

Teddij, un Tu pats tam spēj noticēt? :D

Dievs, kādā veidā gan gaisa kondicionieris varētu būt kaitīgs veselībai? Tie rotējošie vienkārši samaisa gaisu, un kas tur tik neveselīgs?!? Man radiem tāds ir, feina uzparikte, vasarā vienkārši ideāls vēsums istabā...

3 varianti, izurb caurumu grīdā un sāc čurāt uz kaimiņu balkona, piesit viņus visus regulāri, lia viņi izvācas no savas hātes, vai vienkārši nopērc propelleri ^_^

Link to comment
Share on other sites

Šo problēmu es tev varētu atrisināt pasakot, ka jāelpo ir ar plaušu palīdzību. Bet par to kaimiņu iesūdzēšanu vai whatever kādu sankciju pret viņiem panākšanu sakarā ar to, ka viņi elpo dūmus uz balkona vari aizmirst. :)

Vienīgais veids imo ir dibināt dzīvokļu kooperatīvu un izstrādāt iekšējās kārtības noteikumus, kas paredz, ka smēķēt uz balkoniem ir aizliegts, šī punkta pārkāpšanas gadījumā paredzot kaut kādas nebūt soda sankcijas.

Varbūt tev tas dzīvokļa kooperatīvs jau ir nodibināts, tad tev jāiet ar viskiju pie ieceltā vecākā un jābīda savas štelles. :)

Enivei izredzes tev mazas panākt to, ka žāvēto plaušu ģimene atteiksies no savas ekstras smēķēt uz balkona.

P.S. Tavs topiks man lika atcerēties, ka jāiet nopirkt cigaretes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...