Jump to content
GIGN Forum

Hanteles


kobra70
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Esmu ieguvis hanteles un es vēlētos, lai kāda laba sirsiņa no Jums man pastāsta, kā pareizi jāsāk trenēties iesācējam ar roku hantelēm.. cik svaru likt sākumā, ja agrāk esmu bijis tikai pāris reizes trenežieru zālē ar draugiem, bet tas arī bija pasen!

Kādus vingrinājumus pildīt? Cik smagus likt iesākumam? Esmu 16 gadus vecs!

Šo visu es rakstu, jo sāku trenēties, bet šķiet, ka būšu ne tā kaut ko izdarījis ar muskuļiem.. katrā ziņā, apskaidrojat mani kāds lūdzu. Kaut vai tieši ziņkāres pēc! :)

Link to comment
Share on other sites

Cik tu sver?

ja ap 70 tad uzliec uz hantelem k-kadus 10kg vai cik isti neatceros... un 10 reizes ar 3 piegajieniem. Vismaz man ta bija jo man treneris sastadija programmu ja nebutu izdzesis tad iedotu tev.

Link to comment
Share on other sites

Vislabākā ir pumpēšanās, ja nevari uzcelt no grudaka vismaz kādus 75kg 1x.

Bicepsu paņem: 10x 3 piegājieni. Katrai rokai,ja taisi abas uzreiz tad nē.

1.Paņem tādu svaru ka tu pēc 10 reizes kko jūti tā normāli. Tad 3min atpūtini un pastaipi roku! Dari to sēžus starp kājām.

2. Tad paņem stāvus pacilā 10x3.

3. Āmurīti uztaisi 10x3

Vēl tricepsam un grudakam vari apgulties uz zemes, bet labāk uz gara benķi, katrā rokā pa hantelei un guļus cilāt no krūtīm arī 10x3.

Edited by NoLiFeR`
Link to comment
Share on other sites

Paldies Jums! Bet kas ir āmurītis? :) :)

EDIT: Viens jautājums: Tas ir normāli, ja man jau otro dienu saliecot roku, muskuļi paši izveidojas, sasprindzinot nav reakcija? Jo man sajūta, ka kautko muskuļu audiem esmu nodarījis. :(

Edited by kobra70
Link to comment
Share on other sites

hmm... varbuut esi parpulejies vai ari kada mikro trauma. Es domaju ka pec paris dienam gan jau paries... sakuma nevajag uzreiz baigi kacaties vajag mereni. Sac ar mazaku svaru un pec tam liec lielaku.

Link to comment
Share on other sites

http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm

ieej linkaa, izveelies kaadu muskuļu grupu vēlies attīstīt, izvēlies aprīkojumu tikai hanteles, skaties vingrinājumus un aiziet!

edit: ā jā, rij daudz biezpienu, no rīta ēd riekstus, augļus, ja vēlies kaut ko nopietnu sasniegt tad aizmirsti par tuseeshanu piekdtienaas,no alko,smoke utt. :)

Edited by Invincible
Link to comment
Share on other sites

nu mikro trauma jau tā toč nav. Baigi dīvaini īstenībā, ja tu to roku sasprindzini, tad tur tāpat nekas nemainas? Iztaisnot ir viegli?

un plikas hanteles jau tev toč neko nedos. Vajag dažādus treniņus kā, piemēram, presītes kačāšanu, pumpēšanos, skriešanu no rītiem etc. ā, un kādas tev tās ganteles ir?

Kādu rezultātu vēlies iegūt? Smukus musīšus or vairāk spēku?

Link to comment
Share on other sites

Tātad sīkumos neiedziļināšos, bet main things.

1. EJ uz zāli! Mājās haltūrēsi, nav motivācijas, noskaņojuma utml.

2. Pastāsti mums ko tu gribi sasniegt ar to trenēšanos? (spēks/massa/nodzīt svaru/izveidot formu)

3. Trenēšanās ar svariem ir ļoti komplekss pasākums. Pati svaru cilāšana ir tikai 30% no rezultātiem (vēl ir diēta,atpūta,motivācija,pareiza vingrinājumu izpilde utt)

Link to comment
Share on other sites

spēku, muskuļus un formu vienlaicīgi nav iespējams dabūt. Tātad jātrennējas uz massu (massa un spēks iet roku rokā). Kad būse uzaudzējis pa gadu, bet visdrīzāk pa 2 , tad varēsi "veidot formu aka izteiksmīgumu". Massai ir jātaisa 4-5 piegājieni 6-8 atkārtojumi. pirmajās nedēļās 4, pēc tam 5 piegājieni. JĀBŪT PERFEKTAI KUSTĪBAI ! ĻOTI JĀKONCENTRĒJAS UZ KATRU MUSKULI! Vingrinājums ir jāizpilda pareizi. Paprasi, lai kāds zinošs cilvēks tev parāda un paskatās kas un kā. Kamēr netrennēsi muguru krūtis un prese neaugs tik labi. Lai uztrennētu lielus bicepsus ir jāuztrennē lieli tricepsi. Svarcelšana nav vienkārša lieta. Tev vaig kādu kas visu sīki pastāsta un parāda. Diētā neiedziļināšos, jo gribu gulēt un pārāk daudz jāraksta.

Link to comment
Share on other sites

Bicepsu paņem: 10x 3 piegājieni. Katrai rokai,ja taisi abas uzreiz tad nē.

1.Paņem tādu svaru ka tu pēc 10 reizes kko jūti tā normāli. Tad 3min atpūtini un pastaipi roku! Dari to sēžus starp kājām.

2. Tad paņem stāvus pacilā 10x3.

3. Āmurīti uztaisi 10x3

Vēl tricepsam un grudakam vari apgulties uz zemes, bet labāk uz gara benķi, katrā rokā pa hantelei un guļus cilāt no krūtīm arī 10x3.

šito kaut kā vakarnakt palaidu garām. viss posts ir pilnīgas vai nu vismaz daļējas muļķības!

Pumpēšanās ir jātaisa uz speciāliem stieņiem(balstiem or whatever, vai nu uz kulakiem, jo uz plaukstas nedrīkst. Tā ir nedabīga forma locītavai, sabeigsi locītavas. Un no kurienes tu tos 75 kg izrāvi? kaut kāds universālais svars? Es pats esmu ideāls piemērs, kad es nevarēju pacelt vēl 70 kg 1x, es varēju atspiesties uz balstiem virs 80 reizēm. Atspiešanās ir visvairāk tricepsam.

1. Atkal precīzi skaitļi. Katrs organisms ir savādāks. Otrkārt pēc seta(piegājiena) muskulī ir jājūt PUMP efekts(muskulis kļust ciets, tākā ar gaisu piepumpēts, grūti izskaidrot). pēdējam atkārtojumam setā ir jābūt paveiktam no pēdējiem spēkiem, tā, lai vēlvienam atkārtojumam nepietiek spēka. Treškārt, jāatpūšās tik ilgi kamēr jūti, ka vari vēlreiz tādu pašu piegājienu izdarīt, tikai par apmēram 1 atkārtojumu mazāk. Ceturtkārt JĀSTAIPĀS IR TIKAI PĒC TRENIŅA NEVIS PA VIDU ! Un jāstaipās ir obligāti un kārtīgi. Staipīšanās ir muskuļu masas pieauguma satāvdaļa. Sēdus starp kājām var tikai plecu izraut, ja nav pieredzes!

2. Stāvus cilāt var tikai stieni i to tikai, kad tu saproti kā to darīt. Jo pirmā kļūda būs, ka tiks kustināts elkonis, otrā - šūposies, lai paceltu, trešā- balstīs elkoni pret gūžu un to izmežģīs un pusgadu klibos.

3. āmurīts - vingrinājums, kurā hantele tiek paņemta rokā kā āmurs un tā arī tiek cilāta. Hanteles vislabāk cilāt pamīšus nevis reizē, jo tad var labāk nokoncentrēties uz muskuli(tas ir tikai bicepsam, neizdomā to ņemt vērā arī krūtis trenējot).

Uz zemes gūlties? Čo za ? Tak uz zemes guļot ir kustības amplitūda galīgi nekāda, tur pat slodzes nav. Tricepsam - hanteles jātur šauri. Krūtīm - nedaudz platāk kā plecu platumā. Hanteles ir jānolaiž tik zemu, lai hanteles rokturis būtu bišķiņ zem krūtīm. tricepsam ir nedaudz augstāk. Un ap prostu guļus variantu krūtis neuztrennēsi vaig vēl uz 45grādu sola un negatīva sola (ar galvu uz leju). Plus vēl vajag stieni, jo ar stieni var pacelt nedaudz vairāk un radīt lielāku slodzi uz krūšu muskulatūru. Hanteles ceļot tiek vairāk trenēti maziem muskuļi aka stabilizātori (vai kaut kā tā viņi saucas). nu tātad tev vēl jānopēr šāds sols tad vēl ir vajadzīgi stieņi un ripas, lai arī kājas un muguru varētu trenēt, kā arī pāris trenažieru. Lētāk ir iet uz svaru zāli.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Sorry, ka uzroku vecu topiku!

Tātad, ja es vēlos vairāk trenēt spēku, tad man ir jāveic mazāk piegājienus ar lielāku svaru? Teiksim vienā reizē 12 reizes un ar 2 piegājieniem, bet hanteles smagākas nekā, kad taisīju 12 reizes ar 3 piegājieniem un hanteles vieglākas?

Link to comment
Share on other sites

Ok, skaidrs, tnx! :)

Kopš jūnija uz bicepsiem esmu uzaudzējis muskuļu kalnu, bet spēka nifiga nav. Nu tricepsi arī ietilpst pie manas treniņprogrammas...

Un klau, kā man labāk trenēt rokām to daļu no plaukstas līdz elkonim. Tas laikam skaitas kaut kāds apakšdelma muskulis vai kaut kas tamlīdzīgs. Jo no elkoņa līdz plecam man apkārtmērs ir manāmi pieaudzis, bet nu tā daļa nepārāk. :(

Edited by kobra70
Link to comment
Share on other sites

Viens veids ir šāds- paņem hanteli, izvēlies kādu taisnu virsumu, vislabāk taburete. Uzliec roku un kustini no augšas uz leju hanteli, kamēr sajūti sāpes. nez, man 50 no sākuma bij labi, jau pie 40 rokā neizturama sāpe. Bet atceries, nepārforsē ar šo te vingrinājumu, lai nav kā papajam.. :D

Link to comment
Share on other sites

:)

Kopš jūnija uz bicepsiem esmu uzaudzējis muskuļu kalnu, bet spēka nifiga nav. Nu tricepsi arī ietilpst pie manas treniņprogrammas...

Un klau, kā man labāk trenēt rokām to daļu no plaukstas līdz elkonim. Tas laikam skaitas kaut kāds apakšdelma muskulis vai kaut kas tamlīdzīgs. Jo no elkoņa līdz plecam man apkārtmērs ir manāmi pieaudzis, bet nu tā daļa nepārāk. :(

Ar bicepsošanu neieteiktu īpaši aizrauties. :) Iesaku uzreiz trennēt visu proporcionāli. Ir daudzi indivīdi, kas uzkačā krūtis un bicepsu un pēctam staigā ar kupri, jo krūtis velk plecus uz priekšu. Trennē visu. Bodybuildings nav tik vienkārša lieta. Te varētu daudz un dikti stāstīt. btw cik reizes dienā ēd?

Link to comment
Share on other sites

:)

Kopš jūnija uz bicepsiem esmu uzaudzējis muskuļu kalnu, bet spēka nifiga nav. Nu tricepsi arī ietilpst pie manas treniņprogrammas...

Un klau, kā man labāk trenēt rokām to daļu no plaukstas līdz elkonim. Tas laikam skaitas kaut kāds apakšdelma muskulis vai kaut kas tamlīdzīgs. Jo no elkoņa līdz plecam man apkārtmērs ir manāmi pieaudzis, bet nu tā daļa nepārāk. :(

Vecs topics nevarnojat mani es vnk atbildeshu uz cilveka jautajumu...

Es piemeram nopirku espanderus un spaidiju tik ilgi kamer vairs nevareju saspiest :] agrak ta vieta bija galigi nekada tagad vismaz k-ka izceljas ar kalninjiem un satveriens ari stipraks ;]

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...