Jump to content
GIGN Forum

Bēdīgi


traktorists^
 Share

Recommended Posts

r&r, paрlaik jau tas nekustamo оpaрumu tirgus stabilizзjвs, protams daudzas sоkвs firmas, kuras tam nebija gatavas nogrima, bet jв, hm paрlaik jau stabilizзjвs. kaut kв tracina tas, ka presз to visu иerni sataisa, kko mыld pa lata devolvвciju, kaut gan tas nav vajadzоgs, kв arо tвs вrvalstu firmas, kuras pзta to lata stabilitвti bпauj, ka vajag devolvзt un nu ir d..., bet saprotams, tas viтiem ir izdevоg.

un par to рнзliju - kaut kas jau kustвs uz priekрu, jo ja jau to Lembergu sвka тemt, un arо jau runas tuvфjвs, ka нersies pie Рнзles un Рlesera.

Link to comment
Share on other sites

nu, ja tu gribi ar stabilizēšanos apzīmēt gandrīz pilnīgu dīkstāvi, kad Latvieši gandrīz vai vispār neko nepērk (vienīgais ir investīcijas no Rietumvalstīm, pat Krievija vairs negrib īsti investēt), tad tev ir taisnība :)

un par to Lembergu - viņš pats gribēju gabaliņu no kopējās lielās, treknās tortītes un līda iekšā politikā, tēmēja uz Saeimu, un še ku reku arī saņēma sodu par to, un iniciatori tam noteikti bija tie paši škēļšleseri, sauc kā gribi.

un moby, kur tu izrāvi, ka tā ES nauda būs jāatdod? varbūt es neesmu pietiekami labi informēts, bet par kaut ko tādu es būtībā nekad vēl iepriekš nebiju dzirdējis.

un par algām - izejas varbūt vienīgais nav tiem, kuri dzīvo laukos, jo viņiem bieži pastāv tāda situācija, ka ir tikai viens reāls darba devējs (monopsony), tad arī viņiem izvēles nav. bet visiem, kuri dzīvo Rīgā vai tās apkārtnē - ir izeja un pilnīgi noteikti var dabūt lielāku (reālo) algu par taviem minētajiem 120Ls. pat parasti krāvēji vairāk pelna.

un gludekli, Latvijai nav lieli nodokļi, kur tu tādu lietu izrāvi? ir mazi, vienīgais, protams, pozitīvi būtu, ja viņi būtu diferencēti - lielāks income, lielāki nodokļu procenti, bet gan jau kaut kas atjēgusies valdība.

Edited by r&r
Link to comment
Share on other sites

Bez nodokļiem nevar, bet problēma ir tajā, ka tie ir nepareizi sabalansēti! ;)

Ja samzinātu peļņas nodokli, bet palielinātu PVN, tas ārkārtīgi efektīfi atrisinātu nodokļu nemaksāšanas problēmu! ;)

Diferencētais nodoklis ir pēdējā miskaste. Atbalstītu tikai tādā gadijumā, ja tas dotu arī kādas priekšrocības, kā piemēram vairāk balsu vēlēšanās! ;)

BTW, nodokļos sanāk ap 50%. TB - lai darba devējs samaksātu 600Ls algu darbiniekam, viņam ir jāieņem vismaz 1300Ls.

Beefs

Link to comment
Share on other sites

nu jā, krietni ne, bet lēnām iet uz dirsu. Es gaidu to vislielāko pakaļu, tad varbūt pat būs jēga ņemt kredītu.

cukura sūds - tās tiešām ir vecas ziņas un tas viss jau ir izrunāts. Dīvaini, ka tādus topikus aizsāk kaut kādi traktoristi (es nedomāju niku, bet diagnozi), kas pa to tēmu neko nerubī.

Link to comment
Share on other sites

Ja tevi tas interesētu, tad arī k-ko zinātu pa tēmu..

Īpaši neiedziļinājos visā topikā, bet panesās te tēma par Latvijas mežiem. Ir stulbi, ka mēs izcērtam savus mežus, pārdodam tos skandināviem un tad pa lielām naudām pērkam mēbeles, papīru utt. no viņiem. Jātaisa pašiem savas ražotnes un būs labi visiem. Būs darbs, būs lētāks galaprodukts, būs nodokļi valstij.

Latvijā mežus izcērt visi, kam nav slinkums, bet par atjaunošanu sāk aizdomāties tikai tad, kad vairs nav ko cirst. Tā, protams, nav visos gadījumos, bet ir.

Pie mums ir lielākā inflācija Eiropā mūsu pašu vainas dēļ. (Mēs - izcilā valdība un godīgie uzņēmēji.) Valdība visu laiku izdomā jaunas "efektīgas" pretinflācijas metodes, kas gan vairāk izpaužas jaunās privātmājās un uzņēmēji sarunā savā starpā mākslīgi paaugstināt cenas. Vēl nesen netā lasīju, ka valdība, valsts taupības režīma laikā, iegādājās 3 jaunus TV cenā nedaudz zem 50K Ls (summu precīzi neatceros). Redz, vecie balsošanas ekrāni bija jānomaina.

P.S. Bēdīgi ir tas, ka Latvijā pie varas ir idioti, kuri nemaz nenojauš kā dzīvo parastā tauta. Lai viņi pamēģina mēnesi padzīvot ar vidējā statistiskā latvieša ienākumiem un tad runā tālāk.

Edited by cash^
Link to comment
Share on other sites

Fishkāriens jau tev labs - macho.. ;) Tikai atceries, ka downgrade var skart arī tevi un kompāniju, kurā tu strādā! :/

cukura sūds - tās tiešām ir vecas ziņas un tas viss jau ir izrunāts. Dīvaini, ka tādus topikus aizsāk kaut kādi traktoristi (es nedomāju niku, bet diagnozi), kas pa to tēmu neko nerubī.

Link to comment
Share on other sites

:) par sevi es neuztrauktos. Man viss ir diezgan labi. Pat pārāk labi. Jāgaida kas man ies uz dirsu, jo ja tā padomā, tad patlaban man tiešām viss ir pārāk labi.

šalla-lalla lall lall llāā! :)

un mani tracina tā inflācijas huiņa. Es personīgi vēl viņu ar sakostiem zobiem (jo man vienkārši besī cenu celšanās) pārdzīvošu, bet kā jau bīfij, tu teici, daudziem būs sūdīgi. Tracina mani tas, ka tas sūds viss turpinās, cenas joprojām ceļās un viss iet vēl lielākā pakaļā. Vismaz pie valdības stūres nebūs smaidīgs ruksis, kas vēl tikai piemet pagales ugunī. Brr.

Dzīvosim, redzēsim. Man pagaidām izskatās, ka vienīgais sakarīgais iznākums visam šitam sūdam ir tāds, ka man ar draugiem būs jādibina partija (grūti vēl pateikt pēc cik gadiem) un jāsaved tā valsts kārtībā, jo, kā saka vecais labais teiciens - ja gribi lai kaut kas tiek izdarīts - dari to pats.

Link to comment
Share on other sites

nu ja viņi būtu idioti tad viņi tur nebūtu tikuši, bet pārējais gan taisnība. Un patiesībā Vairai arī bija šī problēma - neziņa par reālo dzīvi.

celulozes fabrika savukārt ir reāls bullshits

1. to celulozi tirgos skandināviem un pirksim papīru

2. pie tiem apjomiem kas paredzēti projektos vajadzētu vest kokus ne tikai no baltkrievijas vien

3. cik nu zaļi cik nē bet vide būs pakaļā, iesaku aizbraukt uz kādu vietu kur jau ir tamlīdzīgi šiti. tur uzturēties jau ir dranķīgi, kur nu vēl dzīvot!

ja mēs uzreiz ražojam papīru vai vēl labāk koka izstrādājumus tad ir kāda jēga. citādi esam 1. līmeņa valsts kura dod tikai resursus

Link to comment
Share on other sites

runājot par pašu ražotnēm. precīzāk, par papīru avīžu drukāšanai. nodarbojos taj;a sfērā, tāpēc labi zinu. mums ir Liepājā papīra fabrika, bet tas produkt ir tik nekvalitatīvs, ka pat tualetē tā īsti neder. tāpēc, lai drukātu dienu u.c., mēs iepērkam zviedru papīru. forši, ka liepājnieki prasa tādu pašu naudu, kā zviedri. (ok, transports nāk plusā)

tāpēc man patīk patreizējā situācija Latvijā - cilvēki grib raut baigo piķi, ražojot sūdus un piekāšot citus tādus pašus latviešus, jo ārzemēs lielu daļu mūsu preces sūta dirst.

vēl par tām šprotēm. kā mēs visu laiku diršam virsū krieviem par to, ka brāķē mūsu zivis ārā, bet to mēslu tak par zivi nemaz nevar nosaukt. bija vienreiz privilēģija pagaršot to mantu. tas tak nav ēdams! kvalitāte 0. ar tiem mēsliem tkai krievijā pensionārus var indēt, jo tur par tām pensijām vairāk neko nopirkt nevar. ir mums viena vai 2 ražotnes, kur kko ēdamu taisa, bet pārējais ir tīrā inde.

ir jau doma iet studēt politiku, bet vai ir tā vērts? sapist sev dzīvi, jo lielākajai daļai tak nekas šajā valstī neinteresē.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kādu sūdu tu esi ēdis, bet man viņas garšo. Taisni letiņu manta ir ēdama.

Ja tev garšo pārtika kur 80% ir E vielas, tad go ahed pērc un rij Eiropas preces. Es nesaku, ka Latvijas pārtikā tādu nav, bet mazāk gan ir!

Link to comment
Share on other sites

es tieši runāju par mazāk zināmām firmām, kuras savu preci ražo tikai Krievijas tirgum. tieši tāpēc arī mūsu lielos ražotājus, kuru prece arī man garšo uz sviestmaizes, sūta trīs mājas tālāk.

pie visa vainīga korupcija sanitārajā un preču kvalitātes dienestā.

Link to comment
Share on other sites

1. to celulozi tirgos skandināviem un pirksim papīru

2. pie tiem apjomiem kas paredzēti projektos vajadzētu vest kokus ne tikai no baltkrievijas vien

3. cik nu zaļi cik nē bet vide būs pakaļā, iesaku aizbraukt uz kādu vietu kur jau ir tamlīdzīgi šiti. tur uzturēties jau ir dranķīgi, kur nu vēl dzīvot!

ja mēs uzreiz ražojam papīru vai vēl labāk koka izstrādājumus tad ir kāda jēga. citādi esam 1. līmeņa valsts kura dod tikai resursus

Nevienu sakarīgu pretargumentu celulozes rūpnīcas būvniecībai tā arī nepamanīju. Jā, protams, ideāli būtu, ja mēs varētu radīt IKEA 2, taču, reāli domājot, tas pagaidām nav iespējams un uz šo brīdi labākais risinājums būtu tieši celulozes rūpnīca ar zināmu valsts akciju daļu, kas nodrošinātu mūsu valsts mežu resursu izmantošanu. Resursi kā tādi mums ir vairāk kā pietiekamā daudzumā. Vides piesārņojums nav ievērojams un arī Daugavā ūdens nebeigsies (joprojām atceros zaļo propagandu pirms kādiem 6-7 gadiem :) ).

Link to comment
Share on other sites

jebkura veida rūpniecība Latvijai būtu tikai labvēlīga, bet tagad jau izskatās čābīgi, ja nu vienīgais paši letiņi saņemsies un kaut ko sāks bīdīt. ārzemju investori diez vai gribēs atvērt šeit kādu jaunu rūpnīcu, tie laiki, kad Latvijas algas bija tik mazas, ka ir izdevīgi atvērt jaunu rūpnīcu šeit, ir pagājuši. :(

un par to inflāciju - nu nav jau tā, ka mēs paši tikai būtu vainīgi, tas ir būtībā likumsakarīgi, mums ir augsti attīstības tempi, značit arī inflācijai jānotiek, gribot negribot. piemēram, viens no lielākajiem stimuliem inflācijai ir algas. algas ceļas ne tikai tev un man, bet arī visiem, kuri strādā, piemēram, pārtikas rūpniecībā. algu pieaugums kaut kā ir jāsedz firmām, un ir pašsaprotams, ka gandrīz vienīgais veids, kā to pacelt ir - celt cenas -> pieaug inflācija. pieaug inflācija - cilvēkiem vairs nav pietiekoši daudz naudas, tādēļ uz inflācijas rēķina pieprasa bossam augas pielikumi -> pieaug algas -> lai segtu algas palielinājumu, atkal pieaug cenas -> pieaug inflācija un tā tas viss arī turpinās. laipni lūgti Latvijā.

būtībā valdība tagad arī pat mēģina kaut ko darīt, protams, tas viss ir nokavēti, bet tomēr mēģina. viņi ir pamatīgi apgriezuši kredītņemšanu (tagad nepieciešams uzrādīt reālos ienākumus un jāiemaksā 10-15% liela pirmā iemaksa), kā arī it kā iesaldējuši algas (ir vai, nav tas vēl pieņemts?) + vēl kaut ko, par ko es īsti neesmu informēts, tā kā kaut kas notiek, tas arī varētu izdoties. tā ka turam īkšķus.

un visi tie, kuri lamā valdību - bez valdības nevar. varētu jau dzīvot tīrā market economy, valdītu profit maximization, visi grābtu, cik var. naudas būtu, viss būtu okej, tikai maza problēmiņa - nebūtu ielu, nebūtu ielu apgaismojumi etc :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...