Jump to content
GIGN Forum

Bitcoin


Kontortionists
 Share

Recommended Posts

Lol! Patiesībā no šī video man kļūst skaidrs, ka bitcoin ir miris. Paskataties šeit -

http://blockchain.info/

Tā vietā, lai blokus apstiprinātu komjunitijs, tos patiesībā apstiprina 2 resnas server fermas -

* GHash.IO (apstiprina vairāk ka 50% bloku)

* BTCguild (apstiprina ap 20%)

* Kaut kādi sīkie apstiprina reāli maz blokus

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē sekojošo:

* GHash.IO var izvēlēties transakcijas, kuras tas nevēlas apstiprināt, un ievērojami tās aizkavēt

* GHash.IO var neakceptēt citu apstiprinātu bloku, principā liedzot citiem mainot

* GHash.IO pat var izdarīt double spending

Ar vienu vārdu sakot - neatkarība no centralizētas autoritātes? Fail! Iespēja katram mainot? Fail! Garantēts transakcijas ātrums? Fail! Bļe kam tads currency vispār ir derīgs? Nemaz nerunājot par no pirksta izzīsto piesaisti dolāram.. :D

Beefs

Tom - patreiz bitcoin sarežģītībā ir 2^60. Spēcīga videokarte ģenerē 2^29 hashus sekundē (600 miljoni). Vidēji bloks tiek izrēķināts 10 minutes (const), tātad 600 sec * 2^29 hash/sec ~= 2^38 hashi 10 minutes. Ņemot vērā sarežģītību 2^60, tev pietrūkst nieka 2^22 reizes resursu, lai ar 50% varbūtību izrēķinātu to bloku. Pieņemsim, ka tu rēķini 1nu gadu, tātad 6 (10 min * 6 = stunda) * 24 * 365 = 52560 = ~ 2^16. Tava varbūtība gada laikā izrēķināt vienu bloku ir 2^22 - 2^16 = 2^6 -.> 1/64.

AKA - ar reāli jaudīgu videokarti tev vajag 64 gadus, lai apstirpinātu vienu bloku, par ko tu nopelnītu 25 bitcoinus jeb 25000$ pie esošā bitcoin kursa. Neņemot vērā, ka pēc 64 gadiem sarežģītība un reward būtu daudz savādāki.

AA~! Šī jaudīgā videokarte ēdīs kādus 250W, kas nozīmē, ka 64 gados tu būsi nodedzinājis 140k kilowatsstundas elektrībās, kas pie patreizējā LV elektrības tarifa nozīmē 14k Ls! ;)

Beefs

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tom - patreiz bitcoin sarežģītībā ir 2^60. Spēcīga videokarte ģenerē 2^29 hashus sekundē (600 miljoni). Vidēji bloks tiek izrēķināts 10 minutes (const), tātad 600 sec * 2^29 hash/sec ~= 2^38 hashi 10 minutes. Ņemot vērā sarežģītību 2^60, tev pietrūkst nieka 2^22 reizes resursu, lai ar 50% varbūtību izrēķinātu to bloku. Pieņemsim, ka tu rēķini 1nu gadu, tātad 6 (10 min * 6 = stunda) * 24 * 365 = 52560 = ~ 2^16. Tava varbūtība gada laikā izrēķināt vienu bloku ir 2^22 - 2^16 = 2^6 -.> 1/64.

AKA - ar reāli jaudīgu videokarti tev vajag 64 gadus, lai apstirpinātu vienu bloku, par ko tu nopelnītu 25 bitcoinus jeb 25000$ pie esošā bitcoin kursa. Neņemot vērā, ka pēc 64 gadiem sarežģītība un reward būtu daudz savādāki.

AA~! Šī jaudīgā videokarte ēdīs kādus 250W, kas nozīmē, ka 64 gados tu būsi nodedzinājis 140k kilowatsstundas elektrībās, kas pie patreizējā LV elektrības tarifa nozīmē 14k Ls! ;)

Beefs

Izklausās pēc Semjorkas cienīga biznesa plāna

Link to comment
Share on other sites

Tik un tā nesaprotu, kur ir tas joks un iespēja celt ārā to nereālo piķi, ja viss, kas jādara ir jānopērk, kaut par 1k kaut kāda tur kaste ar krutu VGA un viņš tur rok kaut kādus vieniniekus un nullītes, kas ir 1k vērtas.

Jūs te rakstiet par kaut kādām ūberteorijām, kuras tāpat neko nenozīmē, uzrakstiet skaidru step by step moduli, kas pierāda ar reāli eksistējošām iekārtām, cik tās mēnesī ienesīs bitcoinus un cik viņas norīs elektrībā, tad arī taps skaidrāks kaut kas.

Edit: Oh, beefs jau piesteidzās ar atbildi, ka tas viss ir appisiens un nekas nav tik vienkārši, kā to pasniedz.

Link to comment
Share on other sites

Ja vecāki maksā par elektrību, tad jau var rulēēēt! :)

Tā tupi rēķinot, ja tu ar krutu videokarti sāc mainot bitcoinus, piejoinojot BTC Guild vai kādam līdzīgam bitcoinu maining poolam, tad, rupji rēķinot, tu dabūsi atpakaļ kādus 60% no iztērētās elektrības ( ja mani aprēķini nav nepareizi), kas nozīmē, ka mēnesī mainig kopiena tev ieskaitīts kādus 15Ls (bitcoinos), bet elektrībā tu būsi nodedzinājis ~20Ls.

(bet reāli iespējams, ka es kļūdos par 2-8 reizēm, kas nozīmē, ka ieskaitīts 2-8 reizes mazāk... vairāk gan nē)

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Ja vecāki maksā par elektrību, tad jau var rulēēēt! :)

Tā tupi rēķinot, ja tu ar krutu videokarti sāc mainot bitcoinus, piejoinojot BTC Guild vai kādam līdzīgam bitcoinu maining poolam, tad, rupji rēķinot, tu dabūsi atpakaļ kādus 60% no iztērētās elektrības ( ja mani aprēķini nav nepareizi), kas nozīmē, ka mēnesī mainig kopiena tev ieskaitīts kādus 15Ls (bitcoinos), bet elektrībā tu būsi nodedzinājis ~20Ls.

(bet reāli iespējams, ka es kļūdos par 2-8 reizēm, kas nozīmē, ka ieskaitīts 2-8 reizes mazāk... vairāk gan nē)

Beefs

Ja tev nav ko darīt, varbūt vari apmēram izrēķināt cik profitable ir mainot ar 10k worth gearu?

Link to comment
Share on other sites

Boring, tur ir viena problema. Kipa ir nitromainers, kurs sola performance 2.5TH/s (2^41 hashi sekunde) pie 2500W elektribas paterina.

Te viss ir baigi jauki, jo tas nozime, ka 10 minutes tu izrekini ap 2^50 hashus, kas nozime, ka tavas shanse izrekinat bloku ir 1/2^10 aka - 1/1024, kas nozime, ka videji tu bloku izrekinasi 7 dienas -> 7 dienas nopelnisi 25k $. Skiet baigi kruta investicija, bet!!!

* to iekartu vel nevar nopirkt, tikai pre-orderot

* kad tu vinu pre-orderosi, razotaji var mierigi to patiesiba padarbinat kadu laiku un pasi pamainot un tikai tad sutit tev

* sada vinu riciba palielinas tikla sarezgitibu

* kad iekarta atnaks lidz tevim, tikla sarezgitiba jau bus krietni lielaka (teiksim, 8 reizes lielaka?), kas nozime, ka iekarta jau vairs neatpelnis sevi 3 dienas, ka tu biji planojis, bet gan 24 dienas (tas tapat butu kruti)

Tas, kas patreiz ir pieejams (kur es redzu order now n shit) ir iekarta ar 5GH/s par 2000$, kas nozime 2^41 hashi 10 minutes, aka - nepieciesams 10 gadi, lai tiktu pie 25k (nu, tu vari piedalities fermas n shit, bet ka redzi, starpiba ir liela).

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Man bija tīri teorētiski interesanti kas un kā. Pats savus 2 bitcoinus pārdevu jau sen ar veselu 20$ peļņu :D

Vai mani najebali :D Bet man samaksāja, jo pats tos BC nebiju pat redzējis :D

Edited by b0r1ng
Link to comment
Share on other sites

eh speciāli šim nolūkam no rīta testiem palaidu mineri. Tātad izmantoju tikai CPU mining (procis Q9400), ātrums ~ 4.174 Mhash/s izmantojot 3 kodolus, slush pools ziņo ka mans reward ir 0.00000103 BTC pa ~3H

Link to comment
Share on other sites

Oddij - tas rakshanas hardware kipa maksa 10k, bet lai to atsipotu paies vel 4 meneshi. HVZ kas notiks ar bitcoin pa 4 menesiem - tik pat labi sabruks.

Zorgs - transakcijas neko nemaksa un tiek mestas publiskaja poola. No publiska poola mainotaaji tas samet iekshaa blokaa un meegina izrekinat bloku (sha (prev_block_sha + transakcijas + random) < difficutly). Papildus tam, mainotaji bloka iklauj ieksha ipashu transakciju, kas uzgenere viniem 25 bitcoinus. Ja viniem izdodas izrekinat bloku pirmajiem, tad shis bloks tiek akceptes un ari vinu pasu sev pieskirtie 25 bitcoini. Vini nevar sev pieskirt vairak, jo tas tiktu uzskatits par nederigu bloku (no citu mainotaju perspektivas).

Beefs

Link to comment
Share on other sites

Beef, paldies par atbildi. Ja saprotu pareizi, tad sanāk tā ka racēji par to, ka rēķina, paši ne no kurienes ģenerē naudu. Tobiš, ja pirms tam bija 10k bitcoinu, tad ja kāds izrok vēl 25, tad sanāk, ka viņi ir nopelnījuši 25k usd "ne no kurienes" (neņemot vērā kalkulēšanas resursus, elektrību utt). Interesanta tā padarīšana, jo tādai valūtai būs točna beigas tad, kad visi bitcoini būs izrakti, jo kāpēc, lai kāds tērētu datoru resursus, lai par to neko nedabūtu?

Edited by Zorg`s
Link to comment
Share on other sites

Reizi 4tros gados uz pusi samazinas izrakto bitcoinu daudzums (25, 12, 6, 3, 1, 0?). Bet - tie, kas rok var izveleties, kuras transakcijas ieklaut bloka. Transakcijai ir iespejams pievienot "fee". Attiecigi ar laiku raceji var sakt izveleties tikai tas transakcijas, kuram ir pievienots "fee". Es gan neesmu isti sapratic, ka darbojas matematika zem "fee" (tb - ka parskaitit bitcoinus tam, kursh valide bloku - math behind dis shit), bet idejiski "fee" ir paredzets, lai uzturetu sistemu pec tam, kad beidzas bitcoinu reward.

+ ari tas, ka ja liela rakshanas ferma pazud, citiem paliek vieglak "rakt", jo sistema ir uztaisita ta, lai bloks tiktu izraksts reizi 10 minutes, neatkarigi no raceju skaita/jaudas.

Beefs

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...